Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано21.01.08 16:18



Ами, хайде аз да дам тласък на новата тема. Надявам се jakys да не се разсърди, че и иззех това право

, но малко ме мързи вече да "скитам" из многото страници на предната тема та затова давам старт на трета част.

Хайде момичета, с много усмивки и хъс продължаваме напред към поставените цели.


Редактирано от daxa на 21.01.08 16:20.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 16:56



Само да влезна да кажа Здрасти



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 17:14



айде да сефтосам и аз новата страница


пак въпросче-кога пиете Течния парафин и по колко??



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано21.01.08 17:18



Не го пия течния парафин.


Слагам го на салати, сосове, заливки. Или пък в таратор.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано21.01.08 17:53



Аз лично по 1 с.л.+ 1 ч.л. горчица+ 2 с.л. оцет+1 с.л. вода (рецептата е от книгата) и джуркаш в салатата. Ама може и по други начини, но не съм пробвала все още. Като пробвам ще споделя резултата





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Авторjakys (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 18:03



айде и от мен едно драс


Мъжо ми имаше рожден ден та хапнах торта и сега ще я мисля два дена



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: jakys]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано21.01.08 18:40



Лукът брои ли се за зеленчук - в смисъл направих вчера дробчета с лук и се чудя дали в чисто протейновите дни може с малко лук като подправка да се консумират или не. Лукът не е чак толкова много като количество, но се чудя, дали става за чисто протеинов ден?
Чакам мнения, защото наистина не мога да реша

Лека и спокойна



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 19:05



Хихихихи , тъкмо се чудех същото....защото правих едно подобие на гювече и сложих малко лук

И друго да питам - тепешка създърма може ли



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторjakys (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 21:28



лук като подправка може, създарма незнам





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: jakys]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано22.01.08 07:15



Добро утро

,
след тортичката вчера днес съм с 0.5 кг. нагоре. Днес съм много режимна!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: jakys]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 10:11



Добър Ви ден и от мен!!
Ето това ме притеснява-скъпи дами!- хапнем ли нещо сладичко, даже и съвсем мъ-ъ-ъничко, и сме "отгоре"


Как така ще задържим сваленото след диетката,като и малко повечко въглехидрат-и сме пак там -откъдето сме тръгнали преди -даречем, 2дена??
Иначе за сега нямам намерение да се изкушавам, но това ме спича



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 11:28



И аз това съм се чудила...дали няма да се тръгне стремглаво на горе

не говоря за тъпкане с толумби и баници , но все пак, се тревожа...иначе днес ми е първи ден от МЦ , но се чувствам някак си слаба




Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторdaxa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 11:38



Пуу нещо не баца входа


То доколкото схващам идеята е, че след толкова дълъг след диетен период визирам ІІІ-фаза, тялото вече е привикнало към новите килца плюс това галавечерите му дават възможно "бавничко" да се захрани и привикне към по-голямо количество въглехидрати, та не би следвало да се дигнат килата пък и 1 ден чисти протеини трябва да действа като спирачка на надебеляването.
Нали всъщност точно поради възможността да се измъкваме само с този 1 ден сме се хванали на това хоро?
Мисля си, че тъй като ефекта на диетата е все пак доказан, то сигурно наистина се постига този ефект - 1 ден да тушира останалите 6. Мен това ми е надеждата, защото контрола ми си има граници. Естествено съм решила след като приключи диетата да не се тъпча като преди, но определено смятам да си хапвам спокойно шоколад, тоест да не се ограничавам, но и да не прекалявам.
Разбира се и малко спорт и сега и след това не би ни навредил да запазим форма. Даже ако искате като се затопли можем с мацките, които са в софи да си правим някакви "спортни срещи" или "клюкарски" такива.
Абе с две думи да не се шашкаме и да вярваме, че диетата има ефекта, които е описан в книгата.
Иначе по-сигурно и опитно мнение може да каже някои, които е минал ІІІ фаза и вече кара само на 1 чисто протеинов ден.

Лек и усмихнат



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 11:48



АААА АМИ ТЕЗИ КОИТО НЕ СА ОТ сОФИ , НЯМА ЛИ ДА КЛЮКАТ , А

Не съм съгласна .....



Тема МОЖЕ ЛИнови [re: daxa]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 11:49



КАЖЕТЕ, МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ЯДАТ ТУРШИИ, ЯДКИ И ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ДА СЕ ПИЙВА ПО ЧАША ЧЕРВЕНО ВИНО



Тема Re: МОЖЕ ЛИнови [re: MИMИ]  
Авторdaxa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 12:28



Трушия само в смесените дни зеленчук+протеин и то зависи, какво има в трушията, защото например захарта е забранена и си мисля, че ако има такава в трушията, то тя не става за ядене според правилата на режима.
Ядки твърдо не.
Червено вино по една чаша през ІІІ-фаза, когато са така наречените галавечери. На всяка галавечеря може по 1 чаша вино. Иначе отново отговора е не става за консумация по време на режима.

Лек и усмихнат





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторdaxa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 12:32



Ми може естествено, ама трябва да се оалираме по градове, което не пречи при топло време и повече почивни дни да праснем някъде една обща сбирка, някога

Аз лично съм от София, та затова давам идеи за в София, но ако имате път насам не е проблем
Сериозно, ако имате път към софия или пък нещо мога да помогна, когато сте в сфоийско градско (и когато не сте), свиркайте и ще дам едно рамо с радост



Тема Re: МОЖЕ ЛИнови [re: MИMИ]  
Автор Dorchester ()
Публикувано22.01.08 12:34



Мими! С туршията внимателно, много е солена и причинява задържане на вода. Трябва да е приготвена без захар и мазнина. Ядки - категорично не. Алкохол - категорично не.

Варненките сме май три, а? Готов отбор за среща.

Джаки, как можа, душо златна, да муаш торта? Стресирала си си всичкото - и коремчето, и мозъка.

Продължавай стриктно и ще компенсираш бързо!

За трета фаза моят скромен опит показа, че работата е наистина много деликатна. На мен ми се отрази страшно една гала, която правих от обяд до вечерта и качих кило, което после туширах май с 2 протеинови дни (вече не поня точно, беше в началото на декември.) После с якото хапване на всичко, което ми душа иска, качих от 24.12 до 07.01 цели ПЕТ (5) КИЛА! Сега затова редувам второфазните правила, за да си върна постигнатото, почти съм готова. Във форума на мамите чета за хора на четвърта фаза, също много внимават и си задържат с цената на разумно хранене.

Аде, чаУ, много писах, но дано съм от полза на някого.

ПП сега видях, че Дакса ме преварила, що са хабих иаз

Редактирано от Dorchester на 22.01.08 12:36.



Тема Re: МОЖЕ ЛИнови [re: Dorchester]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано22.01.08 12:43



Абе ти не гледай, че аз пиша, че моя опит е по-малък и може лесно да оплескам работата.
Пък това за ІІІ фаза е много полезна информация. Е, стига да стигна до там де

Че предния път и аз се омазах и то като тебе в периода 24.12-10.01 Ужас, ама яко плюскане падна, направо се учудвам на огромните си възможности да поглъжам такова количество и такъв вид храна - предимно тестено и шоколадово, дет се вика в индустриални количества .... ех, славни дни бяха.
Сега сериозно, смятам че трябва да си променя навиците и се надявам диетата да ми помогне и в този аспект.
Които е от софия да свирка, а на мацките от морските градове си запазваме правото за визита през лятото, ама каквито ще сме вталени и хубави всички да не им дойдем в повече в крайбрежните градове.

Хайди лек и усмихнат



Тема Re: МОЖЕ ЛИнови [re: daxa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано22.01.08 13:19



Аз поне това лято няма да се притеснявам като остана по бански.





Тема Re: МОЖЕ ЛИнови [re: daxa]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 15:40



ммдааам- варненки може да се скиваме, но айде да е когато сме удоволетворени от резултата,аа


Ееех-мечтая си и аз за летните дни и дано този път не ми се наложи Април / май да се мъча да вляза в летните дрешки...затова сега от рано -че да ми е мирна главата на пролет
С вас съм!!!!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор mirmingi ()
Публикувано22.01.08 16:14



Здравейте, момичета!

Аз днес можеше и да не влизам изобщо, ама си рекох: Я да си кажа, да ме оплюете хубаво,че да ми дойде акъл



Вчера забравих да обядвам, а днес съм само на мляко с нес и на обед - 1 кофичка кисело мляко.

Знам,че трябва да се яде, но си забравих манджата

На мен утре ми е ден за мерене и ще дойда да се отчета и тук



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
Автор Dorchester ()
Публикувано22.01.08 16:51



Ами да, за бой си, Мирминги. Мозъкът ти минава на режим "Задържане и складиране на запаси", знаеш. Като забравиш манджата - скок до близкия магазин, едни ролца от раци или малко пуешко филе все пак.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Автор mirmingi ()
Публикувано22.01.08 17:02



Тъй, тъй! Хем ги знам тия работи, ама



От утре без купата с манджа не тръгвам!!!




Абе, хора не мога да намеря никъде извара, трици, мляко 0,1% ... Всички ли сме на Дюкан? Все ми казват: Ами, свърши!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано22.01.08 17:56



Ти от къде си? Да знаем, какви адреси да даваме.
Млякото може от всеки магазин да си набавиш, изварата също от 90% от магазините, виж с триците е по-кът въпроса, но се намират


И тези работи с без обяда да не ги правиш повече, че при второ провинение ще се караме Ше тичаш до магазина, ако трябва. Като мен, че ми писна да си нося купанката и сега на обед до магазина пуешко или пилешко филе, или пък пилешки шишчета от едно място дето правят сандвичи, или в краен случай "купешки пилешки кюфтета". Както казаха по-горе може и рачешки рула (което мен лично много ме радва) или някаква друга рибешка история. В много краен случай и консерва риба тон (в краен, поради това, че е малко неудобна за отваряне и консумиране, ама кво да се прави ).

Редактирано от daxa на 22.01.08 17:59.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 18:08



А за това "пуешко филе" ми е въпроса.. пушено мн ме изкушава, но днес по БТВ предаваха сутринта за изслядвани канцерогенни храни и пушените меса са твърдо в тази група

а за Пушена риба-изобщо да не става и дума да се яде пфф-а аз така обича пушено филенцее м-м-м-м...
Вие хапвате ли тия храни?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано22.01.08 18:16



Оххха и още как, всякакви пушени работи ям. А, пък и ако ги слушам по телевизията, то няма да остане, какво да се яде, пие или диша. Да не говорим, че според мен това с предизвикващите рак храни малко трудно се доказва. Според мен човек трябва да хапва разумно в смисъл достатъчно плод и зеленчук, не особено тлъсти меса, абе изобщо яденето си е ядене, кое колко е карцерогенно е спорен въпрос. То за всяко ще се намери някои, който да ти каже нещо лошо.
Е ако има някакви здравословни проблеми човек, тогава съм съгласна, има случаи в които някои храни не бива да се консумират. Но иначе моя съвет е хапвайте и се наслаждавайте на храната си.

Лека и спокойна



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор Pocи*28 (нежна)
Публикувано23.01.08 08:32



Момичета , стрелката на кантара мръдна!!!!!!!!!Вече съм с още 1 кг надолу...мръднах от цифрата 65 , която така дълго си стоеше

Вчера ми беше първи ден от МЦ , дано продължа така
Весел ден



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 10:26



Браво на Роси!! Ще стискаме палци да продължаваш все така

Аз пък ще стъпя на кантара едва когао дрехите ми станат наистина мн мн широки и съм сигурна че съм свалила достатъчно , за да възтържесвувам над кантара
Офф а пък снощи така се натъпкааах Не стига че си напражих палачинката, хапнах 2 Купешки пилешки кепачета ПИКАНТ, и после... към 22ч изядох и другите 2 от опаковката, да ми е мирна главата
Ами то Пълнолунието ми влияе мн на мен, Раче ЛЕК ДЕН!!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 10:28



*възтържествувам
*направих
*кебапчета






Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 11:46



Росииииииииии, браво. Казахме ти ние, нали!



Тарантулче, нищо не разбрах за тези кебапчета, я сега пак да обясниш. Купешките са смрад и половина, мен ако питаш. А ти домашни ли сътвори по късното?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 13:01



неее домашни- купешки ядох

-затова ме е срам -пфф!Ще гледам да не се повтаря,че..



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано23.01.08 13:16



Аз ям купешки пилешки кюфтаци всеки да, може да е зле, но в момента нямам много избор, та пред глада предпочитам купешки, пък и кои знае, какво има в колбосите, които са другата алтернатива. Не ми се отрязават зле или поне за сега не личи


Днес нещо съм яхнала метлата и ми е писнало от всичко и от всички, омръзна ми да се натоварвам с чуждите негативни емоции и да позволявам да ми става гадно от някакви тъпотий. Абе изобщо до гуша ми дойде да не съм себе си, защото се занимавам и ме занимават с глупости.
Както и да е, ако не ви звуча много в час, не се шашкайте - ша ми мине.

Лек и спорен ден



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано23.01.08 13:17



Роси - СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА КИЛЦЕТО, важното е да не се отчайваш и да продължаваш усмихнато и с кеф напред.
Браво и само напред





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор mirmingi ()
Публикувано23.01.08 14:17



Момичета, здравейте!

На мен днес ми отчетният ден:

16-ти ден по Дюкан

Най-после помръдна стрелката на кантара -2 кг
Ханш - 2см (общо от началото на режима -4), талия -4см (общо от началото на режима -6), (талията май е мръднала повече от необядването

)

Снощи най-съвестно си направих обяд и си го взех в купата, повече без "извинения", че нямам време или съм забравила.

Аз съм от София и трици си намирам супер лесно, но извара не съм хапвала от една седмица. Пълно е с някаква кашкавалена
Киселото мляко 0,1% установих,че го има в няколко малки магазинчета, по големите го излапват преди да стигна

Това за пушеното месо и рибите не го вярвам много, много! ОК канцерогенни са, но не чак толкова,че да предизвикат рак. Да, ако имаш здравословни проблеми или си предразположен (много ракови в семейството) е хубаво да си разумен, но инак, да си гледат работата!

