Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 12.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Daite mi nadegda  
Авторot4aqna (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 14:33



Здравейте скъпи Дами,
чета Ви от доста време, но чак сега набрах кураж да пиша. Аз съм на 25г. 73кг. и 167см. преди три години родих своята прекрасна дъщеря, но по мен останаха грозните белези от бременноста. Забременях на 58кг. и в 9м. вече бях 90кг. след раждането стигнах до 73кг. с много воля и глад за около месец и всичко приключи до там. След това започнах хиляди диети но всички свършваха до третия ден не можех да си наложа и това е. Сега започнах да ходя на фитнес и в петък треньора ми обеща, че ще ми даде да пия течен L-карнетин. Междувременно ми изготви и режим за хранене, моля ви дайте мнение за карнетина и голяма порция заряд за да успея поне този път. Искам да се харесвам като се погледна в огледалото, да мога да нося дрехи които ми харесват а не такива които ме покриват.





Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: ot4aqna]  
Автор Dorchester (член)
Публикувано20.09.07 15:50



Всички казват, че Л-карнитина, задължително в комбинация със спорт, дава чудесни резултати. Щом имаш и хранителен режим, задължително ще стане работата!



Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: ot4aqna]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано20.09.07 16:52



Л-карнитина е суплемент, който се приема за по-бързото изгаряне на мазнините. Сам за себе си той нищо не прави, ако не спортуваш активното. Дори и да спортуваш активно, но паралелно на това да се тъпчеш по стария начин, пак нищо няма да направиш. Това, което се опитвам да ти кажа, е че с досегашното си отношение към диетите - да ги оставяш на 3тия ден, няма да постигнеш завиден резултат. Основното в борбата с килограмите е волята. Храни се честичко, 4-5 пъти на ден, спортувай мин. 3 пъти в седмицата, добре е да ги докараш до 5, 3 от които са кардио.
Ето ти нещо полезно:



La donna e mobile

Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: fidgety]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано21.09.07 08:14



Съгласна съм с всичко, посочено до тук.
За да смъкнеш тези кг, освен спорта и добавката, трябва да си наложиш и някои ограничения в храненето. Все пак нямаш чак толкова за сваляне. Не са 20-30 излишните ти кг. Десет кг можеш да свалиш без усилия за около 5-6-7 месеца. Трябва ти малко, не малко, много воля и инат. В съчетание със спорта и диетата, успехът е гарантиран. При ръст 168 см бях 86 кг. Сега съм 74,5, имам да сваля още около 5 кг, за да се почувствам наистина добре. Трябва да откриеш оптималния за теб режим, без излишно да си натоварваш съзнанието, че си на диета. Най-важното е да се чувстваш добре с този режим и да не храниш прекалени амбиции. А, да, и чети тук - действа стимулиращо.



Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: Milley]  
Авторot4aqna (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 09:55



Ходя 4 пъти седмично на фитнес а в дните когато почивам тичам. Програмата във фитнеса е доста интензивна, но вече започвам да и свиквам само дето мускулната треска много ме мори, но ще ми мине. Хранителният ми режим е изцяло на салати единствено по обяд мога да си позвола 150гр. пилешко, риба или телешко на скара сега съм решена да се боря до край. Целта ми е да стана 55-58кг. чак когато видя, че попадам в тези граници ще намаля темпото. Благодаря за мнението и ще се включвам често за да споделям до къде съм стигнала и какво съм постигнала





Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: ot4aqna]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 10:11



подкрепям мението е за Л карнитина че дава успехи само ако се съчетае с много спорт и диета. изпробвала съм го и продължавам да го спазвам. успех и скоро да се похвалиш с първите резултати.



Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: ot4aqna]  
Авторfidgety (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 17:32



Увеличи протеините. Тялото в момента ще се отнася доста пестеливо по отношение на разхода на мазнини, защото му буташ нискокалорична храна. Увеличи протеините, защото тези са ти малко. Ако слабееш, то ще е за сметка на мускулна маса. А да тренираш толкова интензивно и да продължаваш да имаш мускулна треска, нещо не е наред...Не би трябвало да имаш мускулна треска след 2-3ти път. Някой следи ли те какво правиш като упражнения, да не се претоварваш, защото това пак не решава проблема? Наблегни на кардио упражненията, защото те са ти малко. И като казваш фитнес, надявам се, че вътре са включени поне по 30-тина минути кардио упражнения (велоергометър, крос тренажор, пътека)?
Ако тренираш тия 4 пъти седмично от 2 седмици насам, забрави да има толкова скоро резултати. Тялото ти още се чуди какво става. Но наблегни на протеините, без тях и само с марули няма да оправиш положението!



Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: fidgety]  
Авторot4aqna (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 22:03



Утре ще отида за трети път на фитнес, а мусколната треска е обяснавам с това, че до преди една седмица нямах никакви движения. Не слизам от колата а работата ми е пред бюрото. Що се отнася до упражненията имам компетентен треньор- спец. рехабилитатор, който определено знае какво прави. С каква ниско калорична храна да увелича протеините/ извинета за невежеството/?



Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: ot4aqna]  
Авторverzah (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 17:25



ako si gotova na vsi4ko 6e yspeesh.az yspiavam.ako iskash pishi na verzah@abv.bg



Тема Re: Daite mi nadegdaнови [re: ot4aqna]  
Авторfidgety (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 11:19



ОК, значи правилно предположих, че отскоро ходиш на фитнес. Ако ти е трети път, нормално е да имаш мускулна треска. Но тя не бива да се появява, ако си ходила вече един месец, примерно. За толкова кратко ходене, обаче, не разчитай на никакви резултати. За резултати може да се говори чак след 2-3 месеца, не по-рано. Трябва да си търпелива и да не губиш кураж. И прави кардио упражнения, защото при тях се горят мазнини. Ако целиш отслабване, а не само стягане, 3 пъти седмично фитнес е малко. Комбинирай го с бягане в парка, въртене на педалите вкъщи, каквото ще да е, но да има още. 3 пъти става за поддържане на фигурата, но не и за отслабване. Казвам ти го от собствен опит.
Относно протеините: това са яйца, млечни продукти (бяло саламурено сирене, прясно, кисело мляко, кашкавал, без топени, пушени и всичките мазни вносни разновидности), майонеза (в ограничени количества и гледай да е за закуска или обяд, не по-късно), месо - пилешко, риба, филе (от пиле или пуешко). За свинско забрави, поне в началото, докато свалиш килата. Телешко също може, аз лично не го обичам и ми е трудно да го приготвям, та заради това съм го изключила от менюто. Когато тренираш, е важно да похапваш и протеини, защото само на марули и зеленчуци не е полезно - прекалено нискокалорични са, не ти набавят всички необходими вещества за организма, костите много се влияят от диетите, а при интензивни тренировки те имат натоварване и работа. И още един съвет: гледай да не сваляш много драстично калориите, защото тогава организмът започва да изпитва зверски глад за въглехидрати, който се отразява в глад за сладко в частност. Ако толкова примираш за сладко и си решила, че ще гътнеш, ако не хапнеш нещо, гледай да е преди 16ч., а вечерята - нейде около 20ч. максимум. За среднощните закуски по-добре забрави.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.