Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема otslabvaneнови  
Авторgalq (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 15:17



Кажете някакав ефективен начин за отслабване,аз се въртя в някакъв кръг.Бях си 70 ,висока съм 1,76.Реших да опитам да стана 65 с гладуване по д-р Емилова,а станах 80кг след гладуването.Сега качвам до 83-84,после свалям до 80 и си стоя на тези килограми ,после пак 84 качвам,после свалям на 80кг и т.н.Искам пак да съм си 70 кг.На 32 години съм .Помогнете и на мен.Благодаря!



Тема Re: otslabvaneнови [re: galq]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано11.07.07 17:58



Ами това е мила, и аз бях така. В случая голямата и основна грешка е гладуването(за съжаление и аз малко късно я осъзнах) Когато отслабваме нашите мастни клетки не изчезват, а просто се свиват и така ние чисто визуално слабеем. И така, до като гладуваме подлагаме организма си на дефицит от страна на основните храни, витамини и аминокиселини. На всичкото отгоре тези наши симпатични мастни клетки имат и "памет". Та когато спрем гладуването, организмът ни гледа по-най бързия начин да си възвърне предишните килограми, но и не само това - тъй като ние сме го били подложили на глад той трупа и резерв(нещо като защитна реакция да неби да го подложим на повторен глад)И след всичко това резултатът е, че не само скорострелно си възвръщаме предишните килограми но и качваме дори още отгоре. Някои наричат този ефект йо-йо. В случая той е изключително вреден, защото може да ни докара някоя и друга болест като гастрит например. Така, че каквото и да ти говорят и колкото и да се рекламира др Емилова, запомни едно - ГЛАДУВАНЕТО Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНО И НЕ ВОДИ ДО ТРАЙНО ОТСЛАБВАНЕ! Аз например бях 65кг с глад разбирасе едва за кратко станах 55 и след това ударих 72 при положение че никога в живота си не съм била повече от 65! Та единственото решение е балансирано хранене, ограничаване на вредните храни (никакво сладко, тестено, пържено и мазно) и умерено количество спорт. Успеха ти е гарантиран аз вече от доста време съм 52кг и съм висока 172!

Редактирано от Lady_Evil на 11.07.07 18:08.



Тема Re: otslabvaneнови [re: Lady_Evil]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано11.07.07 18:16



А и още нещо - просто си намери диета или хранителен режим, щадящ организма, с добър прием на всички важни съставки за тялото и най-близък до твоя начин на хранене. В интернет е пълно с такива, та дори и в този форум, просто се поразрови малко.



Тема Re: otslabvaneнови [re: Lady_Evil]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано12.07.07 10:57



Само едно не ми е ясно - защо спортът трябва да е умерен?


Make money, not war!


Тема Re: otslabvaneнови [re: drishko]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано12.07.07 11:46



Ами в конкретният случай умереният спорт е най-подходящ. Когато сме с по-нисък прием на хранителни вещества е добре да не се прекалява с тренировките за да се избегне стресиране на организма. Повечкото килца отгоре говорят и за заседнал начин на живот и когато не сме свикнали на интензивно движение организмът се стресира. Освен това тук говорим за отслабване и в тази ситуация от голямо значение е храненето около 80% а спорта едва около 20%. Също така ако имаме наднормено тегло и започнем усилени тренировки организмът ни няма да има време да усвои изгорените калории и мастните клетки просто ще се превърнат в мускули. А веднъж превърнали се в мускули, те няма как да се стопят. Така, че вместо да се слабее просто ще се трупа нежелана мускулна маса. За това аз преоръчвам лекия спорт като за свалянето на килограми най-подходящи са кардио упражненията. Ако нямате време да тичате по пътечката във фитнеса, то и разходките, прибирането пеша от работа също ще свършат работа. Аз например си правя всяка сутрин каланетика в къщи и всяка вечер коремни преси за стягане на коремните мускули. Но запомнете, че спорта е много важен за стягането на тялото. В крайна сметка не е важно какво показва кантара, а какво показва огледалото

Едно леко закръглено, но добре стегнато тяло е в пъти по-добре от едно слабо тяло но с отпусната кожа и стрии. При отслабването за съжаление не винаги слабеем точно на тези места където искаме и този ефект без проблем може да го избегнем в залата. Освен това спортът е много важен и за поддържането на постоянните килограми. Както разбрах в случая е проблем с това какво да правим след като приключим диетата? Е да, ние не сме зайци за да хрупаме цял живот моркови и зеле, за това след приключване на диетата ако продължим да се занимаваме със спорт е най-удачното решение. Така излишните калории които сме приели през деня, можем да ги изгорим вечерта във фитнеса вместо през ноща да ни се лепнат на дупето, нали?
В случая мога да допълня, че е добре да се комбинират и някакви добавки, защото при такова постоянно качване, сваляне и пак качване на килограми най-вероятно организмът вече е с нарушен метаболизъм. Аз бих препоръчала с диетата да се приема и ябълков оцет на таблетки например. Има го във всяка една аптека и не е скъп около 5лв. А ако обънем по голямо внимание на спорта, то може да се приема ел карнитин - също е лесно достъпен, но малко по-скъп около 20лв, но затова пък изключително ефективен. Той се приема непосредствено преди тренировка и помага за по бързото изгаряне на мастната тъкан. Добре е и преди да отидем да тренираме да не се приема никаква храна за да може да се изразходва чиста енергия. Най-много може да се пие кафе за да не ни стане лошо и разбира се много вода.



