Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Калиевата солнови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.01.08 10:53



Хора, ползвам калиева сол по препоръка на една диеторожка с цел отслабване. Сигурен ли е някой от вас, че тази сол може ли да се употребява за готвене и за туршии?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Калиевата сол [re: yниKaлнa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 18:03



Калиевата сол не трябва да се подлага на термична обработка. Добавяш я след като е готово ястието.



Тема Re: Калиевата сол [re: Лили]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.08 18:11



Става вредна, или по някаква друга причина?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Калиевата сол [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.01.08 20:24



Един съвет от мен - смени диетоложката. Само си даваш парите на вятъра. Диетичната сол е сравнително безопасна, стига да не се употребява в големи количества. Ако се надяваш да отслабнеш с нея - грешиш. Само може да си нарушиш електролитния баланс. Предполага се, че диетолозите поне малко трябва да си разбират от работата... За повече информация - на бележка.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Калиевата сол [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.01.08 20:33



Съвета ти не го приемам, ама никак. Ако "на вятъра" наричаш отслабване 24 кг за 5 месеца - евала! Преживях го лично, така че - вЕрвай ми. С НЕЙНИТЕ диети стана. Относно солта - според нея натриевата сол ЗАДЪРЖА ТЕЧНОСТИТЕ В ОРГАНИЗМА. Мисля, че и това е азбучна истина, така, че не виждам защо я плюеш, жената. А препоръката да се ползва само тази сол, е една от МНОГОТО препоръки, която тя ми беше дала, така че, импровизация на темата, че съм се надявала да отслабна САМО със солта е просто смешна.

Така че - БЕЛЕЖКА НЯМА ДА ИМА.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Калиевата сол [re: yниKaлнa]  
АвторЛopи (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 21:48



таина ли е диетоложката

...Подозирам 4е е д-р Донка Баикова.



Тема Re: Калиевата сол [re: yниKaлнa]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано10.01.08 22:03



Натрият в нормалната сол задържа вода и е по-скоро вреден за здравето, отколкото да има връзка с топенето на мазнините. Е, ако си перманентно задържащ вода и кантара ще сочи малко нагоре. Калиевата сол не е съвсем 100% безвредна, ако се употребява в големи количества. Според мен по-добрия вариант е просто да се намали натриевата сол и по-специално самият натрий. (Не е задължително храната да е много солена, за да има много натрий в нея.)

Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 73.1 ~ Цел: 62.7


Тема Re: Калиевата сол [re: yниKaлнa]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано10.01.08 22:50



сега , ще се заяда, ама ми дойде отвътре......ако ближеш сол като кравичка, с каква да е ще задържаш течностти.......тъй де



Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!

Тема Re: Калиевата сол [re: Лopи]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.01.08 06:34



Не е тайна диетоложката. Но тя е доста комерсиална. Има клуб за масажи и репинг, и доколкото съм чувала - не се занимава само с "продаване" на диети. Трябва да се включиш в процедурите и тогава "отпуска" диетата. И ми прави впечатление, че макар основата на диетата да е една и съща, при различните жени имаше разлики. Ако искаш - да ти пиша координатите - в Люлин се намира. И наистина резултатите й са забележителни, при постоянство в процедурите и диетата. Ако искаш - мога да ти напиша и моята диета от нея - не е сложна.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Калиевата сол [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано11.01.08 08:37



Яденето само на калиева сол е неправилно. Калиевата сол е много по-вредна от натриевата, когато се употребява в големи количества.

Странични ефекти на калиевата сол:

Side effects can include gastrointestinal discomfort including nausea and vomiting, diarrhea and bleeding of the digestive tract. Overdoses cause hyperkalemia which can lead to paresthesia, cardiac conduction blocks, fibrillation, arrhythmias, and sclerosis.

Интересни факти
Dr. Jack Kevorkian's thanatron machine injected a lethal dose of potassium chloride into the patient, which caused the heart to stop functioning, after a sodium thiopental-induced coma was achieved.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperkalemia

Всичко е от уикипедия. Затова и диетоложката не си разбира от работата, щом дава такива съвети. Задържане на течности, а? Е, какво лошо има? Колкото повече вода има в организма - толкова по-бързо протича обмяната на веществата. Че ако искаш да отслабнеш - пий тогава дестилирана вода, никакви течности няма да се задържат. Защо не го обсъдиш с диетоложката?Никаква сол, по 3 литра абсолютно чиста вода на ден и най-късно след седмица ще почувстваш какви прекрасни са резултатите от пиенето само на 3 литра чиста вода дневно. А ако употребяваш и любимата си диетична сол - резултатите малко ще закъснеят, но ще са още по-интересни.

*edit И като съм се сетил - да добавя. Защо твоята диетоложка те лъже, че си на безвъглехидратна диета?

Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 11.01.08 11:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.