Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 24.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема по колко вода дневно и защо??нови  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 19:06



Здравейте.

Защо навсякъде пише, че трябва да се пие много вода, примерно 2 л дневно, без да се отчита каква храна се приема, дали е лято или зима?

Аз не мога да пия 2л вода през зимата, става ми гадно, даже ми се струва горчива.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Mиpo]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано17.11.06 23:52



Не трябва да се пие повече вода, отколкото ти се пие. Дори войниците в Ирак използват специални хидратиращи раници - за да могат да пият вода, но в ограничено количество. Лошото е, че като се пие много вода може да се стигне до дехидратация и други проблеми. Ако пък се пие по-малко - също. Оптималното количество е колкото ти се пие - зависи най-вече от състава на храната. Аз лично напоследък пия доста - около 2 литра дневно, но предимно изотонични напитки. При тях предимството е, че изгубените минерални соли се възстановяват, а те наистина утоляват жаждата. Затова в горещо време напитките подсладени със захар - например кока-кола утоляват жаждата по-добре, отколкото чистата вода.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Изyмeн]  
АвторИвka (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:17



Извинявай,Изумен,обаче наистина ме изумяваш с глупостите си.Как можеш да твърдиш,че в горещо време напитки,съдържащи захар,утоляват жаждата?Това не е глупост,а направо тъпотия.Нито в горещо,нито в топло време колата или нещо от сорта,утоляват жаждата.
А вода трябва да се пие по ред причини,авторът на темата да ползва Гугъл,а не да задава тук елементарни въпроси.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Ивka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.11.06 12:44



Не ми вярваш, а ? Е, твоя воля.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Ивka]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 18:59



На мен ми изглежда съвсем логично да се вслушаш в организма си - нали жаждата е за това?

Съмнявам се, че някое животно пие повече, отколкото му подсказва жаждата.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Mиpo]  
АвторИвka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 11:31



Еми като ти изглежда логично,вслушвай се и това е.Аз лично като бях по-малка ми се припиваше вода веднъж на 2-3 дни.Аз трябваше ли да се вслушвам в тялото си,а?Или в разума си?В кое от двете?И не мога да разбера защо задавате въпроси тук след като вече си имате изградено мнение.Каквото и да се напише,вие си знаете вашето.Каква е целта нещо не става ясно.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Ивka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано19.11.06 16:11



Би ли ми обяснила защо според теб трябва да се пие много вода?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Изyмeн]  
АвторИвka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 20:03



Не ми се пишат неща,за които има безкрайно много информация и в нета и не само.А и ти самия много добре знаеш какви причини ще ти изтъкна,така че не считам за нужно да ги изброявам.



Тема Re: по колко вода дневно и защо??нови [re: Ивka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано19.11.06 21:49



Ами изтъкни ги... Аз колкото много глупости съм прочел - вероятно повече, отколкото всичко, което си чела ти. Разликата е, че някои просто четат, а други четат и мислят. Когато правиш нещо - трябва да си наясно с причините за това да го правиш и с последствията. Все пак ще поставя въпроса и в клуб "Химия", където вероятно ще получим компетентен отговор. Ако искаш задай този въпрос и в някой друг - медицина например. Освен това в клуб "Физика" с гаранция ще се намерят компетентни хора.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: по колко вода дневно и защо?? [re: Изyмeн]  
АвторИвka (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 09:59



Така-защо трябва да се пие повече вода?Защото тя участва в процеса на разграждане на мазнините и не само,че участва ами не може да се мине без нея.За разграждане на една молекула мазнина участват 18 молекули вода,ако не се лъжа.И тъй като въпросът е зададен в клуб "Диети" се предполага,че това е целта.Надявам се,че този отговор те удовлетворява.Ако човек няма за цел отслабване и правилен хранителен режим,може да си пие доволно малко вода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.