Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 08.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.02.08 08:54



Не бих се съгласила, че ТОЧНО ТОВА което е описала дамата в темата си, е ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ. Това си е точно ударна диета, с която не трябва да се прекалява. РЕЖИМ бих нарекла нещо, към което човек може да се придържа ДЪЛГО време, което изобщо не е препоръчително за безвъглехидратното хранене.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 10:40



Разбирам, че си уникална заядливка и че може би спориш заради спорта, но моля те чети внимателно

. Това, което съм цитирала като основни правила на спазване на нисковъглехидратен режим и в него се съдържат достатъчно мазнини, белтъчини и въглехидрати. Има хора, които го прилагат от години и са в завидно здраве. Това всъщност е режим от който са изключени всички изделия от брашно и захар (просто може би са "мнооого полезни" и без тях не можем), ОГРАНИЧЕНИ, но не и спрени са сладките плодове, бобовите храни. Та обясни ми какво толкова е ударното, хората предразположени към напълняване трудно могат да ограничават сладкишите, тестените изделия и затова може би е по добре да се придържат към продължителен режим без тях. Въпрос на избор е, ако искаш прави ударна диета - аз например разбирам под това само протеини -първа фаза на Дюкан, само плодове - лечебно гладуване и прочие, а след това започни да се храниш с пасти и пици.
Моля това да се счита лично мнение, до което съм достигнала на принципа проби и грешки, много малко са диетите, които не съм спазвала, но изводът, който съм направила за СЕБЕ СИ е, че не се ли ограничат (премахнат) от режима изделия от брашно и захар няма начин да задържа резултатите и не мисля, че в дългосрочен план ще си навредя по някакъв начин като не консумирам хляб, вафли, торти, пици и баници , а основно се храня с много зеленчуци, месо и малко плодове.



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.02.08 10:47



Ако си имала предвид, че написаното от теб не е диета - да, може би си права. Това, което ТЯ е написала, си е вече диета.

Пак от любов към спорта на спора

ще кажа, че и твоето не е съвсем режим. Някъде четох, че НЕПРЕКЪСНАТОТО лишаване на организма от хляб и брашно също било болестоносно. Тъй че няма според мен начин на хранене, в който ОТСЪСТВА някоя основна храна, който да не може да бъде наречен ДИЕТА.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 19:04



Е аз не съм чела такова нещо, но съм чела, че зърното поради обработка губи от полезните си свойства, най малкото фибри от триците, но това се отнася за всички преработени продукти. Да не говорим за допълнителни набухватели, стабилизатори и т.н. в хляба. Моето мнение е да се консумира храна възможно най-малко преработена - месото като месо, а не колбаси, цвеклото като цвекло, а не захар, плодовете не на компот


И между другото в тази прословута безвъглехидратна диета, доколкото съм я чела няма ограничение в количествата салати и месо, докато в режима който цитирах се спазват калории за деня и съотношение на приеманите мазнини, въглехидрати и белтъчини. Та в тази връзка, ако сметнеш колко въглехидрати има в три големи салати от домати например ще спреш да се притесняваш, че организмът ти ще остане без тях.
Все пак важното е човек сам да си направи изводите, не може щом в диетата пише, че е разрешено олио да не можем да го сменим с нещо по-полезно като зехтин например. Все още трябва да са ни останали мозъчни кретки въпреки всичко .
Май се отплеснах пак, какво ли е решила Лили след нашия спор, може би че действително намалените въглехидрати са ни смалили мозъка, та се драчим.



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Цвeтe]  
АвторLina (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 16:50



От днес съм на тази диета. Искам да питам могат ли да се ядат тиквички, маслини и патладжани?
Благодаря !



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Lina]  
АвторFidgety (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 16:56



Това е НВД, може, стига да не са пържени. Маслините в повечето случаи са доста солени, така че внимание с количествата.



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Fidgety]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 17:33



Аз питам за този режим на хранене, не за НВД


Сега видях, че тиквички и маслини може.А патладжани?



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Линa]  
Авторoлe! (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 20:14



Тиквички и патладжани на грил-тиган или на скара - идеално! Обезсолени маслини - също!



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Цвeтe]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 14:21



през изминалата зима отслабнах с тазидиета 17кг.задьржахм ги ве4е 4 месеца като не првя ни6то специално.правих я 2 пъти по 24 дни много стриктно.издаржа се и има страхотен ефект.стискам ви палци.успех



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: oлe!]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 19:40



Много ти благодаря






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.