Роси, честито!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 14:19



Не съм гледала предаването, някой ще ми обясни ли теоретически в какво се крие вредността на пушеното месо?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Автор mirmingi ()
Публикувано23.01.08 14:25



В пушека - така твърдят

Също твърдят,че са вредни и "много" канцерогенни пържолите и изобщо всичко печено на скара

(пак заради пушека, на всичкото отгоре мазнината капе върху дървените въглища и пушекът ставал още "по-зловещ")

Според мен е глупаво!

Никой не може да ме убеди,че ще умра от пушената риба, а не от идиотийте,които дишам всеки божи ден из центъра на София (газове от коли, цигарен дим, прах до безбожие...).

Днес четох,че лазерните принтери са супер опасни, защото вдишваме много дребни и вредни частици тонер

Ми, то.... Да легнем и да умирваме!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 14:53



Олеее, горките хора, дето си имат камина. Ако се разпуши в стаята - RIP.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 15:18



Много ми се яде хляб...ще се побъркам...вие правите ли си от този тричавия хляб???? Кажете , за да знам дали довечера да сътворя един , че ще откача



И с тия пушаци - какво само ни притесняват ?????



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано23.01.08 15:22



Хахахаха, добре че не догледах предаването до края.
Е тва е момичета УМРЕХА ВСИЧКИ СКАРИ БИРИ в България.
Тия хора не са нормални, при всички вредни неща около нас, та сега и пушени меса и пържоли да не ядем, а какво - трева ли?
Обаче човек като иска да си намери нещо да го тормози и да го убива няма измъкване.
Аз си ям яко пушено и хич не ми пука, и до лазерния принтер си кисна по цял ден, абе изобщо заобиколила съм се с токсини





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 15:47



И днес какъв е тоя глад дето ме гони не мога да знам

цяяял ден ми се яде пууу



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Автор mirmingi ()
Публикувано23.01.08 15:52



Роси, мен кат ме подгони глада и се наливам с водица



А мен ме преследва глад за кисело, направо бих пила оцет от бутилката (няколко пъти си гаврътнах ) При вас има ли го или аз съм от лудите със собствен номер?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 16:20



При мен това го няма , ама днес си хапнах няколко ядки орехче



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 16:32



Днес е ПЪЛНОЛУНИЕ!! Затва ни гони глада!! И аз така...ужасс-искам да ямн многоо-гледам да е млекце с трички, ама май станаха повече от 4-5 с.л днес





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор mirmingi ()
Публикувано23.01.08 16:41



По-добре с трици да прегрешиш, отколкото да омуаш нещо глупаво, дето после ...





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 17:03



Здравейте, сладуранки !:-) Хайде и аз в кюпа с прегрешилите по пълнолуние, ама аз съм и пред МЦ...Ден-два преди това велико събитие МЦ, направо оглупявам:-))) Откак съм на Дюкан, вече за трети път изпадам в това състояние, но вчера за сефте прегреших - хапнах шоколааааааад:-) Обаче, аз имам стратегия, вече не се тръшкам, а правя 3 протеинови дни и готово, не се самообвинявам и не се тръшкам...защото е излишно:-)
Сега, ще ви кажа какво си правя аз вместо кебапчета и кюфтета...телешка кайма, която замесвам с яйце и много поправки, слагам в йена и за 5 мин в микровълновата, после си го нарязвам и папкам:-)))
Успех на всички !:-)



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Бoбeлинa]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано23.01.08 17:19



Ясно шо съм обезумяла. Аз пък си направих токущо месна салата накълцано пуешко филе със свежо сирене нискомаслено залято със сос с парафин, горчица, оцет и малко водичка. Изядох я като стой та гледай. ТО не е глад, а ужас.
Бoбeлинa според мен отношението ти е много правилно, то иначе трябва да ходим и направо да се застреляме, а пък и не бива в диетата да се намесва вината, защото става лошо.
Аз желанието си за сладко го избивам по перверзен начин - тъпча всички около мен с всевъзможни сладки и тестени работи и така се укротявам. Знам че не е полезно за тях, но не мога да се сдържа и им нося и правя ли правя кексове и други подобни. И така се спирам от консумация аз.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 17:27



Daxa мила, смях се от сърце на метода с тъпченето на околните:-)))
Е, добре че при мен "вика"за сладко не е често явление, аз дори съм малко мазохист / в стаята ми на работа, стоят десетина кутии шоколадови бонбони, но не съм посегнала към тях/ :-))) А инъче , нямам проблем и всеки уикенд правя баници, мекици на моите хора, не се и докосвам до тях:-)
Просто, този път толкова се харесвам с новата си визия, че това ме възпира по един съвсем естествен начин:-)



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Бoбeлинa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 17:48



Ефекта с тъпченето на околните се беше получил и при мен

Питки, пайове, кексове, соленки, сладки,..... бе, какво да ви разправям. Сладкото не ми е много любимо, дай ми на мен картофки. Е "Мечтать не вредно" казват братушките.

Сега за хлебчето по Дюкански: аз съм върл фен. Направете си, няма да сгрешите. Ще си припомните едно забравено удоволствие: филийка, намазана с крема сирене Екскуиза например. Или пък да си топнеш хапка в соса на салатата. Все таквиз хубави работи.
Рецептата на моя вариант я писах тук днес, в темата за черен хляб.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 18:12



Dorchester- и аз мн обичам това хлебче, обаче трябва ли да спазваме някакви "норми" в количеството като си го хапваме

Диетично,диетично- ама хляб все пак
Бреееййй-личи си че сме се "овълчили' по Пълнолуние- големи писания днес във форума



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: tarantulka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 22:13



За съжаление, да, ограничен е хляба. Нали може 3 с.л. трици. Т.е. един хляб е за една седмица.

Аз вече се научих да се спирам на три филийки (от моите, така съм го измерила), но в началото ми беше трудно.

И аз съм гладна днес цял ден. Ям почти непрекъснато.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 08:57



Добро утро , слабеещи момичета

Дано днес не ни гони същият глад като вчера....
Приятен ден на всички!!!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Автор mirmingi ()
Публикувано24.01.08 10:30



Добро утро, момичета!

Аз вчера устисках на глада и хапнах прилично три пъти, както си е редно! Доволна съм от себе си!


Дакса, явно това с тъпченето на околните е заразно, защото имам ли свободно време съм в кухнята и нещо им забърквам. Сипвам огромни порции и непрекъснато ги питам защо не искат допълнително





Лек и успешен ден на всички!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
АвторDestiny (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 11:30



mirmingi, резултатите които си описала са зашеметяващи, поне за мен.
16-ти отчетен ден означава, че преди 16 дни си започнала диетата ли?
И другия ми въпрос е, че ми се стори малко странно, че си свалила повече на талията, отколкото на ханша. Дали зависи от структурата на тялото?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Destiny]  
Автор mirmingi ()
Публикувано24.01.08 12:29



Destiny, преди 16 дни (вече 17) съм започнала диетата!

За мен обяснението за свалянето на толкова много сантиметри от талията е,че последните два дни, точно преди меренето, си скапах режима. И двата дни с храненето бях зле, не обядвах и като цяло общата ми храна беше малко. Пиех си двата литра вода и тичках то тоалетната - та, по-скоро коремът ми се е прибрал от гладуването,а не от диетата. Това отчетох като грешка и няма да повторя.

За мен си е зашеметяващо и -2 от ханша и то за седмица (-4 за 16 дни). Преди ходех на аеробика 3 пъти в седмицата и ядях основно салати и сирене и едва мръдвах със 1 см на две седмици до месец!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
АвторDestiny (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 12:47



Да, сигурно е както казваш наистина.
Права си, че сантиметрите радват много. :)
Много е стимулиращо, като знаеш че усилията ти дават ефект. Простичко е и за много хора звучи глупаво, но трябва да се радваме и на малките постижения, защото за нас те са голяма стъпка при борбата с няколкото килца отгоре.

Момичета, последните дни се замислям за нещо друго.
Втория етап го изчисляват според желаните килограми за сваляне, умножени по седмица. Обаче, според мен не е много правилно това, защото всеки организъм функционира различно, а диетата не гарантира по 1 кг свален на седмица. Което логически означава, че след като свършат изчислените седмици, може да не са свалени всичките желани килограми, все пак това са си особености на тяло, организъм, структура и начин на живот.
Тогава какво правим? Аз мисля, че втори етап трябва да продължи и повече, ако желания резултат не е постигнат.

Какво е Вашето мнение?





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Destiny]  
Автор mirmingi ()
Публикувано24.01.08 13:57



Destiny, мисля,че не си разбрала!

Вторият етап продължава до достигане на желаните килограми

Третият етап продължава - за всеки свален килограм, по 10 дни във фаза 3



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано24.01.08 14:59



Destiny няма такова нещо. Всеки сваля различно и втори етап продължава докато се свалят всички килца. mirmingi е съвсем права, правилото за време важи само за 3 етап по 10 дни диета за всеки свален килограм.
Надявам се днес всички да са добре и усмихнати. Аз започнах сутринта като врътнах един НЕдюкански кекс, което облекчи душевния ми смут (както винаги) и сега си чакам обяда - нещо пилешко ще да е.
Вчера си купих обезмаслено сирене свежо, ма то почти като кашкавалче, това много ме зарадва, че обичам повече кашкавалче от сирене, та си кльопам от него и без друго чакам МЦ и съм се поздухала, та това ми вдига тонуса



Лек и усмихнат



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано24.01.08 15:17



Здрасти и от мен, днес много бач и кривотии са ме наскачали.
Мирминги, яденето 3 пъти не е добре. Поне 4 трябва, вЕрвайте ми.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Автор mirmingi ()
Публикувано24.01.08 15:19



Ясно!

Ще поработя над режима си още бая





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
АвторDestiny (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 15:39



mirmingi, daxa, незнам кое точно не съм разбрала, след като го пише в книгата.
Няма значение. :)
Благодаря Ви все пак.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Destiny]  
Автор mirmingi ()
Публикувано24.01.08 16:02



Destiny, прочети пак! Внимателно!



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Destiny]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 16:12



"Смесеният период трябва да продължава без пауза до постигане на желаното тегло" .
Привет и от мен днес !:-) Слава богу, вече съм в МЦ и успокоена :-)
Ще изчакам до понеделник и тогава ще се меря, сега се усещам като плондер:-))) Направих 2 протеинови дни, с които се надявам да компенсирам шоколадовото безумие от вторник:-))) Инъче съм доста разумна в трета фаза, като плод хапвам грейпфрут и все още не съм яла въглехидрати като хляб, картофи или ориз, смятам да не избързвам с тях:-)
Усмивки !:-)



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Бoбeлинa]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 16:22



Чета ви тук и си мисля,приемате ли начинаещи? Аз пишех в едни друг форум,ама там многонаселено нещо. Та положението е горе-долу следното.Аз имам много кг за сваляне.Започнах на 02,01,2008 г. До сега резултата е -5,2 кг. Нещо в последно време се закучи работата. Ще чакаме.Чета тука вие май всичките сте в трета фаза вече?Ще давате ли съвети?





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: sisi]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 16:29



Здравей, Сиси ! Добре дошла си !:-) Каквото и колкото искаш питай !:-)
Има периоди на закучване, това не бива да те притеснява, да малко е демотивиращо,но от опит ти казвам съвсем закономерно е:-)
Успех и смело напред !:-)))



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Бoбeлинa]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 17:27



Благодаря ти за добрите думи. Ще питам.верно се бях обезверила по едно време.Особено когато миналата седмица да два дни качих 1,2 кг.Веднага след това обаче , може би за 4 дни изчезнаха,на право избудалях.Как не се предадох не зная.Пишех в друга тема и там ми дадоха съвет да не се отпускам и че било нормално.Ама аз съм толкова дебела,че няма оправяне моето.



Тема Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: daxa]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 00:54



Диетата? Търсих назад в темите до страница 15ста но без успех.
Много бих искала да я опитам но за съжаление не мога да си купя книгата защото съм извън България. Бихте ли ме насочили къде мога да намеря подробности за как да спазваме диетата и какво да се яде?
Предварително ви Благодаря.
Евето





Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Hoвa]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано25.01.08 02:46




Диетата има три фази, както е описано в темата от по-горния линк. Те са последователни, а разрешените храни също ги има описани в темата от линка.
Ако имаш неясноти винаги можеш да задаваш всякакви въпроси тук.
Иначе основата на тази диетата се състой в консумацията на предимно протеини и то от нискомазни продукти. От определен период на там се включват и зеленчуци, а от трета фаза и разни други работи.
Трябва да запомниш - 4 хранения на ден, 2-3 литра вода и много движение.

Лека и спокойна и ще те чакаме да се включиш



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 09:15



Какво правиш в 2 през ноща , момиче??????
Добро утро на всички!
Имам проблем - голям....Не ми е много комфортно да го пиша , но ......
Не мога да ходя нормално по ГН и това си е , какво ли не опитвам , но не става и от там ми дойдоха и други проблеми - много болезнени Наистина съм притеснена
Приятелят ми вече е -6 кг



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 10:22



до НОВА!
Здрасти :)
на този адрес http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=674
можеш да намериш стартова информация

Иначе- Google!



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.01.08 11:37



Роси, проблемът е сериозен. Ама напиши, моля, какво пробва досега, за да дадем други варианти.

Сиси, хай.



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:49



Парафиново олио, ленено олио / на таблетки / триците всеки ден , зелева чорба , и хапченца със сена





Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.01.08 11:59



И от колко време тъй? А вода пиеш ли достатъчно?



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано25.01.08 12:03



Какво да ти кажа - пишех си курсовата работа та към 2 реших да намина барем някои писал

Луда работа. Към три привърших и си легнах - съответно днес съм подпухнала и сигурно три тона вода има в мен. Както и да е токущо героиски си пуснах всички курсови по пощата и по-късно смятам да се наградя с нискомаслена Екскуиза. Взела съм си една кутишка и сигурно ще я унищожа. Вчера два пъти хапвах от моита месна салата ама то не беше човешко в три като ми се прияде
Роска за проблема ти чесно не знам. И аз пробвах с парафиновото и сената, но и на мен не ми действат. ЩЕ помисля и ще пиша.

ЛЕк и успешен



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 12:04



Пия...2 литра на ден . Ми така е от вече 7или 8 дни...

