Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 23.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Безвъглехидратна диета- идеи за рецепти  
АвторЦвeтe (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 20:27



РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ!!!

Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрашени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни и печени чушки, домати, краставица, прясна и кисела зелка, цвекло, салата от марски дарове, салата от кормид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ!!!

Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени да за конумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. Забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!

ВАЖНО!!!

Можето да направите диетата два пъти по 25 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини - С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.



Момичета, моля ви споделете какви рецепти приготвяте по време на тази диета? Могат ли да се ядат тиквички и патладжани?






Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Цвeтe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.02.08 22:07



Ще добавя, че не е препоръчително да се пържи нито месото, нито зеленчуците, нито яйцата. И да не се ядат туршии и други много осолени неща.

Аз си задушавам тиквички или замразен карфиол в микровълнова, с олио, маааалко вода и разтварям в нея малко бульон от зеленчуци - за вкус. Понякога слагам отгоре и домат от консерва. Готвя си прясно зеле с много домати. Също - праз с пиле. Ям МНОГО МАСЛИНИ. Според мен готвачките могат да си правят печени зеленчуци - сигурно е вкусно. Аз си падам предимно по яденето - не по приготвянето!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Цвeтe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 10:05







Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: yниKaлнa]  
АвторЦвeтe (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 14:15



Мерси


Не знаех за пърженото



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторЦвeтe (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 14:16



Мерси, но това не е същия режим на хранене





Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Цвeтe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 15:02



"Ето кратко описание на основните храни при НВД (нисковъглехидратна диета) и тези, които е добре да намалите или да изхвърлите от менюто си.
НВД не е диета за 3, 5 или 30 дни, а начин на хранене.

Храни, които може да примате на НВД:

1. Всички видове месо, риба, субпродукти (дроб и дробчета разбира се), бекон, без колбаси (може само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).

2. Всички млечни (мляко, сирена), без топените и вносни неща (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогинезирани мазнини)...Хубави варианти са: изкиснато краве или овче бяло сирене, фета, катък, моцарела, кашкавал, чедар и гауда.

3. Яйца, приготвени по всякакъв начин.

3. Мазнини : масло, зехтин и сметана. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други мазнини от недоказан произход. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Като добавка към храната може да включите ленено олио.

4. Зеленчуци: всички, за които се сетите, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби....Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Употребявайте варива (боб, леща)в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.

5. Плодове: максимум до 2 по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони всеки ден). Във времето около тренировка може да си позволите повече плодове. Избягвайте банани, грозде, диня. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни плодове.

6. Добавки:
Рибено масло: по 1 грам на ден
Ленено семе: по 2-4 лъжици смляно на ден"


Ами това е точно нисковъглехидратна диета! Безвъглехидратна, както ти я нариаш не може да бъде, защото в зеленчуците има въглехидрати. Идеята е като намалим приема на въглехидрати да пригодим организма да се обърне към мазнините при отслабва и да не се губи мускулна маса. Ако беше само безвъглехидратна трябва да консумираш само месо, яйца и изобщо храни БЕЗ съдържание на въглехидрати - това е твърде натоварващо според мен и то не само за организма но и за семейния бюджет





Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: Цвeтe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.02.08 15:17



Не знам ти откъде си преписала тази диета, но тя е различна от диетата, която ти пейства Безподобната.

Твоята аз я спазвам много успешно. Действа безотказно. Поне при мен. В нея няма никакви млечни, включително МАСЛОТО го няма, и маргаринът също. Но олиото е разрешено. Бобовите са забранени. Плодовете - също. Изобщо - всичко е такова, каквото си го написала ти.

Редактирано от yниKaлнa на 09.02.08 15:21.



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 14:13



Маслото е по-добро от олиото - то е рафинирано(може да поровиш в интернет за начина на рафиниране - използват се нефтени продукти). За зехтина (особено ако е студено пресован) е просто безмислено да пиша - няма по-добра мазнина за салати, освен че не е вреден е и много полезен. Маргаринът е най-лошия избор.
Никъде не съм писала, че е добре да се консумират бобови. Относно млечните - не се консумира прясно мляко заради лактозата, останалите млечни продукти са добри, но в МАЛКИ количества, мога та се спрат за известен период за да се ускори свалянето на килограми.
И още нещо това не е диета, а по-скоро хранителен режим, който е достатъчно разнообразен и разумен.



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: yниKaлнa]  
Авторцвeтe (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:30



Няколко пъти съм я спазвала тази диета

и то успешно. Но ми се щеше ако има някакви идеи зан рецепти да ги споделим-иначе сазмо яйца, месо и зеле ми омръзва бързо. Някой ми я беше изпратил тази диета-отдавна.

п.п.Знам, че не е безвъглехидратна, но така я наричат .



Тема Re: Безвъглехидратна диета- идеи за рецептинови [re: цвeтe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:56



Спанак, тиквички, бамя, гъби, омлети, пилешки дробчета, салата с риба тон, телешко варено без картофи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.