Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 08.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?  
Авторkiko64 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 16:15



Постарах се да изчета почти всичко по въпроса в този клуб.
Плачевно...


На по - късен етап ще бъде трагично.


Тази диета бих я нарекъл "Хем търбуха пълен , хем задника слаб!"

Вчрно е че диетата работи.
Но за сметка на какво???

На изтощаване на организма в следствие на прием на неподходяща за него храна.
Ако храните органзма си предимно с белтъчини (краино вредна , трудносмилаема и нискоефективна храна), той ще изразходва огромно количество енергия за да ги смели , усвои и изхвърли от себе си без да получи истински нужните вещества.
И ще посегне на собствените си запаси. Отслабване ще има , но за сметка на какво?
На препълнен с отрови от разграждането на белтъците организъм , на изтощени от прекомерна работа бъбреци . черен дроб , черва и кожа (основни очистителни органи!), нарушена перисталтика и занижено ниво на имунната система.
Мога да се обзаложа , че хора практикували доста дълго време подобен начин на хранене страдат от чести настинки , хрема , грип (всички т.н. "простудни" заболявания) + проблеми на кожата (лишеи, пъпки,циреи , гъбички и пр.)
След по - продължителен интензивен прием на бетъчини са неизбежни проблеми с бъбреците , черният дроб и лош дъх ...
Вие , какво? Искате да вървите срещу природата ли???
Тя ни е създала плодоядни. Точно както маймуните.
Имаме прекалено дълги черва, в които месото загнива и отделя отрови, които отново се връщат в кръвта. Имаме си и предимно алкална(основна)среда в храносмилателният тракт, за разлика от месоядните гадинки при които червата са къси , а храносмилането силно киселинно...
Преди да се цивилизоват , ескимосите са достигали трудно до над 40 годишна възраст хранейки се само с месо. В по-ново време,след като са започнали да им доставят плодове и зеленчуци се наблюдава нормална продължителност на живота...
Преди 15 години бях 101 кг. и имах поне 10 сериозни здравословни проблема - уголемена простата, астма , тежък ревматоиден артрит, остър конюнктвит, постхипатитен синдром на черният дроб , гастрит,хемороиди и т.н.
За 22 дни на плодове и с гладуване свалих 18 кг. Болестите изчезнаха...
Следва отпускане , йо-йо ефект - и килограмите се възвръщат...а с тях и болестите...
Опитах и разни диети ...дрън-дрън..
И се светнах!!! Казах си : Гледай природата!!!Гледай и месли...
Ти не си хишник !!! .....И оказах месото. Завинаги! Не за изестно време...
Когато организма на човека се е формирал и еволюирал не е имало газирани напитки , шоколади и друи фарично преработени храни!!! ...И ги отказах. Завинаги!
И сега бсичко си е на мястото.
Прости храни , предимно сурови...
Не са нужни диети със съмнителни здравни последствия...
Нужна е промяна.
Бавно.Стъпка по стъпка.
Но завинаги!
Не на диетите!!!
Да на природата!!!
Урааааааааааааааааааа!!!





Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: kiko64]  
Автор Dorchester ()
Публикувано26.01.08 17:21



Благодарим ти за информацията.

Апропо, вегетарианците не боледуват ли?



Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: Dorchester]  
Авторkiko64 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 17:59



ООООоооо , боледуват и още как!!!
Има вегетарианци лкоито се тъпчат само с тестени изделия , шоколад и прл и се наливат с алкохол , бира и кока- кола ....
Как да са здрави?!?
Винаги съм казвал , че вегетарианството е необходимо , но недостатъчно условие за идеално здраве.



Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: kiko64]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.01.08 18:19



Нещо се замислих....Точно когато човекът се е развивал и е еволюирал в пещерите (маааалко след маймуната) - не е ли дъвкал предимно месища и то-сурови? Е, и разни диви кореняци, ама така наречените ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ ги е култивирал май доста по-късно...Млечните продукти - също.

Аз не съм голям месар по принцип, наблягам на хвъркатите, но някак не мога да приема месото да е чак ВРЕДНО...

Виж, за кроасаните, чипсовете, и газираните напитки - ТУК СЪМ СЪГЛАСНА.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: yниKaлнa]  
Авторkиko64 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 18:40



Е , не!
Човек определено е еволюирал заедно с маймуните в топла , пълна с плодове , семена и ядки и пр. зеленинка...
Ти това с еволюцията как си го представяш - от тук до там еволюират маймуните , после те престават да еволюират и започват хората?


А колко е вредно месото понятие си нямаш. И не само като месо. Как е пълно с лекарства , антибиотици и прочее гнъс - особено прехваленото "диетично" пилешко.



Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: kiko64]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.01.08 19:28



И аз не съм му фен, ама е най-ефикасно от всичко, което чета тук. Белтъците не само, че не са вредни, а са и незаменими. Не аз съм доказал, че хората са всеядни. Могат да ядат месо, могат и да не ядат. Що се отнася до една диета от няколко месеца - аз съм бил 3 месеца на предимно протеинова диета, нямал съм никакви здравословни проблеми. В момента тежа над 101 кг при ръст 176, мога да се оплача единствено от хъркане. Днес реших да проверя дали още съм във форма - без проблем си изпълних нормата от 20 лицеви опори. За последните 2 месеца съм качил точно 10 кг, чувствам се отлично.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.01.08 21:27



Леле, ама ти си бил шишко!!

Като те четях, си представях, че си някой строен мускулест тип!!

Ей това му е хубавото на виртуалното общуване!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.01.08 21:48



Някога бях строен и мускулест, сега съм само мускулест :) Въпрос на приоритети. Всъщност едно време се чудих как да кача някое кило отгоре - целта беше да стана поне 80 кг.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: kiko64]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 22:25



През по-голямата част от живота си, бях хипертоничка. От 15 години на бета блокери. От 3 месеца съм на Дюкан, свалих 12 килограма и от 2 месеца не пия лекарства за кръвно !:-) Това са фактите, а ти ги тълкувай както искаш:-)



Тема Re: Дюкан ??? Бе вие луди ли сте?нови [re: Бoбeлинa]  
Авторkiko64 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 01:53



Аз да съм казал неиде , че наднорменото тегло е полезно???


Както и да свалиш килограми , на сърцето ти вече не му се налага да изпомпва кръв за 12-те излишни килограми. От там и нормализирането на кръвното.
Въпроса е да не си докараш някое карценомче прекалявайки с белтъчини...
или някое проблемче я с бъбреци , я с черният дроб(дано съм лош пропок!)...
Кофтито в случая е , че това не става веднага. Но след години...
Виждал съм някой от щангистите от старата Абаджиева школа сега на какво дередже са - напикават се, с разширени черни дробове...
А как се тъпчеха с протеини и с каква ли не химия...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.