изтормозих се Сега ще пробвам със зеления чай на Сание...купила съм си и ленено семе, дано го махна този запек



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано25.01.08 12:11



Сетхи се, че някои пият топла вода с лимон на гладно сутрин. Не пречи да пробваш :) Дано ти помогне.



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
АвторDestiny (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 12:15



Роси, пробвай с Лаксес. Билкови са и можеш да вземеш и повече, 2 вечер примерно.
Другото, което пием със сестра ми са таблетки Зарсена.
Те също имат такъв ефект.
Има и едни Бизалакс, но те са гадна химия и ги препоръчвам рядко и по малко, че нещо не са хубави тези хапчета гадни. :)
Успех!



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.01.08 12:19



Направо ме хвърли в оркестъра. Би трябвало всичко да е наред. Не се сещам какво друго да ти кажа, освен може би да се опиташ да си направиш храната по-течна - супичка, таратор, топло прясно мляко... Дано се справиш бързо, че е вредно така да задържаш в себе си отрови.





Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Destiny]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.01.08 12:22



Таблетките сена, зарсена, лаксес, са на една и съща основа. Това е билката сена (майчин лист). Много е вредна при продължителна употреба.
1. Води до привикване.
2. Изтънява стените на червата невъзвратимао до болестно състояние. Умната!



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 13:07



Знам за тези хапчена - Лаксес , зарсена и другите на др.Тошков - но знам и за вредата им и затова ги избягвам за честа употреба..цял ден се ровя в нета и за запек и за хемороиди


Много съжалявам , че ви занимавам с моите не толкова приятни проблеми



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 13:39



Не знам дали ще е фатално , ако ям по една ябълка на ден, или сини сливи , копмот от сини сливи...защото то не се трае



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.01.08 13:56



Плодът си е яко прегрешение за втора фаза.





Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 14:06



Знам , но това се сещам...като по - натурално

Ще спра да спамя , ако се сетите нещо драснете



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано25.01.08 14:16



По-добре пии прясно мляко, на мен ми е помагало, ама трябва да е в по-голямшко количество, смисъл поне 2-3 чаши, та даже и повече. Ама пак по-добре повече прясон мляко отколкото плод :)



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: daxa]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано25.01.08 14:23



Хмм малко се унесох ама що непробваш с клизма. Според мен това най ще ти помогне и е най-безопасно и без никаква химия. Трябва май да си вземеш от някоя аптека специално приспособление (не знам как точно се нарича, ама като обясниш те ще се сетят) и пълен напред.
Аз да си кажа правичката също съм се замисляла, за използването на този метод.

Недоспиването води до цапнатост в устата, за което ще ме прощавате.



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: daxa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.01.08 14:43



Дакса, всъщност съветът ти е много разумен. Подкрепям.



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Dorchester]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 16:55



Хмм аз не мога да помогна на Роси- всички изпробвани методи и аз го и прилагам и горе-долу си ходя редовно. Въпреки че по "малко"


Охх- аз след малко потеглям към "село"- при мама ( не съм родом от Варна). Та дано устискам изкушенията край мен, че! Иначе съм си поръчала варено пиленцеее .
А дали мога да изкисна от Туршийката на баба във вода, става ли ако я обезсоля?
Мн обичам, но май соленото идва в повече при туршиите
И пак- дано не "прегреша" вкъщи, че по принцип се "уливам" като си отида.



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: tarantulka]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 23:09




ами ето- знаех си че ще се омажа- ядох лешници и бадеми...много
офф- пак на ново от утре



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: daxa]  
АвторHOBA (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 01:34



Здравей daxa, мерси за инфото. Започнах диетата. Всъщност аз съм в САЩ но си поръчах книгата от БГ книжарници Хелиос, жалко ,че не е преведена на английски но намерих един сайт...който е създаден от Французин живеещ в САЩ и имах няколко въпроса, може ли боб да се яде? Според мен боба е чист протеин но за всеки случай исках да питам. Също така ми направи впечатление, че човека който е превел диетата от Френски каза ,че трябва само бялото на яйцата да се яде ( ако се яде жълтъка трябвало да се ограничи до 2-3 жълтъка на седмица) вярно ли е?
Вчера когато бях във фитнес салона, се запознах с едно момче който е фитнес треньор и му обясних за тази диета но той не се съгласи с факта ,че може да се яде неограничено. Каза ми , че женското тяло може да изгори до 20 гр протеин на всеки няколко часа. Това означавало, че не мога да се тъпча до насищане а трябвало да си определям порцйи. Даде ми пример с 3 яйца, съдържащи 20гр протеин, ако изям 6 каза , че останалите 20гр щели да се превърнат в мазнина която се лепи.
Ти как мислиш?
И исках да те попитам, от колко време си на диетата и какви са резултатите?
Надявам се , че ще издържа диетата, по принцип никога не съм се опитвала да съм на диета но имах бебе и се зарекох да съм на диета, дано не се проваля. Също така треньора ми каза , че е хубаво да си взема протеинов шейк и да замествам по едно хранене с шейка. Обикновенно след тренировка. Как мислиш, добре ли е да се направи това? А пък французина на сайта каза, че след 1вата фаза трябвало да се взимат витамини за да се заместят нуждите на другите храни които не са включени в диетата. Ти взимаш ли мултивитамини?
Мерси:)



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: tarantulka]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 02:19



Мерси, ще го погледна, аз си поръчах книгата от Хеликон , и чакам:)



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: mirmingi]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 03:04



Здравей, искам да те попитам след като се направи първия етап да речем за 1 седмица и започнеш втория етап, колко време караш втроия? До постигане на желаното тегло ли? Или трябва да се прави колкото първия? Нещо прочетох , че трябвало да се редуват колкото дни е правен първият , толкова и втроият и пак се връщаш на първият и после 2 рия докато се постигне желаното тегло. Вярно ли е или грешно съм разбрала?
Мерси





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
АвторHOBA (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 04:20



Пак съм аз момичета, надявам се да не ви отегча но това което ще напиша е за всички вас които сте на диетата на Дюкан.
Както споменах по горе се срещан случайно с един треньор във фитнеса вчера и информацията който той ми даде ме накара да се замисля малко по сериозно и да се разровя по-надълбко за въпросната диета.
Изглежда като Диетата мечта но всъщност някои от вас правил ли е ресърч за да види как може да навреди на тялото ви?
След всичко прочетено в Интернет, след разговора с фитнес треньора вчера реших да звънна на моята приятелка която е женена за фитнес треньор и двамата са буквално ЛУДИ ( в добрия смисъл) на тема фитнес. С голямо разочарование разбрах , че всичките ми опасения се оказаха вярни.
Протеин в голямо количество е изключително вреден за Бъбреците а всички знаем колко важни са бъбреците за тялото ни. Те са тези органи които преработват токсините в тялото ни и помагат за изхвърлянето им. (Все още съм във фаза разучаване на функцйите на бъбреците за тялото) Но ето няколко факти защо бъбреците ни са толкова важни за тялото ни:

remove waste products from the body - преработване на токсините в тялото
remove drugs form the body - пречистване на хапчета и наркотични вещества
balance the body's fluids - балансиране на течностите в тялото
release hormones that regulate blood pressure - хормоналното разпускане за контролиране на кръвното налягане
produce an active form of vitamin D that promotes strong, healthy bones
control the production of red blood cells - да произведе активна форма от витамин Д който ни дава силни, здрави кости и контролиране на произвеждането на червени кръвни телца

Има още хиляди функцйи ...и както казах съм в процес на четене, ако някои се интересува линка е следния:

http://www.kidney.org/kidneydisease/howkidneyswrk.cfm


Един от най-големите врагове на бъбреците е протеина. Това води до заболяване на бъбреците. Бъбреците могат да преработват определено количество протеин, ето защо протеина в големи количества натоварва бъбреците и те не могат да смогнат да го преработят.... което може да се окаже фатално.

Четох някъде , че някои от вас експериментират проблеми при ходене до тоалетната, ами нищо чудно....мили дами.
От толкова много протеини...бъбреците не могат да преработят токсините в тялото ви.
Мъжът на приятелката ми прегледа диетата и каза , че тя не е за всеки, резултатите може да са зашеметяващи но с цената на какво? Залужава ли си здравето ? Според мен, не.

На мен лично ми харесва идеята за тази диета и аз искам да я опитам и въпреки съветите на приятелката ми и мъжът и да не я пробвам видяха , че не могат да ме разубедят но алтернативата е да гледате по колко протеин приемате.

На едно сервиране протеина не трябва да надвишава повече от 25 грама и това може да продължи около 4 пъти дневно.
Аз не съм експерт но ме е грижа за здравето и съм чувала как има пострадали за цял живот от ефекта на диети и т.н.

Значи диетата не е полезна ако я правите в НЕОГРАНИЧЕНО КОЛИЧЕСТВО ПРОТЕИН.

Знаете ли например защо Боди Билдерите пият много протеинови шейкове и взимат протеини през цялото време?
Защото колкото повече взимат толкова повече от тези протеини се превръща в маса ( тоест тлъстина) която те оформят в мускули чрез тренировки.

Мисля ,че много от вас ще се сетят за този факт и какво е заключението? Наистина вярно е ,че протеините не се преработват толкова добре от тялото...и за това някои от вас като ядат 1 ден нещо...веднага качват свалените килца.

Но най-важното е , че ще си навредите на бъбреците с неограничено количество протеин. А бъбречно заболяване до края на живота ви, няма да е никак приятно.

Не съм дошла да ви казвам какво да правите...и не искам да мислите ,че ви се натрапвам просто споделям резултатите от моето ровене ...

Според фитнес треньора, е важно да се задейства метаболизма, като се яде здравословно, в малки колиества и по 4-5 пъти дневно, да се взимат мултивитамини и да се прави аеробика или кардио.

Да се изключат вредните неща като захар, олио, голямо количество хляб, общо взето карбохидратите са вредни за тялото.

За тази цел ( да следя какво е здравословно и в какво количесто) ме запознаха с един страхотен сайт.

http://www.calorieking.com/


Там могат да се следят и определят порцйите, калорйите и какво да се прави за да се изгорят излишните калорйи.
Препоръча ми дневна диета от 2500 калорйи...но за по слабите жени е препоръчително 1800 калорйи...

По темата може да се изпише много, но за съжаление нямам време ....и не искам да ви натрапвам мойто мнение.

Аз лично ще опитам диетата, но ще лимитизирам приемането на протеини...до 25 грама на порция 4 пъти дневно. И ще пия по 2-3 литра вода на ден, много е важна водата в тази диета, това подомага на бъбреците да се пречистят по бързо от протеина които обработват.

Но не прекалявайте с него мили дами....защото запека ще дойде...а и от там други болести.
Бъбреците са ви заети с преработването на толкова много протеин , че не могат да преработят токсините.

Диетата наистина ли е НЕОГРАНИЧЕНО ЯДЕНЕ НА ПРОТЕИН?
Защото ако е така....този доктор който я е писал....явно не е описал как ще навреди на тялото ви такова количество протеин.

Чао за сега мили дами.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: HOBA]  
Автор Dorchester ()
Публикувано26.01.08 09:29



Нова, задаваш много въпроси наведнъж и няма да успея да отговоря на всичко. Но ще напиша това, което знам аз.

Започвам със здравословния ефект от режима. Познавам виртуално, от друг форум, няколко жени, които си правиха пълни изследвания заради диетуването. При всички тях ВСИЧКИ показатели са в норма. Няма такива, на които да са болни бъбреците. Всички са с нормален хемоглобин, захар и т.н. Причината, мисля, е в консумирането на достатъчно вода. Тя помага бъбреците да се справят с отровите и да работят нормално.

Приемът на протеини не е чак толкова голям, както ти го описваш. Никой не яде НЕОГРАНИЧЕНО, яде се докато се заситиш. Тъпкането с големи порции е противопоказно. На практика, никой не яде 6 яйца. Това правят фитнес-маниаците, със съвсем друга цел!

Препоръката за пиене на таблетки витамини е много правилна и важна. Все пак, отчасти се компенсира липсата на витамини в теи дни, когато не ядем зеленчуци.

Пак ще кажа, в другия форум чета мненията на жени, които вече от година са на Дюкан, те са здрави, физически и психически. Само в два (от над 100 участнички) случая се прояви алергия към белтъчини, при прекаляване с яйцата. За хора с такава алергия, както и за хора с висок холестерол, се дава ограничението в жълтъците.

Още нещо, аз лично от близо 6 месеца се храня по Дюкан и също се чувствам отлично. Например кожата на лицето ми се изчисти, което ми говори, че съм махнала много токсини.

Кажи ми, проучила ли си какви са първите признаци за разболяване на бъбреците?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано26.01.08 19:56



Добър вечер на всички.

НОВА - първото и основното е, че всеки сам си решава, как да живее и защо да живее така както е избрал. Мисля, че всички които са на тази диета или са прочели книгата, къде е отбелязан факта за бъбреците и голямото количество вода, което трябва да се изпива, за да няма протеина този негативен ефект или пък са направили някакво проучване из нета. Никои не почва диета просто така, ако го направи значи е неспасяем случай.
Второ - всеки си има различно разбиране, кое е полезно и кое не, в това число фитнес инструктурите - за някои това са плодовете, за други зеленчуците, за трети месото, за четвърти мазното например. За да докажа думите си, защо не потърсиш из нета нещо за Високо Мазнинен - Ниско Въглехидратния режим, просто за да не си мислиш, че говоря на изуст.
Трето - никои, ама никои не изяжда по 6 яйца на веднъж, освен ако много не си падаш, а мога да гарантирам, че при дюканките никоя не яде по толкова.
Четвърто - не знам, какво разбираш под неограничено количество протеин, но повече от половин пилешки гърди трудно ще хапнеш, а ако ядеш на всяко ядене повече от посоченото количество ти гарантирам че след три дни няма да помиришеш пиле.
Пето - както е ясно при втора фаза вкарваме и малко зеленчук, а при трета повече зеленчук, че даже и плод и хляб. Тоест не е някакав супер ужас.
Шесто - http://www.calorieking.com/ е идеален ако искаш да броиш калории и имаш нужното търпение и най-вече време да го правиш, което повечето дюканки с оглед на това че са работещи момичета и най-често работещи мами, трудно намират в повече.

