Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 29.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Maцypaнa-мъpмopaнa (виж ме ;))
Публикувано18.06.07 13:06



И при мен работи! Говорим наистина за трайни резултати. И това е правилното и здравословно задържане на теглото. Подкрепям те!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Maцypaнa-мъpмopaнa (виж ме ;))
Публикувано18.06.07 13:12



знаеш ли, няма сигурно човек, на който да не му се дояжда. Но ако си отпуснеш един ден или вечер душата с нещо много, ама много любимо, на другия ден го даваш по-скромно. Т.е. озаптяваш неконтролируемото ядене. Нали така? Иначе и аз като теб сама си измислям режима, този, който се отразява най-добре на тялото ми. Но със сегашния си дългогодишен (е, май е пресилено, но вече 2 години задържам резултата, та мога да го нарека така) успех и на фона на предишните ми всякакви опити за вталяване (какви ли не диети съм изпробвала от 9-ти клас насам, а сега съм на 31год.) мога да кажа, че единственият "читав" режим е този, който е съобразен с нуждите на тялото ти, изключва глада, здравословен и балансиран е по отношение на храненето и е наситен с активна спортна дейност (поне 3 пъти седмично - фитнесинструкторът ми, навремето когато започвах ми каза, че от по-лека натовареност няма смисъл, а 3 пъти седмично е оптимално, по-голямата натовареност е за трупащите маса).



Тема Re:нови [re: Mari]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано18.06.07 15:01



Не бих препоръчала да гладуваш
Само ще освирепееш още повече
Не изяждай по 1 кило череши на ден, де
Аз си позволявам от всичко по малко, колкото да ми мине мерака и да не се тормозя и измъчвам
Примерно днес си купих една малка кофичка малини, хапнах и една шепа черешки, 4 кайсии, 1 праскова и 2 ябълки - това от сутринта до сега
До довечера мисля да унищожа още поне 2-3 плодчета
То ако сега не хапнеш, когато им е сезона - кога?
Всеки плод съдържа витамини и всякакви други полезни вещества
Не се лишавай от нищо!
Но си набави храни с фибри - ето ти линк за фибрите



Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Тема Re:нови [re: Maцypaнa-мъpмopaнa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано18.06.07 15:18



Ами да!
Винаги съм била на мнението, че ако човек се вслушва в тялото си, ще разбере коя е най-правилната диета
Само не мога да разбера кое отключва страхотния апетит, който ме напада понякога - апетит за сладоледи, пасти, тортички - ей такива греховни неща!
Не знам при вас, но аз ако се подложа на убийствена диета със страхотно гладуване, просто си скапвам храносмилателната система
Вярно, отслабва се доста, НО на каква цена?
Затова съм установила, че трябва да се хапва по малко от много неща
Две хапки от любимата тортичка няма да навреди на никого, но ще си доставите удоволствие, после пък се разходете пеша за 30 минути и ето - калориите ги няма, а вие сте доволни, че си хапнахте сладичко
Единствените неща, от които се лишавам напълно, са много мазните храни, тежките меса като свинското с разните му там сланини
Телешкото го ям рядко, да кажем веднъж в седмицата, пилешко и риба на корем, но без да ми става тежко
Избягвам и пърженото, панираното - натоварват ми стомаха
Много ме изкушават разните суджуци, луканки, сушавици и прочие неща, защото като малка много са ме хранили с такива работи и просто умирам за такива, но в същото време не са особено полезни и диетични
Затова в неделя си взимам една малка луканчица примерно или 3 пръчки сушавица и си отрязвам по малко като ми се прияде, та чак до другата неделя

Лошото при драстичните диети е, че веднъж като си `изнасилиш` организма с 3 вида храна за 3 месеца, после като почнеш да се храниш по-нормално - всяка хапка ще отива право за запълване на депата мазнини, които така безпощадно сме изпразнили преди това
Организмът си има своя система за контрол на запасите вещества и успешната диета СЕ СЪОБРАЗЯВА с тази система
В момента, в който драстично падне количеството на дадено вещество, се активира нашето желание да си го набавим
И като не хапнеш нищо сладичко цял месец, после като те нападне едно неустоимо желание да изядеш 1 сладолед, 2 вафли Боровец и 1 шоколад Милка наведнъж и се чувстваш гадно и виновно, нали?
А колко по-лесно е да си позволяваш малки прегрешения 2 пъти седмично, но да си запазиш душевния мир

