Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Авторinsightflow (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 16:49



Интересен е този въпрос с козето/кравето мляко. Имаш ли представа каква всъщност е разликата?
Зеленият чай не е билка, чай си е - като черния. Знам, че е много силен антиоксидант; има кофеин наполовина на този в черния чай. На мен ми понася, обожавам го; въпросът е дали се препоръчва, след като съдържа кофеин...
Относно месото - Ковачева си е доста против, макар да не се изказва съвсем категорично. Ето едно категорично нейно изказване: "...довод, признат и от медицината, е, че само преминаването от месояден на безмесен режим при заболяване води до подобряване на състоянието...". Доколкото при нея става дума за хранене с цел изцеление, можем да допуснем, че тя самата е за вегетарианството, както и за суровоядството.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 17:07



В отговор на:

организмът сам си иска каквото му е нужно



Моят организъм иска неща, които не му трябват .
Ама нали съм увредена , гледам да не му обръщам внимание, иначе то едни спагети със сметана, едни пици, едни бюреци, и бозица може, тиртички, кремчета!



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 17:17



тиртички = тортички

Малко разпускане






Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 21:34



Е, те това е чревоугодничество.

И мене ако питаш, хич не е грях, напротив - подсилва удоволствието от живота. Разбира се, в естетическите му граници. Аз даже съм малко резервирана спрямо злояди хора, обикновено страдат от недостиг на чувственост. Какво по-хубаво може да има сега през май от печена бяла риба гарнирана с плодов сос и чесън + чаша студено розе! Омеси си една пица с ръжено брашно, забъркай царевични спагети веднъж в седмицата и ако през останалото време се храниш целесъобразно - чакай да напълнееш.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 21:54



По-лесно смилаемо е козето мляко туй като не съдържа аглутинин (както и по-ниски нива на лактоза).

Зеленият чай, поне на мен ми се струва, е билка - приготвя се от сушени листа. За съжаление си права, че съдържа кофеин.

Аз явно съм нацелила безкофеинов и без малко да заблудя аудитирията. Както ми казаха в една китайска лечебница: може всичките ти изследвания да са ОК, но ако не се чувстваш добре явно има защо, и обратното. С други думи: щом ти понася, пий си го. А пък Ковачева... знам ли, на мен тя ми се струва крайна, не е случайно, че природата ни е снабдила с кучешки зъбии резци - месоядни сме. Ако се зачетеш в 1000-дата книги на 100-ците автори ще се разболееш от параноя: това вредно, онова токсично, еди кое си непрепоръчително... Преди 2 месеца реших да се "пречистя" с едно детоксикиращо курсче, но не би: в едната книжка се забраняват плодовете, че захарта не знам си как влияела, само банани можело, в другата книжка се набляга на плодовите салати, и двамата автори, кой от кого по-учен и доказал се, и т.н. Истината е в баланса.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано22.05.08 01:09



Това, разбира се, е така, но поради лошите навици за много от нас е трудно, почти непосилно сами да открием баланса за себе си. Всъщност, Ковачева постоянно говори за това как трябва да се вслушваме в организма - но първо трябва да се научим да го чуваме, трябва един период на самообучение, самодисциплина, изграждане на култура на хранене. На мен лично Ковачева много ми помага, защото изрича наглед простички истини, които интуитивно винаги съм знаела, но така наречените лекари, както и бабите в детството са отричали. Та нима не са ни тъпкали с бял хляб и не са ни внушавали, че трябва да ядем по незнамколкопъти на ден най-нездравословните храни...
Тя много деликатно пише за категорично вредните храни и за тези, за които "се спори" - например месото. Макар да е гореща привърженичка на вегетарианството, оставя вратичка за избора на всеки - "може би грешим както в утвърждаването на месото като необходим продукт, така и в отричането му". Отваря (своята) врата за тези, които действително са решили да се лекуват чрез храненето, като не анатемосва останалите.

Тук Безподобна говореше за това, че лошите навици са й проблем, вкл. психически; че организмът й диктува погрешни неща.
Ти очевидно имаш вътрешен баланс, а ако си и здрава, това е чудесно.:)



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторpa4ooo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 11:37



ми аз в момента съм на диетата японско чудо 2-ри ден ми е и о6те 1-вия ден свалих 1 килограм!!!

вси4ки казват 4е тая диета си е глад но за мен е ядене на корем нямам представа за6то??? препоръ4вам ти я за6тото мн бързо се свалят килограми!!! ъспех ако 6те я запо4ва6



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: pa4ooo]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 11:54



Цък.
Зарекла съм се повече никакви диети, аз съм ги опитала повечето. Просто се стремя да се храня нисковъглехидратно, като в момента се старая да намаля въглехидратите дори малко повече от обикновено с цел да си подтисна апетита (поне на мен така ми действа) зеленчуците ми са само зелени и гледам да не са в много голямо количество. Но снощи вместо една салата с риба тон лимон и маслини си направих две

, че и за капак тиквички на скара и малко (е не много малко) бакла с пр. мляко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.