Основното обаче е, че когато човек иска да се прецака, той се прецаква и когато прекаляваш се прецакваш най-добре. Не мисля, че в диетата на Дюкан освен ако не прекаляваш можеш да се прецакаш.
Това е скромното ми субективно мнение.

А и един съвет, ако искаш наистина да си сигурна, че си здрава, независимо, каква диета спазваш то си прави изследвания, иначе само си приказваме. И преди да попита някои - аз изследвания не си правя, защото съм блондинка - тва последното е шега да не се обиди някои.

Както и да е - истината е една всеки решава и си носи отговорност за себе си. Аз лично не съм срещнала някои карал диетата да е писал, че се е прецакал от нея. За другото - всичко е субективно, така че карам на 6-то чувство.

Каквото и да си решила ти пожелавам искрено успех и много усмивки.

Лека и спокойна от мен



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано26.01.08 20:03



След като се разписах да споделя, че днес ми е особено сдухан ден и та чак не знам - първо изпадах в гневни състояния, а от следобед се вкиснах до онзи момент в които ти става едно такова безразлично към всичко...
Сигурно е от предстоящия МЦ... Обаче успях да устискам да не наруша режима, на кантара не се качвам, защото предполагам какво ще покаже и колко ще ми хареса.
Чудя се какво да ям и изобщо трагична история.

Хайде лека и спокойна



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Автор perlata6 (непознат )
Публикувано27.01.08 08:36



Здравейте!Първо да попитам приемате ли нови членове?Пък тогава ще си позволя да давам мнения.





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: perlata6]  
Автор Dorchester ()
Публикувано27.01.08 09:11



Естествено, че приемаме, Перла!


Тук да не е някакво затворено общество? Това е клуб за взаимопомощ, нали така?
Давай мненията.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Авторjakys (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 17:47



Чудя се ако НОВА реши да потърси из нета или сред всезнаещите фитнес инструктори какви са вредите от наднорменото тегло за повечето от органите и системите в човешкото тяло, дали няма да изпише страници в защита на всички диети които се въртят в пространството?

/ досто дълго изречение а?/

Аз да се отчета- след протеиновия ден съм възстановила постигнатите 60.5 кг. и вече не се съмнявам в ефективността на ІІІ етап и продължавам смело напред. Да си призная не ям всеки ден от триците



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: jakys]  
Автор Pocи*28 (нежна)
Публикувано28.01.08 09:23



Добро утро Дюканки


Не съм се мяркала два -три дни и реших да драсна някой ред.
Вчера направих леки прегрешенияно продължавам смело напред
Весел ден!!



Тема Re: Може ли някой да ми каже къде да намеря...нови [re: Pocи*28]  
Авторnove (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 09:44



едно предложение от мен - защо не опиташ с клизма, не е най-приятното, но винаги е безотказно (поне при мен)
[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/113495/weight/80/line.png[/img][/url]



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 10:53



Здеавйте и от меееен
Мн се омазах тоя уикенд - и направо почвам протеиновите дни 4-5 ще ги изкарам пак! Как можах да се отпусна така,офф...
Лек ден и успех на всички и тази седмица!!



Тема ще приемете ли още една във редиците синови [re: tarantulka]  
Авторлapa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 12:03



от вчера и аз почнах Дюкянчо,но нещо не ми върви водата не мога да пия по толкова.Вчера съм на една пил.супичка,за вечеря палачинка със много месце



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: лapa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано28.01.08 12:53



Лара, не се прави така, момиче, трябва да се яде. Ефикасността на режима е в превключването на метаболизма. Храни си тялото често, то ще изостави режима на съхранение и ще почне да разкарва мазнините. Туйто. Дали ме разбра, че малко мъгляво се изказах?

Онез двете, дето са прегрешавали, ще ядат пердах!







Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Dorchester]  
Автор Pocи*28 (нежна)
Публикувано28.01.08 13:18



Пердаха си го заслужавам


Дали ще може и в протеиновите дни чат пат да си хапвам маруламоже да ми подейства добре на чравцата



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано28.01.08 14:22



Тц, ни мой марула.

Но може едно корнишонче.



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 14:51



Може би ще наруша малко диета

, все пак и здравето ми е важно....дано се оправят нещата



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Pocи*28]  
Автор Pocи*28 (нежна)
Публикувано29.01.08 14:42



Да ви се похваля - днес съм с едни дънки , които преди не ми ставаха , не ги закопчавах и бях като в менгиме , а днес дори са ми леко свободни

много се гордея със себе си , а и вече съм 63 кг



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано29.01.08 15:33



Роси, страхотни новини са това.
Обаче,

защо не си сложиш една линийка?
Нещо не мога да се сетя от колко стартира. И сега като си 63, колко намаление е това! Моооооля

Редактирано от Dorchester на 29.01.08 15:34.



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 15:35



не знам как се слага

На 07,01,2008 започнах и бях 67,5 кг



Тема Re: ще приемете ли още една във редиците синови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано29.01.08 16:06



Аз забравих да почерпя за моите 6 месеца с Дюкан!
Папкайте режимно





Тема честити6месеца Дорченови [re: Dorchester]  
Авторлapa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 16:57



дано всичкитети килца замината все едно със една пръчица ги е премахнала феята





Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: лapa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано29.01.08 17:09



Мерси! Е, те вече заминаха, всъщност, нали съм в трета фаза. Разправям се последно тука с едни две кила проклети, но те не са нищо на фона на всичкото дето изръчках.



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: Dorchester]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано29.01.08 20:02



Zdraveite! Za pyrvi pyt pisha tuk, no temata me valnuva.Vijdam,che ot mnogo vreme ste online za tazi dieta i bravo za postignalite uspeh.Az lichno sam vtori den vav vtora faza.10 dni bqh na udarniq rejim i rezultata dosega e 3 kg.Vijda mi se malko.Dali nqkoi ot vas e imal tozi problem.Dopusnala sam greshka dva-tri pyti prez tova vreme moje bi sas solta i to mnogo umereno.Inache se chuvstvam mnogo dobre i mnogo leka.Vqrno e, che imam da svalqm 20 kg, no vse pak...Blagodaria,ako niakoi reshi da kaje neshto po vaprosa.Nqmam nikakvo namerenie da se otkazvam, no...Da,zabravih da kaja malko poveche za men.Na 47 godini sam,v nachalna faza na kriticheska vyzrast.Ne vzemam nishto oshte, no hormonite veche sa si otishli.Izklyuchitelno energichna sam i ne spiram, no imam 20 kila otgore.Sportuvam ot godini i nemoga bez tova,samo che sega naistina niamam sili.Mnogo sam stegnata i nabita, dali tova ne mi prechi?Abe kato edin istinski oven nqma da se dam. Dosega rqdko sam pravila dieti,zashtoto makar i s povechko kilca nikoga ne sym se chuvstvala zle, no sega tazi mi haresa naistina.Podhojda na dinamichniq mi den,kogato moga da vzema edno mliako i da go izpiq dori v kolata.Mislq,che v nachaloto hapvah poveche pueshki i pileshki kolbasi,ot tezi filetata,jareni i razni takiva.Shunki syshto, no qvno v BG tezi neshta ne sa svestni i triabva da se izbiagvat,dori nai-dobre da ne se pipat, makar che sa ot ptici.Vijdam, che mnogo pitat za tricite, no te se vklyuchvat oshte v udarniq etap,zashto se pritesniavat horata.Maika mi e na tozi rejim,tq e na 77 godini i kryvnoto v momenta i e kato na momiche haha.Pozdravi



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: merileen]  
Автор Dorchester ()
Публикувано30.01.08 10:57



Добре дошла, вече си на правилното място. В старата тема ти отговорих вече и на въпроса.

Само кирилицата, моля!







Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: merileen]  
Автордюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 15:00



не се тpевожете и обезсъpчавайте, пpи всеки човек pаз.ично въpви темпа на снижение и зависи от доста неща и ако човек има достатъчно мотивация, тъpпение винаги ще има снижение Много подpобно и пъ.но можете да намеpите отговоp на въпpосите си във фоpума на BG-mama. Между другото колбаси не се приемат при тази диета



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: дюkaнka]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 15:18




http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/80/18482.gif[/img][/link]



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: дюkaнka]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано30.01.08 17:51



Здравейте и благодаря. Да, най-вероятно грешката беше в така наречените шунки,пуешки и пилешки.Те не стига, че са адски гадни , но са и солени.Много ме притеснява факта, че нямям силата, която ми е нужна. Трябва да спортувам, няма как, обичам си и сауната след това, но се усещам в края на деня като стъпкана теменужка.Аз спортувам сутрин в 7 де, но си представям как ще изкарам до вечерта.Утре отивам,каквото ще да става.Цял месец не съм спортувала, с изключение на домашните задължителни упражнения,малко йога и т.н.Ще се обадя, но аха забравих най-важното!!! Свалените кг са 3.8кг, но имам 3см в талия и ханш и 2см бедро.Бай,бай



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: az]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано30.01.08 20:04



какво е положението с изкиснато до край кисело зеле????



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: merileen]  
Автор Dorchester ()
Публикувано31.01.08 11:33



Киселото зеле е ОК, тъй като се приготва без захар и без мазнина.
Аз го ползвам на салата с червен пипер и парафиново олио, но най го т е за сърмички с телешко мляно месо (там и малко лук, морков, знаеш).



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано31.01.08 11:38



Хайде едно поздравче от мен. На една от снимките се вижда бившият хипопотам.





Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: merileen]  
Авторлapa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 12:46



скъпа Дюканчо казва не на спорта през първите 2 фази





Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 12:47



Дориииииииииииии , направила си едно голямо чудо със себе си!!!!!!!!!!!!!!!!
Жалко че нямам имотикона с която да ти се поклоня!
БРАВО НА ТЕБ



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: merileen]  
Автордюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 13:37



здравейте и моите поздравления - резултатите са много, много добри. Тази диета/нов начин на хранене е с бавно (понякога), но сигурно и щадящо организма сваляне, без човек да изпитва глад, дори напротив. Много дяканки дори без да са огладнели ядат, защото само така метаболизмът се засилва и смила излишните мазнинки. За спорта вече са отговорили - в първите две фази не се препоръчва, на жените са достатъчни и домакинските задължения. И аз отчитам като грешка използването на готовите шунки с тяхното съмнително приготвяне, но за работещите жени те често са спасение поради липса на време.
Да се поддържаме и продължаваме и накрая да станем такива, каквито сме мечтали.



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: дюkaнka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано31.01.08 17:44



Здравей, Дюканка. Разкажи ни малко повече за себе си.


Нали всяка от нас е дюканка, ама кажи от кога, колко, такива ми ти работи.



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: дюkaнka]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано31.01.08 21:48



Здравейте! Е, какво да кажа, след един 2-часов фитнес и сауна направо ми идваше да литна.Удоволствието е неповторимо!!! Аз съм откривател.Нека видя какво ще стане, щом се чувствам добре...Така се чувствам стегната и здрава и в интерес на истината днес след тренировката не се чувствам така уморена, както предишните дни.Напротив ,тонизирана съм.Ако не сте спортували досега,защо не пробвате с леки упражнения.Аз си правя и йога.Действа страхотно. Лека вечер и до скоро.А, устата не ми горчи днес, в последните 2-3 дни ми горчеше...



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: Dorchester]  
Автордюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 10:52



привет Dorchester и Merrilien, след жалки и неуспешни опити с всякави диети ми направи впечатление и тази диета, но приемам препоръчителното за нея НОВ НАЧИН НА ХРАНЕНЕ И ЖИВОТ. Може би е по-правилно, защото диетите обикновено са краткотрайни и с бързи (временни) резултати, а тук процедурата е доста дълга и след това човек трябва да продължи наистина по нов начин живота си, за да няма йо-йо ефекта. Първоначалното най-ценно качество на тази диета приемам, че позволява човек да не се мъчи с глад, а да сваля. Но както винаги нещата имат две страни. Чета за някои критики по този повод, че тези засилени протеини не са толкова полезни за бъбреците. В този случай помагаме с приемането на повече вода и дано това наистина е достатъчна помощ. Такива ми ти работи - колебания, желания, очаквания и разочарования. Чета (доколкото мога) редовно във форума на бг.мама и там има всичко, човек може да се ориентира. За съжаление там повечето са млади майчета, а аз съм далече от техните и години и вълнения, но проблема ни е общ (многото кг) и имам какво да науча от тях. Ясно ми е, че проблема при мен много трудно и бавно ще се реши (годините много, кг-те много, метаболизма почти заспал), но имам надежда. Иначе на режима съм от 20 дни, досега като резултат минус 2кг от начални 87кг.



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: дюkaнka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано01.02.08 11:03



Мерилин, аз съм се наканила да почвам фитнес. Следващата седмица съм в отпуска и ще проучвам въпроса.

Дюканке, годините не са проблем. Има няколко жени при мамите на възраст над 50, а килограмите при някои са (били) над 120! Видяла си какво става!

Успех ви желая, милички.



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: merileen]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 11:40



Искам и аз да поздравя новите членове

Желая Ви достатъчно търпение и силна воля , за да постигнете мечтаните от вас килограми и фигури



Тема Re: честити6месеца Дорченови [re: Dorchester]  
Автордюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 12:57



годините са си проблем (особено когато са 60), но не са абсолютна спирачка и тъкмо защото чета там, вярвам, че ще успея (колкото - толкова), но поне с такава емоционално заредена компания няма да е толкова трудно



Тема Re: Дюкан е за всички.нови [re: дюkaнka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано01.02.08 14:28



Ще успееш, разбира се. Просто ще е малко по-бавно, но пък нали така е по-здравословно.





Тема Re: Дюкан е за всички.нови [re: Dorchester]  
Автордюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 15:19



благодаря


на това се надявам - бавно, славно, но трайно, ама пусто нетърпение, пък и малко финансите страдат, но дано крайният резултат си заслужава...
приятни почивни дни



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Авторkoни (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 15:40



ей момичета от каде да купя книгата че синът ми има проблим с теглото след като спря да играе/беше футболист/, те става и за мъже нали



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: koни]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 16:46



Ей , ами защо не провериш в книжарницата , където се продават книги





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Авторkoни (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 19:54



ей как да проверя като нямам представа нанво е заглавието и как да я търся



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: koни]  
Автор Dorchester ()
Публикувано02.02.08 11:13



"Как да отслабнем завинаги"
Д-р Пиер Дюкан.





