Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 24.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: До Уникалнанови [re: cмexopaнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.01.08 15:53



Люлин, бл 710, вх. Б, ет 1, Салон за красота Леда. Нямам картичката с името на въпросната диетоложка, тя е шефка, Филияна и е малкото име. Процедурата струва в момента 50 лв, правят намаления, ако платиш целия курс на 1 или 2 пъти.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Авторcмexopaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 20:59



Уникална много ти благодаря за инфото По колко броя процедури са седмично или всичко е индивидуалноТъй като съм с килограмите,които ти .спомена явно,че ще ми трябват поне 6 месеца .Иначе наистина съм страш но обездвижена.Имам висок диоптър късогледство тъй,че са ми противопоказни физически усилия.Е към тях не спада ходенето и туризма наистина,но като се има впредвид местоживеенето ми и работното ми място-то режима ми е кола или транспорт някакъв дотам,а след това отново същото.Сега ще опитам някакви курсове по каланетика,които са в близост до жилището и това все пак ще бъде някакво усилие.Има и такива за български танци,но като се има предвид темпата им,ще ги оставя за по нататък А сега ще прибавя към НВД и лунната,с която преди имах отлични резултати.Поздрави и успехи в борбата с кг.



Тема Re: До Уникалнанови [re: cмexopaнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.01.08 22:49



О, къде са тези за танци? МНОГО СИ ПАДАМ! Като малка съм играла в най.-добрия детски ансамбъл - Росна китка. Бих отишла. Обаче всякакви други гимнастики и фитнеси ПРОСТО ГИ МРАЗЯ! Всякакво движение мразя - САМО ТАНЦИТЕ НЕ! Всякакви танци. Страшно ме устройваше това при тази Филиана - хем си лежа и нищо не правя - хем отслабвам!!

Аз правих по 2 седмично. Поисках още, но тя каза, че не е нужно. Когато започнах през октомври 2006 - бяха 30 лв. Два пъти ги качи! Очевидно има наплив.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано12.01.08 23:15



А моята основна гордост, че успях да докажа на себе си , че мога да се променя!

Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!


Тема Re: До Уникалнанови [re: Tиkвичka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано13.01.08 01:21



Ето и малко подробности относно дестилираната вода.

Не съм химик, но разбирам това-онова от химията.

Казвал съм много пъти, че прекомерното пиене на вода е вредно. Вредно е, понеже във водата се съдържат малко соли, които не могат да се набавят без храна. Ако човек съчетае диета с пиене на дестилирана вода - може да се окаже в такова положение, че колкото повече пие - толкова повече ожаднява и се обезводнява. Чистата дестилирана вода отмива солите от организма. Как става "отмиването"? При пиене на такава вода и недостатъчен прием на соли се получава излишък на вода и недостатък на соли в организма. Тъй като по принцип организмът се опитва да възстанови водно/солевия баланс - голяма част от водата бързо се отделя чрез бъбреците, но заедно с нея се отделят и минерални соли, в резултат на което в организма се задържа по-малко вода, отколкото е имало преди пиенето на водата. Тоест осмотичното налягане е като това на физиологичния разтвор - 9 грама сол на литър вода. Ако изпием още 100 мл на литър - тогава ще се окаже, че разтворът е по-разреден, така че бъбреците веднага започват да отделят излишната вода. Те обаче не работят перфектно, поради което с излишната вода ще се отдели и примерно 0,3 грама сол. В крайна сметка в организма на човек тежащ 50 килограма при пиене на 5 литра дестилирана вода се губят 15 грама сол, тоест след това човекът ще изгуби повече от литър вода (1350 мл), за да възстанови оснотичното налягане. Така на практика човек се обезводнява и вместо 50 кг тежи под 49. Разбира се може да греша малко в изчисленията, а и е доста късно вече, но принципът е този. При приемане на калиева сол - става същото, понеже се изхвърля освен водата - и излишният калий, а заедно с него и натрий. Трябва да се внимава, понеже калият в организма е около 8 пъти по-малко от натрия, а когато се приема само калий без натрий - тогава вече става опасно. Това е засега, утре може и още нещо да добавя, просто стана твърде късно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 01:30



Моля те ,ако може да напишеш малко по-подробно за диетата и масажите-на цяло тяло или 4асти4ен,то4ков.Преди време ходих на Саиоджи и то4ков,имаше ефект.При Саиоджи се раздвижваш тотално,а при то4ковия губиш апетит...Беше приятно,но ве4е и незнам кьде ги прилагат...



Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Авторcмexopaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 07:28



Наистина е доста солено.Танците са в Люлин 4-ателиетата до Руския пазар.Имало групи за начинаещи,напреднали и т.н.Струват по 4 лв на час,а с карта има известно намаление.В понеделник ще проверя кои дни са и ще пиша пак.



Тема Re: До Уникалнанови [re: Дopи]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.01.08 07:50



Диетата е проста - Всякакви зленчуци, месо, яйца. Нищо друго. Без ориз, картофи, бобови. Никакви тестени, никакви плодове, нищо сладко. Никакво пържене - само варени и печени неща. Месото да не е тлъсто. Никаква натриева сол. Никакви млечни. Никакви колбаси, луканки, наденици и кюфтета - САМО чисти парчета месо. Количества-неограничени. Брой на хранене дневно - три, последното - не по-късно от 20 ч. (тук аз не спазвах - отвикнах да закусвам, а и през деня понякога правех отклонения в броя) Вода - НЕ ПОВЕЧЕ от литър и половина дневно. Всеки ден по един витамин Витарал. От мазнините - олио, зехтин. Толкоз. Без туршии и такива неща, които са много осолени още при обработката си.

Може да изглежда неприятно, но на практика може много неща да се измислят, благодарение на мазнината, заради която, ако имаш време, може да си сготвиш всякакви вкусни постни манджи, а и с месо - ако не е тлъсто. Зеле с пиле или постно, гювеч без картофи, тиквички... Аз не готвех много, но когато имам богата салата, овкусена с оцет, олио и калиева сол, и парче месо - животът е песен!

Процедурите са две. Първо - репинг с ИСТИНСКО електрическо одеало, СПЕЦИАЛНО за целта, напълно професионално, струва над 1 000 лв (за разлика от останалите клубове с претенции, където те завиват отгоре-отгоре с едно одеалце за домашна употреба). Намазват те с нещо, пъхат те вътре и си лежиш и се потиш блажено около 40 минути. После се изплакваш на душа, намазват те с друго и ти правят масаж. Какъв точно - не знам, не разбирам, но ЗА ПРЪВ ПЪТ СЛЕД МАСАЖИ НИТО ЧУВСТВАМ БОЛКА, НИТО ИМАМ МУСКУЛНА ТРЕСКА, НИТО СИНИНИ. Момичетата са майсторки! Зоните на масаж определя шефката. Тя винаги прави начален преглед - 15 лв, назначава диетата (мисля, че дочух някакви разлики в диетите на различните жени, но всички имат база тази, която написах). И пише в картона къде да те масажират. При мен в началото беше корем, бедра и ръце - над лакътя. Като поотслабнах - спря ръцете и наблягаха на корем и бедра. На някои им прави гръб също, или талия. Има и някакви други процедури, които прави с някакви апарати, но не се вижда от кабина в кабина и не знам точно. Всичко е по нейна преценка. Мериш се на кантара преди и след всяка процедура. Лично аз винаги бях минимум 500 гр. по-малко.

Ако някой се поинтересува защо при тези успехи не отида пак там, ще отговоря - имам записан час за начало на нов цикъл- на 15.01 в 8 часа. За голямо съжаление обаче миналата седмица ми откриха някакви петна по краката, съмняват се за съдови проблеми и КАТЕГОРИЧНО ми забраниха и масажи, и репинг. Това ми дойде като шок - аз разчитах да повторя цялата процедура и да си възвърна малките килограми. Стигнах дори дотам да приема тези проблеми с краката за Божие наказание, задето бях така неразумна да се върна към предишния си свински начин на хранене и да не задържа успешния си вид и килограми. Ето, сега ВЕЧЕ не мога да повторя, и съм принудена да тичам по клубове и да пробвам разни чужди диети... Мисля, че от днес ще си започна нейната диета - спирам с всичко друго, просто не ми действа! Пропуснах да спомена, освен 24 килограма, аз свалих по 10-12 до 14 см обиколка от трите места, които се мерят - талия, корем, ханш, и влязох в панталони отпреди 15 години... Това беше благодарение на масажите и репинга. Трите неща - заедно с диетата, се допълват прекрасно едно с друго.

