Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Диетата на д-р Пиер Дюканнови  
Автор rumipumi (шматка)
Публикувано04.08.06 09:39



Момичета-кокичета...

и аз се реших да я почна диетата на д-р Пиер Дюкан вчера ми беше първи ден и макар да се съмнявах че ще мога да изкарам цял ден само на белтъчини без зеленчук.. ами да ви кажа не само че изкарах ами се чувствам страхотно-по лека с -1кг и пълна с енергия и макар цяла нощ да не съм спала сега се чувствам кукуряк..
Отворих нова тема защото старата вече стана доста дълга!!!
Хайде сладурки който иска да почва с мен да се подкрепяме и споделяме а ще се радвам и другите които вече имат повече опит с диетата също да споделят как се справят и да не забравя да благодаря на Ели че сподели режима с нас..
Имам няколко въпроса ако някой знае ще се радвам да ми отговори:и така през първия етап може ли да се взимат от тези билковите таблетки против запек какъвто предполагам че ще имам и другият ми въпрос ако нямаме повишен холестерол яйцата може ли да се ядат цели или е добре все пак да е само белтъка?ами това е за сега и Ели ако четеш форума ще се радвам да споделиш как вървят нещата с теб задържаш ли килограмите какво си хапваш и как се чувстваш?
Успех на всички ни и хубав ден...

да мечтаеш значи да искаш да искаш значи да можеш....

Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: rumipumi]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано04.08.06 11:11



Здравей, Руми

,
радвам се, че си се решила да започнеш режима и ти желая успех. Аз съм си все така 50кг, задържам си ги много лесно, но все пак внимавам много. Изключила съм алкохола от менюто си и си позволявам само по едно-две питиета на седмица с приятели. Изключила съм напълно и всички сладкиши и шоколади, от сладките неща си позволявам плодове ( понякога повече от един на ден) и мед върху филийка черен хляб. След такъв дълъг период без нищо сладко, тази филийка ми се вижда ужасно вкусна и напълно достатъчна. Аз съм живия пример за човек наистина пристрастен към сладко, който за малко повече от месец, не само го е спрял, но и не му липсва.
Иначе вече не съм толкова стриктна в храненето си, мога да хапна парче пълномаслено сирене или да си сипя от манджата със зехтин, която съм сготвила за всички. Всъщност основното, което изключих изцяло са сладкишите ( захарта ) и алкохола ( преди беше почти всяка вечер биричка или вино с вечерята, лееека фора на битов алкохолизъм му викат американците).

Сега на въпросите ти.
Аз лично съм против всякакви слабителни чайове и таблетки, защото към тях се привиква. Но ако наистина имаш проблем... ти ще си прецениш. Аз пих хапче само веднъж и след това ме спасиха триците. Дано и на теб помогнат, пише, че може да се ползват дори в първия етап ( 3 с.л. на ден).
Колкото до яйцата - не виждам проблем да си ги ядеш целите, щом нямаш проблеми с холестерола. Не знам какъв брой яйца е допустим и здравословен за седмица, аз първите дни ядях яйца всеки ден, после ми омръзнаха и обърнах на пилешко, а като ме мързи да готвя - пилешка обезмаслена шунка или сирене котидж или риба тон от консерва... има варианти, само наистина да е решил човек.
Много успех пожелавам на всички и разбира се, че ще надничам пак насам. И аз имам нужда от нови идеи и приятна компания
Поздрави




Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 11:46



Елина,искам и аз да попитам нещо-как да приемам триците в протеиновия период.Аз ги ям с кис.мляко и малко какао,но нали тогава трябва да се ядат само протеини.А ако ги спра ще стане страшно,няма да ходя с дни до WC-то.



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: Жиka]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано04.08.06 12:23



Ами и аз така си ги хапвам, с малко кисело или прясно нискомаслено мляко, само че аз вместо какао слагам канела, много я обичам. Всъщност количеството на млякото не е повече от стотина мл, а това са около 5 гр въглехидрати и почти никакви мазнини. Е, не е болка за умиране и няма да ни провали режима. И аз от триците не се отказвам.
Ама ти още не си ми казала откъде да си ги купя във Варна. Моооля те, кажи ми един конкретен магазин, а ако имат и овесени - още по-хубаво. Ще си идвам в края на месеца и много ми се иска да се заредя с трици ( и хубави емоции) до другото лято.
Поздрави



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 14:46



Съжалявам,но аз съм от Пловдив и не мога да ти кажа конкретен магазин,от който да си ги вземеш,но повярвай ми в БГ са доста разпространени и няма да имаш проблем с намирането им.А и са безкрайно ефтини,на всичкото отгоре.



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: Жиka]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано04.08.06 15:14



ох, извинявай, останала съм с впечатление, че си от Варна и затова така те преследвам стези трици. Сори




Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
Автор rumipumi (шматка)
Публикувано05.08.06 14:25



Здравейте сладурани..

!!!
Ели много ти благодаря за отговорите на въпросите ми..чудесно е че се чувстваш добре и си поддържаш резултата
Аз и днес съм по лекичка.. от вчера съм свалила -0,700кг и съм много доволна а между другото вчера си взех и самата книжка и понеже нямах много време я прегледах така по диагонал макар че общо взето бях запозната с режима но винаги има още нещо което можеш да научиш както и аз например прочетох че автора препоръчва пиенето на вода по време на хранене нещо което аз преди избягвах но пък вчера го приложих и наистина коремчето се запълва с вода и се чувстваш по дълго сит а всъщност си ял малко..
Ами това е за сега от мен ..аз си продължавам и още веднъж Ели благодаря ти че ни запозна с диетата на д-р Дюкан...
Успех на всички и много усмивки..

да мечтаеш значи да искаш да искаш значи да можеш....

Редактирано от rumipumi на 05.08.06 14:26.



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: rumipumi]  
Автор DDeli ()
Публикувано08.08.06 20:38



Привет и от мен!

След една седмица на Зелева супа, вече сам края на 4ти ден на ударния период. Равносметка - 2 кг, но по-важното е, че не ям сладко и най-вече любимия ми шоколад и вечер семки пред телевизора. Да, като кг не е много, но дрехите ми са широки ве4е а и си виждам по моите места. Целта е 50 кг.

Та и аз имам въпрос - четох ве4е книгата и това което не разбрах е защо след като овесените трици не са в "оня списък" ги има в рецептите за ударния период? Мога ли да си хапвам сутрин от тях до края на ударния а също и във втория етап?

Моля споделете диетуващи





Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: DDeli]  
Автор Koнcyлт (различен)
Публикувано10.08.06 11:42



По принцип те имат мааалко въглехидрати, ама като се има предвид резултата от приемането им, а и неголямото им количество, повече подпомагат, отколкото да спъват диетата.



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: Koнcyлт]  
Автор DDeli ()
Публикувано10.08.06 14:34



привет!

смвтам от утре да мина на протеини и зеленчуци, но ще почна и триците че нещо много ми гладнее вечер.

нямям никаква промяна в кг - още съм си на 55.5 (т.е -2 кг от началото)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.