Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 22.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: До Уникалнанови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.01.08 10:19



Масажът и нагряването може и да нямат отношение към отслабването, но определено помагат тялото да не увисне, да не се получат стрии и самото отслабване, предизвикано от диетата, да се насочи към определени зони на тялото. Все едно да ми кажеш, че е и физическите упражвнения нямат отношение. Говоря за УМЕРЕНИ упражнения, а не за жесток самоунищожителен фитнес. Колкото и да са умерени - ОПРЕДЕЛЕНО помагат . пробвала съм. За жалост - ме мързи да ги правя.

Това за електролитния баланс не ми стига като уплах. Моля, ако можеш, кажи от какво мога да се разболея, ако не употребявам никаква натриева сол, също и толкова малко въглехидрати, колкото в тази диета.

А ти, щом ги имаш, въпросните "елементарни познания за състава на храните", защо не добавиш още към нейния режим? Може и да те послушаме... Криеш дси знанията май!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 13:49



Не са спазени основните принципи на НВД. Груби грешки в допустимите и недопустимите храни. Незнам коя диетоложка позволява олио и зеленчуци в НВД. Според Вас, уникална, зеленчуците да не са някаква друга категория хранително вещество. Според Вас какво съдържа 1 зеленчук? И още нещо- какво според вас се съдържа в олиото и какво в зехтина маслините и другите позволени при нвд?



Тема Re: До Уникалнанови [re: явe]  
Авторcмexopaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 18:05



Уникална днес се разходих до центъра,чиито адрес бл444 вх в и тел 8248949.Имат доста запълнена с интересни неща програма като хора за начинаещи пон.19.30 и 20.30 и сряда -същата време.В петък-напреднали 19.30 и неделя-12 и 13 часа.Освен това шом си по танците-има степ аеробика и хоп хоп.Това е засега!



Тема Re: До Уникалнанови [re: cмexopaнa]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано13.01.08 18:27



За последен път ще взема отношение, защото не искам да ставам досадна. Танци, масажи, вода - всичко ок! ОБАЧЕ, моля ви разберете, че без въглехидрати СЕРИОЗНО застрашавате здравето си. ОПАСНО е! Това, че не всеки се разболява след такава диета е просто късмет и добри гени, но не означава, че трябва да се пробвате докато влезете в болница. Казвам го с най-добри чуваства. Не мога да си представя, че квалифициран диетолог може да предпише такова нещо. Това си е престъпление.
С прости думи, ако се спазва дълга и свирепа НВД или БВД (още по-лошо) рисковете са:

- различни видове рак (поради намален или нулев прием на полезни храни като плодове, варива, пълнозърнести храни, зеленчуци)
- подагра
- камъни в бъбреците
- остеопороза
- различни болести на сърцето заради увеличения холестерол

Както се казва изборът е ваш.



Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 73.1 ~ Цел: 62.7

Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано13.01.08 18:34



Няма смисъл да обяснявам, още по-малко на теб. Ето нещо свързано с темата, написано от добър специалист:

Аз ако бях учител, щях да обяснявам защо се пукат черешите след дъжд и как това няма нищо общо с червеи или защо след як запой те боли глава и защо не трябва да пиеш чиста вода, а кафе и нещо сладко (преходът етанол, ацеталдехид, оцетна к-на ще бъде решен веднага, убеден съм!).

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: До Уникалнанови [re: Изyмeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.01.08 18:47



А защо да няма смисъл да обясняваш? Ето, други хора са намерили смисъл. Малко преди тебе. Не е особено полезно да влизаш, да хвърляш констатации и да не обясняваш нищо. Що за взаимопомощ е това?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: shrinking2OO8]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.01.08 18:58



Благодаря ти от сърце още веднъж! Имам намерение с копие от твоя постинг да отида при моята диетоложка и най-смирено да й задам съответните въпроси. Ще ти предам всичките й отговори, обещавам!! (Наистина съм много обективен човек и няма да се поколебая да започна да я критикувам точно така, както до сега я хвалех, ако разбера, че наистина има нещо вредно в диетите й).

Бях чула преди известно време някъде, че е много вредно да оставяме организма си без въглехидрати повече от 20 дни. После се замислих и се досетих, че аз съм правила няколкократно нарушения на диетата, веднъж - за по-дълго - около 20 дни, после - на по 10 дни по един-два дни, и после пак съм започвала отначало. Може би пък това да ме е спасило или отдалечило от заболяванията?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: явe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.01.08 19:03



Къде прочете, че това е НВД? Това е просто диетата на моята диетоложка и нито тя, нито аз сме твърдяли, че е НВД.

Не разбирам въпроса за олиото. И то е разрешено, и зехтина, и маслините. И защо в една нисковъглехидратна диета да не е разрешено олио? То съдържа ли въглехидрати?

А можеш ли съвсем накратко да ми посочиш точно кои ОСНОВНИ ПРИНЦИПИ не са спазени? Щом са основни - би трябвало да не е трудно да се цитират.
Благодаря.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:58



Мазнините могат да бъдат наситени и ненаситени (моно–ненаситени и поли –ненаситени). Голям прием на наситени мазнини може да доведе до високи нива на холестерола в кръвта, което е свързано с болести на сърцето. Растителните мазнини са повече ненаситени и това е едно от предимствата на вегетарианската диета. Моно–ненаситените мазнини, като зехтин и фъстъчено масло, маслини и др. са най-добри за НДВ. Тези мазнини съдържат "генетичният ключ на отслабването". НЯМА ДИЕТА, която да позволява слънчогледовото олио! Ако е от пластмасова бутилка съдържа 0% от добрите мазнини. А относно калиевата сол.... просто не ми се коментира... тези диетолози трябва да се подвеждат под правна отговорност, а не да се толерират във форуми. Единствените постове, в които има огромна доза истина са на Изумен. Даже ми е много приятно да го чета.



Тема Re: До Уникалнанови [re: явe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.01.08 06:53



Моля те, макар, че не ти се коментира калиевата сол, направи го и то професионално (ако можеш). Смятам наистина да отида при диетоложката и ребром да й задам въпросите, които прочетох тук.

Всъщност - заради това влязох в клуба - за да понауча ползите и вредите от разните диети. Понес според пишещите тук. Защото, честно казано, пиша ПРОФЕСИОНАЛНО и в друг клуб, и там непрекъснато срещам много "компетентно" звучащи мнения на клубари, които оценявам като професионалист понякога - като невярни, а понякога - откровено ВРЕДНИ.

А, и още - определяш ли за ПРЕКОМЕРНА употреба на слънчогледово олио една или две салати на ден, подправени с него, и една манджа веднъж на 3 дни, сготвена с него?

Редактирано от yниKaлнa на 14.01.08 06:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.