Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 06.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудо  
Авторdebelanka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 16:25



Аз съм студентка и около 2 месеца съм ваканция в къщи и много започнах да хапвам съответно и да качвам.Искам да почна то утре диетата японско чудо.Ще бъда мнго благодарна,ако ми кажете какви резултати сте постигнали с тази диета и ако ми дадете съвети.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: debelanka]  
Автор doria (непознат )
Публикувано21.01.08 14:14



Бях в твоето положение преди 6-7 г. Спазвах диетата съвсем стриктно и реших да допълнително да посещавам 3 пъти седмично фитнесклуб - както и за раздвижване така и за отслабване

.
Това добре - но на четвъртото посещение в залата /8-я ден на диетата/ ми беше толкова слабо, че едва се качих по стъпалата камо ли да правя упражнения.
Спрях фитнеса - но въпреки това за 14 дни свалих 8 кг.
След като започнах нормално да се храня / доколкото може един студент/ си върнах 2кг. Постигнатите 52/53 кг ги поддържах без проблем докато родих сина си - четири години след диетата.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: doria]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 21:39



Благодаря много.Аз днес цял ден стриктно и на вечеря хапнах и маслинки и риба и малко пастичка

И утре нов опит ще направя.Стискайте палци



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: petiof4eto]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 00:27



В какво се състои тази диета?



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Лили]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано04.05.08 13:27



Яде се почти само риба, пиле/телешко, яйца, зеле, моркови и плодове - всичко в доста ограничени количества. Не се ползват сол, захар и подправки; пие се само вода и кафе.


От днес започвам диетата при тегло 52 кг, ще пиша резултат.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано04.05.08 17:03



До колко кг смяташ да стигнеш, та 52 са чудесни, просто се опитай да ги задържаш и може би да включиш някаква гимнастика за стягане или масажи за да се поглезиш и наградиш какво повече? Японското чудо е с прием на много месо и яйца, а плодовете са доста малко, не мисля, че Емилова би одобрила





Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 03:15



Днес се премерих и се оказа, че не съм 160, както си мислех, а само 157 - така че при 52 кг формите са...хммм, меко казано, закръглени.

Била съм 46 преди доста години и тогава изглеждах перфектно.
Месото и яйцата наистина са много за Емилова, но това е екстремна диета за доста кратко време - 13 дни, така че не мисля, че биха навредили. Освен това там, където не е указано количеството на храната, може да се хапва не чак оскъдно, и мисля да наблегна на плодовете. Също, от всички дни половината са без плодове, а ако се смятат и доматите за плод - само 4; пък и морковите съдържат доволно количество захари. Мисля, че Емилова би била с две ръце за ежедневно хрупане на моркови и зеле.
След приключване на "японската" ще направя пет дни на плодове и се надявам всичко да си дойде на мястото.

Редактирано от insightflow на 05.05.08 03:17.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 09:31



Твърде много стрес за организма за кратко време. Естествено всеки решава сам за себе си, но поне изчакай малко, до неотдавна беше само на плодове. От постингите знаеш, че не съм принърженичка на екстремното натоварване на организма като само плодове, само мляко и т.н. смятам, че японското чудо е дори по щадящо, правила съм го преди години и действително има ефект, но си е режим, може би липсата на сол спомага за изхвърляне на течностите и оттам най-вече са свалените кг. Но пък колко е гадно да ядеш безсолна риба и месо! Та дано не изглеждам на мрънкащо бабе, но наистина изчакай.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 10:07



Аз съм решила да не ям сол принципно. Щом веднъж свикнеш без сол, изобщо не ти липсва и усещаш истинския вкус на храната. Чудя се от какъв зор човечеството е свикнало да ръси на всичко допълнително сол и захар, след като в продуктите се съдържа достатъчно.

При японската диета не чувствам глад, яде се почти всичко (по моите стандарти) - просто количествата са по-ограничени. Това ми идва добре дошло след три дни преяждане около 1-ви май.
Отслабването не идва само от изхвърляне на течностите - ако се храниш с нетлъста риба и пиле, салата и плодове и спазваш принципа да спираш да се храниш преди да си се заситил, не виждам как няма да отслабнеш.
Мерси все пак за съвета - права си, че е стрес за организма. Моята идея обаче е да изкореня вредните навици, трупани с години, а това няма как да не стане рязко. Мисля, че с пиенето и яденето на пици го бях подложила на много по-голям стрес, от който той сега се съвзема.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автортapaнтyлka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 14:53



Здравейте

Искам да разбера може ли в тази диета да се хапва риба тон в собствен сос( като се оцеди от соса де )
Ако ли не- каква рибка напр? Мреси предварително!



