Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 18.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Интернет дневникнови  
Автор lna-Maya (непознат )
Публикувано11.07.06 10:57



Здравейте, момичета и момчета,

От доста време посещавам клуба като четяща, често пъти съм се вдъхновявала от усилията и успехите на някои момичета тук, друг път сериозно съм се замисляла над причините за неуспехите. Самата аз, като повечето момичета тук, съм имала възходи и падения. За съжаление в последните две-три години вторите са доминиращи. Въпреки това не спирам да се стремя към един балансиран и здравословен начин на живот,който да носи удовлетворение и радост във всички сфери.
Ето защо искам да започна да си водя дневник на начина ми на хранене в този клуб. Осъзнавам, че вероятно ще имам превгрешения; че диетите, които се стремя да следвам не са пример за балансирано, постепенно и трайно отслабване. Запозната съм с опита на толкова много хора, справили се в една или друга степен с излишните килограми, но въпреки това трябва да го преживея и натрупам сама. Колкото и нелогично да звучи, трябва да мина по трудния път и да открия топлата вода за себе си.
Все още нямам ясна идея за дневника, който ще водя тук. Вероято формата ще изкристализира постепенно. Принципите, на които ще го подчиня са че трябва да го правя редовно, включително моментите, когато не се справям успешно; също да съм максимално честна към себе си, както и да се опитам да не се влияя негативно от коментари, които могат да се появят тук.
Надявам се, че тази идея няма да е в разрез с правилата на клуба.
Началото е дадено- 11.07.2006. За протокола-на 28 години съм,169 см и 93кг.





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 17:54



Браво, подкрепям те! Сигурно и други ще се присъединят към идеята ти. Аз самата съм толкова безсистемна, че чак ме е срам!

Почвам нещо, после волята ме напуска и ... Просто хранителните навици са най-трудното нещо за преодоляване! Когато огледнееш, ти се иска да изядеш точно определено нещо и това си е! Залъгваш се с разни други "полезни" неща, но докато не си изядеш онова, вредното, гладът не те оставя на мира! А личният опит учи най-добре, затова ще се учим взаимно. Пожелавам ти успех! Ако събера смелост, ще станем две!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: jull]  
Автортлъcтичka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 07:38



И аз сам за.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 10:31



Здравейте момичета,аз също Ви подкрепям и това,което мога да Ви кажа е:да си изберете подходящия режим (диета),която да не е драстична ,защото освирепявам от глад и се нахвърлям в/у всяка храна.Аз за 2 мес. свалих 6 кг.,но ми трябват оше толкова...,но бавно ..и славно ....Успех на всички!!!





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (непознат )
Публикувано12.07.06 12:42



Благодаря на всички отзовали се момичета, за подкрепата или споделянето на личен опит. Това е още нещо, което ми помага да продължа, както и да се стремя да съм по-отговорна. Ще се радвам на всеки решил да опита и ще се опитам да помагам според силите и познанията ми.


А сега отчета ми за вчера. Не е това, което бях планирала, но психически съм подготвена и за това, и искам да работя над себе си и хранителните си навици на няколко нива.
Отчет за 11.07.2006г.
Събуждане- 10.50ч.
11.00ч.- Ябълка ( около 200 гр.) ( около 100 Ккал )
11.00 ч. - турско кафе без захар ( към 330 мл.) ( ок. 0 Ккал )
13.00 ч. - чай от мента с 1 1/2 ч. л. мед ( към 330 мл + около 15 гр. мед) ( ок. 60 Ккал)
15.20 ч. - ябълка ( около 200 гр ) ( около 100 Ккал )
16.10 ч.* - 2 десерта Галакси ( 2 бр. по 30 г. ) ( 2 х 290 Ккал = 580Ккал )
1 десерт Сникърс ( 1 бр. по 60 г. ) ( 300 Ккал )

