Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 23.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема пак за йо-йо ефектанови  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 09:55



Здравейте!Това наистина е много полезен клуб,защото аз си мислех,че само се разменят някакви диети, а всъщност доста по-задълбочено се разискват нещата с храненето, което е много полезно и четейки вашите мнения разбрах доста неща,които не ми бяха ясни.Едно от тях е следното - допреди няколко години се хранех нормално,дори на моменти прекалявах с хапването без обаче да налитам на въглехидрати прекалено.Обичам да ям предимни зеленчуци,плодове, супи, разни постни манджи и по-рядко месо. Теглото ми беше постоянно 58 кг при ръст 168 като зимно и лятно време разликата беше до 2 кг.Какво се случи обаче - една колежка ме нави да правим гладолечение.На нея й трябваше, за да отслабне с поне 10 кг., а аз уж да си прочистя организма от токсини и пр. гадости. Издържах 2 седмици глад, после захранване, свалих към 5 кг., което всъщност не ми беше необходимо и после започнаха мъките ми.щом се върнах към нормалния режим на хранене - започнах да качвам килограми много бързо. Пак минах на плодове, отново свалих малко, но после пак ги качвах и така вече няколко години - качвам, свалям. Вече разбрах, че организма ми е превключил на "икономичен режим". В момента съм около 60 кг., което не е проблем, но проблемът е,че се храня доста "икономично" и тази постоянна диета ме тормози.Как да превключа организма си отново на "бърз режим"? Има ли такава рецепта?Благодаря много предварително!





Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: Bяpa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано16.07.07 08:02



еми спортът със сигурност ускорява метаболизма


Make money, not war!


Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: drishko]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 09:44



Аз спортувам,ходя 2-3 пъти седмично на фитнес, отделно много се движа.Ако спра с движението ще натрупам доста повече килограми.Въпросът ми беше как превключвате след дълга нискокалорична диета на "нормален режим " на хранене без връщане на свалените килограми?



Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: Bяpa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано16.07.07 10:27



Еми фитнесът помага, ама тичането и колелото помагат повече за изгаряне на мазнините...
А иначе наблягай на месце и зеленчуци, ако караш на бела риба, бело вино и салатки - ше видиш ефекта...


Make money, not war!


Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: Bяpa]  
Автор3лaтнa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 10:53



Здрасти Вяра,
Аз те разбирам прекрасно, защото по същия начин бях стигнала до минимален прием на храна, а килограмите не само не ставаха по-малко, а напротив. Тогава във форума намерих трите диети на доц. Байкова, в основата на които е заложено ускоряването на метаболизма на организма... чрез хранене. Оказва се, че колкото по-редовно се храни човек, толкова обмяната на веществата е по-качествена. Аз също съм писала из форума за тях и дано да не ставам досадна, но това е нещото, което ми помогна на мен. Ако искаш - намери и прочети и ако ти допадне - действай. Успех!



Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: 3лaтнa]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 11:46



Вяра, от значение са също и годините. И за мен допреди 6-7 години килограмите не ми създаваха проблеми, но откакто навърших 30 нещата се промениха - качвам бързо, а свалянето е много по-трудно.



Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: милицa]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:53



Да,наистина и годините са от значение, и за това съм мислила, но при мен определено голям "ефект" оказа това гладуване 2 седмици плюс две седмици захранване, което след това просто даде тласък на бързо трупане на килограми.Когато си върнах старите килограми аз се стреснах като видях, че съм качила още 2-3 отгоре и започнах пак да намалявам храната и така вече 2-3 години карам на полуглад. Хапна ли повечко няколко дни, в смисъл не преяждане, а така както съм се хранела преди гладуването - хоп 1-2 кила отгоре. Обяснението го намерих тук в този клуб, че организма ми вече е свикнал с по-малко храна. Но за мен това не е нормално. Аз съм си същата, но ям по-малко

.



Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: 3лaтнa]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:55



Благодаря ти много!Веднага ще ги потърся тези диети.А каква е разликата между тях, в смисъл коя е за моя случай - не за отслабване, а за задържане на теглото, но по-добро хранене?



Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: Bяpa]  
Авторjennifer_ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 00:31



Здравей Вяра,

много благодаря за постинга ти и да споделения опит. Наистина имах нужда да прочета нещо такова.

Мислех сега сериозно да съм на чай и плодове заради лечителния ефект главно ( е и килограми също) , защото наистина прочиства и наистина работи. Аз го правих за два дни само повече не можах да продължа, но лицето ми се изчисти и запека оправи... обаче после аз просто не знаех какво и кога даа ям. Не изпитвах чуство на глад за много дълго или пък бях свирепо прегладняла без причина, бях отпаднала и така си докарах някакво хранително разтройство и просто организма не ми функционираше правилно.

Сега след като прочетох твоя постинг се убедих че просто тая глупост не си заслужава и освен да си разтроя храносмилателната система друго няма да стане.

А между другото и аз сега се интересувам от здравословно хранене в момента и добър метаболизъм. Аз спортувам всеки ден и затова съм гладна много често. Ям сравнително големи количества но предимно плодове, зеленчуци и готвя вегетарианско. Това също ускорявя метаболизма защото се усвоява лесно.

Успехи!

Джени



Тема Re: пак за йо-йо ефектанови [re: Bяpa]  
Автор3лaтнa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 13:03



Здрасти Вяра,
Ако си ги намерила и вече прочела тук-там за тях, може би си разбрала, че първата я дават основно за сваляне на килограми (имам предвид тази с мляко и плод или зеленчук единия ден, на следващия плодове, белтъци и зеленчук... и т.н.), а другите две като поддържащи и по-щадящи. Аз лично и от трите отслабвам

, но ако съм те разбрала правилно, ти искаш и такъв ефект. От тук научих, че е добре диетата да се сменя през 14 дни, защото организмът привиква към начина на хранене точно за толкова. Така че според мен можеш да си избереш с какво да почнеш, но ги редувай, за да има ефект. И пиши как вървят нещата. Успех от мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.