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано05.02.08 13:40



Сладурки,
някой няма ли да се поФали с нещо?



При мен нищо ново, ама гледам, че темата замря

Да не се отказахте, ей?!?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 13:53



Аз съм тук....ама гледам , че никой не пише

Кретам си още...мисля няколко дни да не ям месо...какво мислите?



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: Pocи*28]  
Автор Pocи*28 (нежна)
Публикувано05.02.08 14:51



Тези дни много ми се ядат тестени храни , направо се побърквам

не съм свалила от последния път който писах и забелязвам че при тази втора фаза нещата стават при мен поне доста бавнокъде са 58 кг.при наличните ми 63-64



Тема питаненови [re: daxa]  
Автор dotea (непознат)
Публикувано05.02.08 16:10



все още не съм я започнала ,но се каня и проучвах въпроса с храните и визможните менюта
та випросът ми е може ли да се консумира сирене хелиос - обезмаслено и намалено съдържание на сол

и още нещо може ли да се пие бирена мая вместо витамини

Редактирано от dotea на 05.02.08 16:28.



Тема Re: питаненови [re: dotea]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 16:32



Щом е обезмаслено предполагам , че може . На Хелиос може и свежо сирене , а Маджаров има много хубаво Лайт - на мен то ми е по - любимо
Бирената мя е доста калорична , а и едва ли ще ти замести всички витамини +това трябват и минерали!



Тема Re: питаненови [re: Pocи*28]  
Автор dotea (непознат)
Публикувано05.02.08 16:35



точно за това сирене питах,а на Маджаров не съм виждала,но Дея-лайт съм вземала и то по скоро е като дунавия и ме съмнява дали ще стане



Тема Re: питаненови [re: dotea]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 17:06



дунавията е доста маслено , това дея - лайт не го знам





Тема Re: питаненови [re: Pocи*28]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано05.02.08 20:57



Абе, ей...момичета!!!Какво сирене ви е позгонило??? САмО ИЗВАрАААААА!!!АААААмаха,виж ги ти, ще поискат и вино след малко

.Сериозно,неможе никакво сирене,защото няма такова с ) процент или 1 процент масленост.В много случаи тези измислени сирена имат добавка на друга някаква мазнина,мас,втвърдени растителни мазнини, а това си е направо брррр.Аз съм 20-ти ден от диетата.Карах 10 дни първи етап.Десет дни съм втори етап и не разбирам какво става.4 кг и край,не съм мръднала от 10 дни, а и спортувам отгоре на всичко.Дъщеря ми я пряви заедно с мен и е надолу с 6,5кг за същото време.Е, да ама тя е на 17, а аз на...47.Имам проблем с цикъла,климакс, сигурно оттам идват нещата.Нямам намерение да се отказвам, все ще го излъжа този мой организъм.Това е от мен.На добър час и пишете.Много е гот телешки дроб на скара.Ядеме и печена скумрия.Разбърквам извара с кисело мляко,чер пипер,малко люто и е страхотно.В дните със зеленчуци имаме таратор,задушени зеленчуци,зелен фасул консерва,зеле прясно,краставици.Овесените ядки всеки ден и любимото ми прясно мляко 0,1% на Герма,както и киселото им мляко също 0,1%.Страхотни са,струва си да опитате.Пия преди лягане и ми е супер.Печеното пиле е ясно,правя го във фурната в тавичка, а и айрян в който добавям малко сол и резени кромид лук,после ги изваждам,само за вкус.Това от мен.



Тема Re: питаненови [re: merileen]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 10:04



Здравейте, момичета !:-) Тези дни правя 3 месеца дюканстване, а трета седмица съм в 3 фаза. Нещата при мен са Ок, гледам да не прекалявам с въглехидратите, защото забелязвам бързо колебание нагоре в килограмите:-))) В протеиновия ден, нещата се нормализират и държа свалените 12 кг. Искаше ми се да добавя още 1-2 надолу, но ми се струва че и това ще стане макар и по-бавничко. Желая успех на всички и един съвет - не се отчайвайте от забавянето на сваляне на кг във втора фаза. Запомнете, че организма се стреми всячески да запази дълго задържаните кг, бъдете упорити и последователни!:-)))



Тема Re: питаненови [re: merileen]  
Автордюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:50



привет, сигурно по едно време сме започнали режима. Първата седмица смъкнах 3 кг и оттогава нищо. Но при мен годините са още повече, метаболизма едва-едва и всичко това бави смъкването. А като си помисля, че като цел имам още 10-12кг...

Все си мисля за нещо, с което човек трябва да е наясно в самото начало, но трябва да има някой, който да му обърне внимание. Става дума за продължителността на режима, което никак не е малко. Това са месеци наред внимание към храненето. Да не говорим за финансовата страна, доста скъп режим. В началото при всички има резултати, храната е вкусна (все пак пилешки пържолки), няма глад. Но после идва задържането на кг-те и започват личните въпроси - защо, какво сбърках, защо при другите е иначе и т.н. и човек започва да се колебае.



Тема Bobelinaнови [re: Bobelina]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 12:15



Моля те кажи за колко дни свали тези 12 кг.



Тема Re: Bobelinaнови [re: MИMИ]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 12:49



За 2 месеца, от който 7 дни ударни и 7 седмици смесен режим. :-)



Тема Re: Bobelinaнови [re: MИMИ]  
Автор Dorchester ()
Публикувано06.02.08 12:50



Сладурки, много се радвам, че се раздвижи темата.

За бирената мая: може. Дюкан лично я препоръчва в книгата.

Мерилин, пишеш нещо за овесени ядки. Надявам се да е грешка, защото те са забранени. Това, което е задължително, са овесените ТРИЦИ, нали тъй!

Продължителността на втора фаза за всеки е индивидуална. Лично аз карах почти четири месеца, не се настройвайте за кратки срокове.

Много хора имат задържане от порядъка на две-три седмици. Това е свързано най-вече с паметта на организма, стои се на килограми, които за известно време са били постоянно тегло. Друга причина е овулация, МЦ, а може би и хормоналните смущения.

Кураж на всички. Рано или късно режимът действа, става нещо като отключване и кантарът става най-добрият ви приятел.

И последно за трета фаза - да, въглехидратите наистина искат да залепнат веднага. Въвеждането им трябва да е внимателно. И кантарчето дава чести отклонения, но протеиновият четвъртък си знае работата.

Малей, много писах, дано не съм досадна.





Тема Re: Bobelinaнови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано06.02.08 12:51



Забравих.
Изварата е чудесно нещо, но става досадна в един момент.
Затова, сирената лайт и свежото обезмаслено, могат да се включват ПО МАЛКО - колкото кибритена кутия например. По-страшното е да не са солени!

Намерете си и Екскуиза фитлайн, чудесна е за мазане!



Тема Re: Bobelinaнови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:31



С риск да ме нахокате , искам да ви кажа , че ще започна да ям по една активия със сини сливи

просто вече положението ми е нетърпимо



Тема СКЪПИнови [re: Pocи*28]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:37



ДРУГАТА СЕДМИЦА ИМАМ РОЖДЕН ДЕН И МИСЛЯ ДА СПРА ДИЕТКАТА ЗА ДВА ДНИ, ДАЛИ ЩЕ МИ СЕ ОТРАЗИ ПАГУБНО НА 5КГ СВАЛЕНИ ДО ТУК?



Тема Re: СКЪПИнови [re: MИMИ]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:55



Далеч съм от идеята да поучавам теб или някой друг...Но...когато човек започва хранителен режим, особено такъв с ясна перспектива за спазването му в продължение на няколко месеца, е направо лишено от смисъл прекъсването и ...Всеки решава сам за себе си, особено ако е като мен със стаж от над 10 години в борбата с килограмите. Лично аз на този етап, не бих се изкушила от нищо и не бих провалила, толкова месеца усилия.
Ако прекъснеш, най-вероятно ще качиш веднага....после ще решиш да започнеш отначало режима...до следващия повод или рожден ден мила...Запитай се - готова ли си и искаш ли да се справиш с проблема с килограмите и тогава започвай диета !:-) Това е моето скромно мнение:-)



Тема Re: СКЪПИнови [re: Бoбeлинa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано06.02.08 16:28



Да, Бобелина е права.

Това се отнася и за Роси. Вкарваш много сериозен въглехидрат. Вероятно ще задържаш.



Тема Re: СКЪПИнови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 16:39



ох..всеки път ме разобеждавате и аз нищо не правя , а проблема си остава , дори става по сериозен





Тема Re: СКЪПИнови [re: Pocи*28]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 16:52



Виж Роси, ако запекът ти е сериозен и най-вече ако отчиташ че се е задълбочил вследствие на режима на Дюкан, то съвета ми е да се откажеш . Избери режим, в който преобладават влакнини,плодове...Няма, защо да ни се сърдиш. Нито аз, нито Дорчестър сме в състояние да те "накараме" да правиш нещо против здравето си мила:-)))
Аз лично съм с лениви черва от 15 години:-))) Не ме питай, какво правя...няма нещо което дане съм опитвала, имало променлив успех и отново застой. Просто имам приоритет, а той в момента да беше да сваля излишните килограми. Тоест решавам нещата, според сериозността на проблема.
Знам, че не е много полезно, но от началото на режима вземам лаксатив с меко действие. След месец надявам се , след като стабилизирам теглото да обърна повече внимание на проблема с червата !:-)))
И пак ще повторя, никой на никого не внушава, каквото и да е. Тук сме за да споделяме, основни неща около режима, да се подрепяме и окуражаваме !:-)))



Тема Re: СКЪПИнови [re: Бoбeлинa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 17:00



Аз не ви се сърдя , напротив

та тук получих такава подкрепа , но не мисля да се отказвам , ще пробвам с ленено семе или пак ще почна с хапчетата....и моя приоритет на този етап са кг , но не искам да става оправям едно навличам друго...и проблема е не толкова запека , а хемороидите които се появихав следствие от него
ще продължа с вас момичета, ще ми се и аз да се похваля с постигнати кг



Тема Re: СКЪПИнови [re: Pocи*28]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 17:08



Да, хемороидите са нещо гадно и неприятно...За да не стигаш до раздразването им, наистина трябва наистина редовно да посещаваш WC-то...така е спор няма...:-))) Един полезен, практичен съвет....най-доброто лекарство за хемороиди се казва Антифлегмин, но...се взема от ветеринарна аптека...не е шега аз го ползвам от години:-)))



Тема Re: СКЪПИнови [re: Бoбeлинa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано06.02.08 17:31



Роси, ще те помоля да пробваш преди вечеря една голяма супена лъжица парафиново олио. Няма да ти навреди, поне.



Тема Re: СКЪПИнови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 18:38



Ххихихи , абе вие да не сте ми сложили радар .....на обяд се срещнах с мама за да ми даде антифлегмина , а преди да се прибера купих парафиновото олио


Много сте мили



Тема Re: СКЪПИнови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано07.02.08 11:55



Да докладваш





Тема Re: СКЪПИнови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 13:52



уффф....ми какво да докладвам....малко ми е неудобно с тези проблеми , които не са за "маса"


Днес бях малко по - добре ....но не са се излекували онези неприятни неща
там са си и кървяти болят...но по - малко , понеже явно от парафиновото олио, зелевата чорба , триците и прясното мляко положението ми беше по - добро и от крема за мазане



Тема Re: СКЪПИнови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано07.02.08 14:00



Няма нищо неудобно.
Продължавай така, мисля, че всичко ще се оправи.





Тема Re: СКЪПИнови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 14:03



ох , дано , дано ги излекувам.....
иначе пак съм в застой с кг...организма ми е много упорит , не ги дава тия кила и това си е , ама ще го преборя - надявам се


Дории златна си, толкова много ми помагаш



Тема Re: СКЪПИнови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано07.02.08 14:48



Прави си и супички и пий повече вода. Сухоежбината прави големите бели.

Уф, понякога съм като някакъв проповедник направо.







Тема Re: питаненови [re: дюkaнka]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 16:21



като стои последна и се обърквам - дюканка и питането и

та да я преместя....



Тема Re: СКЪПИнови [re: Dorchester]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано07.02.08 21:33



здравейте,момичета!Ура,кантара падна! Вече съм 4,5кг за 20 дни! Дори,разбира се, че имам предвид овесени трици, незнам какво си прочела! Кой питаше за нещо сладко? Има едни бонбонки на airwaves, с вкус на череша,много приятни и ми вършат добра работа, когато си мисля за едно хуууууубаво шоколадче,но...няма мърданееее. Също и солано, но не сметана, а с кафе.Без захар са и имат 7г мазнини на 100г,което се ядва, но първите нямат никакви мазнини.Дъщеря ми е на 7-то небе.За същото време 20 дни дотук е свалила 7 кг.В дните със зеленчуци си правя ситно нарязани печени чушки с извара, много приятно.Кажете повече за супата,досега не съм я правила, а трябва.Успех за всички!Днес получих писмо от моя приятелка.Живее в Америка.Много е наясно с тези неща.Бях й разказала за диетата си.Накара ми се едно хубаво и каза, че това е бомба със закъснител и не трябва в никакъв случай да се правят тякива диети, защото се отключват много автоимунни заболявания, с които после не можиш да се пребориш цял живот.Малко ме смути, но

аз нямам друг начин.Първо трябва да сваля, а после ще подържам с правилно и здравословно хранене.Дано не грешиме.Нейното писмо е доста крайно....хм, какво ще кажете вие.Много се натоварвали бъбреците...



Тема Re: СКЪПИнови [re: merileen]  
Автор Dorchester ()
Публикувано08.02.08 00:33



Е, това за бъбреците вече го четохме. Бая се замислих, но смятам, че в книгата си има достатъчно добро обяснение за здравословните аспекти.

Иначе,

ПОЗДРАВЛЕНИЯ за резултата. Чудех се къде зачезна.

Да не говорим за Дакса, Жаки, Тарантулка, Бобелина, Дюкакнка...
кого пропускам?



Де сте бе.



Тема Досадна такаванови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано08.02.08 02:34



Аз съм една нагла, сега ще ви досаждам с един снимчок от последното ни свирене. Да видите какъв съм звяр като рИва.



