Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 29.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема weight watchers желаещи за група (не е реклама)  
Автор aqua_aqua (непознат )
Публикувано28.09.07 01:23



Здравейте,

Търся съмишленици за започване на режим ww, аз започнах от около една седмица, но ми се иска да опитам в група този път, за повече мотивация.

Имам да свалям 4 кг до нормалното си (здравословно) и 14-15 до желаното от мен. Тежа всъщност 71 за 165. В края на лятото бях 76, но увеличих движението ( в пъти, и то всекидневното, демек слезнах от колата, което беше трудно и сега с есента не знам дали ще е възможно) и започнах да внимавам какво (по-скоро колко ям).
Много враждебно съм настроена спрямо всякакви диети, които разделят храните на позволени и забранени. Просто мисля, че те докарват до истерия и задължително йо-йо. (правила съм няколко такива режима, т.е. нискокалорийни без определени храни, правила съм Дюкан, но това някакси не е моят начин). В крайна сметка отслабването е въпрос на баланс м/у приход и разход (ако човек не е болен от нещо) и затова се опитвам да намаля калориите, без да си забранявам нищо и да не ям прекалено много мазни храни (с наситени мазнини). И гледам да ям само ако съм гладна.

Това всъщност е резюме резултатите от изследванията на gros (Groupe de reflexion sur l'obesite et surpoids, www.gros.org), както и някои други изчетени неща.

Първоначално броях калории, но ми писна, а и не бях сигурна, че прагът, който съм си поставила е правилният. Затова започнах ww, стори ми се по-лесно за дълъг период от време (някакси системата е доста американска, т.е. много лесна) не знам дали ще има ефект. първите дни засичах и калорийният прием беше като при нискокалориен режим, но тъй като знам, че мога да ям и шоколадов сладкиш, ако не ям нещо друго, ми е спокойно.

Имам таблица (.xls) за смятане на всекидневни точки и менюта, но за съжаление е на френски.

Аз по принцип трябва да приемам по 22 точки на ден.

Другото нещо, което направих беше че пишейки какво ям, си дадох сметка, че ям много



Ако някой има желание да следва с мен, ще ми е интересно.

Доста странен пост се получи, сега като го препрочетох, но за пръв път пиша такъв тип и не съм намерила стила си.

Иначе самото ww си е индустрия, няма какво да се лъжем, но ми се струва лесно.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от aqua_aqua на 28.09.07 01:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от aqua_aqua на 28.09.07 01:27.



Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама) [re: aqua_aqua]  
Автор Tиkвичka ()
Публикувано28.09.07 08:24



На мен ми се иска да пробвам нещо такова.Висока съм 165 и тежа 53 кг.От месец и нещо се пробвам да госваля тея-3-4 кг дето ми дежат.Искам да стана 49.На каква точно идеология се осоновава този режим да го наречем?Колко е дневния калориен прием (доколкото аз разбрах на това се основава).Аз в мо,ента приемам около 800калории и може би трябва да ги смъкна на по-малко?

За да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си!!![


Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама)нови [re: Tиkвичka]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано28.09.07 11:52



Просто нямам думи - цел 49 кг! При 800 кал на ден не отслабваш - това означава, че имаш много забавен метаболизъм! Какво ядеш, та това са 100 гр.фъстъци общо взето и какво можеш да изключиш от режима си?



Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторroлямa мaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 15:01



аз живея в ирландия и тук ww е страшно популярен. аз се опитах да се присъединя преди да забременея но ми казоха че съм под минималното за присъединяване тегло/тогава бях/. Имам много познати които използват тази система, а също има и нова в която си ядеш без ограничения от лист храни, и се броят само храните извън този лист. Също могат да се спечелят точки от спортуване. Успех, това е една от наи препоръчаните диети с дълготраини резултати!



Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама)нови [re: aqua_aqua]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано28.09.07 15:51



Имаш ли нещо по конкретно за режима, какво означава 22 точки?



Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторroлямa мaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 16:51



ами всички храни имат дадени точки, повечето зеленчуци нула, и в зависимост от тегло и ръст се определят колко са точките. но чесно без подходящия списък от точки а и част от самата програма са срещи и теглене веднъж седмично....



Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Tиkвичka ()
Публикувано28.09.07 19:48



Това ми е основния проблем, че тялото ми твърдо е решило да не сваля.....ям плодове, кисело мляко иии хммм зеленчуци и многои чай....това основно

За да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си!!![


Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама) [re: Tиkвичka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.09.07 20:14



Яж повечко протеинчета и намали въглехидратите. Млякото не е много калорично, но се замисли защо тогава телетата растат толкова.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама) [re: Изyмeн]  
Авторaqua-aqua (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 02:55



Все пак телетата растат от кърма, а не от млякото, с което на ни хранят (то е доста обезмаслено)





Тема Re: weight watchers желаещи за група (не е реклама) [re: roлямa мaмa]  
Авторaqua-aqua (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 03:07



Blagodarq много, аз не го обясних въобще, ама таблицата е дълга.

Иначе броят на точките се определя така:

Мъж; 15
Жена:7
Възраст (интервал): 18-20:5, 21-35:4, 36-50:3, 51-65:2-, над 65:1
взима се десетичната цифра на килограмите, например 79=7т
ръст до 1.60:1, над 1.60:2
Всекидневна актвивност (доста американ):
изключетлно седяща работа 0
основно седяща с малки премествания 1
най-често седнал/а, но от време на време прав/а с премествания:4
физическа работа:6
ако искате да стабилизирате : 4
ако искате да отслабнете:0

Дневните точки не са фиксирани, те могат да еволюират в зависимост от нуждите, бинус точките (спестените), точките предвидени за празници

пестене: в зависимост от интензивността (моята таблица се разминаваше с една друга): но 20 мин разходка с колело , градинарство;1, 30 мин:2, по-интензивни, съответно 2 и 4

Може да се пестят до 4 точки и да се използват при специални случаи.
Алкохолът и сладките, мазни неша (кроасани и подобни ) са лимитирани до 14т на седмица
1т=калории/60+липиди/9 (това не съм го пробвала, аз си дръпнах екселска таблица, на френски), но тя си има списък и отделно смята (като смята е по-благосклонна), но е удобно за готови храни




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.