Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Чувстваме се добре без излишните килограми!  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано02.11.07 08:20



Ето една нова тема за всички нас, които успешно се борихме с натрупаните килограми. Кои по-бавно, кои по-бързо, с малки отклонения и почти на ръба на отчаянието понякога, но въпреки всичко постигнали резултат. Лично бих искала да кажа, че за известно време се бях отклонила от целта, но отново вървя напред. Не ми се връща назад, просто се чувствам прекрасно в момента без онези излишни килограми. И така до крайната цел, т.е. още 4-5-6 кг надолу. "Колкото повече, толкова повече." Е, пожелавам ви успех в борбата с кг и в задържането. Доре, на теб специални поздрави. Мисля, че ти си една от малкото, които постигнаха през този период забележителен успех.
А за себе си да кажа: бях 86 кг, в момента - 74 кг, крайна цел 70.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано02.11.07 10:07



Здравейте и от мен-1.66 висока, бях 65кг, сега съм 53,крайна цел 49





Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 10:25



Не съм за тази тема, защото не си поставям никакви цели - когато започнах преди около 5 месеца бях 83 кг, сега съм 63, ръст 167, години над 50. Чуя ли за борба и аритметика ми настръхва косата. Ако си бях поставяла постигнатата до момента цел, щях да я сметна за налудничава и нереална - и нямаше да се захващам. Не го смятам - постигнатото - за забележителен успех, защото съм била достатъчно глупава да натрупам излишни килограми над с години поддържаните 65, а това си е забележителен неуспех, както и да го погледна.
Освен това тялото ми ще каже кои са оптималните мерки - и след като продължи отслабването след 65-те кг, значи има още какво да се желае.

А за самочувствието - без думи.



И успех на всички, но не в борбата, а в постигането на равновесие и оптимален външен вид за възрастта и природните дадености без мъки, очаяние, гладуване и самоизтезания. Без увреждане на здравето.

Хубава тема, поздравления!
Наистина.

Маята гледна точка не е нито провокация, нито забележка - казах аз как виждам нещата на моята пределна лелинска възраст.







Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: xxxx]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано02.11.07 10:48



Поздравления за теб, това е чудесно.
Да, наистина да постигнеш желаните кг е трудно, но още по-трудно е да ги задържиш и да не си позволяваш отново да ги натрупаш. Ето защо отслабването трябва да е с мярка. Да не се лишаваш напълно от всичко и да не ти се превръща във фикс-идея. А пък най-лесното е набързо да натрупаш отново кг. Ето защо е нужна промяна в начина на живот и хранене изобщо.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 11:21



Толкова точно си го казала, че нямам какво да допълня.
И твоето постижение е чудесно, поздравления!
хубав ден на всички.





Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: xxxx]  
Авторlillygeorgieva (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 11:39



Здравейте!Да се отчета и аз.Започнах преди половин година от 81 кг.при ръст 1.70.Сега съм 68 кг. и ги задържам вече 3 месеца.Чувствам се отлично!!!Аз също съм над 50 години.Сега моята цел е да не мръдна нагоре с килограмите.Оказва се лесно,след като си си променил начина на хранене и вече си свикнал с него!



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: lillygeorgieva]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 12:56




Браво!
Замислих се за чувството.... ами, не може да се обясни, баналното е, че сякаш хвърляш с всеки килограм по годинка:), иначе - на моменти, особено когато ходя да бягам, имам някакво нереално чувство, че аз не съм аз:) Абе, все едно си карал издъхваща таратайка или тротинетка, а сега си с най-як мотор или спортна кола.




Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: xxxx]  
Автор Dorchester (член)
Публикувано02.11.07 13:14



Ето ме и мен в темичката! Чудесна е!
Milley, поздравления за връщането в правия път



Как ще успея да задържа тези килограми, предстои да видим. Нямам намерение да изчезвам от клуб "Диети", тук ми е много хубаво и получих много помощ и подкрепа. Ще се отчитам как върви при мен.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Dorchester]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано02.11.07 13:24



Доре, 17 кг!!! Браво!

