Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 09.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: успехнови [re: жakи]  
Автор Dorchester ()
Публикувано29.11.07 13:04



Споко

шИ сЪ оТциклите!



Тема Re: ми ние ???нови [re: Eвpo]  
Авторcтapa, дeбela, rлaднa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 16:20



чета, чета тук и се чудя - дали се вписвам във вашата мотивирана компания - 60-годишна, 88кг, 164см, опитала какво ли не, нетърпяща глад и т.н.

Диетата ми харесва и ще я опитам, но имам въпрос: преди да се започне дали се прави някаква подготовка - например прочистване на червата дали със специалните чайове, хапчета, клизма. Струва ми се, че приемането предимно на месо в първия етап води до затягане на стомаха и запек.



Тема Re: ми ние ???нови [re: cтapa, дeбela, rлaдн]  
Автор Dorchester ()
Публикувано29.11.07 16:26



Вписваш се, как да не се вписваш!


За "стара" - не знам, но "дебела и гладна" ще го забравиш!
Не се прави никаква специална подготовка, освен да си напълниш хладилника солидно.
Запек - да, вероятно. Овесени трици и парафиново олио са отговора на този въпрос.
Хайде сега на магазина и от утре сутрин - дюканка! Успех!



Тема Re: ми ние ???нови [re: cтapa, дeбela, rлaдн]  
Автор strangebrew (definition? heh)
Публикувано29.11.07 18:20




Сп. мен минимумът е изследване на щитовидни хормони (дори ако са погранични стойности, ще трябва да засилиш метаболизма, има си трикове и без хапчета), кръвна захар с натоварване (при мен също скача много и драстичните диети ги понасям трудно физически), задължително трябва да си наясно с кръвното налягане (аз и там имам проблем - скача; по принцип е ниско, но като подпаля... леле мале и в бърза помощ).

Ако имаш проблем с холестерола - по таблиците за съдържанието следи и този показател - напр. макар че той препоръчва яйца, от тях е по-добре да използваш само белтъците и други такива хитринки.

Преди да почнеш е необходимо планиране и сериозна подготовка, сп. мен. Иначе стресът е голям и все нещо ще отървеш. Още по-трудно е, ако не живееш сама и нямаш много време; такива еквилибристики са при мен, че не е за разправяне...

Ако сега почвах, щях да направя една "суха тренировка" - т.е. да планирам пазаруването и менюто за седмица, примерно, а и времето за готвене за мен и околните. А ако са капризни и непредвидими, като моите родители, не е лошо предварително да ги подготвиш. Има и комичен момент - дюканските манджи изчезват първи! После те си допълват с гарнитура, а аз си забърквам извараа с копър за спасяване на положението. Но и това се преодолява.

От дюканските неща не е зле предварително да си осигуриш триците, а всичко друго е общо взето лесно намираемо.

Успех, ще помагаме, който като може!



Тема Re: ми ние ???нови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано29.11.07 23:14



Как се справяте с намирането на тези златни овесени трици? Няма и няма. Аз ползвам пшеничени трици и трици от пшеничен зародиш. Знам , че е най-добре с овесените, но не мога да си намеря. Причината за да ги няма е липсата на пазар за овесено брашно. Познати ми предложиха от мелница да си взема( има ги колкото искаш) , но няма как да се смелят толкова финно.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: ми ние ???нови [re: karmen]  
Автор strangebrew (definition? heh)
Публикувано29.11.07 23:26



В коя част на България се намираш? В краен случай можеш да си ги поръчаш директно от фирмата-вносител, изпращат с наложен платеж. В тази тема пуснах телефоните и адреса.



Тема Re: ми ние ???нови [re: strangebrew]  
Автор Dorchester ()
Публикувано30.11.07 09:39



Кармен, в България не се мели овес, няма овесени трици в мелниците! Питала съм някои клиенти - хлебари.



Тема Re: ми ние ???нови [re: strangebrew]  
Автор Dorchester ()
Публикувано30.11.07 09:46



Стрейнджбрю,
изобщо не съм съгласна с мнението ти към "стара..."
Човек трябва направо да скача в диетата, без никакво усукване, настройване, тън-мън и други подобни! Почва се от раз! Какво като е на 60 години - историята с хормоните изобщо няма връзка! Холестерола - да, разбирам. Ще се следи. То и си проличава как ще се чувства човек като яде повече яйца.
Свекър ми е лежащо болен и въпреки това приложи Дюкан, на 60 години е и си хапваше точно по моето примерно меню, а след това включи зеленчуците. Яде по няколко яйца на ден понякога, обаче се чувства супер!



Тема Верно ли е, че...нови [re: Dorchester]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 10:17



Верно ли е че яйцата са ограничени през ударните дни. Защото аз вечерям яйца с извара и ако са ограничен брой яйца кофти.

П.С. Може би го има някъде споменато, но толкова изчетах по форумите, за такова ограничение никъде не видях, чух го от една приятелка.



Тема Re: ми ние ???нови [re: Dorchester]  
Автор strangebrew (definition? heh)
Публикувано30.11.07 10:34



Дорчестър, много уважавам мнението ти, но случаи различни и е по-добре да се върви по безопасни маршрути, когато се отнася за здравето. Вярно, че аз съм тежък случай и се налага всеки месец да правя анализи, бляк.
Защо включих щитовидката - по простата причина, че заболяванията на щитовидната жлеза са ендемични за България и в много случаи т.нар. възрастово напълняване се дължи именно на това (при слабо изразена хипофункция). Другите са стандартни изследвания, мисля - на годишния профилактичен преглед би трябвао да ги правят. Не искам да я плаша, разбира се - но все пак едно е на 20-30, съвсем друго над 40.
Жаки, дай насам мъжа си за консултация???



П.С. Съгласна съм иначи, че не е хубаво да се отлага началото на подобно начинание, но...

Редактирано от strangebrew на 30.11.07 10:35.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.