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 17:58



Да, може риба тон от консерва в собствен сос - макар според мен да не е препоръчително да се яде нищо консервирано. По-добре си купи прясна, не е толкова скъпа. Аз ям и пъстърва, скумрия и сьомга - последната е страшно полезна. Ако си в България, в "Била" може да се намери набор от сьомга (глава плюс месо) за 3.50 килото, от който излиза доста мръвка.:) По принцип може всякаква нетлъста риба, на скара или задушена.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автортapaнтyлka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 18:23



да, в БГ съм, но във варна няма Била още


ще видим какво предлагат другите хипермаркети-мерси за съвета А вместо телешко-пилешки гърди....май стана друга диета



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 18:34



О, спокойно - и аз заменям телешкото с пилешко. Пилешки гърди са супер. Може и агнешко да си хапнеш покрай празника, диетично и полезно е.

Диетата има разни варианти, важен е принципът.
Иначе от рибите тонът наистина е най-диетичен; а сьомгата стек в София е към 22 лева килото - струва си да се поглези човек веднъж-дваж.:)
Ти от днес ли започваш диетата? Сподели ако искаш ръст/тегло...



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.05.08 20:47



Във Варна дори и в кварталните магазинчета има скумрия в собствен сос (от скоро).



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 10:48



Но пък си имаме Пикадили

.
В Метро също предлагат разнообразие от риби.
Скоро четох някаква статия, че рибните консерви не са толкова вредни като останалите, но не мога да възстановя причините. Според мен риба тон в собствен сос е ОК, дори мога да ти препоръчам Di Аlba в синята опаковка, като съотношение цена и качество. Аз обожавам зелена салата с риба тон и лимон нарязан на ситни парченца.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 11:14



Все пак, най-доброто съотношение цена/качество е на прясната риба тон - 7 лева килото, респ. рибата.





Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автортapaнтyлka (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 11:42



явно трябва да пообиколя Рибните магазини


Да-днес си взех Di alba от Пикадили- но има и по-добра- на цели парчета е,чисто ТОН филе за 1.85 лв.-RIVA!
със съквартирантката сме луднали по тая морска салата с тон и маруля
Лек дееен :)



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 13:56



Затова уточних синята опаковка, която е филе, а не оранжевата парченца. Riva също е добра и е малко по-скъпа от Di Alba. След като изтискаш лимона, нарежи кората на парченца в салатата - страхотно е.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 14:01



Така е, но е необходимо и нещо, което е годно за консумиране веднага, защото (при пристъп на вълчи глад)ако трябва тепърва да се приготвя храна в момента може човек да се изкуши с нещо друго

.
Естествено не говоря за постоянно използване на консерви и други полуфабрикати, но според мен е добре да се има под ръка за всеки случай.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 15:01



Ясно е, че ако човек иска да отслабне, ще се наложи глад - или се захващаш, или не. Ако нямаш необходимата мотивация и ще се изкушаваш, според мен просто не почвай диета - няма смисъл.
При въпросната "японска диета" се споменава, че хранения извън споменатите са забранени - така че ако си гладен, просто търпиш до следващото ядене. Май имаше и някакви дъвки ли, бонбони ли..."Мотиф" май рекламират по телевизията - не съм се интересувала, някой пробвал ли е?

Не знам да не се повтарям - в предаването "Искам да отслабна" диетологът даде няколко очевидни, но много полезни съвета:

1. Планирай яденето предишния ден
2. Контролирай порциите - количеството и времето на хранене
3. Наслаждавай се на всяка хапка, дъвчи възможно най-дълго
4. Спирай преди да усетиш засищане - сигналът за него достига до мозъка след 20 минути
5. Помни целите си



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 15:41



Опитвам се да спазвам необходимия тон, но ти успя да ме изкараш от релси и то май не само сега.
Виж - явно ти се справяш чудесно с всички диети, макар ту превъзнасяш Емилова и отричаш месото - колко токсини и блабла, ту се хвърляш на противоположната диета японско чудо. Повярвай ми ако всичко, което препоръчват беше толкова лесно никой нямаше да спазва диети, просто щеше да се храни разнообразно, разумно и нямаше да се налага просто. Така, че просто давам съвет на не толкова вманиачени и съответно изкушаващи се хора просто да имат нещо под ръка, когато след дванадесет часов напрегнат ден се върнат от работа и просто не им се занимава с приготвяне на храна.
Това, че за теб не е проблем моля, но това е клуб за взаимопомощ, а не клиника където ти заключват хладилника и ти казват колко е просто всичко - само ти трябва мотивация (толкова съме тъпи, че не можем да разберем колко всичко е лесно).





Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 16:08



Далеч не всичко ми се удава лесно. Преди години нямах мотивация и режимът на плодове ми беше адски труден - затова казвам, че по-добре човек да изчака с диетата, ако не си е настроил мозъка. И се опитвам да обясня на хората, че ако действително си решил да ядеш здравословно, всичко е лесно и не бива да се поддаваш на внушенията на тези, които твърдят обратното. Струва ми се, в темата ми за лечебния глад точно ти се опитваше да внушаваш, че килограмите после се връщали, колко трудно било да се спазва режимът и т.н.

Колкото до диетата "японско чудо" - не е противоположна на Емилова, както вече коментирах по-горе. Емилова е ЗА рибата и пилето, но казва да се ядат само два пъти седмично. Преценила съм, че ако в продължение на 13 дни ги ям по-често и после изкарам седмица само на плодове, едва ли ще е толкова фатално. Да, признавам си, че обичам рибата и бих я яла всеки ден - но, в крайна сметка, не съм и рекламно лице на Емилова. Поклон обаче пред нея за това, че ме накара да заобичам плодовете. Нямаше да избера "японската", ако не включваше плодове; а дните без тях са ми твърде неприятни.

В крайна сметка, тук съм за да споделям по темата за диетите и гледам да съм конструктивна и позитивна; не сме прочели кой е предпочитаният ти режим, каква диета спазваш, какви са резултатите ти? Наистина тук е клуб за взаимопомощ, а от теб чуваме само колко е трудно и напрегнато, което знаем така или иначе.
Моят резултат е дотук 10 кг за месец и се чувствам по-добре отвсякога - значи режимите, които спазвам, все пак не са толкова лоши.



Редактирано от insightflow на 06.05.08 16:10.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 16:28



Спазваим НВД от години, израснала съм в семейство, където всекидневно се консумираха изделия от брашно - банички, бухти, питки, милинки и изобщо каквото ви дойде на ум. От малка си имала проблеми с килограмите и от години се боря с вълчия апетит. Вече съм на 44 и имам 25 годишен син, работата ми е действително напрегната и отговорна, не рядко имам и по 14 часа пред комютъра и телефона.
Повярвай ми имам много опит зад гърба си в борбата с наднорменото тегло, затова понякога ме изнервяте всички, които искат разбираш ли да станате 46 килограма. Аз съм "ужасните за теб" 65 кг, тренирам 3 пъти в седмицата, колкото и да не ми се става сутрин или да съм уморена вечер и затова може би не ми личат, иска ми се естествено да съм 58, но не и по-малко и то от здравословна гледна точка. Напълно съм запозната с психиката на пълния човек (стигала съм и до 96 кг) и повярвай ми не е приятно на такъв човек да му кажеш - а бе ти не знаеш ли кое е правилното, трябва ти мотивация и глад иначе стой си на тия килограми и чакай да ти дойде момента. Затова те моля малко се замисляй преди да напишеш нещо, това, че сме дебели не значи че сме дебелокожи!



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 16:42



И се опитвам да обясня на хората, че ако действително си решил да ядеш здравословно, всичко е лесно и не бива да се поддаваш на внушенията на тези, които твърдят обратното. Струва ми се, в темата ми за лечебния глад точно ти се опитваше да внушаваш, че килограмите после се връщали, колко трудно било да се спазва режимът и т.н.

