Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 31.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: Bъpтиoпaшka]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано21.02.08 22:25



Нещо да добавя,че ми се стори интересно.Четейки из темите в един форум,който ми се отвори с рецептите,попаднах на мнение на дюканка за овесените трици.Или по-точно това е всъщност полезна информация,която искам да ви споделя.Кажете какво мислите.


Пак за триците

Ето една полезна информация, която не е нова за някои от Вас!
Става въпрос за триците (овесени или пшенични) и водата
Всяка диета, която включва твърде голяма порция белтъчини в сравнение със зеленчуците (каквато е нашата), може да причини запек. А това заболяване може да бъде опасно - ако движението на червата не е нормално, токсини и остатъци от храносмилането, задържали се твърде дълго време в тялото, предизвикват отравяне, което причинява главоболие, повръщане и рак, особено на дебелото черво. Ето тук водата отново се намесва - тя раздува триците като гъба, която при допиране до лигавицата на червото му причинява контракции ( перисталтичен ефект). Освен това триците правят задължително дъвченето на храната, което на свой ред стимулира отделянето на слюнка и намалява риска от разваляне на зъбите, помага за отслабването. Стомахът е по-пълен и се повишава отделянето на стомашни сокове (по-добро смилане и чувство за ситост).
Тук някъде имаше коментар, че триците не трябва да се обработват термично. Ето едно обяснение: Наред с други витамини, триците съдържат витамин В1 (тиамин), който е свързан с трансформацията на въглехидратите. Той се разрушава при термична обработка и при контакт със сода бикарбонат.
Написах това (по-скоро преписах), защото на мен лично ми е по-лесно да спазвам режима, когато имам обяснение за нещата (хубавите и лошите неща), които той може да донесе. Надявам се и на Вас да ви е полезно.

Коментар от baci — февруари 21, 2008 @ 4:43 pm

Обмислям сега дали не греша с това хлебче и утре ще си хапна триците с к.мл.за закуска.

това,в което вярваме е това,което ни се случва



Тема Трицитенови [re: Bъpтиoпaшka]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано22.02.08 09:18



Вижте сега,
по-горе беше поставен въпроса за триците. Обаче аз в нашия град не мога да си намеря. Нито овесени, нито пшенични. Има един магазин, който все още не съм посетила, но едва ли да намеря. А пък да знаете в един клуб как ми се подиграваха ...! Че да съм отидела на селскостопанския пазар и да си купя, че добитъкът много ги харесвал ... Ама карай ...
За облекчаване на стомаха вземам ленено семе.



Тема Re: Трицитенови [re: Milley]  
Автор martinav ()
Публикувано22.02.08 09:51



И в нашия град са дефицид обиколих всички големи магазини и разгледах диетичните щандове няма

.Случайно минах покрай един малак магазин където продаваха диетични продукти и за мое щастие имаше ,но жената каза,че скоро са ги заредили поради големия интерес напоследък и ме попита и вие ли сте на диетата на Дюкан .Попитах и за парафина но ми казаха че подобно нещо няма никъде в града дори незнаят къде да го поръчат.



Тема Re: Трицитенови [re: martinav]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано22.02.08 10:43



здравейте и днес сладуркииии :) първо да се оплача вчера пих чай за разхлабване Майчино нещо си (Сена) и си причиних нещо много лошо. Адски болки в корема ужас.... аз повече няма да направя тази грешка освен ако положението не стане трагично. Надявам се от Понеделник като съм на зеленчуци и месо нещата да се пооправят самички аи ще пробвам варианта с горещото мляко или кафе сутрин на гладно. :) Днес за мое съвсем мъничко разочарование не съм отслабнала ама ниама да се оплаквам з-то за 4ри дни 3 кг пак си е добре . А и съм точно пред МЦ тъй че сигурно задържам и водичка. За това кардинално решение. Ще се премеря чак във понеделник за да може да има някакъв резултат :). мартинав относно парафина... в аптеките мацка като течен парафин би трябвало да го има ... аз си го купих без проблем от първата аптека сре6ту 92ст. Та това за сега от мен.... Ще пиша пак утре.. Целувки усмихнат и успешен ден и много "-" чета разбира се



http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Трицитенови [re: Tan4ety]  
Автор martinav ()
Публикувано22.02.08 11:01



Явно не съм улучила точната аптека даже една аптекарка се засмя и каза, че течният парафин служел за излъскване на обувки и едва ли аптека е мястото където ще го открия

.Но ще ида тези дни в някоя друга да проверя .



Тема Re: Трицитенови [re: martinav]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано22.02.08 20:32



Момичета,здравейте!


Да ви кажа,че аз си купувам овесени трици от аптеката.Ако няма в момента,просто си поръчвам.А парафиновото олио е течен парафин,но не ми хареса въобще на вкус,сложих си малко на доматите и направо беше гадно.Аз усещам разни такива неестествени вкусове и определено няма да го ползвам.Но триците са си супер.Дано помогнах и аз с информация.Чао за сега и до скоро

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: Трицитенови [re: зacмянa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.02.08 11:33



Гадното парафиново олио е в бяло шише с жълт етикет. Другите са без мирис и вкус. Засмяна, кажи, твойто какво е.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4 [re: Bъpтиoпaшka]  
АвторBъpтиoпaшka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 12:08



Привет момичета!

Не откривам обезмаслена извара нещо, какво става



Пожелавам ви хубав ден, изпозлвайте го, че такова усмихнато слънчице е пекнало - едва ме свърта и с нетърпение чакам да стане 14 00, когато ще отпраша на разходка



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4 [re: Bъpтиoпaшka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.02.08 15:47



Ще ти кажа какво става


Хората са луднали по Дюкан, изварата изчезва във всички градове
Триците също са под въпрос. Е, пилетата поне не могат да се свършат.



Тема ВНИМАНИЕ! [re: daxa]  
Автор dotea (непознат)
Публикувано23.02.08 15:53



Реших и аз да почна диета ,но преди това исках да опитам това онова и да си подбера храните предварително.
Та четох ползвате обезмаслено мляко - култура,верея,герма...
Поповод култура бях чела статия че съдържа нишесте и че 0,1 са млечните мазнини ,а не всички !!!!!!! Днес си взех Герма и чета съдържание - 0,1- млечни мазнини;3.5 - растителни !!!!!! Та какво излиза -общо съдържание на мазнините е 3.6 !!!!!!! За себе си лично реших че ще ползвам мляко от 2 процента






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.