Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 27.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Плодове и чай с мед - начало 18 юнинови  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано11.06.07 11:39



Добре дошли в темата на плодчетата !
Заповядайте чаша горещ билков чай с мед !




Ако смятате , че е време да изглеждате така в банските си ...


Е време за ...





8:30 ч. - чай с мед
10:00-10:30 ч. - порция плодове
12:00-12:30 ч. - чай с мед
14:00-14:30 ч. - порция плодове
16:00-16:30 ч. - чай с мед
18:00-18:30 ч. - порция плодове
20:00 ч. - чай с мед


СХЕМА НА 10-ДНЕВНО ЗАХРАНВАНЕ
Първи ден
8 ч. - чай с мед и лимон или вода с лимонов сок или мин. вода - по желание
10 ч. - порция плодове
12 ч. - чай с мед
12,30 ч. - суров зеленчук №5
14 ч. - порция плодове
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров зеленчук № 5
20 ч. - чай с мед и лимон

Втори ден
12 ч. - суров зеленчук №5 +А /1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + А / 2 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа като първи ден

Трети ден
12 ч. - суров зеленчук № 5 + Г / 1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + А /3 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа както първи ден

Четвърти ден
8 ч. - чай с мед
10 ч. - порция плодове
12 ч. - суров зеленчук № 5 + Г /2 бр./
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров зеленчук № 6 + В
20 ч. - чай с мед и лимон

Пети ден
12 ч. - суров зеленчук № 5 + А /3 бр./ + Б /1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + Д или С
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Шести ден
12 ч. - суров зеленчук № 8 + Г /3 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 9 + П / 3 бр./ + Г /2 бр./ или само В
В 7,10,16 и 20 часа както четвърти ден

Седми ден
12 ч. - суров зеленчук № 5 +Р
18 ч. - суров зеленчук № 7 + Т
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Осми ден
12 ч. - суров зеленчук № 5 + И /30 гр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + У или Ж
В 8,10,16 и 20 часа както четвърти ден

Девети ден
12 ч. - суров зеленчук №9 + И /50 гр./ или Е
18 ч. - суров зеленчук № 5 или № 10 + К
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Десети ден
12 ч. - суров зеленчук № 12 + Н
18 ч. - суров зеленчук № 5 + № 19 + У или З / Тофу/
В 8,10,16 и20 часа като четвърти ден


А/ картоф на пара - средно голям
Б/ морков на пара
В/ тиква - печена или на пара
Г/ препечена филийка пълнозърнест хляб
Д/ порция овесени ядки /1 малка кафяна чашка овесени ядки ври в три такива чашки вода с щипка сол/
Е/ порция качамак /към 1 ч.ч. гореща леко подсолена вода се прибавят 3 с.л. царевично брашно; бърка се непрекъснато върху горещ котлон докато се сгъсти добре; накрая се прибавят няколко капки зехтин/
Ж/ порция булгур / 1 малка главичка лук нарязана на ситно се задушава с 1 ч.л. олио и половин кафяна чашка вода; след това се прибавят 2 кафени чашки булгур; разбърква се за 1-2 минути, след което се добават 5 кафени чашки вода; ври на тих огън до сгъстяване/
З/ 50 гр. кашкавал от соя "Тофу"
И/ сурови ядки - орехи, бадеми, лешници
К/ зелен боб на пара или от консерва
Л/ тиквички на пара / с размер около 15см/
М/ карфиол на пара
Н/ картофено пюре /2-3 големи картофа на пара се пресоват с малко топла вода и се прибавя съвсем малко краве масло/
О/ спанак или лапад на пара като супа
П/ печен пипер
Р/ порция прясно зеле на пара или задушено с малко олио и вода
С/ елда /руската "каша гречка"/ - 1 каф. чашка елда + 2 каф. чашки студена вода; след като заври се изключва и оставя на котлона, докато поеме цялото количество вода
Т/ зеленчукова супа - 2 ч.ч. вода завира с 1 щипка сол и в нея се поставят нарязани на ситно различни сезонни зеленчуци - по ибор. Прибавят се магданоз, целина или копър
У/ зеленчуци на пара - няколко вида, според сезона / моркови , карфиол, грах, зелен боб, зеле, пиперка, камба, евентуално брюкселско зеле, броколи, червено цвекло/, 1-2 ч.ч.

