Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови  
АвторEЛИ (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 12:41



Разбрах че разделното хранене дава доста добър ефект!Мисля да го почна. Вие какво ще кажете??Хайде заедно!Ще си разменяме резултати и рецепти!Кой е с мен???



Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ! [re: EЛИ]  
Авторpuhkava (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 13:30



От няколко месеца се храня така и съм доволна. В началото ми беше малко стресиращо, но постепенно свикнах. Чувствам се добре, нямам проблеми със стомаха, като подуване, газове и болки. Отслабването става бавно, но трайно и равномерно по цялото тяло. Не съм експерт, но каквото знам от личен опит ще споделя.
Успех!



Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: puhkava]  
АвторEЛИ (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 14:14



Някъде прочетох, че едно момиче отслабнало с 15 кг. за 2 месеца само с разделно хранене. На мен обаче ми се струва малко невъзможно. Пухкава, ти какво ще кажеш?? Моля те дай някакво твое примерно меню!!



Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: EЛИ]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано25.02.07 14:50



еми aз също бих искaлa дa почнa-стомaхчето ми ме зове дa го прочистя, дa ви питaм кaкви принципи имaте за разделното хрaнене, щото мaй всеки знaе рaзлични нещa.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: secret_19]  
АвторEЛИ (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 15:08



Имам книгата на Владимир Леви - "Ръководство по разделно хранене" и от там чета!Принципът е да не се смесват белтъчини /месо;млечни храни/ с въглехидрати /картофи,ориз,хляб и тестени изделия/!



Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: EЛИ]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.02.07 16:34



Не съм наясно с разделното хранене и сикам да задам въпрос, ако знеш отговори ми........ кавате че не трябва да се смесват примерно белтъчини с въглехидрати, но да вземем например боба, в него има около 23% белтъчини 60% въглехидрати и също така някакъв малък процент мазнини, та въпроса ми като ядем например само боб , без хляб и нещо друго, това би трябвало да е разделно хранене, но пък в самия боб има съставки и на трите основни хранителни компонента, белтъчини, мазнини и въглехидрати......



Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: lvaylo]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано25.02.07 17:14



еми то по принцип почти всяка еднa хрaнa съдържa и трите видa състaвки , вaжното коя състaвкa е в нaй-голямо количество-в случaя нa бобa-въглехидрaти. вaжното е дa не се смесвaт нaпример -кaртофи със сирене, месо със кaртофи, плодове с основнaтa хрaнa и т.н.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: secret_19]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.02.07 18:20



вaжното коя състaвкa е в нaй-голямо количество-в случaя нa бобa-въглехидрaти

Да, но лично съм чувал, че примерно боб с хляб не трябва да се яде, а, както в боба и хляба въглехидратите са преобладаващи, тогава какво, това разделно хранене ли е или не ?



Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: lvaylo]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано25.02.07 18:25



по принцип aко искaш дa отслaбвaш или дa се хрaниш здрaвословно не се яде хляб, специaлно aз където съм челa хлябa се отричa кaто хрaнa за здрaвословен нaчин нa живот. естествено не могa дa съм 100 % сигурнa за товa ще чaкaме и други мнения.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: ХАЙДЕ НА РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ!нови [re: secret_19]  
Авторpuhkava (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 11:20



За 1 месец през лятото, отслабнах с 7 кг - достигнах нормално тегло за мен от 52-53кг. Докато се хранех разделно ги задържах. Относно режима, смятам, че при всеки е индивидуално. Лично аз не закусвам, просто нямам апетит сутрин. Случвало ми се е да го правя известно време ( трябваше да закусвам, защото пиех лекарства ) и от това ме заболяваше стомаха и не се чувствах добре целия ден. Първото ми хранене за деня е ранен следобед - тогава огладнявам. Ям някакъв плод самостоятелно или смесен с малко ядки и кълнове. През деня пия много чайчета. Вечерям, когато истински огладнея. За вечеря приготвям задължително някаква салата, която комбинирам с белтъчна (сирене; малко кашкавал; пилешко месо; риба; морски дарове) или въглихидратна (картофки; филийка хляб; ориз) . Общо в това се състои моя режим. В началото ми се струваше, че нямам много избор в храната, но постепенно се убедих, колко много неща могат да се приготвят. По принцип не си падам по месото и това може би е в мой плюс.
Стана въпрос за бобът, който е доста трудна храна. По - чувствителните стомаси са го усетили. Всички храни съдържат белтъци, мазнини и въглихидрати. При разделното хранене от значение е кой от всички е доминиращ. За да се спазва този режим е необходимо да се отървем от общоприетите комбинации като хляб със сирене; пиле с ориз; месо с картофи; ризото с морски дарове и много други такива.
Хляб ям пълнозърнест, предпочитам препечен. Комбинирам го със салата или с друга въглихидратна храна. Разбира се не трябва да се прекалява.
Ако не изпитвам силен глад или когато забележа, че имам нужда от разтоварване карам на плодове целия ден.
Започнах с трите книги "Сила за живот" и там открих неща, които ми допадат.
Не искам да налагам нищо на никой!
Радвам се ако мога да помогна. Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.