Разбира се има и жени, които успяват тотално да нокаутират и приспят тази система за контрол на веществата в организма, но запомнете, че това не е полезно в дългосрочен план
Тялото е устроено да работи с наличност от богата гама вещества и ако допуснете 1 да мине под критичния минимум - започвате да се борите срещу собственото си тяло

Така виждам нещата аз!
Стана дългичко, а?



Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Тема Re:нови [re: Maцypaнa-мъpмopaнa]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано18.06.07 15:46



Явно всички тук сме на едни и същи принципи. Измисляме си режими и диети. Но честно казано, не мога да се вмъкна нито в една диета, да я спазвам точно и да й робувам. Позволявам си малки прегрешения, но смятам, че те не могат да ме объркат. Например две плочици от шоколада на детето - нищо работа, а същевременно ти е минал мерака. Въпросът ми е за овесените ядки: Защо ги смятат за храна, която е силно калорична, дава енергия и т.н., а същевременно се препоръчва при диети? Всъщност 100 гр. овесени ядки са към 380 калории. Но аз закусвам с около 3-4 с.л. в половин кофичка кисело мляко, което е добре, нали така.



Тема И аз, а и много други клубари тук ги виждаме понови [re: Bиливap]  
Автор Maцypaнa-мъpмopaнa (виж ме ;))
Публикувано18.06.07 16:03



Същия начин нещата, но лично ти благодаря за пространното и систематизирано изложение. И понеже виждам, че си експерт, може ли един "тъп" въпрос. Просто никъде не намирам отговора му - протеиново блокче ли е "Корни"-то? Защото аз се храня около 4ри пъти дневно, а едното ми "хранене" е обикновено с "Корни", просто защото не мога да ям плодове -е, мога, но не са ми вкусни. И съм доказателството, че такова "сладко прегрешение" не е фатално дори и със сто грама. При балансиран хранителен режим, мисля че няма "забранени" неща. Разбира се, в приемливи количества. Все пак, важен е отрицателният калориен баланс, а не лишаването от едно или друго. Макар и аз да се лишавам от някои любими неща - хляб, газирани напитки, пържено, панирано.



Тема Re:milka 73нови [re: milka73]  
АвторMari (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 16:06



Sled kato ne robuva6 na dietite kak otslabva6?



Тема Re:нови [re: milka73]  
Автор Maцypaнa-мъpмopaнa (виж ме ;))
Публикувано18.06.07 16:11



Абсолютно да. Аз закусвам 4 с.л. овесени ядки, знаеш, от вечерта накиснати във вода, а на сутринта - с настъргана половин обелена ябълка, като към тази смес добавям 20 гр. стафиди и/или 20 гр. орехи (орехите са много, много алтернативни, обикновено след "белтъчния" ми ден)



Тема Мило момиче, отслабваш точно защото НЕ робувашнови [re: Mari]  
Автор Maцypaнa-мъpмopaнa (виж ме ;))
Публикувано18.06.07 16:13



на диети, а имаш здравословен хранителен режим, при който не изтощаваш организма си. Защото ако с диета го лишаваш от нещо - той си "отмъщава" и си наваксва после неимоверно бързо.



Тема Към Mariнови [re: Maцypaнa-мъpмopaнa]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано18.06.07 16:55



Мари, отслабва се и още как. Значи строго ограничаваш и изобщо премахваш поне в началото хляб и тестени изделия, сладко и мазно. Сега поне има разнообразие - зеленчуци и плодове на воля, салати - колкото искаш. Задължително закусвай и въобще не пропускай хранене - храни се по 4-5 пъти на ден като изключваш горепосочените храни. Яйца, нискомаслено мляко, извара, нетлъсто месо, мюсли, овесени ядки - има с какво човек да се засити, нали разбираш.
Мърморанке, какво включваш в белтъчния си ден?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.