Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 09.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема отслабвам с диетата Дюкан 2  
Автор jakys (непознат)
Публикувано11.12.07 16:17



Добре , ето и нова тема за отслабващите с тази диета


Моичета много се радвам ,че тази диета действа при мен и при вас! Надявам се че ще продължиме в същия дух! Аз малко се претеснявам да не започна да качвам в скоро започващата за мен 3 фаза.
Ако някой иска да копира от първата тема краткото описание за диетата- аз не смея че има много докачливи вещици които се сърдят/ въпреки че и те са се възползвали от труда на други преди тях/
Добре дошли в новата тема и успех!

P.s. Намерих си страхотен екип за коледните партита- червено сако с червена бродирия и тук таме червени пайети ,черен панталон и черно поло. Ако някой ми беше казал малко преди това че ще си купя сако с пайети щях да го помисля за луд, но Коледа и ефекта от диетата направиха чудо! Скоро ще покажа снимки!


Редактирано от jakys на 11.12.07 16:46.



Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: jakys]  
Автор Dorchester ()
Публикувано11.12.07 17:18



Ето ме и мен в новата тема.
Ще отговоря първо на ради4ка - в първия ден на втора фаза включваш зеленчуците. Караш колкото дни си решила смесени и се връщаш после само на протеини (също като в ударните дни. Тези вече не са ударни, защото не се сваля така рязко).
Жаки, аз малко качих в началото на трета фаза, но бързо се върнах в релси. Много стриктен протеинов четвъртък трябва, а гала-яденето да не е от обяд, та до вечерта


Успех на всички, давайте смело!

пп. Вещицата е голям сладур, нИдейтИ я плю моля.



Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: Dorchester]  
Автор jakys (непознат)
Публикувано11.12.07 19:37



Dorchester това не е плюене, аз така се шегувам, малко хапливо. Пък и как да не се позабавлява човек с някой който е докачлив за глупости особено ако е симпатичен! Плюс това аз харесвам пловдивчанките, едни такива амбициозни, нахъсани ,готови да се преборят с всички и всичко, дори и да няма нужда-така за спорта

Не дий си шевката ти да е такава - няма да скучаеш! Но и ще напреднеш покрай нея!
Дай идея как да кача снимки че не съм го правила

][/url]




Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: jakys]  
Автор Dorchester ()
Публикувано12.12.07 11:28



Охо, браво за лентичката най-напред.
Къде искаш да качваш снимки?
Ако са ти на компа, а искаш да ги има в интернет - на

можеш да си направиш регистрация. Влизаш си в акаунта, създаваш албум и качваш. Всичко е на български и е лесно. После копираш адреса на снимката, а като пишеш ново мнение в някой форум, избираш тагове за изображение и вмъкваш адреса между двата тага. Тук в дира има IMG (сините букви под мястото, където си пишеш мнението). Дали ме разбра?



Тема Re: Основни работи за диетата [re: Dorchester]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано12.12.07 12:34



Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:

#дни на Протеини (от Фаза І)
#на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# Овесени трици - 3 с.л дневно
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, агоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично


Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини

# Овесени трици - 3 с.л дневно



ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движене - фитнес, ходене пеш, качване по стълби
# Никакви отклонения, дори най-малките от позволените храни

послепис:
имената на фазите може да не са едно към едно с тези от книгата, но като съдържание са същите



Слънчице в душата

Редактирано от daxa на 12.12.07 13:27.



Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: Dorchester]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано12.12.07 12:40



Така, надявам се, че основните работи за диетата са написани грамотно и нямат много грешки и отклонения



Аз пък вчера изживях страхотен ужас. Принципно като стана се меря и вчера след 5 дни протейни оп и кантара показва с 1 кг повече отколкото предния ден. Направо се вцепених. Викам, бре кво стана.... Отивам поглеждам се в огледалото и какво мислите виждам - Така съм подпухнала, че очите ми едвам се отварят. Най-вероятно алергичен пристъп някакъв и то към една гадна пуешка шунка, която ядох предния ден. Още докато си я хапвах ми се доповръща, но си викам, сигурно от многото проейни, а то каква била работата... Не искам да си помислям, какво е имало в тази шунка.

Та, моя съвет е хапвайте само пуешко и пилешко филе. Може малко да са по-скъпи, но поне имат по-малко гадости и повече "истинско месо".
Днес си отдъхнах, защото килото го няма. Сега чакам да видия, дали ще падне някои килограм и при смесения режим.
Направих си и супа, само че не като тази в книгата, а само зеле, малко праз, белени домати от консерва и подправки. Мноого ми се услажда, ще видим, какъв ефект ще има.

Усмихнат и слънчев ден



Слънчице в душата

Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: daxa]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 13:18



Моля те пиши протеини без Й. Не се заяждам - най приятелски!



Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: Ди]  
Автор daxa (слънце в душата)
Публикувано12.12.07 13:28



Веднага се коригирах

Правописа никога не ми е бил силна страна



Слънчице в душата

Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: daxa]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 13:32




Успех!
И аз мисля да се включа, но засега само чета



Тема Re: отслабвам с диетата Дюкан 2 [re: Ди]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 19:05



момичета да попитам,не ви ли пада кръвната захар?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.