Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 17.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема вярно ли е?нови  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 00:27



Една позната сподели с мен начина си на хранене-тя не е от най-слабите,но за годините си е с добри кг.
Тя спазва някаква нейна си монодиета-аз поне не съм чела такава като нейната,а именно:
всеки ден се яде каквото пожелаеш,но САМО това през целия ден без оглед на количество,калории и т.н.
напр.-баница с майонеза-това ядеш на закуска, на обед,на вечеря,и когато си поискаш,или пък-шоколад-цял ден неограничено количество шоколад..
възможно ли е това да е начин наистина да запазваш постигнатите си с разни диети кг? възможен ли е подобен режим на хранене да не води до напълняване??



Тема Re: вярно ли е? [re: питaнka]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 02:29



Категорично не е възможно, освен ако количествата не са мизерни.



Тема Re: вярно ли е?нови [re: питaнka]  
Автор KatrinKa (новак)
Публикувано27.10.06 09:57



Доста абсурдно звучи това.
Да ядеш баница с майонеза, или шоколад цял ден и да запазваш килограми. Но зависи от метаболизма на жената, от движението и през деня и т.н.
Има моно диети, но там се яде основно плодове, зеленчуци, картофи, пиле. Цял ден един вид зеленчук, или плод, после картофи, после пиле.
Лично аз не съм пробвала такава диета, но предполагам има ефект. Зависи ти какво искаш да постигнеш.



Тема Re: вярно ли е?нови [re: KatrinKa]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 10:36



Искам да си смъкна кг и после да намеря начин на хранене без ограничения и постоянно изчисляване на ккал и т.н....:(е,ясно ми е ,че ако един ден си позволя храна ,от която определено се пълнее,на другия ще трябва да разтоварвам..но един ден се търпи,а постоянно да гризеш разни треви :((( ммм това ме изнервя:(





Тема Re: вярно ли е?нови [re: питaнka]  
Автор KatrinKa (новак)
Публикувано27.10.06 10:56



Тогава може да ни дадеш малко повече информация за ръст, килограми, какво искаш да постигнеш, режима ти на хранене и на живот досега, за да може да ти предложим нещо.



Тема Re: вярно ли е?нови [re: питaнka]  
Автор velibarabeli (чудеща се)
Публикувано27.10.06 19:17



Защо да не е възможно? Ако не се тъпче, а яде колкото й се яде. Когато човек не се ограничава психологически е по-малко вероятно да се нахвърля на храна. Но не мога да си представя какъв е тоя живот: малко скучно-задължаващо ми се струва, а и как се постига пълноценно хранене?
Иначе по въпроса с яденето на шоколад, има един режим на д-р Зермати. Цялата идея е това, че мозъкът ни най-добре знае от какво имаме нужда и когато си дадем сметка как да го слушаме не се качват кг. Там има и една поредица от тестове от типа на тази диета, целта им е да те убедят, че не една храна сама по себе си води до напъкняване, а цялото й вписване в хранително-двигателния режим




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.