Действително като че ли всеки свален килограм сваля по-малко сякаш от годините. Не че на нас с Дорето са ни много годините, де.

Обаче пък съм и с нова прическа и се чувствам много добре.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 14:41



здравейте и от мене.
аз свалих 5-6 килца за последните месеци но пък си намалих доста мерките.
само че при мене нещата стоят по-различно и аз ще почна да трупам скоро:)
но това не ме притеснява.
пожелавм на всички успех и ще продължавам да ви следя и подкрепям





Тема Бъни,нови [re: бъни]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано02.11.07 15:15



бебе ли ще имаме, а? Ако е така, браво!!!



Тема Re: Бъни,нови [re: Milley]  
Автор Dorchester (член)
Публикувано05.11.07 10:55



Уоу, Бъни,

, чудесно, прекрасно! Дръж фронта и по време на бременността! Няма нужда да ставаш слон както бях аз, пожелавам ти да качиш колкото е здравословно!



Тема Re: Бъни,нови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester (член)
Публикувано05.11.07 11:52



Момичета, смених си и целта, смятам да се спра на 58 кг.



Тема Какво не си харесваш на 60-те кг,нови [re: Dorchester]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано05.11.07 13:07



Доре? Малко си лудичка.
Да те питам къде повече намаляш обиколките - отгоре или отдолу? Аз отгоре, надолу е доста трудно.
Събота и неделя яко държах фронта. Бяха направо разтоварващи дни. Да ми се чуди човек - обикновено почивните дни се отпускам.



Тема Re: Какво не си харесваш на 60-те кг,нови [re: Milley]  
Автор Dorchester (член)
Публикувано05.11.07 14:26



Свалям отвсякъде. Чакам вече и краката да се оправят. С толкова ходене и още малко от режима, трябва да се стопят и последните сланини.
После като мина на нормално хранене почвам фитнеса.



Тема Re: Какво не си харесваш на 60-те кг,нови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано10.11.07 09:34



Ехоу, къде се загубихте? Темата ще изчезне на втора страница! Няма ли някой да се поФали?





Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано10.11.07 13:32



ОПС ПАК ОБЪРКАХ ТЕМАТА......ТА....-
Вятър вее, сняг вали, а на Тедка и се спи....И ЯДЕ



П.П Незнам даЛИ знаете ама се казвам аз Тедка......много ми е приятно да СЕ запознаем ....
Абееее без тлъстниките май е по-студено а????Един недостатък на отслабналите

Редактирано от Tиkвичka на 10.11.07 13:34.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано10.11.07 14:05



Чат-пат сме адашки значи.


Според д-р Дюкан в студено време организмът гори допълнителни калории, за да загрява тялото. Т.е., не се навирайте до печката, ами отворете прозореца... Туй на майтап последното. Ама трябва да се радваме, че е студено, един вид. Ама че се изразих...



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано12.11.07 17:11



people, някой желаещ за йога????Да си ходим заедно, че досегашната ми колежка се отказа и не ми се ходи сама



П.П Само да кажа , чеее ходя след 7 часа, защото съм работна мадама

Редактирано от Tиkвичka на 12.11.07 17:12.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано12.11.07 17:36



Тикве, тука сме все от различни градове... Аз съм във Варна.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано12.11.07 17:56



Миииии добреее деее, някой по-близо


да е в софия и ако е някъде около Младост най-добре



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор Dorchester ()
Публикувано22.11.07 12:18



Ей тук е мястото да се отчета за последния период. Вече съм 59,5 кг. От 24 ноември започвам трета фаза на Дюкан, сега съм на последните протеинови дни. Няма да достигна посочените за цел 58 килограма, но вече чувствам умора и за да не се издъня, ще мина на задържане. От мамите в другия форум съм чувала, че свалят малко и в трета фаза, та затова не се безпокоя никак. И така да си остана, пак съм доволна, защото си преминах психологическата граница от 60 кила!





Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Dorchester]  
Автор Dorchester ()
Публикувано24.11.07 16:15



Я да пробвам новата линийка.





Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Dorchester]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 17:35



Ти си моят идол!!!! ужасно е мотивираща твоята история, правилно ли да разбирам, че спазваш дюкян само 6 месеца - от маи до сега и си постигнала този резултат? по колко калории приемаш горе долу на ден? трудно ли ти беше в началото?



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: hm]  
Автор Dorchester ()
Публикувано25.11.07 00:13



Започнах от април с измислен вариант на НВД. Спрях да свалям през юни и юли, даже качих тогава и в търсене на нов режим започнах Дюкан (На 29 юли ). Тогава бях 71 кг, сега съм 59. Близо четири месеца. От днес съм на трета фаза, да видим дали тук някаъде няма да се издъня?!?





Не, няма. Много ми харесва новото ми тяло.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Dorchester]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 00:17



сигрна съм че няма!!:)) стискам ти палци и дано провлачиш крак



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор sav_in (хубавица)
Публикувано25.11.07 21:00



Тиквичке, къде ходиш на йога в Младост?



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: sav_in]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано26.11.07 06:10



ми в демата мислех да почна....ще видим, сега си меня работата и ми трябва мъничко време да се организирам



Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!

Тема До lillygeorgievaнови [re: Milley]  
АвторDlDl (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 08:39



Можеш ли да кажеш как точно ги свали??? Благодаря.



Тема Re: До lillygeorgievaнови [re: DlDl]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 16:46



Здравейте и от мен !:-) Чудесна темааааа, за отличници:-)))
Е, хайде и аз барабар Петко с мъжете да се изпъча ! :-)))
164 см, 43 г, започнах преди година и половина от 92 кг, в момента съм 68 кг и следвам режима на Дюкан, тоест се надявам да достигна 64, като някакви оптимални за мен килограми !:-)
Пожелавам успех на всички в по-важната част - задържането !:-)))



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Автор shrinking2OO8 (непознат )
Публикувано29.11.07 03:50



Здравейте и от мен. От последната седмица на месец юли до сега съм отслабнала с близо 19 кг. Не спазвам определена диета. Опитвам се да ям разумно и спортувам. Противник съм на диетите, макар че е ясно, че за отслабване и поддържане на килограми се изискват различни стратегии. Фанатично стриктно спазвам плана си, планувам менюто и упражненията си всеки ден; чета много и кгато науча и се убедя, че нещо е полезно или вредно съответно го включвам или изключвам от режима си. Отслабването е психологичен процес преди всичко и човек трябва да улучи точната стратегия за себе си. Може би гладуването е добро за някои, но аз съм голям противник! Но така или иначе смятам да се навъртам наоколо и да подкрепям всеки решил да отслабва дори и по начин, които не е съвсем по мой вкус. Ние жените с килограми се нуждаем от кураж и подкрепа преди всичко


Редактирано от shrinking2OO8 на 29.11.07 03:59.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: shrinking2OO8]  
Автор Dorchester ()
Публикувано29.11.07 10:49



И аз съм върл противник на гладуването! Как обаче да го кажеш на човек, който иска моментално да свали няколко килограма? Застава насреща ти и вика: "ау, ти 7 месеца как си издържала на лишения, аз искам за рождения ден на еди-кой-си да вляза в една рокля..." и мечтаят за 10 кила за 10 дни. Уф.

Добре дошла, забравих да кажа. Само ми се струва, че и твоят темп на сваляне е бил малко по-бърз от нормалното. Дано успешно задържиш.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Dorchester]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано29.11.07 12:28



Повечето българки не са дебели, имат 5-6 кила за сваляне и това ги подтиква да търсят решения от типа на "искам да вляза в роклята след 1 ден, ако може". Когато обаче като мен човек има 33.100 излишни килограма. (Толкова ги бях изчислила като започвах диетата, сега са по-малко) си дава сметка, че бързи и лесни решения няма. Както всичко друго в живота, това дето го обещават да е лесно и барзо ще да е доста фалшиво. Дано форуми като този успеят да убедят повече хора в това. Иначе имаш право - май малко барзо свалих колограмите. И аз като всички се поддавам на желанието да сам слаба по-бързо, меря се по сто пъти на ден и други такива щуротии... Още не съм измислила как ще поддържам килограми, но и още съм далеч от желаните килца.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Dorchester]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 16:27



ехо мацки къде сте?
тази темичка гледам че сте я запуснали.

