Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стеатоза - диетанови  
АвторПpитecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 11:18



Здравейте Дами!

Помогнете.....цяла сутрин се равя в нета,за да открия някакъв хранителен режим при заболяването Стеатоза на черния дроб.
До преди десетина дни аз нямах никаква идея,че има такава болест на черния дроб - омазнавяне или омасляване,нещо такова....но го откриха на съпруга ми и сега ми е много притеснено - та той е само на 33 години.
От това ,което прочетох за тази болест,разбрах че е доста сериозно заболяване,алкохола трябва да се спре и че трябва да се спазва някакъв хранителен режим,но никаде не пише какво точно да се яде....

Така че, Дами ако някоя от вас знае какво точно се комсумира докато тази стеатоза отшуми,моля да ми напише или да ми изпрати някакъв сайт където да погледна!
Предварително благодаря на всички!



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: Пpитecнeнa]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано20.11.06 11:42



Най - добре питай лекуващия му лекар. Аз лично бих се доверила само на медицинско лице, ако е сериозна болеста. Пожелавам ви бързо оздравяване.



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: Пpитecнeнa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано20.11.06 12:06



Най-доброто, което можеш да направиш в случая е да попиташ лекуващият лекар, който е поставил тази диагноза за подходяща диета. По принцип при заболявания на черният дроб самите лекари ти казват каква диета да спазваш, какво можеш да ядеш, пиеш и какво не.



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: Sony^-]  
АвторПpитecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 12:10



Благодаря!

Ние вече сме говорили с лекуващия лекар,но това което ни казват е да се спре алкохола напълно,да се намалят тлъстите храни....но като си помисля,ние тлъсто не ядем,тъй като аз имам склонност към напълняване и постоянно пазя някакви диети т.е. опитвам се да ям здравословно и в къщи ядем много пилешко,пуешко,риба,зеленчуци....така че ми е трудно да измисля какво друго да готвя.... и ми е малко объркано,ще ми бъде по-сигурно ако знам какво точно да ядем.
Днес съпругът ми ще ходи на още един специалист и се надявам той да даде някакви по точни указания.

Още веднъж благодаря!



Тема Re: Стеатоза - диета [re: Пpитecнeнa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано20.11.06 12:20



Препоръчват за прочистване на черният дроб да се направи не бих казала точно коктейл, но нещо подобно. Равно количество мед, лимон и зехтин и да се взима по 3-4лъжички на ден от тази смес.
Примерно 1кг мед, 1кг изтискани лимони и 1л зехтин.



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: KatrinKa]  
АвторПpитecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 12:52



Много благодаря за "коктейла"!

...колко време обаче трабва да се взема тази смес?



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: Пpитecнeнa]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 13:10



Препоръчано на мой близък от лекар, помогна му.

В идеалния вариант - поне 3-4 месеца на напълно вегетарианска диета, и то главно пресни салати, маслини и зеленчукови супи. Обезателно със зехтин, а не с друга мазнина. Картофи, ориз и варива - по възможност по-рядко. Без пържено и запръжки. От животинските продукти може само кисело мляко, но обезмаслено.
Като изключение (ако не може да издържи) се допускат постна риба, сирене и кашкавал, но по малко и рядко.

Опитайте, но ако е "месар", трудно ще издържи. Затова пък резултатите са много добри. В нашия случай човекът се оправи за половин година, въпреки че е значително по-възрастен.



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: Пpитecнeнa]  
Авторtartarianeyes (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 13:28



Преди 3 години и мъжът ми имаше стеатоза. Назначиха му само хранителен режим - без кафе, алкохол, пържени храни и подправки. Лекарства не му изписаха никакви. НО:
- в продължение на 6 месеца пиеше всеки ден Хуск и Цитросепт. Цитросептът е адски горчиво и гадно нещо, но се чувстваше много добре. Шест месеца минимум са необходими, тъй като и двете неща (Цитросепт и Хуск) са хранителни добавки, а не лекарства, и е необходимо да се пият по-дълго време.



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: Пpитecнeнa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано20.11.06 13:31



1месец е добре. след това прекъсване от 3-4месеца и може пак.
и трябва да ходи на контролни изследвания на 2-3месеца, а даже е най-добре всеки месец. За да следят показателите му и състоянието на черният дроб.
По принцип би трябвало и да остане 10дни в болница на системи или поне да ходи всеки ден за вливанията. Не знам вас лично какво са посъветвали. Само с диета не става, или диетата трябва да продължи поне 1г.



Тема Re: Стеатоза - диетанови [re: tartarianeyes]  
Авторfsone (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 09:13



В каква дозировка приемаше цитросепта?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.