Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "Поверително за д-р Емилова"нови  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 09:12



в главните роли:
плодолекуваща се - обнадеждена
плодолекуваща - д-р Емилова
поддържащи - приятели

Така, така казвам аз с характерната си обнадеждена усмивка и решавам все пак да споделя с вас, момичета и даже момчета, впечатленията си от един десет дневен престой на Боровец, х-л "Рила".
Няма да кажа как пристигнах там, нито с какво, защото ще има предубедени, но за да е вълнуващо само ще споделя, че не бе с хеликоптер на покрива, но пък бе дълго и наситено с обрати изпътуване.Влизам във фоайето, с типична обнадеждена стъпка естествено и се оглеждам победоносно.Фойерверки нямаше!Посрещачи с пита и мед, съвсем.Доста голям хотел, такова и фоайе- пълни маси, много хора на по води и с торбички плодове покрай тях.Казвам си, че съм на правилното място и се упътвам към рецепцията.Каква изненада, не са възхитени да ме видят, все пак леглото ми ще струва 22 лв., а ако да бях обикновен турист- 85.
Та, след кратка информация разбирам, че одаите на д-р Емилова се намират в противоположна посока и пак изтропвам покрай масите, където стоят вече пристигналите и настанилите се, преминали през неудобството да обясняват на всички, че са тук за центъра по плодолечение, а не като алпинисти.Да ви кажа малко е неудобно как си стоят и те оглеждат от позицията на вече натрупали опит, но пък от друга страна си нова и вниманието, което ти отделят е вълнуващо в своята същност, защото е подготовка за времето, когато всички хора ще се спират да те гледат, ахнали от новата ти визия, а по кръстовищата ще стават катастрофи- тип "верижни".
Готово, при д-р Емилова сме, ммм най-сетне, чувствам че вече отслабвам, много е заразително.Няма как да не спомена, че съм най-засуканата мацка по коридорите, ама и няма как да бъде иначе, повярвайте ми- когато покрай вас е пълно с гъркини с голямоа тегло, няма как да не се почуствате и вие националист за своята си кауза и да вдигнете брадичка.Пълно с гърци и гъркини, много пълни, изпуснато пълни и още по-изпуснати в държание, непоносимо е.Викат, жестикулират.След десетина минути се оттеглят, слава Богу!Сега е мой ред, влизам неуверено при секретаря, още по-неуверено обяснявам що ми е и още по, по- неуверено плащам.Сега, за всички дето първо казват, че е лудост да те държат гладен, че и дас и плащаш за това.Считам, че взаимоотношениата "плати- получи" са много умни ъи ще обясня защо.Хората вътре и дълбочко сме устроени да вършим стриктно нещата, когато ще получим пари за тази дейност или когато сме дали пари.Аз лично съм възпитана и знам, че парите не са всичко на този свят, но кажете това на продавачката, дето ми продаде летните ботушки на Алберто Заго, а слбед това отиде да направи първата вноска на собственика за апартамент.Аз с ботуши, той с апартамент- не е ясно койе наясно с "парите всичко ли са", но аз определено се почувствах длъжна да нося тези ботуши, защото съм платила за тях цяло състояние, въпреки неудобството на платформата им, какот се оказа по- късно.Както и да е, мисълта ми бе, че за хубавите неща се плаща и колкото по-рано го разбереме, толкова по-добре.
Не считам, че е чак толкова скъпо при д-р Емилова, определено.Цените няма да ги пиша тук, първо защото считам, че е някак неетично и второ, защото тя си има сайт, където подробно можете да се запознаете с тях и други неща.Аз искам само да ви предам усещането, желанието и впечатлението от посещението си там.
Минах през доста изследвания, много е приятно да ти казват след всяко, че си здрава.Взимат и кръв, скронни са да ти предложат още куп изследвания, които не съм сигурна, че е задължително да се правят, защото аз като един доста чел човек, считам че могат и да се порпуснат особено, когато няма находки на сериозни проблеми с органи и материя.
Трябва да знаете,ч е нито за миг не съм се почувствала като в болница, лекарите са много приятни, усмихнати, подозрително елегантни и в еднакви рокли със съмнително качество, но това е професионално изкривяване, за което поемам лично вина.Могат да обърнат малко повече внимание на интериора, но като се замисля на Боровец д-р Емилова изглежда като на гости.Допускам, че силната й страна е покрай Варна, х-л "Лебед" ( само обърнете името му на обратното )), където е останала повечото й апаратура и където запознати твърдят, че е много по-хубаво.Най-малкото морето и ширта му...но това е друга тема, определено.
Изобщо не съм изпитала и грам затруднение с разтоварителния режим, нито за миг.Дори напротив, преди да отида при нея си позволих типичното отклонение за човек на крайностите като мен и злоупотребих със сладолед и пържени картофи.Допуснах, че заради това отклонение ще изпитвам неприятен глад, но за моя изненада не се случи така.Вече е 12- ти ден от този режим, определиха ми го на 20 дни, с 10 дзни захранване, изобщо не се чувствам гладна или отпаднала.Околните твърдят, че изглеждам много освежена, с нетипичан за мен розовина по страните на лицето си, със светнал тен и очи и съблазнителни извивки..това последното ми го рече един мъж, ама той е предубеден, сигурна съм!
Какви са резултатите, месечен цикъл без главоболие засега, нито грам пъпчица по лицето, все пак не съм тийнеджър, че да ми никнат такива в една средна възраст, а те се появяваха заедно с гадния ПМС(предменструален синдром)Какво друго да кажа, обнадеждена съм повече от всякога..а да, килограмите- паднаха още 6 и да ви кажа, бива работата))Но това, което исках да ви кажа е че има смисъл, не само заради килограмите, заради много други неща.Заради начина, по който чувстваш организма си и странното чувство на приятна ситост в корема, която не ти тежи и угнетява.Заради дъха в устата като станиш рано сутрин и се сетиш, че вечерета не си прекалила с храната.Заради гордостта, че най-сетне правиш нещо за себе си и то не е просто нещо козметично, защото чувстовто, че най-сетне се променяш и отвътре е вълшебно.
Бих отгжоворила на всички въпроси, които не накърняват възпитанието ми да спазя поверителността относно лечението на д-р Емилова, но много ми се иска повече да усетите емоцията ми, отколкото чисатат статистика и последователност на плодолечението.Изминах дълъг и труден път, свалих много килограми- 60 до тук и искам да знаете, че хигиената на тялото не включва само външната козметика, а и прочистването отвътре, спокойната и добра душа и надеждата, тя е много важна!
До скоро:)



