Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 23.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за плодоветенови  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 10:29



Здравейте,
разбирам, че в клуба има много хора, компетентни по въпроса за диетите. Въпросът ми е: какви са вашите наблюдения върху консумацията на плодове и потдържането на теглото. Какви плодове са за предпочитане, наистина ли не се препоръчват за регулиране на теглото, ще ми бъде полезно да споделите лични наблюдения. Лично аз много обичам плодове, особено круши, ябълки.
Благодаря предварително.



Тема Re: за плодовете [re: питaщa]  
АвторЛopeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 10:46



и аз сьм голяма по4итателка на плодовете,немога без тях.Без вси4ко мога,но не и без плодове,сушени сьщо.Досега не сьм забелязала да пьлнея от тях,колкото и да прекалявам понякога.Диети в които те се изклю4ват не спазвам.Знам 4е само диабетно болните трябва да избягват по-сладките,като грозде,круши и сушени.



Тема Re: за плодоветенови [re: Лopeнa]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 11:52



яжте колкото можете цитруси,пиите фрешове...



Тема Re: за плодоветенови [re: Лopeнa]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано09.01.08 23:39



Много хора са против консумацията на плодове, заради модерните НВХ диети. Според мен (и не само) ВСИЧКИ плодове са ужасно полезни и избягването им е безмислено и даже опасно. Истина е, обаче че са калорични и не бива да се прекалява с тях, ако човек иска да отслабне. Примерно един малкък банан е около 90 калории, за сравнение на един домат само около 20 калории. Ако човек си дава сметка колко калории са му нужни, е задължително даже да консумира плодове като умело ги включи в диета, която не надвишава дневните му нужди от калории.

Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 74.2 ~ Цел: 62.7


Тема Re: за плодоветенови [re: shrinking2OO8]  
Автор doria (непознат )
Публикувано11.01.08 20:57



Няма предозирал се с плодове!
Препоръчвам ти сутрин да изпиваш 1 изцеден лимон, сокът му се разрежда с хладка вода и се подслажда с 2ч.л мед. Напитката освежава и ободрява. Вместо лимон можеш да използваш и други цитрусови плодове





Тема Re: за плодоветенови [re: Mимa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 14:11



"яжте колкото можете цитруси,пиите фрешове..." А ти пиши грамотно и не пиши глупости. Когато се отстрани целулозата от сока(визирам правенето на фрешове) тове е все едно да пиеш захар и вода. Целулозата е именно тази "преграда" която забавя усвояването на захарта. Най-простичко казано. Успех Ви!



Тема Re: за плодоветенови [re: явe]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано13.01.08 19:12



и аз предпочитам целия плод малко се дразня на хора дето си "чоплят" портокалите и грейпрутите до полуда

, верно е че малко нагарчат ципичките , ама все пак не е толкова страшно, а и рано сутрин да се натряскаш с 1 литър сок, ще огладнееш много по-бързо отколкото ако си изядеш 2-3 портокала или грейпфрута(това от опит).

Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.