Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 09.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Откъде да започна?  
АвторMeчo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 11:48



Вече минах 30 и започнах да се замислям по-сериозно върху проблема с килограмите. Висок съм около 185, но от десетина години вече държа тегло от над 100 кг - стигнах до 112, сега съм около 107. Преди време си казвах, че това е нещо безобидно, но все повече разбирам, че да отслабна и да се върна към формата си отпреди години (тогава спортувах и бях под 75 кг) ще ми е невъзможно при начина на живот и храненето ми. В същото време разбирам и това, че всъщност наднорменото тегло никак не е нещо безобидно, вече започвам да усещам отражения върху здравето си и предполагам, че оттук нататък ако продължа така едва ли ще стане по добре.
От време на време започвам уж някаква инициатива - не ям много хляб, ям плодове - но това е само кратко и после отново се връщам на предишното положение (вероятно това е познато на всеки, който иска да смъкне килограми). Иначе ям само месо, салами, сандвичи, пържено и каквото се сетите от този род, по начало не обичам да ям зеленчуци, освен домати, а плодовете, честно казано изобщо не смятам за храна.
Там тъй като вече виждам, че трябва да променя нещо сериозно и виждам,ч е това е форум за диети, бих се радвал да получа някакви съвети - откъде да започна, за да променя това състояние, в което съм изпаднал.
Благодаря предварително.



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: Meчo]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 14:24



Според това, което описваш като любими храни може би най - добре ще се почустваш с нисковъглехидратен режим. За съжаление хлябът не е включен в режима. Но можеш да се запознаеш с този режим в сайта и форума на Спайдерспорт, не искам да им ставам рекламен агент, но от информацията, която съм изчела из нета според мен това е най- добре описан режим подкрепен с изследвания, хората са професионалисти и във форума винаги можеш да зададеш въпросите си, като задължително ще получиш отговор. Галя и Милко от години се хранят по този начин, във форума има и много дневници, менюта и т.н.

и .



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторMeчo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 16:31



благодаря, поздрав



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: Meчo]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 17:03



Успех



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: Meчo]  
Авторkиko64 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 19:43



Мдам....

Това все едно аз съм го писал, когато бях на 30 години.
Имах освен наднорменото тегло и ред заболявания - хемороиди , проблем с простатата , астма , ревматоиден артрит и пр.
И аз като теб без месо на масата не сядах - ми не е сериозно някак си...
Моят съвет е да започнеш целенасочено да се бориш, без да изпадаш в крайности.
Няма нужда от диети . Диетите са за наивници .
Почни да променяш някой неща постепенно но завинаги.
Например вечеряй рано и не закусвай. В началото ще ти бъде трудно. Малко воля трябва. Намали месото - ако можеш не го яж изобщо. Вкарай повече сурова храна в менюто си. през лятото и есента карай само на сурова храна.
Сега игурно страдаш от запек и имаш хемороиди , фисури....?
Суровата храна ще подобри перисталтиката и тези проблеми ще отшумят.
Купи си книги за гладуване - чети дълго , преди да го правиш.
Като начало можеш да пропускаш по една вечеря в седмицата , а по-късно и по цял един ден.
Мдам...Що ли се хабя?




Тема Re: Откъде да започна?нови [re: kиko64]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано03.02.08 12:47



Да се пропуска закуска е пълна глупост. Да се гладува по цял ден още по-голяма. Наблегни на месо и зеленчуци!


Make money, not war!


Тема Re: Откъде да започна?нови [re: drishko]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 14:49



С две ръце гласувам ЗА!



Тема Re: Откъде да започна?нови [re: kиko64]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.02.08 16:35



Нека ти кажа - на всичката си тлъстотия и нездравословен режим на хранене (според теб) нямам нито хемороиди, нито запек, нито онова там с фис... - дори не знам какво е. Здравословни проблеми СЪЩО НЯМАМ. Поне засега. Проблемите ми са да си изрежа ноктите на краката, да си обуя чорапогащника и... да се погледна в огледалото.



В интерес на истината - малко хора смятат, че съм ДЕБЕЛА. Някак съм добре сложена, краката ми са дълги и до кръста съм измамливо приемлива. Така, че....ако живеех в топлите страни (без чорапогащници), сигурно щях да се справям още по-добре.

Това го пиша, за да наблегна на мнението си, че няма нужда човек да става тревопасен или да се лишава ТОЧНО от закуската си. Момичето, което пише темата, просто трябва да спре хляба, захарта и сладко-тестените произведения. И наистина да вечеря рано - до 6 часа. Смятам, че би и било достатъчно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Откъде да започна?нови [re: drishko]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано03.02.08 19:45



Що бе , ти опитвал ли си???


Много е готино даже!
Когато не съм напълно суровояден "закусвам"около 11 часа голяма купа плодова салата по следната рецепта: нарязани сладки плодове , заливка от кисело мляко и мед (нито много сладка, нито много кисела), посипана със шепа ядки (сурови орехи, лешници , белени слънчогледови семки и пр.)
Около 17-18 ч. ям порция гъби на фурна /задушени картофи/паниран карфиол/ризото/ и т.н. с една голяяяяма салата.
Около 20 часа ям плод (ако ми се яде) и толкоз!
Понякога през деня пия фреш от портокал или моркови.
Понякога ми се преяжда лимон(у дома винаги има поне 2 кила)

Останалото е лакомия!!!

Гарантирам на всеки , че дори и да не гладува , ако спазва моята диета , за няколко месеца ще си нормализира килограмите и ликвидира проблемите!!!


Моят домашен арест -

Тема Re: Откъде да започна?нови [re: yниKaлнa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано03.02.08 19:48



нямам нито хемороиди
Докато не видя не вярвам!!!




Моят домашен арест -


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.