Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 18.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема За порочния кръг и уморатанови  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 01:28



Зная, че повечето имате представа какво е постоянно да живееш в ограничения, къде разумни, къде не чак толкова. Направо ще ви споделя нещо, писна ми, ала не просто до козирката, а отвън нея!
Не съм от хората, които умеят да се плъзгат нежно по златната среда и да не изпадат ту в еуфория, ту в нещо близко до депресия.Така и се не научих да овладея това изкуство да съм умерена, наистина, а много исках.
Така де, върнах си към шест-седем килограма и сега нали се сещате, хайде пак да потичам в любимия си порочен кръг.Нещастна съм, защото напълнях, а напълнях, защото съм нещастна....ех, живот- кое е първо, нещастието или стремежът да си вредиш сам, когато другите забравят да го правят, след като са го правил с теб години.
Такива ми ти неща, иначе ви чета редовно, но нещо не ми се пише.Ще ви кажа защо.Считам, че духът тук се поизгуби, може и заедно с мен да се е натирил в дън гори Тилилейски, но пък имаме новина- върнах се!
Изобщо нямам намерение да ви оставям без надежда, затова хайде всички пръстчета тук, дето принадлежат на ветерани, да ми се обадят в темата и да ме тупнат яко по рамото за подкрепа


И да знаете, че това излишните килограми не са суета, не са само стремеж към по- здрав живот, а и въпрос на справяне с проблемите.Ако можеше само да намеря лек или човек, който да ми помогне да претворя всичко онова, което съм разбрала за себе си в дело- но такъв филм няма, ще кажа и това защо.Защото филмите и с най-ярките драми завършват така- " и яли, пили и се весели три дни".Ама после как свалили килограмите, накъде да казват?!



Тема Re: За порочния кръг и уморатанови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 09:12



Много те моля,недей така.Но първо да ти кажа здравей!Аз постоянно те четях,много вярвах в теб,започнах да правя същото което правеше и ти.И сега,моля те,не се предавай.Права си,когато душата ти е болна,боледува и тялото.Има един филм-документален,казва се The Secrer,ако не го гледала,гледай го.Много неща можем да научим от него,независимо,че сме ги знаели.Ужасно нещо е депресията.Много довре се познаваме с нея.Отгледала съм си я от бебе,а ето че стана и голяма,и не си тръгва.Хареса и при мен,намери си дом,но аз мисля,че е крайно време да си ходи.И ти беше една от тези които ми помгнахте да и покажа вратата.

А сега,като че ли е дошла при теб,обърни и гръб,не я допускай,знаеш как е!



Тема Re: За порочния кръг и умората [re: oбнaдeждeнa]  
Автор radish (Rady)
Публикувано27.11.07 11:53



Здравей!

С това "име" просто няма отказване....... "Ангажирана" си да обнадеждаваш :-) и всички трепнат в очакване да четат и четат ....... Аз дори забелязах, че този път си написала името правилно ;-) без пропусната буквичка от бързане.

Обратно към споделеното от теб ....
Уф, много ми е писнало и на мен .... ама пък няма друг начин ..... дори ми се струва и леко в реда на нещата..... нали борба трябва да има, пък и кауза, както се казва
Там е работата, че не 6-те килограма са проблем, ами нещо друго, което те кара да се концентрираш върху тях.
Тези дяволи с пиенето и яденето, няма как ... трябва постоянно да го гоним ... иначе дебнат зад ъгъла и чакат аха аха да се отпуснеш и да си помислиш за някое шоколадче. А проблемът не идва, когато е само 1 или 1 парченце, а когато стане по 1 всеки ден ....

Но ти идеално знаеш как се свалят килограми и хич няма да ти губя времето да те съветвам в това отношение, само ще добавя че спортът помага .... поне срещу депресията. А и когато ядеш повечко, но пък спортуваш, така връщаш по-малко килограми.

Съгласна съм с това, което каза за клуба. Честно казано, влизам и аз отверем навреме и чета какво става тук, пиша много, ама много рядко, просто не ми се влиза в излишни спорове за неща, които не само са неподходящи, ами някой направо и вредни. И така се въртят едни и същи хапчета, тестове, супи-магии, отвари за вечно отслабване и т.н. А пък всички си знаем, че така не става.....