Тема Re: "Поверително за д-р Емилова"нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторxм- (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 12:45



много ти благодаря за това, че споделяш с нас, а не ис къташ изживяванията за лично ползване:)
искам да те питам най вече нещо свързано с големите ти отслабвания- имаш ли проблеми сс кожата, и особено след плодолечението изглежда ли като да се е отпуснала? защото мисля да приложа такъв режим, но се притеснявам да не увисна. също така, според теб ако го прилагам вкъщи по правилата и си правя упражнения - йога, тибетски и тн вкъщи, бих ли имала ефект .аз нямам някакви заболявания големи, но ми се иска д асе пречистя. благодаря:)



Тема Re: "Поверително за д-р Емилова"нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 13:37



Здравей.Четох във форума по назад,че си спазвала Безвъглехидратната диета.Там пишеше,че си много доволна,но после намерих друга твоя тема,където обясняваш,че няма смисъл такъв вид режим.Сега си мнго доволна от плодовото гладуване.Обнадеждена от твоите страхотни резултати започнах БВД.Би ли ми дала съвет,обаче даил да япродължа и дали има някакви странични действия.Аз лично съм се опитвала да спазвам плодово-разтоварващия режим,но не мога да го издържа

.Поздравления за огромния ти подвиг и ще се радвам,ако ми дадеш някакви напътствия.Много ти се възхищавам



