Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 10.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема PROBLEMнови  
Автор тopтичka (шоколадова)
Публикувано26.07.07 16:12



Скъпи съфорумци,
предполагам, че на повечето от вас се е случвало когато сте емоционално натоварени да не гледате какво слагате в устата. Аз съм в такъв период, че ми се струпват на главата много емоции - както положителни така и не съвсем... И както напоследък се поограничавах и свалих около 5 кг сега съм на път да си ги кача. Просто когато ми е нервно, а и когато съм в другата крайност - много щастлива и доволна не знам какво правя като седна на масата... Падат ми всякакви задръжки. Дайте съвет, моля....





Тема Re: PROBLEMнови [re: тopтичka]  
Автор Dorchester (минаващ)
Публикувано26.07.07 17:18



Слагай по-тесен панталон. Не се бъзикам.



Тема Re: PROBLEMнови [re: Dorchester]  
Автор milka73 (член)
Публикувано26.07.07 23:47



Това с панталона е абсолютно вярно. И друго - оглеждай се в огледалото дали ти харесва това, което виждаш. Вярно, че понякога яденето и лакомията надделяват, но ние сме по-силни от тях.
На повечето хора емоциите - приятни или неприятни - им се отразяват точно по този начин. А при мен е обратното - не ми се яде изобщо, ако имам някакви проблеми.
Успех ти пожелаваме и доскоро!



Тема Re: PROBLEMнови [re: milka73]  
Автор тopтичka (шоколадова)
Публикувано27.07.07 23:10



Гледам се в огледалото и това което виждам никак не ми харесва... Но уви, като седна на масата забравям гледката от огледалото - 170см. - 84кг.





Тема Re: PROBLEMнови [re: тopтичka]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 00:00



em az sym 172 i 57 kg i oshte po ne mi haresva tova, koet vijdam. kilogramite nqmat obshto sys sebeharesvaneto. kolkoto po malko imash da svalqsh tolkova poveche se draznish ot drebni neshta



Тема Re: PROBLEMнови [re: тopтичka]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 14:16



Аз съм почти колкото теб - 167 см и 81 кг, и мисля, че положението не е чак толкова страшно и можем да се справим. Колко ти е обиколката на талията между впрочем? Аз съм забелязала, че когато приемам съвсем минимални количества храна, коремът ми е по-прибран и фигурата ми изглежда по-слаба. Това се усеща и по дрехите всъщност.
А за почти постоянното ти чувство на нужда от храна, независимо от психическото ти състояние, мога да ти препоръчам да прочетеш /или препрочетеш/ "Дневникът на Бриджит Джоунс" на Хелън Филдинг. Главната героиня води непрекъсната борба с килограмите си, които варират между 55 и 59 /!!!/, и се чувства адски дебела /?!?!/. Та идеята ми е и ти като нея всеки ден да си записваш стриктно какво си изяла. Може би това ще те накара да спреш, преди да си хапнеш сладко, сладко поредното залче тортичка, или нещо не по-малко вкусно.
Приятно четене и успех!





Тема Re: PROBLEMнови [re: Didi]  
Автор тopтичka (шоколадова)
Публикувано30.07.07 11:38



Чела съм "Дневникът на Бриджит Джоунс". И дневник с храненията също съм си водила много подробен. Но винаги когато емоционално съм натоварена ям повече... И не, че имам страхотен апетит колкото това, че слагайки нещо в устата си, ме успокоява временно. А сладкото и тестеното съм ограничила до минимум, само сладолед си позволявам, но много рядко.



Тема Re: PROBLEM ли, няма такова нещо:))нови [re: тopтичka]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 18:16



така, така- я да видим, казваш имаш проблем, ама кой няма?Знаеш ли, не знаеш, ама да знаеш- всички имат проблеми и някак от сърце и от поти ще ти кажа, че по-добре проблемите да са с храна и пари, отколкото със здраве.Тук разбира се, може да се вметне, че проблемите с храна водят и до проблеми със здравето, но това е друга тема.Не зная какво да ти кажа, може би това, че няма борба без жертви.Няма как да постигнеш заветна цел, без да платиш цена.В случая няма как да свалиш килограми без да се лишиш от нещо.А лишенията са коварно нещо и в определени моменти избуяват в неконтролируеми пристъпи на чревоугодничество, сълзливост и разкаяния.Нали си знаеш, крачка встрани не е като крачка назад- така го приеми и не унивай, ще дойде момент, в който ще се справиш повече, отколкото вчера и по-вчера, а утре ще е още по-добре.После пак ще има срив и после пак така....това с постоянните хора е нещо непознато за мен- да си методичен и неотклоним човек, аз да не съм Горки- ев персонаж, съм жена и съм приятно непостоянна в желанията и намеренията си, но съм умна.Това е важно, да си умна- бидейки умна, можеш само да забавиш нещата, да ги поотложиш, но не и да ги забравиш.Затова мила ми, любима тортичка, нищо странно не се е случило, сега ще върнеш пет, а после ще свалиш десет килограма и понеже си умна, не забравяй, когато отново отхлабиш волята- нямад а качиш пак десет, а само два или три и после ще свалиш още десет- това е страхотна система и работи.
За мен- аз отивам при Емилова, едон е сигурно, като се върна ще разказвам- аз свалих килограмите и сега се опитвам да се справя с друг проблем, който не е сериозне здравословен, но е нещо, което в определени дни от месеца ми прави живота черен.Ако пък и сваля още някой друг килограм, ой...разкош:))Имам още 8 или 9 килограма до оптимално желаното тегло от мен, но и това ще стане.По-важното е че ще разкажа на момичетата тук дали наистина онзи режим там работи и ще почерпя информация от извора на килограмосвалянето:))
Стискам ти палци и още нещо...нека следващия път, когато те прочета пак- да си направила крачки, умолявам те!





Тема Миличка моя надежданови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор тopтичka (шоколадова)
Публикувано30.07.07 20:43



наистина поне за сега проблемите ми не са свързани със здраве, слава богу, но аз така ги приемам присърце, че вече имам хронично главоболие...
Дано поне не стане по лошо...
Дано ти помогне Емилова, от сърце ти го пожелавам. Ти показа, че сама можеш да се справиш, но пък винаги човек има още какво да научи. Аз ще те чакам да се върнеш и разкажеш с твоя страхотен начин на изразяване как си изкарала и какво си научила... Дано имам до тогава с какво да се похваля или поне не да се оплаквам... До скоро





Тема Re: Миличка моя надежда [re: тopтичka]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 20:57



и аз до скоро имах пробелими с яденето. много обичах да си хапвам. особено сладки неща- шоколадови най-вече. обаче се стигнах . тръгнах на спорт. и мисля че това до някъде ми пречупи мисленето и спрях някакси от самосебе си да се тъпча. сега от време на време се изкушавам и си хапвам нещо забранено но пък на другият ден се ограничавам и се разтоварвам.
едно разбрах - проблемите с храненето са на психическа основа. ако не си помагнеш сама няма кой да го стори. опитай със спорт. а и сега има толкова много плодчета....
успех и искам да чуя хубави новини скоро.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.