*забележка: Всичко това беше изядено за 10 минути, причината беше леко чувство на глад и дискомфорт, който лесно можеше да перодолея с две три малки закуски от зеленчук или плод,или течност през 15-30 минути всяка. Осъзнавах това, но борбата ми с мен самата трая само няколко секунди. Страхът дали ще успея, отчаянието от мен самата лесно взеха връх.
16.20ч.* - шоколад ( 100 г. ) ( 550 Ккал )
*забележка: Изяден за около половин час. Силно чувство на вина и срам, което трудно, но успях да не се разпростре върху всичко, включително да се откажа от идеята за по-нататъшното водене на дневника.
18.20 ч. - чаша чай с 1 1/2 ч.л. мед ( около 330 мл. + 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал. )
22.30 ч.* - 2 малки филийки черен хляб ( 50 г. - ок 125 Ккал) + 1 домат ( към 150 г. - ок. 75 Ккал.) + сирене ( ок. 50 г. - ок. 175 Ккал.) + 10 маслинки ( ок. 50 гр. - ок 140 Ккал. ) + 1 чаша сок от ананас Танг ( 330 мл. - ок. 200 Ккал)
*забележка - когато реших да вечерям тези неща не изпитвах глад,беше по навик, заради разочарованието от себе си, по инерция и т.н. По време на храненето подредих масата така, че да мога да си вземам колкото поискам от всичко, но успях да контролирам този порив, взимах си разумно количество, спрях да ям въпреки, че ми се искаше да продължа.
1.00 ч. сън- трудно заспиване

Общо приети калории за деня - 2485 Ккал.

Разбор на деня
Отрицателни:
1. Емоционално хранене.
2. Хранене по навик.
3. Допускане да огладнея.
4. Прехвърляне на неуспехите от контролирането на режима на хранене върху отстаналите сфери от живота ми, намаляване на успеваемостта ми.
5. Лесно повлияване от чужди коментари или реплики- недостатъчно и добре обоснована собствена мотивация.
6. Концентриране на вниманието върху целта, не върху пътя за постигането и.

Позитивни:
1. Начало на нещо дълго отлагано.
2. Продължаване въпреки неуспехите.
3. Водене на пълен дневник за деня- хранене, количества, емоционален фон.
4. Опити за противопоставяне и контрол над трудните моменти.
5. Анализ.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано12.07.06 14:40



Е, този твой разбор доказва най-малкото компетентното и интелигентно отношение, което имаш към проблема. Значи първата ( и най-важната!) крачка е направена.
Не се отказвай в никакъв случай, всеки си има своите up & down моменти и съм сигурна, че всички тук прекрасно си представяме как се чувстваш ( нали и ние минаваме през същото). На мен ми отне години да се науча да разделям храната от емоциите си и дори не бих казала, че съм се научила. Опитвам се.
Успех и разчитай на подкрепа





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 15:07



в най лошия случай ще можеш да го публикуваш като подобрена версия на бриджит джоунс:)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано12.07.06 18:25



Исках още вчера да пиша, и да подкрепа теб и твойта идея, но не ми беше добре за това ще пиша днеска, заедно с забележки по менюто ти.

Първо, браво че честно си изписала всичко. Наистина това е много добро начало.

А сега за менюто: почнала си да ядеш сладки нещата от глад... защо си изпитала глад? ми много просто, понеже не си почнала деня с някакво по-стабилно ядене.

