Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 27.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 17:58



Да, може риба тон от консерва в собствен сос - макар според мен да не е препоръчително да се яде нищо консервирано. По-добре си купи прясна, не е толкова скъпа. Аз ям и пъстърва, скумрия и сьомга - последната е страшно полезна. Ако си в България, в "Била" може да се намери набор от сьомга (глава плюс месо) за 3.50 килото, от който излиза доста мръвка.:) По принцип може всякаква нетлъста риба, на скара или задушена.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автортapaнтyлka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 18:23



да, в БГ съм, но във варна няма Била още


ще видим какво предлагат другите хипермаркети-мерси за съвета А вместо телешко-пилешки гърди....май стана друга диета



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 18:34



О, спокойно - и аз заменям телешкото с пилешко. Пилешки гърди са супер. Може и агнешко да си хапнеш покрай празника, диетично и полезно е.

Диетата има разни варианти, важен е принципът.
Иначе от рибите тонът наистина е най-диетичен; а сьомгата стек в София е към 22 лева килото - струва си да се поглези човек веднъж-дваж.:)
Ти от днес ли започваш диетата? Сподели ако искаш ръст/тегло...



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.05.08 20:47



Във Варна дори и в кварталните магазинчета има скумрия в собствен сос (от скоро).



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 10:48



Но пък си имаме Пикадили

.
В Метро също предлагат разнообразие от риби.
Скоро четох някаква статия, че рибните консерви не са толкова вредни като останалите, но не мога да възстановя причините. Според мен риба тон в собствен сос е ОК, дори мога да ти препоръчам Di Аlba в синята опаковка, като съотношение цена и качество. Аз обожавам зелена салата с риба тон и лимон нарязан на ситни парченца.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 11:14



Все пак, най-доброто съотношение цена/качество е на прясната риба тон - 7 лева килото, респ. рибата.





Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автортapaнтyлka (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 11:42



явно трябва да пообиколя Рибните магазини


Да-днес си взех Di alba от Пикадили- но има и по-добра- на цели парчета е,чисто ТОН филе за 1.85 лв.-RIVA!
със съквартирантката сме луднали по тая морска салата с тон и маруля
Лек дееен :)



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: тapaнтyлka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 13:56



Затова уточних синята опаковка, която е филе, а не оранжевата парченца. Riva също е добра и е малко по-скъпа от Di Alba. След като изтискаш лимона, нарежи кората на парченца в салатата - страхотно е.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 14:01



Така е, но е необходимо и нещо, което е годно за консумиране веднага, защото (при пристъп на вълчи глад)ако трябва тепърва да се приготвя храна в момента може човек да се изкуши с нещо друго

.
Естествено не говоря за постоянно използване на консерви и други полуфабрикати, но според мен е добре да се има под ръка за всеки случай.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано06.05.08 15:01



Ясно е, че ако човек иска да отслабне, ще се наложи глад - или се захващаш, или не. Ако нямаш необходимата мотивация и ще се изкушаваш, според мен просто не почвай диета - няма смисъл.
При въпросната "японска диета" се споменава, че хранения извън споменатите са забранени - така че ако си гладен, просто търпиш до следващото ядене. Май имаше и някакви дъвки ли, бонбони ли..."Мотиф" май рекламират по телевизията - не съм се интересувала, някой пробвал ли е?

Не знам да не се повтарям - в предаването "Искам да отслабна" диетологът даде няколко очевидни, но много полезни съвета:

1. Планирай яденето предишния ден
2. Контролирай порциите - количеството и времето на хранене
3. Наслаждавай се на всяка хапка, дъвчи възможно най-дълго
4. Спирай преди да усетиш засищане - сигналът за него достига до мозъка след 20 минути
5. Помни целите си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.