Редактирано от Dorchester на 08.02.08 02:36.



Тема Дорииинови [re: Pocи*28]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 09:26



Малко ми е неудобно да те питам , ама май само аз не знам с какво се занимаваш - виждам май си творческа личност , м

Артист
Сори , че е извън темата



Тема Здравейтенови [re: Pocи*28]  
Автор martinav ()
Публикувано08.02.08 11:39



Привет на всички

. Преди малко повече от три месеца една позната ми каза за тази диетка и аз се захванах с нея ,но за съжаление никой около мен не успя да издържи на нея. И понякога имам нужда да я обсъдя с някой ако нещо не ми е ясно да се консултирам и така се разрових в нета и намерих вашия прекрасен форум. Надявам се да има място сред вас и за мен . Да кажа нещо и за себе си на 27 години съм днес ми е 106 ден и за мое голямо щастие съм свалила 19 кг. което е голямо постижение за мен в предвид че и не гладувам. Момичета искам да задам въпрос относно овесените трици трябва ли да се хапват по три супени лъжици на ден и през смесения период защото аз сега съм на него и колкото и да чета не ми е много ясно. Предварително благодаря .



Тема Re: Здравейтенови [re: martinav]  
Автор Dorchester ()
Публикувано08.02.08 12:40



Мартина В, здравей

Страхотен резултат имаш дотук. Как си я карала без триците, не те знам. Те са препоръчителни през цялата втора и трета фаза, а задължителни за четвърта.
Значи, яж си. Прави си кексчета, хлебчета, палачинки, каквото успееш! Моята закуска неизменно е нещо такова. Все едно съм отишла да си купя тутманик!


Роси, туй ми е хобито! Рок. Понякога свиря в някой клуб тук във Варна. А утре вечер пък сме в Шумен.



Тема Re: Дорииинови [re: Pocи*28]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 13:03



Здравейте , Дори и всички дюканстващи !:-)))
Бях мръднала от 64,5 малко нагоре, но след вчерашния протеинов ден пак съм Ок:-) Вчера включих и спорт, най-накрая липсваше ми:-) Бях на водна аеробика и съм мноооого доволна, натоварването си го бива, но пък е щадящо ставите което е важно за мен. За трите месеца на режима, съм си правила на два пъти изследвания и всичко е в норма, като добавим и факта че не пия вече лекарства за кръвното....засега отчитам само положителен ефект. Не ми се иска да се депресирам от мисли за някакви бъдещи, евентуални проблеми вследствие на режима...
Дориииии, страхотна емоционална снимка !-) Кажи къде се изявяваш, ще се прибирам скоро към Варна, може да се видим:-)





Тема Re: Дорииинови [re: Бoбeлинa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 13:10



Да споделя, за моята закуска. Правя си ....нещо като торта, трици, кис.мляко, 1 яйце, канела, настъргана лимонова кора, подсладител. Отгоре замазвам с 1 Ескуиза, объркана с мъъъъъъъничко какао! Божественоооо!!!:-)))
P.S. Не го изяждам наведнъж:-)))))))))))



Тема Re: Здравейтенови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано08.02.08 13:15



Dorchester благодаря ти много,ами тъй като за четвърта фаза само ми стана ясно че триците са задължителни не посмях да ги хапвам . Много държа този път да си сваля излишните килограми който са доста (около 25 кг). Стриктно спазвам диетата и се стремя да нямам никакви отклонения от нея

. От много години се мъча с диети но уви без ефект и щом видях че с тази наистина има ефект много се амбицирах чак всички около мен не могат да повярват. Много ми се иска да има някой които вече е минал всички фази и да каже дали успява да задържи свалените килограми защото това също ме притеснява .



Тема Re: Дорииинови [re: Бoбeлинa]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано08.02.08 13:21



Момичета здравейте,
Изчезнах за малко но ви чета редовно!
Аз си направих пълни кръвни изследвания за да съм спокойна за бъбреците. Всичко е в норма само изненадващо захарта ми е повишена! Много се стреснах и накарах мъж ми да донесе апаратче за кръвна захар в къщи/ той е доктор/ Сутринта днес си я измерих пак и беше в норма! Направо се шашкам- дали тези в лабораторията са сгрешили или....Сега ще си правя някакво изследване при което се пие глюкоза и се проследява как реагира организма на нея- стискайте палци да съм наред
Иначе съм добре с килограмите- даже един надолу , въпреки че пропуснах два протеинови дни


Вчера бях 59,.5 кг



Тема Re: Дорииинови [re: jakys]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 13:26



Здравей Жаки !:-)))
За захарта, миналата година бая се бях ошашкала....еднократно измерена стойност над 10, след 2 дни профил абсолютно нормален. Обясниха ме, че при силен стрес може да се случи инцидентно повишаване на захарта.
Дано е било някаква грешка при теб, не се ошашквай мила !



Тема Re: Досадна такаванови [re: Dorchester]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано08.02.08 13:32



Здравейте! Браво, Дори!Аз разпускам по този начин,в смисъл емоционално, така че те разбирам защо изглеждаш така.това е духа на хората, който, слава Богу никога няма да ни изневери.Всичко друго, килограми, околния свят, може да се променя колкото си иска.Докато обаче в очите ни има ей този точно огън, всичко е наред!!!

лНезнам на колко години си, но ти пожелавам да е все така около теб.Аз не съм се изгубила, просто....като всяка БГ дама, имам разграфен до последно ден.Работен, емоционален, дъщеря ми на 17 с всички последици от това хаха, в смисъл да сме близо, да ми каже, да се похвали, да попита, да усеща обичта ми-нещо много важно за мен.Спорта ми, който както и да го гледаш ми отнема 3-4 часа всеки понеделник и петък сутрин от 7.00 до към 10.30. Това е!! Я, нека турят една западна мацка на тоя хал, да видиме. Умрела е на втората седмица, еле па ако е и Дюканка...край. Оказва се, че спорта хич не ми пречи, напротив.Аз съм 13 ден от втора фаза,сравнително рано, но ми е добре да спортувам.Само дето много ме тормозят горещите вълни..мамммм.Това е отскоро,може би затова имах задържане, но вече се отпуши.Стоях с 3 свалени кила цели 18 дни, вече са 5.Имам да свалям още 15, ще се радвам и на 10.Това е,пишете повече за резултатите си, това мотивира много.Дъщеря ми е вече със 7 и изглежда страхотно, друг човек, хубав силует, обачеееее...требват нови дрешкииии,сещате се нали!!!



Тема Re: Дорииинови [re: Бoбeлинa]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано08.02.08 14:23



Благодаря ти Бобелинка !
И аз мисля че е от стрес- имам щерка на близо 15 години и ми сервира постоянно нови простотии.


Иначе е много сладка-да е жива и здрава , а аз да съм по- спокойна



Тема Re: Досадна такаванови [re: merileen]  
Автор Dorchester ()
Публикувано08.02.08 14:25



Бобелина, казах аз вече, че протеиновият четвъртък си знае работата. Таз седмица кило и половина ми върна.

Това е и за успокоение на Мартина - действително е възможно и даже вероятно това да е ключът към поддържане на постоянно тегло доживот. Докторът добре го е изчислил.

Жаки, честито ти намаление и наистина ще стискам палци. От какво пък може да се качи захарта при такъв режим като нашия? По-скоро пада, бих казала.

Мерилин, да са ти честити двете килца и на теб. Аз съм на 34, млада съм, дет се вика. Не мога да си представя живота без някакво хоби.

Едно сладкишче правих тази седмица - печено е в микровълнова. Следващият път ще го пробвам с лимонова кора



Ако искате, да ви напиша рецептата.



Тема Re: Досадна такаванови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 15:34



Как си ги сваляте тия килца ума ми не побира...

аз не мърдам със седмициДнес може да се престраша да се притегля..но се чудя , защото ми се разваля настроението



Тема Re: Досадна такаванови [re: Pocи*28]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 15:44



какво да напрява за да преодолея глада ми за сладко , днес направо ще лудна,а крема с киселото мляко малко ми поомръзна...какво ще ми препоръчате



Тема Re: Досадна такаванови [re: Pocи*28]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 16:14



Роси, виж по-горе съм описала тортата с трици, става божествена ! Имам я пос ръка, за да не изпадам в състояния на лудост:-))) Пий кола лайт, смучи бонбонки с подсладител...Това е....просто го преодолей !:-)



Тема Сладкотонови [re: Бoбeлинa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано08.02.08 17:55



Позволявай си по едно блокче истински шоколад, ако много ти е дояло.


Make money, not war!


Тема Re: Досадна такаванови [re: Pocи*28]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано08.02.08 21:51



Роси, дай повече инфо.Откога си на диетата? Колко си била? На колко години си? Някакви заболявания? Дай си сметка дали не пощипваш по нещо. Има и друго, за което също трябва да помислиш. Дали е дошъл момента ти за диета изобщо? Ако вътрешно се съпротивляваш, ако не го правиш с надежда за промяна...хм, по-добре засега се откажи.Почакай да ти се появи мотивация.Явно си от типа хора, на които им е нужно да имат мотив, за да се променят.Не си готова да направиш нещо заради...самата себе си.Трябва да имаш невероятно мислене и страхотна вяра и ще видиш как нещата ще тръгнат.Пипни нещо в мисълта си, усещам, че си потисната.Може би от нещо съвсем различно от диетата, но ти пречи.Дано не съм те засегнала с нещо.Пиши!



Тема Re: Досадна такаванови [re: merileen]  
Автор Dorchester ()
Публикувано08.02.08 21:58



Я да не ми пипате Росито!

Дришко, като те омахам с бухалката, ше видиш ти! Никакво блокче шоколад. Това е страшно гадна крачка!!!! Едно днес, две утре, айде чао на диетата.

Роси, аз лично след равносметката открих, че съм сваляла по 2,5 кила на месец. Ти ще си като мене, давай го по-търпеливо, кво да прайш.

Ако наистина имаш някои забежки, без да ги споделиш с нас - тогаз бухалката идва при тебе.



Тема Re: Досадна такаванови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано08.02.08 22:05



Вий не ми обърнахте внимание на сладкиша, но знам, че всеки може да си го направи.
Пиша рецептата.

Нямам течен подсладител, ползвам такъв на таблетки, който е разрешен за термична обработка (Суитли).

Ползвам голяма компотена купичка, която не се пука в милровълновата.!

1 голяма с.л. прясно мляко затоплям на 20 сек в МВ. После в него пускам 4 табл. подсладител. След това към млякото се добавят 3 с.л. трици, едно яйце, една с.л. кис. мляко и една равна ч.л. бакпулвер. Всичко се разбърква и се пече 4 мин в микровълновата без капак, на макс. Аз за разкош си направих украса, която става с Exqisa Fitline, в която слагам много мъничко степче за цвят. Става нещо като кифла, ама не съвсем.
Ето едно сладко нещо за закуска, което става с минимум усилия и замества млякото с трици или палачинкта.



Тема Пу, бухалката за мененови [re: jakys]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано09.02.08 10:34



Няма да казвам, къде бях, какво правих, защо го правих, но само мога да кажа:

Пу, бухалката за мене. Даже две трябва да са бухалките.

Както и да е. Поомазах се, но се завръщам с троен хъс. Искрено се надявам да ми бъде простено и да бъда приета обратно, иначе има голям шанс да се омажа още по-зверски в близко бъдеще.

Първо - Роска - мило, ти опита ли с клизма? Извинявам се за въпроса, но ми се струва най-ефикасното, най-неувреждащо организма средство против запек. Пък и тъй като се зачетох из нета, не е скъпо и сложно приложимо. Моят съвет е да пробваш. То и аз така май ще направя.

После - виждам доста нови лица, което ме радва Надявам се да ви върви диетата и да топите бързо килцата.

Dori - тези изкуствени подсладители могат ли да се ползват и в какви дози? Например в онези бонбони дето нямат захар, могат ли да се консумират? Много се чудих до сега, та реших да попитам?

Пък за сиренето - аз по едно време почнах от свежто да хапвам по повече, не мислех, че съм в грешка, но може би мозъкът ми е изпирясал здраво вече.

И тъй като се разписах много, а съм още в немилост, ще чакам вашата прошка и после ще се разпростирам повече.

Лека и усмихната събота



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: daxa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 12:21



Дакса - калпазанка такава

сега на ново и смело на пред.Чудех се и аз къде зачезна[got mi e

Тази сутрин кантара показа 62 доволна съм.
Искам да кажа че никога не съм била по - мотивирана от сега и идеята ми е узряла от преди една година още така , че......
ама и аз си похапвам свежо сиренце честичко и използвам течен подсладител

сега отчета : за точно един месец
начало - 67,5 май бяха точно
сега - 62кг от меренето сутринта



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: Pocи*28]  
Автор Dorchester ()
Публикувано09.02.08 13:45



Даксааааа


Хич и не искам да знам с какво си се омазала и къде си се препънала. Сга ставаш, изтупваш праха от коленете, вдигаш главата и напред.

Росе, чудесен ти е резултата, първият ти месец си е супер успешен!
Свежото сиренце за мен е ок (обезмасленото) по 50-100 г максимум.

Росе ъъъ.... днес ВЦ-то как е?



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 16:26



ходих....но адски ме боли


цял ден си стоим вкъщо , щото ми е трудно



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: Pocи*28]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано09.02.08 19:01



Роси сериозно - опитай с клизма, знам че звучи страшно, но не бива да те боли, а това до колкото знам е един наистина отличен начин - нито те боли, нито нищо. Между другото в момента много е нашумало именно прочистването на червата с вода (много общо казано), което имало страхотни ефекти върху организма.

Така че тичай до аптеката и давай.

Лека и спокойна.





Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: daxa]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 11:00



Здравейте, момичета-кокичета !:-) Как сте, сладурани?:-)
Аз...аз съм много доволна, не се тегля от извесно време редовно, най-вече го правя след протеиновия четвъртък, за да видя нещата наред ли са.Днес има повод за радост, от около 3 седмици не съм сваляла, само леко нагоре и пак до 64.5 кг, днес съм обаче 63.5 кг и това ме радва, явно наистина свалянето продължава и в 3 - та фаза УРА !!! Успех на всички и смело напред и надолу !!!:-)))



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: Bobelina]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 13:36



Бобелина , браво на теб



Дакса, мила ,благодаря ти че се притесняваш за мен...но аз не страдам толкова от запек , а от хемороидите , които се появиха...сега проблема изцяло е там...