Събуждане- 10.50ч.
11.00ч.- Ябълка ( около 200 гр.) ( около 100 Ккал ) ->включи малко кисело мляко, 200гр
11.00 ч. - турско кафе без захар ( към 330 мл.) ( ок. 0 Ккал )
13.00 ч. - чай от мента с 1 1/2 ч. л. мед ( към 330 мл + около 15 гр. мед) ( ок. 60 Ккал) -> около 20-30гр орехи
15.20 ч. - ябълка ( около 200 гр ) ( около 100 Ккал ) ->не приемай въглехидрати толкова късно. Трудно се обработват към тази част на деня. Или поне добави малко бълтъчини, примерно да изпиеш един айран
16.10 ч.* - 2 десерта Галакси ( 2 бр. по 30 г. ) ( 2 х 290 Ккал = 580Ккал )
1 десерт Сникърс ( 1 бр. по 60 г. ) ( 300 Ккал ) -> ако спазиш дотук нещата както съм ги описала, няма да имаш нужда да ядеш по това време. Винаги дръж под ръка бутилка вода (чай), кисело мляко или извара, малко (МАЛКО!!!) количество ядки (бадеми или орехи).
16.20ч.* - шоколад ( 100 г. ) ( 550 Ккал ) -> салатка от маруля с заквасена сметана ще ти убие желанието за сладко (ако не, приемай хром)
18.20 ч. - чаша чай с 1 1/2 ч.л. мед ( около 330 мл. + 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал. )-> добави малко заленчук
22.30 ч.* - 2 малки филийки черен хляб ( 50 г. - ок 125 Ккал) + 1 домат ( към 150 г. - ок. 75 Ккал.) + сирене ( ок. 50 г. - ок. 175 Ккал.) + 10 маслинки ( ок. 50 гр. - ок 140 Ккал. ) + 1 чаша сок от ананас Танг ( 330 мл. - ок. 200 Ккал) -> махни хляба, или поне - не повече от една филийка, а това с Танг наистина го изклиъчи. първо че хич не може да се брои за сок, второ че е пълно с захар -> тук е момента да си пийнеш чайчето с мед
1.00 ч. сън- трудно заспиване-> концентрираш яденето в края на деня... това ти пречи да заспиш. вечерай леко, и закусвай по-стабилно и няма да имаш проблеми. Пробвай да вечеряш до 7 часа.

Аз лично ям по следния начин:
8 -> закуска (ако съм станала) - грейпфрут/лимон или заленчук с бълтъчини (кисело мляко, извара, яйце, някакво чисто филе... много готино се получава омлет от пилешко месо и изобщо не е тежко за закуска, повярвай ми)
10 -> 2ра закуска (до 10:30 определено ставам) - нещо леко - кисело мляко или зеленчук
12 -> салатка (почвам с нея да се запълни стомаха), месо... ако не ми е достатъчно добавям малко сирене
14-16 (зависимост от това кога огладнея и кога съм станала)-> следобедна закуска, зеленчук с бълтъчини
17-19 -> вечеря, салатка, месо, и малко сирене/извара ако съм гладна
Надявам се нямаш нищо против мойте забележки, надявам се те да ти помогнат.

Просто стой далеч от всичко сладко, и недей да гладуваш. Предишния ден си напиши какво ще ядеш и го запланувай така че да нямаш възможност да си измениш менюто.
Айде успех!





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Meceчka (TsukinoTamashii)
Публикувано12.07.06 20:43



Браво :) Имаш много правилна нагласа!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторlna-Maya (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 15:33



Здравейте момичета,

Благодаря сърдечно на всички отзовали се. Част от момичетата познавам от участието им в клуба и за мен е много ценна подкрепата и съветите, които ми дават. За другата част-безкрайно благодаря и на вас, самата аз дълго време четях тук, все още опитвам различни неща,с различен успех и повярвйте ми вашето включване е винаги добре дошло.

Nightgale специално ти благодаря за разбора на дневното ми меню-точно в мой стил, както и за времето което си отделила, в никакъв случай не е нещо,което да приема негативно.Точно обратното.
Сега отчета ми за вчера. Отново не е режима, които ще доведе до някакви резултати, но засега се стремя да записвам всичко,да анализирам грешките и причините за тях, както и постепенно да се настроя към преминаване към режим с отрицателен калориен прием.
11.00 ч. - събуждане
12.35 ч.* - 1 чаша сок от ананас Танг ( към 330 мл.) ( към 200 Ккал)
12.35 ч. - малко кроасанче със сирене ( към 15 гр. ) ( към 50 Ккал)

*забележка- през деня записвам какво съм яла,кога и ако има някаква особеност, на следващия ден уточнявам за всяка храна приблизителното тегло и калории ( за някои, при които нямам такава информация, използвам косвени начини ). Ето защо на следващия ден мога да забележа някои особености. Вчера, когато изчислявах стойността на чаша сок Танг се ужасих колко излишни калории съдържа, при положение, че е чиста химия ( не бях забелязала, че съдържа захар, а не изкуствен подсладител ). Разбира се след това избягвам не само този сок , но и всички подобно напитки- други сокчета, кола и т.н. Но това стана с известно забавяне. Това е обяснението на чашата Танг този ден, преди да направя изчисленията.

