Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 31.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Притесненанови [re: merileen]  
АвторDestiny (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 16:08



merileen, аз съм на диетата от 2 Януари.
За първите 5 ударни дни свалих 3 кг, а след това още 2.
Сега също съм в етап на задържане, май при повечето от нас е така. Моето мнение, а и на Дюкан е, че това е нормално. Явно просто е нужно търпение, за да може организма да прекочи стабилното тегло и да тръгне да сваля отново.





Тема Re: Притесненанови [re: Destiny]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано26.02.08 17:48



Яд ме е, че си дадох книгата и сега няма, как да проверя, но доколкото си спомням никъде не се казваше, че не може спорт през втора фаза, даже напротив?!? Нали затова се препоръчваше ходене пеш, качване на стълби и прочие. Помня, че ограничението се отнасяше само за първа фаза. Пък и защо би могло да е забранен спорта, нали той ни помага и за тонус и за хабене на калории? Нека по-вещите дадат мнение ...
Не знам, ама за сега май няма да го спра, чувствам се по-доволна от себе си така.
Някои друг да е карал 6/4 - протеин/смесен, да ми даде мнение от опит


Иначе задържането е нормално, организма трудно се разделя с "любимите" си килца.

Лека и спокойна



Тема Re: Страхотни стенови [re: daxa]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано26.02.08 18:17



Много благодаря на всички !!!!

Ами, този Дюкан да вземе да ни пита нас.Явно е съвсем нормално да се задържа и то не ден-два.Като Ви чета, всяка от Вас е така.Дори, аз също залепнах след 6 свалени кг.Даха, за спорта той наистина пише, че е чак в трета фаза, но аз спортувам от години и не си представям да спра точно сига. Малко лесно се уморявам, но ще го преодолявам с някакви витамини. Точно сега говорих с моята докторка. Споделих какво точно става и тя рече да се радвам, че става така.Значи- в момента целия метаболизъм се променя.Хормоните също.Докато организма се пренастрои, се получава това задържане.Но, каза тя, когато се задържа и се сваля бавно, тези кг после по-трудно се връщат.В смисъл, така се отслабвало по-истински.Е, аз наистина благодаря на всички вас.Бяхте -приятел в нужда-.Дори, в книгата има точна рецепта за супата.Тя не е в рецептите, а преди тях в самия текст, в една от главите.Чела съм я, но в момента книгата ми не е тук.Аз ще докладвам отново.
Мартинав, хей момиче, ти толкова много си отслабнала, че какво повече да сваляш.Я, малко по-скромно
.Шегувам се разбирасе.Направила ли си теста, който Дюканка даде в сайта на Дюкан.Там, мисля че много точно се преценява колко кг трябва да бъдеш.Хей,момичета, коя тук е първенец в свалянето.Дори или Мартина в!!!???

Редактирано от merileen на 26.02.08 18:20.



Тема Re: Страхотни стенови [re: merileen]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано26.02.08 18:54



Здравейте и от мен!


Да започна с това,че задържането е нормално.Аз започнах диетата на 12.11.07г.Свалих общо 15кг,но сега съм в МЦ и задържах течност,така че върнах 1.5кг назад.Но това е временно,случи ми се вече няколко пъти.Като танц-една назад,но после две напред.Не се отчайвайте и не се предавайте лесно.В крайна сметка тази диета е нов начин на живот и мен ме превърна от срамлива дебеланка в уверена и хубава жена.Харесвам се и това усещане променя живота ми изцяло.Освен това ,аз още не съм минала на трети етап.Продължавам със свалянето,макар че е много бавно.За последните три седмици свълих само 1кг.Но това не ме смущава.Знаете ли ,че вече като меря дрехи даже са ми големиЗабавлявам се вече.Само не ми харесва,че не съм спортувала активно преди и сега имам лек проблем с все пак неизбежното отпускане на кожата на места и лекото коремче,но аз започнах да взимам мерки и ще се стегна до лятото.И днес си купих два чифта дънки,ей!!!Вие знаете ли че аз не съм носила дънки от 11 години?Просто не изглеждах добре.Обаче днес се харесах.И затова на всички-не се отчайвайте,временно е.
За млякото със степче-правя го рядко.Аз не съм много по сладкото.Просто като идея го дадох,ако някой много го е закъсал.
Сега ви желая приятна вечер и до скоро!

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: Страхотни стенови [re: зacмянa]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано26.02.08 19:25



Здравейте, момичета. Аз съм на диета от 10 дни. Сега като ви чета малко се пообърках, кажете ми дали бъркам някъде. Значи аз минах 5 дни П, днес ми е 5-я ден П+З, нали е правилно това, че ги редувам. Останах с впечатление, че някои момичета са направили еднократно 1-ва фаза и сега са на 2-ра продължително време. Обяснете ми.
Имам по-голяма част от книгата преснимана, а чак другата седмица най-рано мога да си я купя.



