Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 28.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Може ли само глад?нови  
АвторДaмaтa в чepвeнo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 16:40



От 25.01 започнах да гладувам, не го исках, просто в неделя вечерта установих, че не съм яла от петък. И реших, че след като не съм имала психически и физически глад през това време, мога да продължа по същия начин. Да обясня само, че преди това никога не ми се дояждаше физически, но само при мисълта за едни спагети, пържени картофки, пържолка... и полудявах. Хапвах постоянно и непрекъснато.
В момента нямам този проблем, не мисля за храна, а и коремът не ми се обажда. Снощи ми прилоша малко и хапнах една консерва Ропотамо. Въпроса ми е правилно ли е да не ям няколко дни, в които пия много вода, а на няколко дни (или може би всеки ден? Дайте ми съвет) да хапвам по една консерва (или една пилешка пържола, така съм решила) и всичко да е ОК.
Искам да отслабна много бързо, до днес съм свалила към 4 килограма, меря се сутрин.
Ако продължавам така дали ще продължа да свалям, или организмът ми ще свикне? И какви разхлабителни мога да пия, никога през живота си не съм пила...



Тема Re: Може ли само глад?нови [re: Дaмaтa в чepвeнo]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 16:47



Включи и салати - зеле, маруля, моркови. Действат на перисталтиката.



Тема Re: Може ли само глад?нови [re: Дaмaтa в чepвeнo]  
Авторkiko64 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 17:22



Може и само глад , разбира се.
Само че , така с тези консерви ще се повредиш.
При гладуване , организма започва да се храни ендогенно(с вътрешни тъкани - предимно мазнина) , като го прави савсем избирателно - най-напред всички болни ,стари и излишни клетки. Може би сравнява записа в ДНК с моментното състояние в организма и премахва ненужното.
В този процес се отделят и много отрови , което по принцип прави гладуването на моменти неприятно. След период на относителна бодрост и жизненост , следва период на слабост , гадене и виене на свят ...когато неразположението отмине обърни внимание на тъмната гъста и зле миришеща (на ацетон) урина. В нея са и повечето от изхвърлените шлати и токсини.
Вода можеш да пиеш колкото ти се пие. Най - добре дестилирана (за пиене , не за ютии и акумулатори)
Сваляш интензивно в началото , защото изхвърляш вода , задържала в тялото соли. После (на 3-4 ден от гладуването) започва да се сваля значително по-малко.
На 5-9 ден от пълно гладуване се наблюдава ацидозна криза - много тежко поносима и силно лечебна.
След това всичко върви гладко до края на гладуването. До 40-45 дни (според сериозни лабораторни опити) няма никаква опасност за жизненоважните органи . Организма е почистен перфектно. Край на гладуването се започва при чувство за истински глад(което през цялото гладуване като правило отсъства). Трябва период на баааааавно и постепенно захранване с продължителност колкото самото гладуване.
Никакво месо и мляко и в двата периода!
Бързата работа е срам за майстора. Хубавите работи стават бавно.
Слабително и клизми при до 10 гладуване могат и да не се взимат.
Ако ще гладуваш , прочети поне 2-3 книги , като най - много ти поръчвам книгата на проф. Николаев гладуване за здраве.
Успех!



Тема Re: Може ли само глад?нови [re: kiko64]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 17:59



"При гладуване , организма започва да се храни ендогенно(с вътрешни тъкани - предимно мазнина) , като го прави савсем избирателно - най-напред всички болни ,стари и излишни клетки. Може би сравнява записа в ДНК с моментното състояние в организма и премахва ненужното. "
Не съм много убедена, обикновено мазнините са запас, който се изразходва последен, а май първо е вода и мускулна и органна тъкан. Например "самоизяжда" черния дроб - Байкова:
"Самият организъм е създаден така, че да има за три последователни дни резерв. Той се състои от гликоген (въглехидрат, резервен енергиен запас). Една молекула гликоген свързана с три молекули вода, разграждат гликогена на мускулите и черния дроб. По този начин се дехидратираме, видимо отслабваме. Но искам да наблегна, че това е само дехидратация – тромавите мазнини не се включват първите дни в изгаряне. От 3-тия ден нататък, когато гликогенът свършва, липсата на глюкоза в кръвообращението блокира центърът на глада и на насищането и човек не е гладен. Всички гладуващи знаят, че до третия ден е риска с глада, след това нямаме усещането за глад. Това се появява при момичетата, които гладуват. Те могат да откарат и 50 дни. Тогава първият повреден орган е черния дроб. Стотици хиляди чернодробни клетки се разграждат, за да спасят живота ни. Цялото ни тяло – движението, хормоналната дейности и др. изисква 1200 калории дневно. Когато те липсват, организмът търси жизненоважната енергия за спасяване на живота му и се насочва към черния дроб."



