Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 22.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: До Уникалнанови [re: shrinking2OO8]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.01.08 11:41



Говорих с въпросната ми диетоложка по тел. Тя продължава да твърди, че в диетата ми всичко било балансирано и не трябвало да се притеснявам за нищо. Относно въглехидратите - залага на разтоварителните дни - 2 в седмица, от един момент нататък, който тя определи. В този ден се ядат и плодове. Друг е въпросът, че аз изобщо не ги спазих, защото исках по-бърз ефект, но това си е моя грешка.

А относно калиевата сол - аз ползвам ЛО САЛТ - шотландска, тя съдържа 66% калиев и 33% натриев хлодид, така че смятам всички спекулации по въпроса за излишни. Лично аз консумирам доста солени салати и манджи, така, че със сигурност си набавям необходимия ми натрий. Пък и във филетата, които ям, има достатъчно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 12:54



Калиевата сол е подходяща само в диета с високо съдържание на натрий и в комбинация с NaCl. В самостоятелен прием води до загуба на вода и калций с урината. В високи дози приемът на калиева сол е живото застрашаващ, тъй като може да доведе до обезводняване, масирани мускулни крампи и инфаркт.

А приема на обикновено слънчогледово олио от пластмасовите бутилки, освен че не доставя на организма "добри" мазнини, го зарежда от лошите. Друг е въпросът, че дори не се знае какво има в бутилката. За да е истинско олио първото и единствено най-важно правило е да е в стъклена тъмна бутилка, което като престои на студено става като масло. Това, което е на пазара освен, че не е проконтрололирано от някаква институция, си е чиста отрова.



Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано14.01.08 13:42



Предполагам, че не можеш да четеш бързо, затова ще пиша бавно.

Ето обяснение защо не е полезно да се приема само калиева сол.

Съотношението натрий/калий в организма обикновено е 8/1. Ежедневно е необходимо да се приемат и натрий и калий, като количеството натрий трябва да превишава количеството калий около 5 пъти. Не мога да гарантирам, че са точно 5, ползвах гугъл



Във въпросната сол съотношението е 2/1 в полза на калия.

В търсенето ми попадна и сайтът zdravoslovno.com - не препоръчвам на никого да вярва на този сайт - имаше доста глупости изписани из него.

Ако ще и японска да е солта - това по никакъв начин не влияе на химичния й състав.

Ако се интересуваш какво точно ядеш - в солените филета най-вероятно има сериозно количество нитрити, които също не са особено безопасни, какво може би и още една калиева сол - калиев нитрат.

Относно мазнините няма да коментирам, според мен мазнина №1 е кравето масло в умерени количества.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: До Уникалнанови [re: явe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 13:54



Това е така, само че все пак стандартът в България не е много висок и народа масово не може да си купува качествен зехтин Extra Virgin и зехтин подходящ за термична обработка. Какво ли да говорим за качествена храна изобщо.



Тема Re: До Уникалнанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 14:19



Права си. Но моето мнение е, че здравето няма цена. Зехтинът е 3-4 пъти по икономичен от слънчогледовия боклук. Слага се по малко количество от олиото.



Тема Re: До Уникалнанови [re: явe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 19:01



То не е само зехтина, чистото месо в сравнение със саламите бокруци и разните там полуфабрикати. Но си прав/а, че е по-добре по-малко но качествено, да се откажем от някои неща като цигарите например

. Колкото до зехтина аз съм му фен, донесоха ми от Гърция зехтин, директно от производителя - пресован пред теб, не е истина колко е вкусен! Но ми казаха, че е най-добър след като престои 2 седмици.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.