Изобщо не е лесно за хора, които винаги са били пълни, тези крайни режими по мой опит действат на и без това нарушения метаболизъм - организмът минава в защита. Въпреки, че от години се храня главно с месо, риба, яйца, салати, един-два сезонни плода сутрин, кисело мляко и сирене и досега ми е трудно да се въздържа от крем брюле, домашна торта или баничка бюрек. И то е защото знам, че мога да изям цялата торта, защото съзнавам, че е болестно състояние и наистина не е лесно.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 19:21



Аз лично искам да съм 46, понеже така изглеждам и се чувствам добре. Имам много фина костна система и в момента - 50 кг - съм с корем и бричове. Не знам кои са другите, които искат да станат 46; всичко е индивидуално.
Колкото до "дебелите хора" - мисля, че ако няма някакви здравословни причини - хормонални нарушения и т.н., всеки може да реши повече да не е дебел. Проблемът е изцяло в психиката. Аз също бях 65, тоест, част от "дебелите хора" - докато не реших, че не искам повече да съм такава. Това не е някаква даденост, която не може да се промени. Между другото, 65-те килограма са "ужасни", що се отнася лично до мен - ако на някого му харесва да е толкова, чудесно. Ако ти обаче искаш да свалиш 7 килограма - не виждам защо не. Ако НВД не ти помага, пробвай нещо друго.
И, никого не съветвам да чака, преди да свали килограми - съветвам да мисли много върху режима си, да добие правилна ментална настройка и мотивация - демек, трябват упражнения колкото за тялото, толкова и за ума. Ако това го няма, връщането към предишните навици е неизбежно.
Не съм възнамерявала да засегна когото и да било - мисля, че погрешно ме интерпретираш; нещо повече, не съм никоя, за да давам съвети, а просто споделям опит. Може да греша, но ми се струва, че у теб има някаква вътрешна съпротива срещу режима и диетите като цяло; в предишния си пост беше споменала и "клиника" в негативен смисъл, а функцията на клиниките е единствено да помага на хората. В общи линии, никой нищо не ти налага - ако нещо в постовете ми те дразни, подминавай ги.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 19:29



Ако си 65, не си толкова пълна - защо "болестно състояние"? Може би наистина има някакво подобно състояение, но то е на психична основа. И на мен ми се прияжда това-онова, но не му обръщам особено внимание. Всъщност, достатъчно ми е да помириша пържолата на човека до мен - извличам достатъчно удоволствие само от мириса. Удоволствието е в мириса така или иначе - на хора без обоняние храната им е безвкусна.
Ако ти се иска да изядеш цялото количество от примамливото ястие, обаче, май не става дума за удоволствие от храненето, а за лакомия...не знам, не съм в час с хранителните разстройства.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 09:58



Затова говоря повечето тук сме с хранителни разстройство и да това е психично заболяване, както писах винаги съм била с килограми в повече и цял живот се боря с тях, защото отдам ли се на изкушенията страх ме е да помисля до къде мога да стигна. Много трудно човек, който си е бил с нормално тегло по принцип би могъл да разбере болната ни психика. Всички осъзнаваме, че не е нормално, че от утре ще спрем........ Всички си имаме огледала, спецове сме в диетите, затова от моя опит просто давам идеи, защото тези 65 си ги извоювах,наложих си да спортувам (започнах на 40) и на всичкото отгоре започна да ми харесва

. Минавайки през Емилова, Аткинс, Японско чудо, Байкова и какво ли не, аз стигнах до мои си изводи, запасих се с търпение (много е трудно да разбереш, че никога няма да си слаб, но поне можеш да си към пухкавелките със стегнато дупе и мускулчета по кръката и ръцете), а толкова ми се иска за 10 дни 10 килограма, но на всичкото отгоре съм икономист и зная, че няма да излезе баланса, но няма да ви пиша за математическите схеми, за разход и приход на калории и за топене на мазнини, а не на извличане на вода. Стремя се наградата ми за упоритост вече да не е тирамису, а масаж или козметична процедура или парфюм.
Не че винаги се получава.......



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 00:08



Да де, ама 8 кг. за 2 седмици са много дори за дебел човек. Аз съм от хората, за които би могло да се каже, че "бързо качват и свалят". Докато не ми се "наложи" през един сравнително дълъг период от около година да карам на плодове, зеленчуци и риба - както сготвени, така и сурови. Без ограничения, т.е. нормални порции 3 пъти на ден. При ръст 1.60 заковах на 49 кг. Не можех да повярвам че при такова доволно хапване не ми се лепят килограми. След което минах по старому: чипсчета, шоколади, всевъзможни боклуци наред с добрата храна и за около 7 - 8 месеца качих 8 килограма. Сега се каня да ги сваля и уж минах пак на онзи режим но май ще ми се наложи да огранича количествата за да даде резултати. Тази идея с японското чудо ми се вижда приемлива на фона на ябълките, зелевата супа и пр. крайности. Но се чудя: на какво се дължи драстичното сваляне, до каква степен се отразява на организма такъв стрес и как така се задържат килограмите в последствие ако се премине към небалансирано откъм калории и качество храна.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано17.05.08 00:38