Хубаво би било, ако имаше повече споделени мнения и опит като твоя .... но явно вече доста хора, включително и "ветераните" на клуба, са се отказали да пишат. Дори и модераторите не обръщат май много внимание ....
Не отправям упреци, всеки страда от липса на време и т.н. .....

С едно изречение, искам да ти кажа да не се предаваш, защото аз пък "дебна" да прочета за следващия ти успех и не мисля, че някакви си 5-6 килограма ще те спрат да достигнеш до него.



Искрени поздрави!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от radish на 27.11.07 11:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от radish на 27.11.07 11:55.



Тема Re: За порочния кръг и уморатанови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Dorchester ()
Публикувано27.11.07 12:54



Айде вече да се стягаш, викам аз.





Тема Re: За порочния кръг и уморатанови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор тopтичka (шоколадова)
Публикувано27.11.07 13:59



Аз вярвам в теб и зная, че и този път ще успееш да се изправиш и да продължиш. Стискам ти палци, прегръщам те и се радвам, че те познавам, макар и виртуално.
Много ми допадна идеята ти за среща, но в клуба нещо не се прие. Наистина духът тук се позагуби и повечето сме читатели за съжаление.



Тема Re: За порочния кръг и уморатанови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано27.11.07 14:20



здравей аз рядко пиша тук и не знам историятати съвсем, но ще ти поразкажа малко за мен и опита ми с порочния кръг.
така не съм била много дебела, когато почнах да отслабвам бях 58кг(162 съм висока) и тъй но не се харесвах и това си е. депресията отдавна си е с мен, сега се боря с нея активно(считай лекувам се).
преди 3 години станах студентка и все още си бях 56 кг

, а от 4 години се борех с тези килограми , но дойдох в София и някак си неусетно , започнах да отслабвам. и сега съм 47 кг, не съм кой знае колко сваклила, но все не се харесвах. все се борех и все се срещаш с йо-йо ефекта.
намери си ново занимание , смени обстановката и може да ти помогне.
сега вече 2 години си поддържам килограмите(не че е много, но е по-добре от нищо).
сега проблема ми е, че не се сещам да ям и това вреди на стомаха.
стискам ти палци и успех!

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si

Тема Re: За порочния кръг и уморатанови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор gitas (непознат )
Публикувано28.11.07 19:23



Ние жените с проблеми с килограмите май трябва да разберем и да го приемем,че това е за цял живот.Особено, ние, които имаме мнооого килограми и цял живот правим опити с променлив успех. Хубаво правят алкохолиците.Те не говорят за бивш алкохолик, дори много години да не са пили - те казват,че са алкохолици.Все си мисля,че има какво да научим от тях и от системата на анонимните алкохолици.Може би, ако приемем,че ние сме това,което сме и винаги ще бъдем такива ,ще имаме истински успех с килограмите.



Тема ще отговоря на всички в едно мнение,нови [re: gitas]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 02:13



Мързелива съм станала нещо, а едно врами каааакви отговори пишех:))

Изчетох ви момичета, всичките внимателно и много хубаво и пълно ми стана, където ви има.В една реклама на бонбони "Мерси" се пее нещо много хубаво, те и бонбоните са вкусни, но рефрена на песничката е вълшебен и знайно защо, докато ви четях ми идеше да го изпея "мерсии, че има теб..."Мерси на всички вас, че ви има и че не сте се изпокрили по хралупите и да спите като едни плюшени баби Меци:))

