Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 02.07.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лечебно гладуваненови  
Автор weisse_hexe (мистика)
Публикувано18.10.07 02:32



Здравейте, в момента съм 3 ден на плодово-чаената диета, по програмата на Лидия Ковачева. Като цяло се чувствам много добре , нямам слабост, не изпадам хипогликемия, но месмущава само едно нещо - на третия ден ръцете от китиките надоло много отекоха и наболяват доста. не мога да си го обясно на какво се дължи , защото се придържам стриктно към диеата, даже поемам по-малко 900 гр. плодове. Много моля тези , които а се полагали на това лечение да споделят как са се чувствали, дали са имали отоци като мен и ако зная - защо?!. Също би ми било интересно да споделят колко килограма са загубили от една процедура. Аз съм 165 см висока и 65 кг и се надявам поне около 8 кг да стопя за 14 дневен курс.



Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: weisse_hexe]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 12:15



Според мен лечебното гладуване има за цел по скоро прочистване на организма от токсините, а не за трайно отслабване.



Тема Re: Лечебно гладуване [re: Baля]  
Автор Tиkвичka ()
Публикувано18.10.07 12:54



Майка ми гладува лечебно след рака на гърдата и съпровождащите я лъче и химио лечения.....
Тя гладува точно по Лидия Ковачева....но далеч не така екстремно....!!!
Мисля си за 14 дни-8 кила......и после????Ние с мама сменихме коренно начина си на хранене и за това запазихме килата, преди това аз не бях гладувала и диетувала, но по стечение на обстоятелствата спрях интензивната си работа, имах и аз лекарска интервенция...... и килата се натрупаха.Бях точно колкото теб 165-65 кила.Майка ми дъъълги години се бори с килата, беше стигнала за 167-72-3 кила....сега е 56

.Качваше, сваляше, качваше, сваляшеее и така до последния път -операцията .
Уплашихме се и двете и се взехме в ръце......едно хубаво гладуване, махнахме месото (това се прави , само ако истински си убеден , че го искаш) и започнахме йогата......Тя свали килата и вече си е добре повече от 2 години....аз ги свалих за месеци тези кила, сега съм 52 и ми е добре, като гледам нямам склонност вече да качвам, но и по-трудно свалям де.Някъде тук бях прочела , че трябва известен брой месеци да задържиш килата, за да си сигурен, че след това няма да ги качиш....дали не беше в пост на изумен.......аз него си го харесвам като постове.... И той е краен, като мен....при диетите и кг няма 6-5 или се взимаш в ръце за постоянно или........си ка1ваш -сваляш-качваш-сваляш и както мама казва :"цял живот гладни и дебели"

За да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си!!![

Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: weisse_hexe]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано18.10.07 15:27



Ако ти е само за отслабването, не се занимавай с глупости и се хвани с нещо по-нормално. 8 кг. за 2 седмици е прекалено драстично и организмът ти изпада под стрес. Нормалното отслабване е около 1-1.5 кг./седмица.

La donna e mobile


Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: weisse_hexe]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 17:42



За една седмица през това лято по метода на Лидия Ковачева отслабнах 5-6 кила / от 52-53 на 47 килограма /, за съжаление свалих много мускулна маса. После след захранването и връщането към някакъв по-нормален режим на хранене си възстанових килограмите

, обаче само под формата на мазнинки по дупето и краката. За да си възстановя мускулите и добрата форма ми трябваха два-три месеца ежедневни тренировки. Не знам дали аз нещо не направих както трябва, или режимът е твърде краен, обаче не бих повторила случката. По един ден седмично само на плодове ми се струва по-разумен начин за трайно, макар и по-бавно отслабване, отколкото 2-3 седмици само на плодове, разбира се ако го правиш само с цел отслабване. Ако целиш лекуване на нещо по този метод, вероятно има смисъл, но ако е само за отслабване - аз съм скептично настроена, познавам и други хора които след прекратяване на плодовия режим са напълнели даже повече от преди.



Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: Лили]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.10.07 18:13



Лидия Ковачева ако беше права - и сега щеше да е жива. А може пък и здрава да е умряла, а ?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: Изyмeн]  
Автор weisse_hexe (мистика)
Публикувано18.10.07 21:22



Е то смърт без причини няма, нали знаете:) . Ами целта на гладуването е и очистване на организма от токсини, да се излекувм от ужасния колит и отслабване. Вече не помня дали споменах , но аз бях слаба до миналата година , никога не съм спазвала диети , но след като правих хормонално лечение с прогестерон рязко и за кратко време качих кила и то само на ханша и бедрата и гърди . Аз не ям месо , но обичам сирена и морски дарове и риба и не мисля ,че след този режим бих могла да се откажа от тези удоволствия.
Само не разбрах, вие като сте правили диетата , имали ли сте отоци по тялот, защото аз имам от 2 дни и е много неприятно , ръцете ме болят.



Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: weisse_hexe]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано19.10.07 08:20



отоците са нормални и очаквани
към очистването са
ма що си мисля че го пишеше в книгата на ковачева
ако не си баш по книгата спшешно си я намери (в нета я има) заради захранването че ако не е както трябва наставак катаклизми страшни



Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: ha!]  
Автор weisse_hexe (мистика)
Публикувано19.10.07 09:07



Имам я книгата, изчела съм я , но не помня за отоците (не мога всичко да помня

. А иначе видях и много добри отзиви за диетата на Пиер Дюкан. Исках да ппитам , след като приключа със захранването,кога най-рано мога да стартирам с Дюкан ?Трябва ли да изчакам седмици или веднаг мога да почвам. Страх ме е ,че ако веднага почна с нея може да се получи йо йо ефект. Иначе да се похваля, дне с е пети ден гладуване, освен отоците се чувствам добре. Спортувам - плуване и work-out на Синди и Клаудия Шифър, както и още един за стягане на бедра и ханш, тъй като всичко , което съм качила отиде рам и на гърдите.



Тема Re: Лечебно гладуваненови [re: weisse_hexe]  
АвторMlL64 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 10:32



Здравейте!В книгата пише всичко си пише-колкото дни гладуваш съответно захранване направено както трябва и чак тогава започни Дюкан.За отоците мисля,че е нормално при лечебно гладуване.Приятен ден






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.