При мен нямаше "драстично сваляне" - 4 кг за 12 дни при строго спазване, силно ограничени порции. Стрес - едва ли, това все пак не е глад и не се изключват било въглехидрати, било белтъци или мазнини.
Да задържиш, ядейки после всичко...забрави.:)
Това с плодовете, зеленчуците и рибата за година ми звучи разумно. От колко кг тръгна?



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Bewitch ()
Публикувано17.05.08 13:34



"хранителни разстройство и да това е психично заболяване"
Много точно!
Даже си мисля, че е нещо подобно на алкохолизма и докато самият ти не осъзнаеш, че си зависим от храната, не можеш да се излекуваш.
Затова се присъединих към вашия клуб, защото осъзнах, че без подкрепа от хора с проблем, подобен на моя, няма да мога да се справя.

Затова казвам: Аз съм хранохоличка! От два дни съм на диета и отслабнах с 2 килограма.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 20:54



4 кг за 12 дни бива.



Относно рибата и зеленчуците: бях около 53 кг и за 3 месеца свалих 4 килограма. Не е кой знае колко - така де, има хора дето ги смъкват за 2 дена - но колкото е по-слаб човек, толкова по-трудно сваля. А и аз, без да си кривя душата, хапвах по 3 пълни чинии ядене на ден. Обикновено за закуска плод с кисело мляко и мюсли, или пък овесена каша с плод, на обяд печена (а понякога и пържена) риба с гарнитура от зеленчуци (вкл. картофи), на вечеря салата някаква с пушена риба, ядки, яйце.. от сорта. От време на време патешко, агнешко - печени. Храни съдържащи консерванти, както сладко, тестяно и алкохол - не. Е, от време на време по някоя чашка винце. Аз на младини като студентка цяло лято карах на плодове, сакън да не трупна нещо за плажа. Мислех си, че трябва задължително да гладувам за да се поддържам слабичка, но се оказа че не е така, което много (!) ме изненада. След този едногодишен период на доволно, ала разумно хранене го ударих през просото: 2, 3 месеца се задържах около 50 кг. - при доста безразборно ядене, след това обаче килограмите почнаха да се увеличават. Моят извод е, че ако се набляга на качествена храна в разумни количества, проблемът с теглото е решен.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано19.05.08 14:42



Мисля, че всички във форума с успех биха могли да последват примера ти.
Аз лично бих могла да карам на плодове, зеленчуци и риба цял живот и написаното от теб ми звучи твърде обнадеждаващо. Нещо повече, убедена съм, че е оптималната диета. Мерси, че сподели!:)

А относно това:

В отговор на:

колкото е по-слаб човек, толкова по-трудно сваля



- преди месец-два след пет дни на плодове бях свалила 4 килограма. Сега е половин.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 22:17



Ако и аз бих последвала примера си, идилията би била завършена.

Но вредните навици трудно се изкореняват. Когато споделих на майка ми как се поддържам в добра форма, тя възкликна: ами че това си е жива диета, бе! Демек: няма ли хляб, бозичка, вафличка = диета. Но не съм карала цяла година на стриктен режим, от всичко е имало, основно: риба, плодове, зеленчуци. Поне на мен чудесно ми се отрази, на други може би месоядна "диета" би ги облагодетелствувала, най-добре да се допитаме до диетолог. Сега се опитвам да сваля 7 - 8 излишни колиграми: бавничко се развиват нещата и най-вече ми пречат лошите навици.

Но хайде дружно да си пожелаем успех, че както споменах в една предна тема: много сме визуални хората откъм възприятие, в това число духовно извисяващите се интелектуалци.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано19.05.08 22:57



Действително е имало всичко в диетата ти ("диета" = начин на хранене) - споменаваш и ядки и мляко. Млякото не ме блазни, но занапред мисля да се храня баш като теб - сутрин плодове, може и овесени ядки, по-натам рибка, салати с разни ядки, семки или козе сирене. Малко кокосов орех, авокадо; като добавиш хубав зехтин, сусамово или друго масло, не виждам какво би му липсвало на човек.:) Колкото до рибата - ами тя си е месо.:)
Това с лошите навици го разбирам напълно - и досега умирам за пица. Спира ме обаче споменът колко зле се чувствах, ядейки подобни неща: просто не си струва. Вместо храната да ти дава енергия, ставаш един парцал.
Иначе...воля (инат) му е майката. И - важното е ти да се харесваш! Ако се харесваш и така, какво ти пука?...
А ако си решила да се пребориш с тия 7-8 кг - нищо работа.





Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: debelanka]  
Автор 7sins (expensive)
Публикувано20.05.08 05:19



диетата е тъпа, размени обяда с вечерята и по-бива..

I have loved two kinds of men. Some of them are dead. The others are deadly.


Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 22:44



Овесените ядки са страшно полезни и веднъж като им свикне човек, почват и да се услаждат.

Любима закуска ми е 100 гр овесени ядки, чаша кисело мляко, половин банан нарязан на ситно към кашата и малко мед. Вкусно е и засища за часове напред. Или пък варено яйце със 100-на грама пушена сьомга и чаша гаспачо. Абе, варианти има много! Добре е да има плод, или още по-добре някой влакнест зеленчук между основните хранения за да не огладнява човек. Билковото чайче, примерно лайка, жен-шен и пр., не оказва мигновено влияние върху организма но в дългосрочен план се усеща промяна. Откакто пия по 2, 3 чаши жен-шен на ден, нямам нужда от кафе; чаша чай от рой бос преди лягане - за спокоен сън, и т.н.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 22:55



Съветвам те да си купиш някоя хубава готравска книжка със салати. Аз минавам за човек с въображение, но много от комбинациите не биха ми хрумнали: кус-кус, печени зеленяуци, меса, сирена, смокини.. ;-)



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано21.05.08 10:11



За овесените яки - не се съмнявам, че са полезни: много често организмът сам ми подсказва да ги ям. За млякото и млечните много се чудя - Лидия Ковачева ги препоръчва, но Емилова казва, че за астма и алергии (какъвто е моят случай) трябва изцяло да се избягват. Имам и други здравословни проблеми и сега чета литература по гладолечение. Дилемата ми е дали да карам изцяло на вегетарианство или да си позволявам сьомга два пъти в месеца...пуста сьомга, нищо друго не ме изкушава!


Кафето вече го спрях, но пък пия зелен чай...дали е вредно?
Всъщност защо си мисля, че рой бос е зелен чай...

Редактирано от insightflow на 21.05.08 10:14.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано21.05.08 10:18



Аха, мерси за съвета!

Очертава се занапред да карам предимно на салати, та новите идеи са добре дошли.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 16:27



Струва ми се, че не е зелен чай ройбосът.. поне няма вкус на такъв. Зеленият чай е билков, не съдържа кофеин (за разлика от други чайове) и се отразява благоприятно, но на теб ако не ти понася - не го пий. Аз имам проблем с кравето мляко, но с козето - никакви. Лидия Ковачева я гледах преди години в едно предаване, та там тя каза, че не била против месото само по себе си, а по-скоро месото в магазините тъй като животните се отглеждат с хормони и пр. боклуци. Рибата като че ли по-трудно се угоява; няма начин да не злоупотребяват с разни хранителни добавки в развъдниците, но все пак - риба. Много е важно качеството на храната, тука чета как някои хора се допитват до калориите на кофичка сладолед, пакетче солети - това не са природосъобразни храни, ако и да се окажат нискокалорични. Аз съм на принципа, че организмът сам си иска каквото му е нужно. На мен поне веднъж седмично ми е нужно месце, понякога изпитвам остра нужда от сладичко и т.н. Важното е да не се прекалява с нищо.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Авторinsightflow (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 16:49



Интересен е този въпрос с козето/кравето мляко. Имаш ли представа каква всъщност е разликата?
Зеленият чай не е билка, чай си е - като черния. Знам, че е много силен антиоксидант; има кофеин наполовина на този в черния чай. На мен ми понася, обожавам го; въпросът е дали се препоръчва, след като съдържа кофеин...
Относно месото - Ковачева си е доста против, макар да не се изказва съвсем категорично. Ето едно категорично нейно изказване: "...довод, признат и от медицината, е, че само преминаването от месояден на безмесен режим при заболяване води до подобряване на състоянието...". Доколкото при нея става дума за хранене с цел изцеление, можем да допуснем, че тя самата е за вегетарианството, както и за суровоядството.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 17:07



В отговор на:

организмът сам си иска каквото му е нужно



Моят организъм иска неща, които не му трябват .
Ама нали съм увредена , гледам да не му обръщам внимание, иначе то едни спагети със сметана, едни пици, едни бюреци, и бозица може, тиртички, кремчета!