СУРОВИ ЗЕЛЕНЧУЦИ
1. Марули 11. Карфиол
2. Зелени салатки 12. Червена ряпа
3. Краставица 13. Репички
4. Домат 14. Спанак
5. Морков 15. Лапад
6. Зеле 16. Лук
7. Пиперка 17. Праз
8. Камба 18. Чесън
9. Алабаш 19. Червено цвекло
10. Гулия /земна ябълка/




За да запазите постигнатото трябва сериозно да преосмислите навиците си до момента , както хранителни те , така и физическата ви активност , като цяло .
Няма режим след , който човек с безразборно ядене да задържи свалените килограми !

Редактирано от fenixx на 17.06.07 15:53.



Тема Re: Плодове и чай с меднови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано11.06.07 11:48



Така , дойде топлото време и отново си мисля за плажа ... но уви само с мислене нищо не става .
Време е да се вкарам във форма , а и време да се отдам на любимата ми страст ПЛОДОВЕТЕ !
Идеята ми е да изкарам 20 дена , като началото ще е тази събота - 16 юни !
Ще използвам уикенда за начало по няколко причини , едната от които , че винаги първите дни на диета ми е по - лесно когато съм свободна и мога да си се отдам изцяло на мислите относно това как да се въздържа да нападна хладилника !
Имам да свалям 8 кг и се надявам за тези 20 дена и 5 дена захранване да изчезнат яко дим - после продължавам със салатките и по - леките храни .
Да видим дали цветната тема и картинките ще ми доведе още компания ...
Айде момичета не се скатавайте , пишете си с мен !


I`m not a bitch , i`m The Bitch !


Тема Re: Плодове и чай с меднови [re: fenixx]  
Авторбъни (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 14:06



аз пък съм тотално против това гладуване или плодолечение. според мене ще си развалиш организма защото няма да приемаш доста от нещата които са му нужни. да не говорим че в плодовете също има доста захари.за мене идеалния вариант е - спорт и нвд или някакво ограничение - например да се приемат най-вече пилешко, риба, зеленчуци и мнооого малко плодове, като в никакъв случай вечер.
успех!



Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: fenixx]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 15:56



На мен ми се вижда МНОГО сложна за изпълнение, но УСПЕХ и ще чакаме да се похвалиш с резултата.



Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: fenixx]  
Автор Garnier ()
Публикувано11.06.07 23:52



Феникс, аз съм с теб! Снимката, която си приложила ме стимулира много!
Честно казано от няколко дни все се каня да пиша в клуба, но ме е срам до безобразие! Чувствам се много несериозна и безволева. Егати, колко момичета минаха от тук - само аз останах.

Вече не знам колко години станаха!
Поне се заричам да не пускам мои теми, защото опита ми показва, че автора им най не издържа на съответния режим.

Напоследък вина намирам и в противозачатъчните, които започнах да пия. Нещо ми влияят сериозно на апетита.

Няма да изкарам 20 дни, това е абсурд за мен. Предстои ми държавен изпит, в средата на следващия месец, а и в работата ми е напечено. Започвам от утре с череши - с основна цел пречистване, убедена съм, че това е най-подходящият плод за съответната цел. И динята съм набелязала напоследък. Ще видя до къде ще стигна. Срокове няма да слагам, че предполагам как забавлявам със себе си някои хора. Изумен, нали?!
След това ще продължа със салатките.


Успех!



Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: Garnier]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано12.06.07 09:56



Garnie не трябва да те вълнува въобще мнението на околните , особенно ако е негативно ... ти сама трябва да си прецениш как искаш да изглеждаш и дали това в момента е на първи план .
Никога няма да ме хване срам , че пиша тук от години .
Аз съм човек , променям се . Имам периоди , когато имам волям , имам такива когато ми е трудно .
Това да си бил пълен години наред , е все едно да си бил алкохолик - винаги съществува опасността да се върнеш към лесното .
След дългото встъпление , на което аз съм царица да премина към същественото - как се готвя за предстоящата битка .
Минала съм в момента само на салатки , а вечер слагам риба тон към салатката . Намалявам постепенно храната ... но в петъка имам семеен повод , на който мисля да си угодя и да хапна нещата , които после няма да ям поне 1 - 2 месеца .
А в съботата съм ангажирана целия ден с приятни занимания от сорта на ходене на педикюр и т.н. В неделята съм организирала едно семейно ходене на кино ... и така , ще се занимавам тези първи дни с приятни неща , за да отклоня мислите от това , че храна няма да има .
И аз съм за черешките , много добре действат на стомаха при мен .


И нека пак спомена - това е тема за пазещите този режим , не за дискусии дали ви харесва или не .
Свободни сте да пуснете тема с вашия режим и да не четете ...





I`m not a bitch , i`m The Bitch !

Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: fenixx]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано12.06.07 10:03



Това съм го пазил стриктно 7 дни, само по едно варено яйце на ден съгрешение, свалих доста, и ги запазих - после почнах НВД директно...
Кофтито в тия 7 дни беше, че нямах сили за нищо. УСПЕХ!


Make money, not war!


Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: drishko]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано12.06.07 10:16



Нормално да нямаш сили на моменти , но това не е и момента за подвизи в спорта .
През този период трябва човек да си почива и движението да му е предимно от ходене .
При захранването се връщата до 1 - 2 кг , просто се запълва стомаха , който до преди това е бил празен , задържа се и малко течности ... това не е болка за умиране .
Важното е , че дава старт за други режими - свива ти стомаха и ти е по - лесно да се ограничаваш .
Не го препоръчам обаче на хора със слаба воля , после последиците са много неприятни . Изпитала съм ги на гърба си , докато проумея , че не може да се храниш с кило череши и после изведнъж да изядеш половин тава с пица !
Ако не си с нагласата , че после няма да се отпускаш и ще се съобразяваш поне месец два докато ти се закрепи метаболизма след дългия глад - по - добре да не се захваща човек .
Айде стига съм писала , че не ми плащат да вися тук , а да работя



I`m not a bitch , i`m The Bitch !

Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: Didi]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано12.06.07 10:19



Диди , кое ти се вижда сложно ?
Няма нищо подобно - през деня седиш на едно кило плодаве и пиеш , когато решиш чай с мед ...
Захранването е малко по - сложно , но и там не виждам проблем - човек да замести плодовете с зеленчук .


I`m not a bitch , i`m The Bitch !


Тема Re: Плодове и чай с мед - начало 16 юнинови [re: fenixx]  
Автор Garnier ()
Публикувано13.06.07 00:14



Fenixx , май един от най-сериозните ми проблеми ще се окаже, че съм безволева. Този път (за кой ли път) ще дам всичко от себе си, пък каквото се получи. И да не успея - няма да се убия, я.

Благодаря ти за подкрепата - всъщност толкова много пъти съм я получавала в твое лице, че вече им изгубих бройката. Депресираме в случая това, че аз си стоя все на едно и също дередже. Иначе ми е ясно, че сме хора и се променяме...

Отчитам, че днешният ми ден мина изключително добре. Не мога да спазвам режима по часове за съжаление, пък и този чай никак не ми е по-вкуса.
За деня:
- чаша билков чай с мед
- череши (около 500 гр, а може и повече)
- диня (сигурно над 200 грама, да кажем 300)
- едно бонбонче от тези за смучене - надали е някакво прегрешение, но го ползвах като заместител на дъвките, коитео толкова обичам, от утре няма.


Мисля, че няма да е проблем, ако хапвам и по малко над кило плодове, нали?! Като калоричност ще се компенсират с тези от меда, пък ако е диня - то си е вода.

В четвъртък ще присъствам на масово угояване. Да видим как ще се справя. Но преди това има утре, пардон вече днес!

Редактирано от fenixx на 13.06.07 07:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.