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: Pocи*28]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано10.02.08 14:42



Момичета,
Ще черпя- резултатите от ГЛИКИРАН ХЕМОГЛОБИН, изследване което си направих тази сутрин са добри -сиреч нямям проблеми със захарта!


Бая се шашнах ,но сега съм спокойна!



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: jakys]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано10.02.08 19:29



Направих си от хляб с трици на Дорчестър- стана много добре

, сега ще го пробвам с няколко лъжички черно брашно - после ще докладвам!
Чудя се дали днешното ми наливане с глюкоза ще се отрази на килограмите ми? Чувствам че съм издута!

[/url]

Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: jakys]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 10:24



Жаки, много се радвам мила, че всичко е Ок със захарта !!!:-)
Според мен, не би трябвало наливането с глюкоза да ти се отрази..аз бих се презастраховала с 1-2 протеинови дена:-)
А за всички пускам линк, с няколко мои, надявам се мотивиращи снимки


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=200216



Тема Re: Пу, бухалката за мененови [re: Bobelina]  
Автор martinav ()
Публикувано11.02.08 12:11



Поздравления Bobelina,
снимките наистина са мотивиращи изглеждаш значително променена с една дума страхотно

. А това че диетата води до здравословни проблеми ме съмнява тъй като преди да започна диета имах такива но след като свалих около 10 кила състоянието ми се подобри и нямам вече оплаквания.

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18801.gif[/img]

Тема поздрав и въпроснови [re: martinav]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 13:09



Бобелина и аз те поздравявам, мисля , че е безмислено да кажа колко добре изглеждаш - да не кажа страхотно



А сега въпроса : някой взимал ли е хранителната добавка Хуск
Чета добри неща за нея и смятам да е взема



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: Pocи*28]  
Автор martinav ()
Публикувано11.02.08 13:24



Свекърва ми е взимала Хуск преди години много го похвали каза че е свалила доста килца с него . Но от какво се състои не я попитах ако някой не ти отговори тази вечер ще я поразпитам и ако знае ще ти пиша.Незнам дали ще може да влезе в нашата диета обаче

.

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18801.gif[/img][/url]

Тема Re: поздрав и въпроснови [re: martinav]  
Авторjakys (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 13:45



браво Бобелина





Тема Re: поздрав и въпроснови [re: martinav]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 13:52



Аз прочетох всичко за него...просто исках да знам отзиви от хора които са го ползвали - това е най - добрата реклама





Тема Re: поздрав и въпроснови [re: Pocи*28]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:07



Благодаря момичета за комплиментите!:-)
Относно здравословните проблеми, няколко пъти го казвах, но държа още веднъж да кажа от собствен опит - 20 години бях с хипертония 140/100, от 10 години пиех бета блокери, от 2 месеца не приемам лекарства и поддържам стойности 110/70.
Роси, преди около 3 години пих Хуск, целта беше да се справя с хроничния запек, резултата О, след около 2 опаковки. Това е при мен, което не означава , че ти няма да имаш успех, поне е натурален продукт, фибри.
А и друго от скромния ми опит, имах два периода в които се бях справила със запека - единия път, когато се занимавах с йога активно и си правех пълно прочистване/пие се 2 литра подсолена вода /, след 2 седмици една след друга, червата заработиха перфектно, бях изрядно около година, като правех тази процедура 1 път месечно....после престанах:-(. Втория ми успех беше след поставяне на микроигли по ушите от специалист по китайска медицина, заслужава си да се опита...но и там позанемарих...Това е от мен, опит не ми липсва :-)))



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: Бoбeлинa]  
Авторcлyчaйнa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:15



моля те, кажи малко повече за това прочистване със солена вода



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: cлyчaйнa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:33



Практиката по прочистване на червата е следната, приготвя се 2 литра затоплена вода и към нея се добавят 3-4 супени лъжици сол. Изпива се на гладно, 4 -разово, като след всеки половин литър се правят няколко упражнения, които имат за цел да придвижат водата. Доста бързо след последната порция се получават позиви за дефекация.
Лично моя съвет е да се запише човек на йога, защото фактори като дишане също имат значение. Другия начин е да си вземеш някаква книжка, има много на пазара !:-)



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: Бoбeлинa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано11.02.08 17:00



Бобелина, от мен също имаш адмирации, видях те и при мамите - страхотна си!

Жаки, много се радвам за твоите изследвания. Какво ти пука, че си натъпкана с глюкоза, нали ще излезе в някй момент и ще наваксаш.



Тема Re: Роси - рибанови [re: Dorchester]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано11.02.08 18:45



Роси сетих се, че е много добре да хапваш повечко по-мазна риба, това според мен ще реши напълно проблема ти. Само да е от по-мазните. Много е полезна, а и ще ти помогне защото е по-мазничка и прокарва, ако мога така да се изразя.





Тема момичета бър съвет чакамнови [re: daxa]  
Авторkиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 13:05



от 20 дни съм на диетата .Вчера ми беше вторият протеинов ден -но снощи хапнах 2 филии препечен

и една голяма паставеднага испих един зелен чай-от китай чак донесен и веднага до00.какво да правя как да продължа със режима.моля ви кажете ми



Тема Re: момичета бър съвет чакамнови [re: kиkи]  
Автор Dorchester ()
Публикувано12.02.08 13:11



Бързо първо да си дадеш сметка, дали наистина искаш да отслабнеш.
След това продължаваш оттам, откъдето си спряла. Просто се връщаш в схемата си. И повече никакви таквиз.





Тема Re: момичета бър съвет чакамнови [re: Dorchester]  
Авторkиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 13:14



да искам да отслабна и то много.Значи днес да си продължа протеиновият ден така ли да разбирам.И повече няма да допусна това нещо,даже мъжа ми ми се скара че ще ме боли после корема и ще отиде всичко на вятъра





Тема само да кажанови [re: kиkи]  
Автор Pocи*28 (нежна)
Публикувано12.02.08 13:37



Ядох ябълка , ще ям и активия със сини сливи - съжалявам но така ще продължа докъто не се оправя....дори съм склонна и да спра диетата , само и само да си върна предишното състояние , така не се живее нормално момичета - съжалявам...но аз не отслабвам с усмивка , а със сълзи

Редактирано от Pocи*28 на 12.02.08 14:02.



Тема Re: само да кажанови [re: Pocи*28]  
Автор martinav ()
Публикувано12.02.08 14:48



Роси много съжалявам ,че състоянието не ти се подобрява и естествено че то е по важно от диетата.Тъй като една позната има същия проблем я помолих да каже някоя рецепта и тя ми даде една книжка на уж много добър лекар ще ти припиша от нея важни препоръки и рецепти дано ти помогнат.
Препоръки:
Да се избягват пикантни храни и спиртни напитки.Вредни са храни от бобови растения,неузрели плодове,люти чушки,черен пипер,горчица,кафе и да се спазва лична хигиена.
Полезни продукти: картофи,карфиол,ориз,месо,риба зеленчукови сокове.Полезно е също да се гълта скилидки чесън,да се пие на гладно суроватка.Лечебен ефект имат и различни билкови вани ,студеникомпреси и пиенето на билкови отвари.
Първа рецепта: Живовляк 100гр.,коприва 100гр. цвят от лопен100гр. Три супени лъжици от билковата смес се поставя вечерта в термус и се залива с 3 чаени чаши вряла вода.На сутринта се прецежда и се пие по 150гр. 4 пъти дневно 30 мин. преди ядене.
Втора рецепта: 2 супени лъжици ранилист вечерта се поставят в термос и се заливат с 2 чаени чаши вряла вода .На сутринта се прецежда и се пие по 100гр. 4 пъти на ден 30 мин. преди хранене
Трета рецепта: смесва се 60гр. свинска мас и 5гр. камфор и поне 10 пъти се маже ануса.След 10 дни оздравява.
Четвърта рецепта: Рециново масло се втрива в засегнатите места 2-3 пъти на ден и след всяко изхождане. Ами написах ти по две рецепти за външно и вътрешно приложение има още 10 подобни но незнам дали проявяваш интерес така че спирам с писането.Дано съм успяла да бъда полезна поне малко и скоро да се подобриш.

Редактирано от martinav на 12.02.08 15:17.



Тема Re: само да кажанови [re: Pocи*28]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 11:41



Правилно. Другото е фанатизъм. Пробвай с червено цвекло (сурово) на салата, много добър ефект. Също и ленено семе, смляно на кафемелачка, до две суп. лъж. на ден. Купи си сушени сини сливи. Опитвай да ядеш много сурови неща, по-добре отколкото активия. Има начини, просто се отнеси сериозно.



Тема Re: моляви отговорете ми!!!нови [re: Olli]  
Авторkиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:46



може ли 1 ден П и 1ден ПЗ-и така да ги редувам.дали става тази схема





Тема Re: моляви отговорете ми!!!нови [re: kиkи]  
Автор Dorchester ()
Публикувано13.02.08 17:15



Има я като вариант. Но не познавам човек, който да я е прилагал. Пробвай и кажи как действа.
Нищо не пречи, ако си недоволна, по-късно да я промениш.
Успех и търпение ти пожелавам.



Редактирано от Dorchester на 13.02.08 17:16.



Тема Re:Дори,мерси.Роси,дръж сенови [re: Dorchester]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано13.02.08 19:09



Дори,няколко дни се каня да ти благодаря за рецептата за питка в микровелето.Благодаря!Лесна и бърза,което за мен е важно.По-сложно ми е да я правя в тефл. тиган.Правя я и с извара и трици и малко мляко.става като тутманик.

Роси е закъсала с хемороиди.Жалко.Ще ти кажа моя опит.Преди години мъжа ми беше до операция.Четох много,Димков и т.н. Стигнах до убеждението, че всичко е в храната.Той почти не ядеше плодове.Започна с ябълки.Ти си на диета сега, но другото, което смятам че ще помогне е СУПАТА.Така го лекувах него.Плодове, много салата и всеки ден супа, в твоя случай зеленчукова.Другото го знаеш.Тогава маза и антифлегмина, за който говорите тук и така се оправи.Помисли за клизма.Желая Ви успех на всички.Като гледате резултат като на Бобелина, как да не продължите, нали Бобелина.Голямо БРАВО! Аз съм вече 5кг надолу.На 15-ти става един месец от началото.Може би е малко бавничко, но...това е положението.Не прегрешевам,явно доста време съм била с тези кг и сега бодито ми не си ги дава



Тема Re:Дори,мерси.Роси,дръж сенови [re: merileen]  
Автор Dorchester ()
Публикувано14.02.08 09:51



Мерилин, резултатът ти е идеален за първия месец.

Не бъди алчна



Тема Re:Дори,мерси.Роси,дръж сенови [re: Dorchester]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:50



Благодаря Ви на всички...всичко това което е написано го правя....вчера за първи път бях доста по - добре. Явно хуска , ябълката , доматената и пилешката супа , цвеклото помагат. Пък и пия лекарства вече- всичко комплексно ми дойде по - добре , но дано се оправя напълно.
Надявам се да не ме отритнете - аз все още съм дюканка , с леки отклонения





Тема Re:Дори,мерси.Роси,дръж сенови [re: merileen]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 12:41



Здравейте, момичетаааа ! Честит празник, пожелавам ви, винаги да се чувствате опиянени от любов :-)))Обичайте и себе си, нека не ви депресират малките несъвършенства, щом сме тук, значи сме мотивирани да направим нещо - за визията си, за това да изглеждаме и да се чувстваме добре и още по-добре !:-)
Merileen, благодаря ти за похвалите! А, твоите резултати са много впечатляващи, дерзай до победа ! А бодито, може да се победи, трудно се дава на промени надолу, но с постоянство се успява:-)))
Много усмивки, разтуптяни сърца и целувки, много наздравици и веселба в днешния ден !!!



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: Pocи*28]  
Авторstrangebrew (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 13:30



Роси, увеличи приема на течности, особено по време на храненето. Ако имаш възможност, пий повече бульони (натурални, не от пакетчета и кубчета), или пасирани супи. Овесените трициможеш да смелиш до брашно с кафемелачка, а и докато ти премине проблемът, добавяй смляно ленено семе, 1 чаена до една супена лъжичка, като имаш предвид, че общото количество трици и ленено семе не трябва да бъдат повече от 3 супени лъжици на ден. Хубаво е триците да се накисват от вечерта в кисело мляко и - ако ти допада - повечко вода за твоя случай.
За хемороидите - силен чай (черен, лайка или мента), с мед, наливаш в бурканче и държиш в хладилника; не ти трябва много, няма смисъл да се прави голяма доза, за 2 дена макс. Сутрин и вечер топиш марличка в тая студена отвара и поставяш на мястото. След 5 минути намазваш с Витасин или Гамамелис. Сп. мен Витасинът е по-ефективен. И двете ги има в аптеките.



Тема Re:соево сирене?нови [re: Pocи*28]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано14.02.08 16:17



Здравейте, ДАМИ!!! Така де !!!

Знам, че в соевото сирене има въглехидрати, но пък няма мазнини, та исках да питам дали някой от Вас не го е ползвал в някакъв момент. Аз го харесвам и , ей така за разнообразие дали не бих могла да си пощипна малко.Пустото разнообразие! При мен е въпрос точно на това, не толкова да съм се натъпкала, колкото ми писва едно и също. Сигурно ми идва от зодията.Освежавам се доста често с Орбит, бонбонките без захар и всякакви други такива.Солано,еъруейвс. Дори, взех си сирене нискомаслено на хелиос.Е, ма.а му стара, как може тези наши производители да не си напишат нищичко за съдържанието в проценти.На тъмно.Всички други нормални хора си описали всичко, тия овчари....грам инфо.Мисля си, че не е много нискомаслено, кой знае какви боклучиви мазнини са натъпкали вътре, ама ха де.Сигурно има поне 20 процента.Така, това е от мен, бъдете щастливи и влюбени. Поне в главата си щото то в кой точно да се влюбишРоси, пропуснах да ти кажа, че хемороидите всъщност идват от запека*нещо,което ти сигурно знаеш*,така че ти ОБЕЗАТЕЛНО трябва да бориш запека непрекъснато.Мъжа ми от години откакто промени начина на хранене, под мой контрол, не е имал хемороиди.Сега вече не го контролиром, то па нищо го не фаща хахаха



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: strangebrew]  
Автор Dorchester ()
Публикувано14.02.08 18:15



Честити празници и от мен! Бъдете красиви и обичани, това обичам да пожелавам при всякакъв повод!

