Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 27.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ауу колко съм необразован...нови [re: drishko]  
Автор Blake (член)
Публикувано26.01.07 17:53



ама аз без диети просто без тестено, газирано, сладко и пържено отслабнах от 117 на 93 със спорт

Ти си ебаси образа честно - без диети, ама не ядеш 20 неща, хаха... то и тва си е диета бе образ...

Друг път чети ВНИМАТЕЛНО - виждам не оспорваш твърдението ми, че диетите и спорта действат САМО ДОКАТО ги правиш, но се заяждаш ей така, нали?



Тема Re: Ауу колко съм необразован...нови [re: Blake]  
Авторdrishko (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 09:54



Ама ти имаш някаква форма на гениалност - естествено, че всяко нещо има ефект в някакъв обозрим период - то и език като учиш, ако не го употребяваш започва да ти се изгубва - ти какво искаш да тренираш само януари и февруари, а да си остава ефекта цяла година.
А тия продукти съм ги ограничавал само докато сваля въпросните килограми, сега си ги позволявам, но гледам да не прекалявам...

И НЕ - нямам приятели, които постоянно се ограничават и спортуват, и не успяват, имам такива, които само твърдят, че го правят...



Тема Re: Ауу колко съм необразован...нови [re: drishko]  
Автор Blake (член)
Публикувано27.01.07 16:33



Ами именно това исках да кажа, но си чел през ред явно. Напълняването се получава заради някакъв ГЕНЕРАЛЕН проблем, който се мъча да открия. За да се реши проблема, трябва да се намери съответното ГЕНЕРАЛНО решение. Всички останали средства (спорт, диети, гладване и ограничения) САМО ВРЕМЕННО променят състоянието на пълнеещия и НЕ СА РЕШЕНИЕ на проблема.

Така по-ясно ли изглежда?



Тема Re: Ауу колко съм необразован...нови [re: Blake]  
Авторlainio (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 11:45



Ако си спортуваш постоянно, и спазваш някакви рамки в храненето, може да си решиш генерално проблема. Ако имаш проблем с хормоните трябва да го решиш, ходи на ендокринолог и изследвания.
В общи линии здравото тяло е продукт на много воля и старание - ето защо смятат пълните хора за слабохарактерни, въпреки че аз се дистанцирам от това мнение... Не може да стане магически - освен ако няма хирургическа намеса...



Тема Re: Ауу колко съм необразован...нови [re: lainio]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано28.01.07 15:01



Не всеки има време и възможност да спортува, как си предтавяш човек тежащ 120 килограма да бяга примерно, освен това ако е затрупан с работа пак нестава....и друго, има хора с бърз и бавен метаболизъм, както и с различна структура на тялото, при едни със спорт и много усили се свалят колограми, а при други по-лесно, без спорт и усилия......лично познавам хора, които ядат така здраво, че ако аз ядях по толкова щчх да съм 120 кг, а те не повече от 70, ако има някой по знаещ нека обясни как се получава това.



Тема Re: Ауу колко съм необразован...нови [re: lainio]  
Автор Blake (член)
Публикувано28.01.07 16:53



Хммм... честно казано, не мога да те разбера. Аз ти говоря едно, а ти - друго. Ако спортувам постоянно... А ако не спортувам кво праим??? Не мога и не искам да спортувам...

Как да ти го обясня по-образно - не знам... Ето ти един пример - да речем, че в момента се оплаквам от големи сметки за ток. Ти ми предлагаш 2 решения - или да стоя на тъмно и студено (диета), или да въртя педали и да си генерирам ел. ток (спорт). Това добре, но аз търся друго решение - нещо като безплатен ток - например от слънчева енергия, така че хем да не въртя педали, хем да стоя на светло и топло.

От тази гледна точка решенията ти наистина са временни...

При това решението което аз търся, е съвсем реално и постижимо - както вече писах по-нагоре, явно в човешкото тяло има механизъм, който да регулира теглото независимо от приетата храна като качество и количество. Сигурен съм в това, просто защото съществуват хора, при които този механизъм работи, и такива, при които механизмът НЕ работи.

