Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 30.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ЗДРАВЕЯнови  
Автор 5rana (непознат )
Публикувано13.12.07 13:09



От известно време всеки ден влизам в сайта "Здравея" http://www.zdraveya.com/ и си правя първо планиращ тест за дневното меню, а на другия ден и аналазиращ тест - доколко се покриват. Та, допреди да започна тези занимания, мислех, че поеманите от мен калории са по-малко от нужните, количеството приемана храна (пак според мен) беше малко. Но какви бяха почти всекидневните ми огорчения когато ми показваха, че приемам доста повече от необходимите калории. Дори малки количества от така препоръчваните плодове надхвърляха дневните норми за прием. Направо отчайващо.
Ползвате ли този сайт, тази услуга? Какво е мнението ви?
[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/103708/weight/84/line.png[/img][/url]



Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: 5rana]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 14:04



Личното ми мнение е, че нещата в този сайт не са много професионални. Категориите храни,не са добре диференцирани. Преди време се бях регистрирала и дълго време ми пълнеха пощата с въпрос "Попълни ли днес, теста?", адски изнервящо и се наложи да им отправя гневни закани, да престанат да го правят.



Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: 5rana]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано13.12.07 14:11



Според мен следенето и точното калкулиране на калориите води до психясване и вманиачаване. Просто спазвай хранителните ограничения, които си си наложила, редуцирай порциите и не се втелясвай излишно

.

La donna e mobile

Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: 5rana]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано14.12.07 00:51



Като идея сайта е чудесен, но като изпълнение е светлинни години назад от




За съжаление и двата са ориентирани към американската действителност и макар, че са перфектни, в тях трудно може да се вместят българските храни. Най-точно ще е, ако вземаш калориите от опаковките на храните, които приемаш.

Аз от противник се превърнах в привърженик на броенето на калории. Преди намирах за много досадно да смятам преди да хапна нещо. Но сега смятането го правя докато съставям менюто си за следващия ден, така че не се налага да смятам преди всяка хапка. След като смяташ калории 1-2 месеца, след това изобщо няма да се налага - ще имаш работещ калкулатор в главата, който приблизително ще знае дали си в норма само като погледнеш храната.

Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 75.3 ~ Цел: 62.7

Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: shrinking2OO8]  
Автор5rana (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 10:28



за съжаление, двата посочени от теб сайта, са на английски, доста недостъпно за мен


Трудността при мен идва от факта, че не мога да кажа с една порция готвено ядене колко калории приемам. Все пак в традиционното семейство храната се готви и в нея има смес от всякакви продукти - и белтъчини и мазнини и зеленчуци и подправки.
В сайта на ЗДРАВЕЯ все пак правят анализ на поетите белтъчини, мазнини, въглехидрати и дават препоръки спрямо теглото и режима на живот, но, както посочих и в първия постинг, 2-3 ябълки на ден и вече съм минала препоръчителното количество за въглехидрати, това ме озадачи.



Тема Re: ЗДРАВЕЯ [re: 5rana]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано15.12.07 12:38



Точно, защото и на мен ми се струва, че три ябълки на ден не могат да надвишат препоръчителното количесто въглехидрати, предположих, даже съм сигурна, че сайта не смята точно храните. Наистина много трудно се смятат хранителните стойности на готвените храни в къщи. Е, има само един начин - изчисляваш хр. стойности на всеки продукт включен в домашната манджа и така ще имаш калориите, въглехидратите, протеините и мазнините на цялата манджа и съответно на порцията, която ти изяждаш. Пак няма да е абсолютно точно, но ще е възможно най-близо. Освен това веднъж като сметнеш колко да речем е домашно сготвената мусака, няма да има нужда пак да смяташ и така постепенно ще знаеш данните на всички домашни манджи. Ако имаш колебания за някоя храна, питай, ще се опитам да помогна.



Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 75.3 ~ Цел: 62.7

Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: shrinking2OO8]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано16.12.07 00:40



Има една такава книга - "Единен сборник рецепти за заведенията за обществено хранене" - там е представена информация за много неща, вкл. за количеството и вида на хранителните вещества в една порция от определена храна. Заслужава си да се прочете книжката.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: Изyмeн]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано18.12.07 01:42



Леле тази книжка е огромно книжище от над 800 странци и струва 150 лв.

Бях се засилила да си я закупя иначе.

Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 75.3 ~ Цел: 62.7

Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: shrinking2OO8]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.12.07 11:56



Има и стари издания на книгата, а и в библиотеката би трябвало да се намира. Вероятно все още може да се купи по сергиите.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ЗДРАВЕЯнови [re: Изyмeн]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 22:29



И без това в новите издания го няма състава. Има само рецептурници.
Ама според мен няма смисъл - от броене и сметки.
Мацето щом смята, че поема малко, а не олеква, сметката ще да е крива.
На всичките си диетуващи познати препоръчвам една седмица стриктно да записват ВСИЧКО, което им влиза в устата (бутилка минерална вода, 2 хрупчета от чипса на детето, голяма италианска салата, половин купичка боб-чорба...) и да действат според личното си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.