Сега пак малко теория и практика: Ако триците се накиснат предварително, те не засмукват от храната в стомаха, т.е. редно е да се "накиснат" чак след като ги погълнем. Те набъбват в стомаха и увличат разните му там неща.

Редактирано от Dorchester на 14.02.08 18:17.



Тема Re: поздрав и въпроснови [re: Dorchester]  
Автор strangebrew (in transit)
Публикувано14.02.08 19:01



Сега пак малко теория и практика: Ако триците се накиснат предварително, те не засмукват от храната в стомаха, т.е. редно е да се "накиснат" чак след като ги погълнем. Те набъбват в стомаха и увличат разните му там неща.
Благодаря за поправката, Дорче!


А за смилането има ли проблем? Щом ще адсорбират разните му там неща, би трябвало да е по-добре, нали повърхността се увеличава. Уфффффффф, да вземем да изкараме по една тапия за диетолози...

Честити празници на всички празнуващи! Аз съм стриктно на П в момента, но виртуалната чаша вино няма да навреди, надявам се!



Редактирано от strangebrew на 14.02.08 19:04.



Тема Здравейте на всичкинови [re: Bobelina]  
Автор Tan4ety (непознат )
Публикувано17.02.08 16:52



Здравейте на всички. Поздравявам ви с постигнатите резултати, а тези които са се поотчаяли, смело напред. Аз от утре започвам диетата и се надявам след седмиац по това време да се похваля с резултат. Ще се спостарая да пиша честичко, з-то това ще ме стимулира още повече а и ще се опитвам да помагам с някое и друго съвтче за рецепта. Пак поздравления от мен и до утре :)





Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: daxa]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано17.02.08 17:12



Здравейте и от мен,момичета.Не бях чела нищо досега по темата,нито бях писала,но понеже съм на същата диета вече трети месец и то с много добър ефект,моя приятелка ме посъветва да пиша във форумите,да дам и аз вяра на отслабващите:

.Виждам,че всички тук сте пълни с ентусиазъм и постигате отлични резултати.Ще споделя и аз моя.Правя диетата заедно с колежката ми,двете си даваме сила една на друга.Започнахме и двете от 84кг.Аз съм на 38години и висока 168см.Тя е на 46г. и е висока 172см.Споменавам и ръста,за да добиете представа все пак.За три месеца и една седмица вече аз отслабнах 14кг и сега съм 70кг.Тя е с три мо-малко от мен.Тоест 73кг.Може би тя задържа повече заради годините,не зная.Но изглежда добре.А аз се чувствам невероятно.Днес си направих чистка на гардероба и се изумих какви парцали съм носила в желанието си да скрия килограмите.При мен отслабването и много видимо и навсякъде.Единственото ,което не ми харесва е,че корема не е много стегнат,но правя коремни преси и работя по въпроса.Другото хубаво нещо е,че бюста ми не мръдна и сантим,което си е не по -маловажно.Имам амбиция да сваля още 5кг. и ще споделям редовно какво става.Но най-важното е ,че започнах ентусиазирано и с огромна вяра в себе си.Това е особено важно за добри резултати.И научих нещо ново от вас.Въпреки че чета книгата постоянно,така и не съм разбрала ,че мога и сега на втори етап да ползвам овесените трици.И още утре ще зарадвам колежката си,защото и тя има проблеми като Роси:))))Да дам сега отчет,защото аз вече се смятам за пълноправен член на клуба
Започнахме с пет ударни дни.И двете заедно свалихме по пет кг.Щях да припадна от удоволствие,макар да знаех ,че половината са течности.Но все едно ми поникнаха криле.След това постепенно сваляните кг намаляваха и темпото се забави,на моменти задържахме заради МЦ ,но важното е че процеса не спря,а продължи бавно,но уверено.Все още сме на втори етап.Но аз нямам проблем с лишаването от сладко.Просто една чаша прясно мляко с подсладителче и нищо повече не ми трябва.Искам да споделя сега нещо важно според мен.Първо,по НГ и Коледа пийвах по чаша червено вино.Не ми наруши по никакъв начин засилващия се метаболизъм.Но все си мисля,че е строго индивидуално.Хапваме денем пиле,риба,понякога и кремвирши,обезмаслено сирене,по често извара и аз лично много мляко.Поне по чаша прясно на ден или две и кисело през ден,а може и всеки ден.Обичам го.Хапвам и яйца-стават много добри омлети в МВ с малко лук и две яйца и с.л. прясно мляко.Не се сещам за друго,зеленчуците са ясни какви са.Редуваме ги на пет дни.Не си правя супи често,но...няма време.Та,момичета,споделих най-важното и искам да благодаря за идеите как да си направя нещо с триците.Още утре мисля да пробвам.А вие пишете и споделяйтеУспех на всички!!!

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: зacмянa]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано17.02.08 17:45



Добре дошли на Засмяна и Тан4ето!



Тема Re:здравейте, засмяна и Танче.нови [re: jakys]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано17.02.08 21:53



Ето защо засмяна е "ЗАСмЯНА".БРАВО!!! Чета и си мисля колко е хубаво да има повече информация и повече положителна такава.Лично на мен резултатите на засмяна ми подействаха много обнадеждаващо и вдъхновяващо, макар че аз не съм разколебана.Ако обобщим колко сме свалили всички, ще видите, че ще се получи един казан лой, уауууууу бррр, представяте ли си.Пожелавам Ви успешна седмица и до скоро.Никой нищо не ми каза за соевото сирене, но аз си хапвам по малко .До скоро.



Тема Re:здравейте, засмяна и Танче.нови [re: merileen]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано17.02.08 22:36



Благодаря за топлото посрещане. За сега едно лека нощ от мен, защото аз отивам да почина, че от утре започва истинския хубав живот за мен. Благодаря на всички за подкрепата. Продължавайте в същич дух. Страхотно влияете на хората!!!

Редактирано от Tan4ety на 17.02.08 22:40.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: jakys]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано18.02.08 07:58



Благодаря за посрещането!



това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re:здравейте, засмяна и Танче.нови [re: merileen]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано18.02.08 08:03



Здравей,Мерилин!Засмяна съм наистина много,не случайно избрах този ник,но резултатите от диетата,които ми върнаха самочувствието още повече ме усмихват.Но най-важното е вяра в собствението сили и повече положителна енергия.Това е личен съвет от мен.Избягвайте да сте сред негативно настроени хора,защото това влияе много.И не е голословие,твърдя го от личен опит.Ще разкажа друг път историята си за това колко години търпях да съм дебела и да не се харесвам.Така че-усмивка!!!Успешна седмица на всички! /blue]



това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Успехнови [re: Tan4ety]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано18.02.08 08:06



ти желая и да разказваш какво става.С теб съм./blue]



това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: зacмянa]  
Автор martinav ()
Публикувано18.02.08 09:13



Добре дошли и от мен и поздравление за успехите в борбата с излишните килограми

. В първите месеци свалях по 5 кг но напоследък забелязвам,че килограмите се топят по бавно .И аз като зacмянa съм недоволна че не съм стегната.Естествено диетата допринася за свалянето на излишните килограми но ние сами трябва да напвавим нещо и да се постегнем .Затова аз реших миналата седмица да се запиша на аеробика и си избрах да ходя на каланетика и стречинг за да влезна във форма. Мисля някъде прочетох че спорт и диетата не вървят заедно обаче на мен ми се иска вече да предприема нещо за да се стегна и да изглеждам още по добре .

Редактирано от martinav на 18.02.08 09:34.



Тема Re: отслабвам с усмивка с диетата Дюкан 3нови [re: martinav]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 10:23



Привет на всички, в началото на новата седница !:-)))
Добре дошли на Засмяна и Танчето , пожелавам ви мноооооооого успех, търпение и никакво униние, по пътя към целта !:-)))
Сега, да споделя за спорта - аз тренирам от 2 седмици, а съм в трета фаза от 1 месец. Аз се вслушвам най-вече в собствения си организъм и категорично мога да заявя, че не можех и да си помисля за спорт по-рано. Аз съм на 43 г, кръвното ми падна доста, а и Дюкан не препоръчва спорт. Затова изчаках да се почувствам готова, което се случи във втората седмица от трета фаза. Лично аз предпочитам водните спортове и ходя на водна аеробика, тя е по-щадяща за ставите и се препоръчва за мацки на моята възраст

Инъче свалих 1 кг откакто съм в трета фаза, може би спорта оказа влияние
Желая ви, услмихнат и успешен ден !



Тема Re: Нова тема?нови [re: Bobelina]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано18.02.08 13:44



Да се отчета - трети ден от втора фаза. Бях 59, станах 55.6, но през двата дни със зеленчук малко съм повдигнала килцата докъм 56 и малко.
Иначе в момента нямам време да пиша по подробно, но да ви питам искате ли вече да се местим в нова тема, че тук доста тясно стана май?



Лек и усмихнат



Тема Re: Нова тема?нови [re: daxa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 15:10



Браво, Daxa !

Продължавай в същия дух !
За новата тема - гласувам с две ръце, вече е трудно разглеждането.



Тема Re: Нова тема?нови [re: Бoбeлинa]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано18.02.08 15:24



Новата тема е "Отслабвам с Дюкан 4"

Благодаря ти Бобелина

И аз съм доволна от себе си. Няколко пъти започвам и прекъсвам диетата, няма да се обяснявам защо, но ако трябва още сто пъти ще я повторя, докато постигна замисленото и се почувствам добре в кожата си.

А сега, хайде да скачаме в новата тема и там да продължим.



Тема Re: Успехнови [re: зacмянa]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано18.02.08 15:25



Здравейте на всички. Благодаря Ви за подкрепата, много ми помагате :) А на засмяна ще кажа, че искренно се радвам да знам че имам опора до себе си. Ще съобщавам всички напредъци. Като за първи ден на диета се чувствам много добре. Не ми е нервно, не съм гладна, може би защото съм и позитивно настроена след всичко което прочетох от Вас :) Сутринта си хапнах яйчица бъркани с малко пресно мляко. На обяд бяло месце със сос от кислео мляко (0.1%) мъничко горчица и черен пипер. Беше чудесно. Само имам известни затруднения с водата. Хич не ми се пие. Ама ще си налагам. А и да се похваля изпих първото си кафе без захар в живота си. Не беше лошо даже обратното:) А и да ви кажа колко добре се почувствах когато днес отидох до супера и излезнах само с кислео прясно мляко и извара. направо се гордеех много даже и поотслабнала се почувствах

. Само имам проблем с намирането на овесени трици (няма да се откажа), може ли да се сменят с пшенични или не? Такаа. Значи като за начало казвам че съм 73кг и искам да стана 57-58 :) ще съобщавам редовноооо :) Упсех на всички и се усмихвайте повече :)



http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Нова тема?нови [re: Бoбeлинa]  
Автор martinav ()
Публикувано18.02.08 15:35



И аз съм за нова тема

. А за зacмянa едно предложение от мен за една рецепта щом обича мляко и хапва яйца. Аз си я правя предимно вечер когато не ми се занимава много с готвене .Става въпрос за яйца по панагюрски само че махам нещата който не влизат в нашата диета.То всъщност става яйца с кисело мляко.Приготвям ги по следния начин във вряща подсолена и подкиседена с оцет вода се пускат яйцата едно по едно(без черупката) врат според това как ги обичате по рохки или по твърди.Изваждам ги с решетъчна лъжица и ги поливам с кисело мляко понякога слагам и извара .Става бързо и според мен вкусно .

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от martinav на 18.02.08 15:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от martinav на 18.02.08 15:37.



Тема Re: Да !!! на спортанови [re: martinav]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано18.02.08 17:10



Мили,момичета! Аз лично немога да си представя живота без спорт и движение, но аз спортувам от 25-годишна.Сега съм 46. Мисля, че колкото и да не е спортувал човек, точно в момента, когато подлага организма на някакъв шок, едно натоварване ще му подсили действието. Защото, не забравяйте, че в момента организма се чуди какво става, за него всичко неочаквано, ако включите и във физически план малко натоварване, а не само в метаболизма, той сам разбира, че е дошло време за промяна и много бързо влиза в нея. Разбира се, всеки има своята мярка.За някой само няколко упражнения ще дадат тласък и ще дадат сигнал за промяната, за други по-свикнали с движение ще бъде нещо друго. Нека всяка от Вас си намери нещо, което да включи в режима си.Мога да ви дам идеи, ако искате.Сутрин задължително трябва да подскажете на тялото, че ще му се наложи да работи и да го поразтегнете и раздвижите.Засмяна, аз също свалям от твоите килограми, но нямям никакъв проблем с корема.Отдавам го на това, че съм спортувала.Разбира се, аз го правех за кеф, сега виждам колко важно е било за мен.Два пъти седмично 20 години,вкл и сауна.Желая Ви лек режим и не забравяйте да пишете.Никой нищо не каза за соевото сирене.



Тема Усмихнато благодарянови [re: merileen]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано18.02.08 22:31




Момичета,благодаря ви за приветствията и за съветите.Танче,аз си купих овесени трици от аптеката и днес си направих интересно нещо,почти като хлебче беше в МВ.Една с.л пр.мляко,една с.л. кисело,едно яйце...дотук копирам сладкишчето,но после сложих и извара и половин лъжичка бакпулвер.10 мин ми трябваха,можеше и по малко,но така стана по сухичко и вкусно.И попреядох нещо...почти като хляб беше.На Мартина благодаря за рецептата,ще опитам.А на Мерилин да кажа-аз наистина не съм спортувала активно и не си търся оправдания,виновна съм.Но вече си взех забележка и правя сутрин коремни преси и скачам с въжето на дететоИ тонуса ми е един път!!!!Днес бях във вихрено настроение и се чувствах супер добреА сега да надникна и за нова тема,че тази вярно стана мнооого голяма.:)))))До скоро,момичета!!!

това,в което вярваме е това,което ни се случва


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.