Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 02.07.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема хора помогнете ми, много ми е зленови  
Авторkepи (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 20:59



на диета съм от четири дена, не знам колко кила съм свалила общо, но от вчера до днес - 3,5 кг. нямам проблем с пазенето на режим обаче от днес съм на противозачатъчни (за първи път ми е!!!) и се чувствам все едно умирам


трябва ли да спра диетата или противозачатъчните? надявам се някой има познания в тази област и ми каже. надявам се че всичко е нормално, че е нормален ефект от хапчетата като за пръв път.

само да допълня че пия много витамини, правя много упражнения и страшно много движение, храня се със зеленчуци и по малко рибни продукти. но по съвсем мъничко от всичко. пия и чай инхуа за пречистване (но съм още на второто пакетче) и изпих едно кафе как беше там, пак за отслабване. но това беше вчера, днес ми се гади и почти нищо не мога да приема и ме е страх. кое да спра диетата или противозачатъчните??? и двете са ми важни. още малко ми остава до целта, искам да стана поне 54 килограма а сега съм 60, но мъжът в когото си мисля че се влюбвам не може да прави секс с презерватив.... и така изгаряме и двамата. моля ви за съвет, идея нямам какво да правя



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: kepи]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.07.07 01:30



Посъветвай се с гинеколог! Някои противозачатъчни не се приемат от организма, независимо дали си на диета или не. Може просто да ти сменят хаповете и всичко да се оправи. От друга страна, не знам на каква диета си, но ако е много драстична, мъничко успокой нещата. Ще ги свалиш пустите килограми със седмица-две по-късно, не е болка за умиране!





Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: *jull**]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 07:57



Не е от диетата, а от хапчетата. И аз имах подобен проблем, ставаше ми лошо, гадеше ми се и т.н. Наполовината на опаковката ги спрях. Можеш да смениш хапчетата, но първо се посъветвай с лекар. Диетата си я карай, но по-спокойно. Не гладувай, яж по малко, но на често. Не се пресилвай.



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: kepи]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 10:32



Определено е от хапчетата.
Трябва да ги смениш.
И защо партньорът ти да не може с презерватив? Значи на теб може да ти става лошо, да се тровиш с хормони, а той - не може да си сложи една гумичка?


Междудругото - има едни вагинални таблетки - фарматекс, слагат се 10 минути преди акт, предпазват, но само от забременяване.



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: Lali]  
Авторkepи (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 11:25



не съм се изразила може би много правилно. той е готов да сложи презерватив, но просто нищо не става...

аз също съм готова на всичко за него и ако е само временен ефект в началото готова съм да издържа тези първи дни.
моля те кажи ми тези фарматекс сигурно ли предпазват и от аптеката ли се купуват или с рецепта? и двамата сме здрави и най-малко се притесняваме от болести но няма да си позволя да забременея, не мога да обия детенце след това, а и немога и да родя..... вие като жени знаете за какво говоря



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: милицa]  
Авторkepи (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 11:34



благодаря ви много за съветите момичета! не съм ходила на гениколог. просто отидох в аптеката и си купих 2 вида, увериха ме че са най-добрите! Yasmin и Диане 35. почнах да пия от първите като по-слаби, но мога да сменя с другите, само незнам ефекта запазва ли се? и ме е страх, че от тях ще ми стане доста по-зле защото били по-силни. после прочетох някъде че ако взимаш за пръв път ефекта с "умирането" бил такъв. не е чак толкова зле де. мен ме държа около 6-7 часа и после се оправих. днес ще видим как ще е.

искам и още нещо да ви попитам ако може. колко време след приемането на противозачатъчните може да правиш безопасен секс? в аптеката ми казаха че първия месец пак не било сигурно, така че трябвало да изчакаме до втория чак

(това когато никога преди това не си ползвал)



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: kepи]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 11:34



Кери, фарматекс има на вагинални таблетки, има и на глобули.
Аз познавам само таблетките. От аптеката се купуват, без рецепта, няма ограничение в броя за ползване, шумящи са, не трябва да имат допир със сапун обаче, слагат се десет минути преди акта. Предпазват само от забременяване. Не предпазват от полово преносими болести.
Да, сигурни са. Ако имаш редовен цикъл от 28 дни може по средата на цикъла, когато се предполага, че е овулацията освен с фарматекс да прекъсвате и акта, за да си по спокойна.
Освен тези противозачатъчни, които си взела има и други. Опитай с други. Освен това има и хормонални лепенки. Опитай и с тях.
Успех.



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: kepи]  
Автор Lali (пристрастен)
Публикувано10.07.07 11:37



По средата ни цикъла не можеш да ги смениш!
Ако не ти е лошо, продължи с тези.
Ако ти е лошо - спри ги, но имай предвид, че ще ти се разбута цикълът.
Първият месец не е сигурен ефектът.



Тема А ако отиде на лекар,нови [re: Lali]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 11:43



няма ли да е по-добре. Той ще й препоръча таблетки. Нали затова са докторите. И на мен противозачатъчните ми действаха зле. Казах на гинеколожката, а тя ми каза: "Ами спирай ги, като не ти е добре". Но не ми предписа други. Чувала съм, че първите месеци е така, организмът трябва да свикне с тях, но всеки си преценява. Като пък не ти е добре, няма да се мъчиш, я.



Тема Re: хора помогнете ми, много ми е зленови [re: *jull**]  
Авторkepи (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 11:43



благодаря и на теб jull** и на трите много ви благодаря!
все още мисля да изчакам с гениколога, малко съм срамежливичка



не пазя някаква определена диета, защото не знам. дори не знам по колко трябва да ям. затова и незнам дали е строга, но май да. за пет дена съм изяла общо 1 кисело мляко, 1 варено яйце, 5-6 пържени миди, около 200 печена риба хек, 4 домата и една краставица. може и да пропускам нещо, но мисля че е това. но пък правя много упражнения, като мъничка спортувах и дори ми доставя удоволствие, просто се бях позанемарила... Отделно почти не се спирам на едно място, но от вчера просто не можах да си излеза от леглото. и най се уплаших от това, че дори не можех да приемам и течности. но сега преди хапчето за всеки случай хубаво ще се напия....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.