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 17:17



тиртички = тортички

Малко разпускане






Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 21:34



Е, те това е чревоугодничество.

И мене ако питаш, хич не е грях, напротив - подсилва удоволствието от живота. Разбира се, в естетическите му граници. Аз даже съм малко резервирана спрямо злояди хора, обикновено страдат от недостиг на чувственост. Какво по-хубаво може да има сега през май от печена бяла риба гарнирана с плодов сос и чесън + чаша студено розе! Омеси си една пица с ръжено брашно, забъркай царевични спагети веднъж в седмицата и ако през останалото време се храниш целесъобразно - чакай да напълнееш.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 21:54



По-лесно смилаемо е козето мляко туй като не съдържа аглутинин (както и по-ниски нива на лактоза).

Зеленият чай, поне на мен ми се струва, е билка - приготвя се от сушени листа. За съжаление си права, че съдържа кофеин.

Аз явно съм нацелила безкофеинов и без малко да заблудя аудитирията. Както ми казаха в една китайска лечебница: може всичките ти изследвания да са ОК, но ако не се чувстваш добре явно има защо, и обратното. С други думи: щом ти понася, пий си го. А пък Ковачева... знам ли, на мен тя ми се струва крайна, не е случайно, че природата ни е снабдила с кучешки зъбии резци - месоядни сме. Ако се зачетеш в 1000-дата книги на 100-ците автори ще се разболееш от параноя: това вредно, онова токсично, еди кое си непрепоръчително... Преди 2 месеца реших да се "пречистя" с едно детоксикиращо курсче, но не би: в едната книжка се забраняват плодовете, че захарта не знам си как влияела, само банани можело, в другата книжка се набляга на плодовите салати, и двамата автори, кой от кого по-учен и доказал се, и т.н. Истината е в баланса.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано22.05.08 01:09



Това, разбира се, е така, но поради лошите навици за много от нас е трудно, почти непосилно сами да открием баланса за себе си. Всъщност, Ковачева постоянно говори за това как трябва да се вслушваме в организма - но първо трябва да се научим да го чуваме, трябва един период на самообучение, самодисциплина, изграждане на култура на хранене. На мен лично Ковачева много ми помага, защото изрича наглед простички истини, които интуитивно винаги съм знаела, но така наречените лекари, както и бабите в детството са отричали. Та нима не са ни тъпкали с бял хляб и не са ни внушавали, че трябва да ядем по незнамколкопъти на ден най-нездравословните храни...
Тя много деликатно пише за категорично вредните храни и за тези, за които "се спори" - например месото. Макар да е гореща привърженичка на вегетарианството, оставя вратичка за избора на всеки - "може би грешим както в утвърждаването на месото като необходим продукт, така и в отричането му". Отваря (своята) врата за тези, които действително са решили да се лекуват чрез храненето, като не анатемосва останалите.

Тук Безподобна говореше за това, че лошите навици са й проблем, вкл. психически; че организмът й диктува погрешни неща.
Ти очевидно имаш вътрешен баланс, а ако си и здрава, това е чудесно.:)



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторpa4ooo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 11:37



ми аз в момента съм на диетата японско чудо 2-ри ден ми е и о6те 1-вия ден свалих 1 килограм!!!

вси4ки казват 4е тая диета си е глад но за мен е ядене на корем нямам представа за6то??? препоръ4вам ти я за6тото мн бързо се свалят килограми!!! ъспех ако 6те я запо4ва6



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: pa4ooo]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 11:54



Цък.
Зарекла съм се повече никакви диети, аз съм ги опитала повечето. Просто се стремя да се храня нисковъглехидратно, като в момента се старая да намаля въглехидратите дори малко повече от обикновено с цел да си подтисна апетита (поне на мен така ми действа) зеленчуците ми са само зелени и гледам да не са в много голямо количество. Но снощи вместо една салата с риба тон лимон и маслини си направих две

, че и за капак тиквички на скара и малко (е не много малко) бакла с пр. мляко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.