Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови  
АвторЛopeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 13:35



немога без него,как да го избегна....



Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО.... [re: Лopeнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано04.12.07 15:48



Може да замениш калоричните сладки неща с некалорични такива - с разни подсладители. Ако наистина искаш захар - избягвай вафли, торти и др. подобни, където захарта е заедно с брашно. Най-добре някакви сладки напитки или пък бонбони - само от захар.В 100 грама бонбони има толкова калории, колкото в литър кока-кола или плодов сок.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: Изyмeн]  
Автор ostatak ()
Публикувано04.12.07 17:18



здравей,

но ако трябва да се избира между литар сок и 100гр бонбони аз избирам бонбоните без въобЩе да му мисля.

и на мен сладкото ми е много голям проблем.

използвам случая да попитам ако не си на диета но не искаш да пълнееш как може да се впише сладкото в ежеднението ???
истината е че аз не се движа много и не зная как да компенсирам сладкото... и все замествам полезни неЩа с пасти и шоколад, на края си докарвам анемия...



не могад а се разправям вече с тая сигнатура никога не ми излиза добре

Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: ostatak]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано05.12.07 06:51



Хората по-често дебелеят не от сладкото, а от хляба и от другите продукти, които съдържат нишесте. Особено много се дебелее от вафли, торти и др. Хубаво е сладките неща да се съчетават и с повече спорт и протеини.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: Изyмeн]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано05.12.07 09:28



Това че са с подсладители, въобще не означава, че са по-малко калорични! Нещата, които са с подсладители са предназначени предимно не за "отслабващи", а за диабетици!



Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: HaдяИ]  
Автор Dorchester ()
Публикувано05.12.07 10:20



100 ml Pepsi Light съдържат само 0,2 kcal. Друг е въпросът тоя аспартам дали и колко е вреден.



Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: Лopeнa]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано05.12.07 10:26



Гладът за сладко всъщност е глад за хром. Пробвай да пиеш таблетки хром пиколинат, но да знаеш, че действат с натрупване - трябва да ги пиеш поне 10-тина дни, за да ти притъпи освирепяването за сладко.
И замени сладките неща с натурален шоколад с много високо съдържание на какао. Линд имат 85%. Аз също съм голям любител на сладкото, но след 2 редчета, просто не мога да погълна повече.

La donna e mobile


Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: fidgety]  
Автор ostatak ()
Публикувано05.12.07 10:40



под каква форма мога да намрия хром? така де, нямя да влезна в аптеката и да поискам малко хром, или?

благодаря

не могад а се разправям вече с тая сигнатура никога не ми излиза добре


Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: ostatak]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано05.12.07 11:31



Напротив. Влизаш в аптеката и питаш за таблетки Хром Пиколинат. Аз си бях купувала някакви американски, 90бр., около 10-тина лева. Вкъщи са ми, та не мога да ти кажа име.
Ти ще видиш дозировката, от тия моите се пиеше по 1 табл. на ден. Не е препоръчително да се надвишава дозата, защото все пак хромът над определени нива е токсичен. Химиците ще обяснят по-добре от мен

.
Но питай за хром пиколинат, защото някъде бях чела, че се усвоява по-добре от организма.
И това е в случай, че толкова драстично не можеш да се справиш с проблема със сладкото. Аз лично го пих някъде около месец, колкото да свикна с идеята, че няма да се тъпча в неограничени количества със сладко. Сладкото е преди всичко психологическа пристрастеност, отколкото реална физическа нужда.

La donna e mobile

Тема Re: ''ГЛАД''ЗА СЛАДКО....нови [re: fidgety]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 12:00



Аз имах същия проблем....след навършване на 40, просто полудях , преди не си бях купувала шоколад и не бях освирепявала така за сладко.:-)))
От месец съм на режима на Пиер Дюкан и установих , че мога и без сладко...залъгвам се с кола лайт и с кремове, които си правя с подсладител.
Не мога да го обясня научно, но явно колкото повече въглехидрати приема човек, толкова повече му се иска, а когато ги ограничи, се оказва че просто и желанието му за тях намалява, има общо с нивата на инсулина. Нека по-компетентните го обяснят:-)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.