Ако продължаваш да упорстваш с диетите и спорта, моля не пиши повече. Разбрах гледната ти точка, разбери и ти моята.



Тема Блеик?нови [re: Blake]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 18:42



"При това решението което аз търся, е съвсем реално и постижимо - както вече писах по-нагоре, явно в човешкото тяло има механизъм, който да регулира теглото независимо от приетата храна като качество и количество. Сигурен съм в това, просто защото съществуват хора, при които този механизъм работи, и такива, при които механизмът НЕ работи."

Ти лично познаваш ли такива хора отблизо , в смисъл, живееш ли с такъв човек, когото наблюдаваш 24 часа и при когото този "механизъм" работи??
Стана ми много интересно, защото и аз преди мислех като теб- имам приятелка много слаба, която ако я чуеш какво яде /това което тя казва/, направо е достатъчно за половината сомалиици да се нахранят. Когато сме се виждали навън тя винаги яде най-много от всички присъстващи и не пропуска да спомене, че на нея структурата и е такава, много бърз метаболизъм и т.н. Да, чудесно, ама се оказа, че не истина. По стечение на обстоятелствата се наложи да да бъдем заедно за една седмица 24ч. в денонощие- ами, тя не ядеше!! След като яде един път през седмицата "показно", повече почти не хапна за тази седмица, освен по 1-2 бисквити на ден, колкото да не припадне. Като се върнахме, питах дъщеря й майка й яде ли в къщи? и отговора беше "почти никога"! Всички наши приятелки й се възхищават на "механизма" или "метаболизма" или каквото там искаш да го наричаш, аз на никого не съм казала нищо, но за себе си си направих изводите.
А в последствие научих, че след всяко виждане с нас тя ходи да бяга поне 2 часа в парка, но на нас казва, че ненавижда спорта.
Та ми е чудно твоите наблюдения от къде са?
Съпруга ми яде на всеки 2 часа, защото огладнява, но като му изчислих калориите няколко последователни дни, се оказа че е постоянно в отрицателен баланс.
Та моя опит, както писах и по-горе, е ядеш по-малко, отколкото изразходваш, но ако ти имаш други наблюдения ще се радвам да ги споделиш.



Тема Re:аз познавам такъв човек...нови [re: Mиpa]  
Авторsixth (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 21:23



който постоянно яде и не качва.И мога да го кажа със сигурност,защото ми е бивша съученичка,прекарвахме много време заедно и извън у-ще.тя яде буквално за 3-ма.Аз съм и се чудила къде побира толкова много храна.не спортува.
Когато забременя беше много щастлива, защото качи 10-ина кг и викаше че ако може да задържи поне 5 от тях ще е добре.Да, ама не!След като роди стана с 5 кг по-слаба отколкото и преди това.Тя е висока ооло172-3 см и цял живот е била 52 кг, а сега е 47,
Това е другата крайност, която също не е много добре според мен.Ей на това викам аз бърз метаболизъм.



Тема Re: Дискусийка: Правилният начин/метод за отслабване?нови [re: KatrinKa]  
АвторГaля (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 23:44



Как ги свали по-точно тези килограми?



Тема Re:аз познавам такъв човек...нови [re: sixth]  
Автор Meila (непознат )
Публикувано29.01.07 00:05



Аз пък искам да кажа,че с времето нещата се променят-съвсем до скоро си хапвах по 1/2 хляб на едно ядене,без да броим манджите и бях с манекенски данни. Ето,че сега,обаче нещата са по-различни,метаболизма ми е по-бавен и не,че съм дебела,но бричовете са и най-големият кощмар,също и целулитът.Искам да попитам някой знае ли препарат или метод за засилване на метаболизма? На кой орган се дължи това?Ама моля ви не ми давайте рецепти за остлабване,а а ко може някой конкретно да ми отговори има ли такъв препарат и кой орган е "виновен" за забавянето на метаболизма?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.