За килограмите, така е, зная как се свалят и го мога, даже част от проблемата ми е че зная, че го мога и че ще го направя пак, когато се наложи.Обаче нещо друго ми се прокрадна като съмнение, че въпросните килограми не са йо-йо ефект, те са нещо съзнателно при мен и се появява желанието закономерно да си връщам килограми.Сякаш така, като върна обратно дори и два-три килограма, аз си поставям спирачки за определени неща или хора.
Определено, килограмите са моята стара и изпитана спирачка за живот.Не съм депресирана, момичета.Минала съм и през подобен период, дори антидепресанти пих, но то бе по ясен повод и причина, сега не е това.Не съм отчаяна или нещо такова, даже надеждата ми отвътре си блика като един топличък гейзер и винаги е готова да стопли всички около мен, заедно с мен:)Не е това, просто наистина се уморих да драпам за неща, които си казваме, че с решението на наднорменото тегло, ще се решат и те.Но те не се решават, защото има жени, които имат излишни килограми и по много, а сипят радост около себе си и толкова се харесват, че чак заядливо ти идеш да ги питаш дали са се поглеждали скоро в огледалото.А има други, които имат три излишни, но не са в мир със себе си, респективно- околните.
Не зная момичета, свалих вече 4 килограма, ама то от тях 2- 2,5 са сещате се какво, отпадачни неща, които старателно бях натрупала в дебелото черво, та да не ме пропусне мигрената и следващия месец:)Но не се чувствам "уау" ... само чакам отново дас и закопчея сатенения панталон, че много ще ми ходи на новото палто "Зара":))
Такиви ми ви неща, не съм се предала, но това което се случва е част от живота ми и изобщо от цялата ми история в този клуб и много, много искам да знаят всички, които го посещават, че борбата с килограмите е най- лесно спечелимата на този свят.Просто се лишаваш разумно, спортуваш и поддържаш..но борбата с вътрешните ни страхове, че когато няма над какво вече да се бъхташ и за ккаво да се притесняваш, ще излезе друг проблем.А пак повтарям, проблемите с килограмите са решими и зависят единствено от нас.А когато отслабнеш, разбираш че останалите ти проблеми зависят комплицирано и в един момент промърморваш "абе, аз защо не се ошишна пак мъничко, че поне като започна да свалям, да усетя пак еуфорията на успеха".
Разбира се, това последното бе малко крайно и го написах с широка усмивка, но...идва Коледа, това е толкова хубав празник, че се питам дали тя няма пръст в нежното ми отчаяние!И от сега ви казвам, ако всички тук се хвърлите в безумни лишения за Новогодишното парти, ще ви откъсна нослетата и пръстите, дето ми пишете с тях...пък и може после всички заедно да си направим една разтушителна сесия при д-р Емилова на "Златни пясъци".
Ама, само си представете колко ще е хубаво...ей така покрай морето, с чаша чай в ръка и бурканче мед в другата, морскя вятър ни вее косите, а ние си бърборим ли, бърборим:))

Тортичка, целувам те, не съм писала на теб отдавна, ала нещо надеждата ми поспадна, обаче сега се завръщам с нова сила, защото и ти като повечето тук, си ми много мила



До скоро, момичета и брадичката високо горе, следващия ми пост ще е за 8-мия ми върнатосвален килограм, тост:)))



Тема Re: За порочния кръг и уморатанови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано29.11.07 04:17



Аз съм нова мутра във форума, но както писах в една друга тема мисля да се навъртам наоколо. Искам да те поздравя с новия полъх на ентусиазъм за здраве и отслабване, защото това е верния път. Истина е, че често си казаваме "е, какво от това - отслабнах и сега какво?". Аз самата често след тежък ден се питам утре, ако умра дали ще има значение с един килограм повече или по-малко ще тежа в ковчега. НО!!! В такива моменти да си спомним колко гадно сме се чуватвали, когато сме били пухкави, колко труден път сме изминали, колко по-красиви сме и нека не се лъжем - не се отслабва лесно - всеки отслабнат килограм заслужава уважението на другите към нас и нашето към себе си. Освен това, да сме слаби и във форма - чудесна тема за бъбрене с приятелки и други женки във форуми. Кажи ми сега, че не си заслужава?





Тема Re: За порочния кръг и умората нинови [re: shrinking2OO8]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 10:12



..заслужава си, казвам го:)
А сега отивам да се трудя, девойчета такива и днес съм на плодови течности само, а дал Господ довечера и телесни такива...шегуваааам се, де



Хайде, хубав и усмихнат ден на всички!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.