използвам случая да ви честитя новата 2008-ма година. и да ви пожелая да сет все така усърдни в това което правите и да постигате все такива резултати както и до сега.

аз не съм на диета от изнестно време. и даже ще се местя в друг форум при бъдещите мами.

ще ми липсвате но когато имам време ще влизам да ви четя. ей така просто за да видя как сте.

успех на всички ви!!!



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: бъни]  
Автор shrinking2OO8 (трепач на кила)
Публикувано02.01.08 18:29



И на теб 2008 година да ти донесе много успехи, радост и късмет. Не си на диета и ще се местиш при мамите... правилно ли схващам нещата...



Начално тегло: 95.8 ~ Текущо тегло: 74.2 ~ Цел: 62.7

Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: shrinking2OO8]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано03.01.08 07:31



Весела нова година, да е много успешна и ползотворна, най- вече здрава и щастлива. Аз засега нямам нужда от посещение на този клуб, абсолютно се справих с килцата , но това не означава , че няма да чета и да помагам ако се налага


Моето ново начинание?-Медитация..;....С това съм се захванала, десциплинирам ума си, досега мъчех тялото, сега е време на душата

Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!

Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 13:43



ей тиквичкеееее.
много се радвам за тебе
беше споменала че ще работите за малко сладко бебе.
очаквам те скоро да си споделяме инфо относно това:)
аз съм бъдеща мама



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано05.01.08 10:26



за жалост засега има малко проблеми с бебо......но се надявам скоро....знам ли



Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!

Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор ashorh (почти идеална)
Публикувано05.01.08 21:37



Мацки, сори че се навирам там, където не ми е мястото, но тъй като се заговори за йога...някой има ли отзиви за Belli Dance? Нещо като ориенталски танци, спомагат за извайването на коремчето. Притесненията ми са, че съм слон (засега

), но пък пластичен слон - дали ще мога да се впиша в картинката?! Да отбележа, че нямам проблеми със самочувствието или комплексите...а май трябва, но не искам да се излагам или да си губя времето.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: ashorh]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано06.01.08 08:22



ми , да "кючека" така дфа го наречем натоварва главно коремните и мускулите на краката, ако там е проблема е ефективно......само едно предупреждение да отправя, ако тепърва започваш със спорт....избери нещо по лекичко и не толкова натоварващо аеробно......не за друго ами ще ти се стори трудно и да не се откажеш.........Но важното е да опиташ и да намериш това което ти пасва като спорт и да ти е удоволствие

Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!


Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Milley]  
Автор Cтpeйнджъp (любимо)
Публикувано06.01.08 18:26



Не съм писала отдавна, но разбора е:
през 2006 г. спрех да се тегля някъде на 67 кг. мисля, че в един момент може да съм била и 70 кг.
Сега януари 2008 г. съм 51-52 кг. Нямам желано тегло, ако стана 50-49 кг. ще съм в студентските си килограми.



Иначе график на диетите:
май месец 2006 г. чай-плод за 15 дена, захранване 10 дена
юли почнах НВД, някъде до септември 2006
от тогава до сега съм на здравословен режим на хранене като от време на време съм за седмица, две на НВД ако попрекаля със сладкишите и празниците.
От половин година спортувам активно.



Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор ashorh (почти идеална)
Публикувано06.01.08 22:52



Тиквичка, по-леко като кое например...?!





Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: ashorh]  
Автор Tиkвичka (чудя се)
Публикувано07.01.08 22:15



леки фитнес натоварвания, с умерени аеробни, каланетика и йога -начални нива, стречинг-начално ниво

Чудя се и се мая, де ще му излезе края?!


Тема Re: Чувстваме се добре без излишните килограми!нови [re: Tиkвичka]  
Автор ashorh (почти идеална)
Публикувано08.01.08 01:34



Мерси!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.