Ще помоля само тези, които се възползват от информацията, която дадох, и отидат в салона, да споменат на шефката, че ги праща жената с венозните проблеми. Ще ми бъде приятно тя да знае, че се опитвам да й се отблагодаря с нещо за това, което направи с тялото ми. И което аз не успях да оценя навреме и да задържа.



Моля най-настоятелно специалистите диетолози и химици, които четат тук, да ми дадат мнението си за тази диета и евентуалните вреди от нея. Извън това, което вече прочетох за въглехидратите и натриевата сол. А и за тези две неща - ако можете с ПРОСТИ думички и НА БЪЛГАРСКИ да кажете какво точно се уврежда и как - ще е полезно за всички.

Аз лично съм впечатлена от мнението на въпросната диетоложка, че ПОВЕЧЕ ОТ ЛИТЪР И ПОЛОВИНА ВОДА ДНЕВНО СА ВРЕДНИ. Това много ми допадна. Тя смята, че толкова е количеството, което бъбреците могат да обработят. Останалото оставало в организма някак си и вредяло. Знам, че тук ще скочите много хора, но аз имам син на 10 г, който пие по 3 литра вода на ден - непрекъснато си върви из къщи с шишето, и е надут като плондир, а не яде много! Не мога да го отуча, жаден бил. (Споко, изследвала съм го за диабет).

Това мнение за водата ми прилича на едни други мнения за витамин С, които оспорват общоприетите твърдения, че колкото и да изпиеш - излишното го изпишкваш. Напоследък чух други мнения, че прекомерната употреба на този витамин била ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕДНА.

И последно - за глезене се допускат бонбонките Солано или Орбит, или дъвките без захар. Подсладители в чай и кафе може, но МНОГО УМЕРЕНО, по-добре - без тях. Никакъв мед в напитките.

Редактирано от yниKaлнa на 13.01.08 08:14.



Тема Re: До Уникалнанови [re: cмexopaнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.01.08 07:54



Ох, далече ми е, по дяволите... На масажите ходех редовно до Люлин, но сутрин рано и това не ми убиваше деня...
Ако чуеш за някакъв друг клуб, повече в центъра, или има кого да попиташ - моля те, напиши ми.

Солено е - около 580 лв са 25 процедури, около 360 лв на месец - но съм чувала за дебелариумите, че са в пъти по-скъпи, гладуваш и ходиш до обезумяване, правиш гимнастики като луд и накрая пак качваш - виж Стефан Данаилов и не питай повече...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: До Уникалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано13.01.08 09:55



Не съм съгласен с това за калиевата сол, вече казах защо. Това е евтин трик за бързи резултати, в крайна сметка се получава обезводняване, което практически пречи на отслабването, нарушава се електролитният баланс. Също така не съм съгласен и с количеството вода - водата не бива да бъде ограничавана, човек сам си знае колко да пие. Не съм съгласен с ограничаването на солта.

Освен смятам, че мазнината трябва да се ограничи, от което определено ще има ефект, за разлика от ограничаването на солта.

Масажът и нагряването нямат никакво отношение към отслабването.

Ако смяташ да си даваш парите за това - то си е твоя работа. Цените са доста високи, ползата е практически нулева. Както казах - не съм химик, но съм длъжен да зная голяма част от химията и ако не я знаех - нямаше да пиша тук.

Освен това диетата има недостатъци - менюто спокойно може да бъде разширено, стига диетоложката да имаше елементарни познания за състава на храните.

Надявам се скоро да зарадвам редовните посетители на клуба с видеодневник на една диета.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.