Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 18.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема безвъглехидратна диета  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 10:01



Здравейте,може ли някой да отговори реална ли е опасността при тази диета,от липса на глюкоза и фруктоза да започнат да умират мозъчни клетки?



Тема Re: безвъглехидратна диетанови [re: Лили]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 13:44



Организмът сам си произвежда необходимите въглехидрати.



Тема ДА-ДАнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано11.02.08 22:45



НА КАФЕВООООООООООООООО! ПРОИЗВЕЖДАЛ СИ ГИ САМ! НА КАФЕВООООООО!


Make money, not war!


Тема Re: безвъглехидратна диетанови [re: Лили]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.02.08 08:51



Не знам дали умират точно мозъчни клетки, но съм чувала наистина, че е вредно за много неща ПРЕКАЛЕНО ДЪЛГО да се лишава организма от въглехидрати. Някои препоръчват безвъглехидратно хранене за не повече от 25 дни, след това - почивка. Някои си го разрешават до 60 дни. Аз лично миналата година го правих няколко месеца. Със сигурност съм си увредила туй - онуй, надявам се, че поради прекъсванията, които правих съвсем спонтанно всеки месец по веднъж-два пъти за по един-два дни да съм успяла да балансирам вредите...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ДА-ДАнови [re: drishko]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 10:48



Досега да съм станала малоумна

. Не знам за тем, но изцяло се занимавам с умствен труд, работя под достатъчно напрежение и смятам, че се справям добре, издигам се в кариерата, което е оценка точно на интелектуалните ми възможности. И още нещо, наистина ли мислиш, че човечеството еволюира след (заради) откриване на захарта?



Тема KAKнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано12.02.08 11:39



КАК САМ СИ ПРОИЗВЕЖДА ОРГАНИЗМА БЪГЛЕХИДРАТИ? ТОВА НЕ МИ Е ЯСНО.


Make money, not war!


Тема Re: KAKнови [re: drishko]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 16:44



Sorry


Да бе, имах предвид, че като няма достатъчно въглехидрати организмът се обръща към други източници на енергия - мазнини или протеини. Но пък като има в повече си ги складира под формата на мазнини.
Е от това не следва извода, че използва мозъка за енергия и се губи мозъчна маса!



Тема Re: KAKнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторcfnbvgh (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 18:55



На мозъка, за да работи, му трябва глюкоза. Мисля, че това се има предвид по-нагоре.



Тема Re: KAKнови [re: cfnbvgh]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 18:11



Ами той си получава въглехидрати от зеленчуците. Не говорим за режим само на месо за продължителен период от време. Когато въглехидратите са в повече и не се изразходват със спорт мисля, че ги складира като мазнини, а не като мозъчни клетки или мускулна маса

. Но може и да греша, както и да е живота е супер! Днес имах страхотен ден и съм съгласна на всичко което кажете.
Хубави емоции!



Тема Re: KAKнови [re: cfnbvgh]  
АвторEлиza (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 14:26



При НВД глюкозата от зеленчуците е недостатъчна, за да изхрани мозъка, но организмът е способен да превръща мазнините и белтъците във въглехидрати. Учете химия, бе, хора!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.