14.00 - пилешки гърди, приготвени на тефлонов тиган ( към 250 гр. ) ( към 600 Ккал)
- една малка филийка черен хляб ( ок. 25 гр. ) ( към 65 Ккал)

14.40 ч.* - 1 банан ( ок 150 гр. ) ( ок 135Ккал)

*забележка- имах нужда да приема нещо сладко. Отчасти поради навик, отчасти заради нуждата от захар. Знам, че от плодовете бананите са от тези, които трябва да се избягват, но ми се искаше да изям някакъв шоколадов десерт и банана беше нещо като компромис или залъгване на мен самата. Логиката беше-ок,няма да ям полезни и диетични храни, няма да съм на диета,но пък в замяна на това няма да изям и най-вредната,а нещо по средата.

15.40 ч.* - ментов чай с 1 1/2 ч.л. мед ( ок 330 мл. течност и ок 15 г. мед ) ( около 60 Ккал)

* забележка- дори след банана цялото ми съзнание беше заето от мисълта за храна, какво искам да изям; съпротивата на мисълта,че трябва да се ограничавам от определени вредни храни, да работя над закостенели хранителни навици; опитвах се да си предствя вкуса на храните, с които исках да се натъпча, как в стремежа си да ги изям няма да усетя нищо от него, чувството на вина, което ще последва. Тази борба продължи около час. Накрая реших да си направя чай( това, което миналия ден толкова лесно пропуснах да направя и което беше последвано от безразборно приемане на напълно излишна храна) и залъгвайки чувството на глад по-лесно да се боря с емоционалната страна. Нещо, което много ми помогна беше мисълта, че ако се проваля и откажа, така или иначе след време пак ще започна с опитите да се преборя с излишните килограми,но ще започна от поредната по-вискока стойност, т.е. какъв е смисъла да се усложнява нещо ,от което не мога да избягам,а е само въпрос на време.

17.50 ч. - една ябълка ( около 200 гр. ) ( около 100 Ккал )

22.30 ч.*- спагети ( ок 100 гр. спагети - ок. 350Ккал ; свинско нетлъсто месо ок. 75 гр. - ок. 400 Ккал.; домати ок. 100 гр. - ок. 25 Ккал.; кашкавал ок.100 гр. - ок 400 Ккал.) общо 1175 Ккал

* забележка- Аз избрах храната, която да приготвя за вечеря за мен и съпруга ми.Нарочно избрах спагети-нещо не толкова полезно и доста калорично ( отново нещо като сделка с мен ). След като приключих с храната ми беше тежко, спокойно можех да изям половината. Засега използвам неговото вечерно хранене като повод да приемам храни, който трябва да избягвам или замествам с по-удачни. От негова страна имам пълна подкрепа, даже настоява да не готвя нищо. Опитах така, но от това страда само той, не смятам че е толкова трудно да намеря работещо компромисно решение в бъдеще.

2.00 ч. - трудно заспиване; силно главоболие ( нещо нетипично за мен ) ,което се появи от следобедните часове и продължи цялата вечер.


Общо приети калории за деня: 2385 Ккал


Анализ за деня:
Отрицателни страни- всички изброени за предишния ден, някои леко отслабени. Също така:
1. Силно противопоставяне и чувство за натиск от опита за промяна.
2. Недостатъчни знания за различните храни- състав,калоричност и т.н.

Положителни:
1. Отчасти успешен контрол над хранителните навици, емоционалното хранене.
2. Определяне на коичеството,калоричността на храната, формиране на култура на храненето.
3. Опит за промяна на нагласата ми, "надхитряне" с навиците.
4. Намаляване количеството приета храна и калоричността и. (все още много над нормата, но чувствително по-малко сравнено с последните десетина дни )
5. Работа върху начина на приемане и реакця на "провалите". Цел - да приема провала като естествена част от процеса, пътя към достигане на целта, а не като нещо взаимноизключващо се и последвано от отказване, отчаяние.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.