Тема те пък едни изживявания...))нови [re: xм-]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 18:59



Относно кожата предполагам, че Господ ме е надарил с много добра кожа, която изтърпя всички мои безумия на дух, които се отразиха върху тялото.При всички случаи до голяма степен се дължи на устройството на самата кожа и по-малок на мен самата, но през цялото време, дори в най-угнетяващите "дебели" дни не съм спирала да слагам обогатени балсами навред.Имах стрии още от преди много години, от раждането и то съвсем малко отпред на бедрата и малко на дупето.При самото ми напълняване от 60 килограма, което съвсем не бе постепенно, а за не повече от две години, като естествено..чакайте, май даже три, та през това време ту съм сваляла по малко, ту пак качвала и аз вече му изпуснах връвта:)Та през това време изобщо не се появиха нови стрии, може би малко на гърдите, но пък какви гърди, момичета!Ей това му е само плюса на напълняването,но пък минуса е че реално не се виждат от дупето, аман:))Странното е че сега,к гоато свалих масата, от вътрешната страна на бедрата виждам леки линийки, които се бяха запътили да станат тип "Гранде каньоне", мисля че ги поспрях и минимализирах с един кре мот аптеката на "Евалайн", за стрии конкретно- при стари и новоявили се, цената му бе някъде към 8 лева.Това е втората тубичка, която ползвам и определено има много добър резултат при новите, а старите ми се струва, но не съм сигурна още чак толкова, че поизбледняват приятно.
Сега, по време на цялата Одисея своя, не съм спирала да се мажа с балсам, който приготвям сама, почти.Някъде го бях написала много подбробно на момиче тук и можеш да го откриеш, за да не ставам досадна като го пиша пак.Ако не го откриеш ще го напиша пак, обещавам.Толкова за стриите по кожата, сега за отпускането...спорт, ама много спорт- всеки ден на фитнес и ппрез ден пилатес, йога, каланетика, което хвана от торбата:)Но пак казвам,ч е е до структура и устройство на клетки, знам ли.Личон прим ен няма никакво отпускане, при все че голямата част от килограмите ги свалих от миналия август до сега.Преди това ту нагоре, ту надолу и разбира се всяко нагоре бе адско!
При плодолечението съм свалила 6 килограма до сега, но погледнато реално те са нищо в сравнение с другите,к оито елеминирах преди това и не мога да преценя, но даже мисля, че сега изпъкнаха мускулите от спортните занимания, а не съм се отпуснала.Така, че давай смело и спортувай, движи се много и се почисти отвътре и отвън, струва си:)



Тема Re: "Поверително за д-р Емилова" [re: petiof4eto]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 19:09



Значи, така е- аз бях на БВД и в началото имаше поразителни резултати, после ми стана лошо, падна ми онова нещо, дето и без друго малко го произвеждам- серотонин и ми стана зле.Все пак аз не обичам месо, обожавам зеленчуци, но нямаше откъде да си набавям фруктовата захар и стана лошо.
Има хора, които я понасят доста добре, аз не можах и след нея като, че ли имах период където се сринах и качих...вече не помня, не искам да помня..беше толкова трудно, зная че ми вярвате.
Като цяло многото килограми ги свалих от миналия август до сега и то със салати безброй, рядко плодове и почти никакво месо, малок кашкавал и яйца.
Храних се само вечер, защото през останалото време не бях гладна и, което знам, че не е разумно.
За плодолечението си прочела и съм съгласан с теб, самата аз не можех да си представя как ще се заволя само с плодовете и никакви зеленчуци, но спасениието видях в лицето на доматите, които се оказа, че са кисел плод и могат да заместят порция плодове за деня.Много е приятно, уверявам те и даже е по-приятно на корема от БВД-то.
Не зная какво да те посъветвам, може би да се успокоиш и дас е вслушаш в огранизма си, който със исгурност ще ти покаже верния път, диетата на Дженифър Анистън, на д-р Байкова, на още незнамкойси да върви по дяволите, ти се познаваш най-добер и усещаш.Колкото до диетата на д-р Емилова, нека не забравяме, че е разтоварителен режим с цел лечение и много се надявам резултата да не е само килограмов:)
Ако се чувстваш добре с БВД, продължи, нон е се увличай.Захрани се внимателно и премини след това нап лодове, най-малкото ще шокираш пирятно организма си, който слисан няма да разбере как ще охлаби килограмите и докато в комплект се чудите какво става, ето ти едно отслабнало и веселопетьофче:))
Успех!