Тема Re: otslabvane [re: Lady_Evil]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано12.07.07 12:56



В отговор на:

Също така ако имаме наднормено тегло и започнем усилени тренировки организмът ни няма да има време да усвои изгорените калории и мастните клетки просто ще се превърнат в мускули.




Мазнините не се превръщат в мускули. Физиологически е невъзможно. Различни структури са.



Тема Re: otslabvaneнови [re: ss_]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано12.07.07 13:30



По въпроса за превръщането на мазнините в мускулна маса - не бива да го приемаме в буквалния смисъл. Няма да влизам в дълги изречения и термини, но общо взето мускулът се храни с част от тези мазнини. Да видим какво знаем за мазнините:
-изпълняват редица положителни функции в тялото
-С понятието Мазнини се означават 3 групи съединения - триглицериди, фосфолипиди и стероли. Всички те съдържат в молекулите си атоми на химичните елементи въглерод, водород и кислород.
-Мазнините се усвояват доста бавно. Дори съществуват мнения, че пречат на храносмилането на другите вещества. Разграждането на мазнините става едва в червата, под действието на ензима липаза. Тук те се разпадат до глицерол и мастни киселини, след което "отиват по предназначение". Ако обаче са доставени в по-голямо от необходимото количество, много бързо отиват в подкожния слой. И оттам, по Закона за всеобщата гадост, се разкарват много трудно.
-Мазнините са вещества с разнообразни функции. Някои от тях участват в разтварянето и усвояването на витамините А, Д, Е и К. Други мазнини участват в производството на важни хормони (половите и надбъбречните). Мазнините са неразделна част от състава на клетката. Те се разполагат в 2 слоя в клетъчната мембрана и не позволяват на водата да прониква "безнаказано" в нея. Мазнините могат да бъдат и източник на енергия, но се окисляват (изгарят) трудно. За организма е много по-лесно да черпи енергия от въглехидратите. Който е пробвал да изгори излишните мазнини (а кой ли не е пробвал) добре знае това. Мазнините освобождават повече калории, отколкото белтъчините и въглехидратите, и това също е неприятно.
-Ние получаваме необходимите мазнини от белтъчните храни, които поемате. Не е нужно да поемате храни специално за покриване на нуждата от мазнини (като масла например). В сравнение с нуждите от белтъчини и въглехидрати тази от мазнини е минимална. Когато качвате мускулна маса, дозата мазнини във вашата диета може да достигне до около 0,7 - 1 г. на килограм тегло. Когато сваляте мазнините обаче, не трябва да поемате повече от 0,5 грама на килограм тегло. Старайте се да консумирате мазнините през първата половина от деня, за да изгорят и да не се натрупат под кожата.

Ноооо... я да ти го обясня на кратко - действително мазнина в мускул е невъзможно - просто това е израз.

Ииии по-точно - когато подложим тялото си на интензивни тренировки дори да стопим част от мазнините, ние същевременно ще увеличим мускулната си маса. А както знаем мускулите са по-тежки от мазнините и вместо да свалим ние може да качим килограми! Аааа въпроса до колкото виждам е свързан с отслабване!

ПС: Приятеля ми тренира от 10г, сега и мен започна да тренира такаче едва ли ако ям понички и ходя яко на фитнес, ще отслабна по-скоро обратното поради гореспоменатите фактори



Тема Re: otslabvaneнови [re: Lady_Evil]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано12.07.07 13:50



Бляяяяя, малиии как се впуснах в подробности та се отклонихме зверски от темата....но дано поне сега съм максимално ясна





Тема Re: otslabvaneнови [re: Lady_Evil]  
АвторGalq (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 14:34



Благодаря за информацията!Ще действам дано имам успех!



Тема До Lady_Evilнови [re: Galq]  
АвторMнoroo oбъpkaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 19:10



Lady_Evil виждам, че даваш добри съвети, моля посъветвай и мен-
Та проблема ми е такъв- на диета съм от доста време но имам чувството че съм в омагисан кръг! Не ям нищо без проблеми няколко дни но изведнъж нещо ми става, не издаржам и почвам да се тапча, ям какво ли не но но.ай вече налитам на сладкото, после изпитвам чувство на вина и пак спирам да се храня за няколко дни, но след това всичко се повтаря като кошмар. Пак почвам да ям и вече си мисля че наистина имам проблем с който не мога да се справя. По-принцип нямам наднормено тегло, просто съм по едра и от доста време искам да се справя с нередовното си хранене! Моля ви дайте саветиии!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.