Тема Re: Страхотни стенови [re: skorpi77]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано26.02.08 20:08



Така - в първия пост в темата са описани фазите.
Първата ударна фаза се прави само веднъж в началото. След това минаваш на втора фаза, във която редуваш дни само на чисти протеини (като в първата ударна фаза) със смесени дни, когато се консумират чистите протеини+зеленчуци. Когато свалиш желаните килограми минаваш във трета фаза. И тя е описана в първия пост. Накрая вече идва четвъртата фаза, в която ядеш нормално, но правиш един ден седмично чист протеин и всеки ден ядеш овесените трици.
Овесените трици между другото се започват да се ядат от първа фаза до края на живота.
В първия пости има бих казала доста изчерпателно, какво може да се яде и как протичат фазите. Единствено да те предупредя, че те не са със съвсем същите имена, каквито са в книгата, но иначе информацията в тях съвпада напълно с тази от книгата.
Та така - ти сега всъщност си във втора фаза - където се редуват дни само с протеини и дни с протеини+зеленчуци. Оптималния вариант спорет д-р Дюкан са 5 дни протеини и после 5 дни протеини+зеленчуци. И така докато свалиш, колкото имаш за сваляне





Тема Re: Страхотни стенови [re: daxa]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано26.02.08 20:20



Мерси много за бързия отговор.
Значи правилно съм разбрала, редувам 5П и 5 П+З, докато сваля примерно 15 кг. Овесени трици тук няма, аз съм от малък провинциален град, скоро ще ходя до София и от там ще си купя.



Тема Re: Страхотни сте [re: skorpi77]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано26.02.08 20:44



В краен случай пиши и ще се уговорим да ти пратим





Тема Re: Страхотни сте [re: daxa]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано26.02.08 20:50



Вижте сега, голяма молба имам - наистина, които има книгата, хайде проверете, какво става с пустия му спорт. Многоооо ви моля, кажете ми може ли или не може спорт през фаза 2? Ако някои има лични наблюдения, дали спорта спира свалянето и не е препоръчителен или някаква друга информация, сега е момента.
Освен това, ако някои ползва нискомаслена сметана за кафе - може ли в нея да е проблема?
Както и да е СПОРТА ми е по-голям проблем. Още повече, че един приятел ми каза, че фактически в момента със спорта, който правя запълвам мазнинките с мускули - тоест обиколката ми няма да намалее. Дали не е по-добре да изчакам мазнинките да се махнат с диетата и след това да се оформям през фаза ІІІ?
Уххх, много въпроси много нещо, но сериозно започвам да се чудя вече, какво става и какво не става и защо така.
Въпреки, че този път ми е някак по-леко да ги преодолявам нещата, не ми се иска да направя грешна стъпка и да се забавя поради тази причина. А, книгата си я прибирам възможно, най-бързо, че така не може повече



Хайде - лека и благодаря предварително



Тема Re: Страхотни сте [re: daxa]  
Автор martinav ()
Публикувано26.02.08 22:03



Здравейте момичета, аз съм предоволна от 20-те свалени килограма в предвид че не гладувам и все пак постигнах всичко за 4 месеца .Мисля си че вече изглеждам добре и околните мислят така но се надявам на още няколко килца надоло тъй като няма да е зле а и да се застраховам ако през трети етап кача няколко килограма.Аз си пазя книгата сега я прелиствам намерих рецаптата за тази Чудотворна супа както я е кръстил Дюкан и сега ще ви я напиша

.
Чудотворна супа:
Това е супа която излиза извън рамките на диетата и се опира на изследвания,доказали диетичните и качества.Какво съдържа тя?
Приготвя се със следните съставки:
4 скилидки чесън, 6 глави лук, 1 или две кутии белени домати, една глава карфиол, 6 моркова , 3 зелени чушки, 1 глава целина, 3 литра вода,4-5 кубчета зеленчуков бульон.
Изчистете,после нарежете зеленчуците на малки или средни парчета.Поставете ги в тенджера и ги покрийте с вода.Оставете ги да поврат 10 мин. после намалете оганя и продължете да варите,докато омекнат. За спорта след малко че и мен ме валнува страшно много .Аз реших да спортувам тъй като на места имам отпусната кожа (раце и коремчето малко).Даже си помислих че съм закъсняла тъй като с отпускането дойде и другия ужас за мен стриите .С кво ли не се мазах но се нацепих отстрани на бедрата не много но достатъчно ,та си мисля че ако спортувах нямаше да се случи така.Сега започвам да се ровя дано открия нещо




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.