Тема Re: "Поверително за д-р Емилова"нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 19:43



Благодаря много и се надявам наистина да успея.Твоите постижения много ме насърчават и ми помагат с борбата с килограмите.



Тема Re: те пък едни изживявания...))нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторdimeco (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 12:13



Моля те,да напишеш рецептата за този балсам!Също,така,и по-подробно за крема за стрии!



Тема Re: "Поверително за д-р Емилова"нови [re: petiof4eto]  
Автор28 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 14:27



ОБНАДЕЖДЕНА страхотна си! Много харесвам твоите разсъждения, куражът и спокойствието, които лъхат от твоите думи! Възхищавам се на твоя опит, и не толкова на успехите ти в борбата с кг.- те са безспорни, а по-скоро на това, че си дръзнала реално да ги постигнеш! Ще поясна: мисля, а и съм се убедила от своя скромен житейски опит, че когато имим някаква цел, аз се чувсвем "пълна", устремена, има смисъл в дейстията по отношение на моето здраве и фигура през деня ми - не точно "смисъл", а -как да кажа- имам повод да правя нещо хубаво и полезно за себе си! Колкото повече се доближавам до целта - в случая отслабвам, толкова повече се чудя "Какво ще правя като постигна целта?Вече няма да имам извинение да се грижа за себе си, да си позволяман лукса да почивам, да ходя на масаж, а ще трябва да се ангажирам още повече със семейни задължения, с дете и т.н." Не, че някой ме кара или подобно, по -скоро аз сама се принуждавам, самата аз се чувствам много виновно, когато се грижа за фигурата си, вместо да се грижа например за детето си! Боже, какво деформирано съзнание имам! Не знам дали ме разбирате! В крайна сметка човек трябва да бъде и малко егоист!
Моите резултати не са толкова големи като твоите ,обнадеждена. За месец и половина успях да сваля само 5,5 кг. - да, вече ми личи, защото не е все едно да си 81,0 кг при ръст 168 см. или 75,0 кг. Чувствам се по-добре, по -лека. Реално моята цел 66-67,0 кг. /толкова бях преди да забременея преди 2 год./. Но имам проблем- мъчи ме страшен ПМС! ЗАТОВА ИСКАМ ДА ТЕ ПИТАМ обнадеждена /ВИДЯХ НЯКЪДЕ НАЗАД, ЧЕ ПО ПОВОД ПМС СИ ОТИШЛА ПРИ Д-Р ЕМИЛОВА/ - даде ли ти д-р Е. отговор: превдид по-ниското тегло на жената - засилват ли се или обратно проявите на ПМС; не следва ли и оплакванията да намаляват с намаляване на теглото? Ако имаш възможност, и ако не считаш, че с нещо би накърнила лекарската й етика, моля те да ми отговориш!



Тема Re: "Поверително за 28" [re: 28]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 21:12