Тема Re: Може ли само глад?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторacд (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 19:10



Не го правете. Аз съм гладувал 1 ден и на втория припаднах 3 пъти и накрая се озовах в Пирогов.



Тема Re: Може ли само глад?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано31.01.08 14:08



Байкова - дрън - дрън.
Доста изследвания са правени от много учени (не съм си в къщи в момента , че да се поровя из книгите и да цитирам имена), с животни доведени до смърт чрез глад. Доказато е , че няма никакви патологични промени в жизнено важни органи при загуба на до 25-30 % от теглото. Дори има публикувани и таблици с % загува на маса от всеки орган.
проф. Николаев говори за синтез на въгленидрати в самия организъм след 7-10 ти ден глад.
По цял свят съществуват клиники за лечение с глад. В Бившият СССР са били десетки.
Аз самият всяка година гладувам само на вода от 15 до 28-30 дни.
Преди 25 години прекарах хепатит . до преди да започна периодично да гладувам имах постоянни болки и тежест в черният дроб. Сега нямам абсолютно никакви проблеми с него.
По твоята (и на г-жа Байкова) логика сигурно черният ми дроб се е свършил съвсем и затова не ми създава никакви проблеми!!!?


Разни комерсиални диетолози ви мътят главите , да не би случайно да се светнете за единствено правилният , природосъобразен и некомерсиален начин за подмладяване и оздравяване. Нали трябва да ръсите кинти за диетолози!

Моят домашен арест -

Тема Re: Може ли само глад?нови [re: acд]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано31.01.08 14:17



Не вдигайте тежести!
Аз веднъж опитах да вдигна 300 кг. от лежанка , щангата ме смачка и се озовах в Пирогов!


Пич , ти си пълен до ушите с отрови. Щом като само две- три храненета си пропуснал и организма ти се е втурнал да отделя отрови като за световно.
Просто си се самоотровил. Виждал съм мнооого такива случаи.
И какво направих с тебе в Пирогов. Сложиха те на системи , нали.
Тоест ти поразредиха отровената кръвчица и вкарвайки хранителни в-ва(глюкоза) казаха "стоп на чистенето" на организма.
Ти си се уплашил и завинаги ще си ходиш отровен. Дано имаш здрави гени , та да не се срутиш рано - рано.
В твоя случай най - подходящи са плодовите диети и едва след няколко такива да се опитва пълно гладуване. При поява на дискомфорт , да се приема малко подсладена с мед вода.

Моят домашен арест -

Тема Re: Може ли само глад?нови [re: kiko64]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 15:26



" Нали трябва да ръсите кинти за диетолози!"
Да бе Емилова бачка без пари!
Но все пак може да постнеш тези изследвания. Аз ще потърся други и така може да се прецени.



Тема Re: Може ли само глад?нови [re: Дaмaтa в чepвeнo]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано31.01.08 15:38



Много е драстично...Карай по-полека. А и тия консерви далеч не са най-доброто за ядене, което можеш да намери.
За 6 дни 4 кг. са много. Нормално е да сваляш до към 2 кг. за седмица. Като си решила да отслабваш, има и по-разумни начини да го правиш.

La donna e mobile


Тема Re: Може ли само глад?нови [re: fidgety]  
АвторДaмaтa в чepвeнo (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 16:26



Сега стана интересно... Както не бях яла и свалих 4 кила, изведнъж спрях тотално да свалям...
А имам и друг проблем - ходя на тоалетна веднъж на два дни по голяма нужда - нормално ли е, или да търся някакви лекарства и какви?
Смятам да хапна една пилешка пържола довечера.
А защо косервата не е добра идея?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.