Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 06.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Операция "Коледа" 2007?нови  
АвторXL on yo-yo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 14:03



Търся си съмишленички за дългосрочна офанзива срещу натрупаните кг и съпътстващите проблеми.


Аз съм на 43, имам за сваляне около 60-65 кг, така че ако сте с манекенски мерки и 300 гр. в излишък няма да можем да си бъдем взаимно-полезни.
Ако искате, пишете на xl_on_yoyo @ yahoo.co.uk



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: XL on yo-yo]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 17:21



Идеята ти за коледната "операция" е много добра и имаш подкрепата ми. Аз за един месец свали 9 кг и имам да свалям още 10-15. Иска ми се това да стане до началото на септември, но ако не - и до Коледа ще бъде добре.
При толкова многото килограми, които си натрупала ще трябва да бъдеш страшно упорита. Пробвала ли си и друг път диети и имаш ли някакво отражение от йо-йо? Ако искаш ще ти пиша и на емайла.



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: Didi]  
АвторXL on yo-yo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 17:54



Благодаря, Диди! Преди всичко - браво за успеха! Усещането е страхотно!
Ще се радвам да ми пишеш или ако имаш време, да потоворим.
Килограмите се натрупаха постепенно, с все по-бърз темп напоследък наистина, в течение на около 15 г. През цялото това време съм правила опити за влизане във форма, но, както се вижда от ника, ефектът не е добър. Има много оправдания защо се стигна дотук, но единственото, от което не ме е срам, хипофункция на щитовидната жлеза, която откриха едва преди няколко месеца, така че всякакви усилия преди това състояние да бъде овладяно са били не само безсмислени, но и направо вредни (имам предвид диетите, не отчаяните опити за раздмижване от време на време). Но сега се чувствам ужасно уморена, обезверена, а бе направо отчаяна. Имам нужда някой да ме сръчка, защото май няма да успея да се измъкна сама като Мюпхаузен от блатото.





Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: XL on yo-yo]  
Авторkoleda (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 20:13



Pishi mi na e_vi@abv.bg.Az sushto imam nujda da spodelqm s nqkoi postignatite rezultati.



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: koleda]  
Авторkoleda (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 21:14



Imam problem s poshtata,izvinqvai moga li da ti pisha na tvoqta ?



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: koleda]  
АвторXL on (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 22:23



Да, разбира се - ще се радвам :)



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: XL on yo-yo]  
Авторstegri (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 15:53



Аз се боря за 40 кг. надолу, но съм голям чревоугодник.
От кога почваме офанзивата? аз ще пробвам от утре на месо и зеленчуци. Вие какво ще ядете



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: XL on yo-yo]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 16:53



Здравейте и от мен,
аз нямам за сваляне чак толкова, но около 20 кг. биха ме довели до тези от преди 10 години. Диети пробвах какви ли не, ефекта йо-йо е на лице и вече нищо не смея да правя, за да не натрупам още някое килце. Един ирисолог преди време ми беше казал, че имам хипофункция на щитовидката, но правих изследвания и не показаха изменения на показателите. Въпреки това, четейки за симптомите и аз си мисля, че е прав ирисолога. Но никой не ми предложи някакво средство за стимулиране функцията на жлезата. Така че, сподели как ти откриха хипофункцията и какво лечение ти предложиха, ако не ти представлява проблем. Иначе имам огромно желание да се отърва от сланинките си.



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: stegri]  
АвторXL on yoyo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 18:01



Ами аз я почнах... уж... В една съседна тема за биоритмите има режим, който напълно ме устройва за отскок. Не го спазвам много стриктно, в смисъл, че днес покрай работата пропуснах няколко приема на храна, но на тая жега нищо не ми се яде. За апетита - може би трябва да прецениш кога и какво те води до издънки, и да потърсим по-здравословна алтернатива.
Това, което на мен много ми помага е една програма, която си свалих от интернет - има безплатна 14-дневна версия, която е достатъчна, сп. мен, да ти открие критичните моменти, както по отношение на количествата и балансираност по основни показатели, така и по отношение на микроелементи и пр. Аз например имам много кофти проблем с отоците (още не могат да открият причината) и когато кофти положението в един момент стана ама ужасно кофти точно тая програма откри причината, а именно - любимия ми пресен спанак, заради който К ми беше скочил на 2000% над нормата.



Тема Re: Операция "Коледа" 2007?нови [re: az]  
АвторXL on yoyo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 18:09



Случайно стана. Бях отишла да прибера изследванията на баща ми и пред кабинета на проф. Миланов (в Русе), докато чаках, разпитах асистентката му. И понеже вече ми беше писнало от опити да спазвам режими, и това доникъде да не води, реших за всеки случай да си пусна изследвания. Защо толкова време джипито не се беше сетило, не знам.
В момента съм на Л-Тирозин и след 2 месеца пак ще правя изследвания. От март до сега съм свалила ок. 10 килограма без кой знае какви усилия и без съществани промени в храненето или двиг. режим, но по принцип пре пролетта и лятото си свалям - заради зеленчуците, плодовете или просто от времето.
Между другото, проф. Миланов предлага една драстична схема, която аз не изпълнявам - много зле се чувствах: дехидратиращ медикамент и ограничаване на течностите до 500 мл дневно! Абсурд, чувствах се ужасно, кръвното ми скачашее нагоре-надолу, а бе не изтраях... Спрях и дехидратанта, и ограничението. Ограничавам солта, подправките и пр. и с програмата следя да съм долу-горе в нормата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.