Благодаря ти, 28:)Аз също понякога си мисля за това, което ти казваш, че ще дойде миг, когато няма да зная какво да правя със свобдонот си време.Време, което сега е изпълнено с грижи за самата мен и тялото, спрямо което приложих толкова грешки преди няколко години и които сега с драконови усилия поправям."Какво ще правя след като постигна целта си?" И аз мисля за това, признавам...да, мисля!
Последната една година така съм се впила в това занимание, да си върна килограмите от преди, че вече не помня какво е да не мислиш за хранителен режим, да не полагаш в устата си нещо, без вина.Не помня напоследък да съм пропуснала ден за спорт, да не съм се мазала сутрин и вечер с мехлеми и отвари и после да танцувам покрай огъня като същинска вещица в клетви и омаи за вечна красота.Толкова бях заета с това да си върна красотата, че изобщо не се сещах, че ще дойде миг, в който постигнатите желания ще са налице и после какво?Ами, нищо.Ще уловим друга вълна, аз примерно смятам да опресня сериозно някои езици, които съм занимарила мързеливо.Да се запиша в курс за бродерия и готварство, хаха..шегувам се, това да не е американски филм:))Не, просто сега ще обърлна внимание и на живота около мен, на хората които вероятно съм порпуснала в желанието си да постигна старата си мен.Със сигурност сме понаранили неколцина души, но и със сигурност сме зарадвали куп други с новата си визия, защото по себе си съдя, че когато съм дебела и отношението ми към света става такова- дебелокожо, силон съм ранима и не вдигам очи, за да не ме нарянат, но същевремено се покрива с дебел слой кожа, който ме изолира по един абсолютно "тапирски" начин.А когато съм като сега, емоциите ми са отворени заедно с всичките ми чакри и дишам вкусове, цветове, аромати и ..хора, да- хора.Така съм по-полезна за хората, които ме обичат.
За децата, повярвай ми, че няма по-щастливи от собствените ни деца, когато виждат една усмихната и вталена майка.Ох, сетих се за един виц."Мъж решава да прибере жена си от дебелариум и преди да тръгне пита детето си-Искаш ли сега с теб да отидем в санаториума и да вземем от там една напълно нова, слаба и красива майка?А синът отвръща,-да,искам много, но какво ще правим със старата?!"Толкова за бащите, майки и децата:)
За ПМС, ох:)С падането на килограмите падат и много оплаквания, които си вървтя дежурно с тях, това е ясно.Но за този синдром, няма как да ти дам много ясни надежди, защото при мен той се изразява в кошмарен мигренозен пристъп, който е нетърпим.Останалите неща, които всички жени изпитваме като напрегнатост, нервност и плачливост, те ми идват толкова лекивече, че не ги забелязвам.Разбира се, че д-р Емилова ще каже, че и затова има лечение, но аз не съм сигурна, това е част от психиката, просто в определени момент от месеца психиката ни среща благодатна почва да се поглези:)Но вероятно имаш по-тежки оплаквания и със сигурност можеш да се обърнеш към лекар, който ще ти предпише успокоителни или можеш да хлопнеш партньора си с тигана, помага:)Едно мога да кажа със сигурност, с отслабването много неща ще се променят, вероятно и ПМС, защото ей така се случва отвътре, че ти става и по-светло и по-хубаво и по-обнадеждено!

Не спирай, аз съм някъде там и пак ще те прочета, за да отпразнуваме заедно на чаша "фреш", между релаксиращия масаж и маникюра[usmihvam
se], 67-те ти нови килограма!



Тема Здравей, Обнадеждена! [re: oбнaдeждeнa]  
Автор milka73 (член)
Публикувано15.08.07 10:00



Искам да ти споделя, че когато преди време реших да взема мерки срещу натрупаните килограми, ти беше "виновна". Т.е. след като посетих клуб "Диети", ти беше първата, която ми се изпречи. Изчетох всичко, написано от теб. И се взех в ръце. Заедно с още момичета от тук вече няколко месеца водим битка с килограмите. И, естествено, постигаме успехи. Кога по-бавно, кога по-обнадеждено. Така че искам да изразя своята симпатия към теб и да знаеш, че те чета и черпя опит и надежда от теб. Наскоро с моята приятелка Дорчестър отбелязахме първите свалени 10 кг. И това действително е повод за радост. Продължаваме напред, имаме още за постигане. Мечтата ни е да се върнем в младежките си години. Тогава ще бъдем наистина доволни от себе си. Пожелавам ти да ти се случват приятни неща и пиши, за да ни обнадеждаваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.