Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 08.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Интернет дневник  
Автор lna-Maya (непознат )
Публикувано11.07.06 10:57



Здравейте, момичета и момчета,

От доста време посещавам клуба като четяща, често пъти съм се вдъхновявала от усилията и успехите на някои момичета тук, друг път сериозно съм се замисляла над причините за неуспехите. Самата аз, като повечето момичета тук, съм имала възходи и падения. За съжаление в последните две-три години вторите са доминиращи. Въпреки това не спирам да се стремя към един балансиран и здравословен начин на живот,който да носи удовлетворение и радост във всички сфери.
Ето защо искам да започна да си водя дневник на начина ми на хранене в този клуб. Осъзнавам, че вероятно ще имам превгрешения; че диетите, които се стремя да следвам не са пример за балансирано, постепенно и трайно отслабване. Запозната съм с опита на толкова много хора, справили се в една или друга степен с излишните килограми, но въпреки това трябва да го преживея и натрупам сама. Колкото и нелогично да звучи, трябва да мина по трудния път и да открия топлата вода за себе си.
Все още нямам ясна идея за дневника, който ще водя тук. Вероято формата ще изкристализира постепенно. Принципите, на които ще го подчиня са че трябва да го правя редовно, включително моментите, когато не се справям успешно; също да съм максимално честна към себе си, както и да се опитам да не се влияя негативно от коментари, които могат да се появят тук.
Надявам се, че тази идея няма да е в разрез с правилата на клуба.
Началото е дадено- 11.07.2006. За протокола-на 28 години съм,169 см и 93кг.





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 17:54



Браво, подкрепям те! Сигурно и други ще се присъединят към идеята ти. Аз самата съм толкова безсистемна, че чак ме е срам!

Почвам нещо, после волята ме напуска и ... Просто хранителните навици са най-трудното нещо за преодоляване! Когато огледнееш, ти се иска да изядеш точно определено нещо и това си е! Залъгваш се с разни други "полезни" неща, но докато не си изядеш онова, вредното, гладът не те оставя на мира! А личният опит учи най-добре, затова ще се учим взаимно. Пожелавам ти успех! Ако събера смелост, ще станем две!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: jull]  
Автортлъcтичka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 07:38



И аз сам за.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 10:31



Здравейте момичета,аз също Ви подкрепям и това,което мога да Ви кажа е:да си изберете подходящия режим (диета),която да не е драстична ,защото освирепявам от глад и се нахвърлям в/у всяка храна.Аз за 2 мес. свалих 6 кг.,но ми трябват оше толкова...,но бавно ..и славно ....Успех на всички!!!





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (непознат )
Публикувано12.07.06 12:42



Благодаря на всички отзовали се момичета, за подкрепата или споделянето на личен опит. Това е още нещо, което ми помага да продължа, както и да се стремя да съм по-отговорна. Ще се радвам на всеки решил да опита и ще се опитам да помагам според силите и познанията ми.


А сега отчета ми за вчера. Не е това, което бях планирала, но психически съм подготвена и за това, и искам да работя над себе си и хранителните си навици на няколко нива.
Отчет за 11.07.2006г.
Събуждане- 10.50ч.
11.00ч.- Ябълка ( около 200 гр.) ( около 100 Ккал )
11.00 ч. - турско кафе без захар ( към 330 мл.) ( ок. 0 Ккал )
13.00 ч. - чай от мента с 1 1/2 ч. л. мед ( към 330 мл + около 15 гр. мед) ( ок. 60 Ккал)
15.20 ч. - ябълка ( около 200 гр ) ( около 100 Ккал )
16.10 ч.* - 2 десерта Галакси ( 2 бр. по 30 г. ) ( 2 х 290 Ккал = 580Ккал )
1 десерт Сникърс ( 1 бр. по 60 г. ) ( 300 Ккал )

*забележка: Всичко това беше изядено за 10 минути, причината беше леко чувство на глад и дискомфорт, който лесно можеше да перодолея с две три малки закуски от зеленчук или плод,или течност през 15-30 минути всяка. Осъзнавах това, но борбата ми с мен самата трая само няколко секунди. Страхът дали ще успея, отчаянието от мен самата лесно взеха връх.
16.20ч.* - шоколад ( 100 г. ) ( 550 Ккал )
*забележка: Изяден за около половин час. Силно чувство на вина и срам, което трудно, но успях да не се разпростре върху всичко, включително да се откажа от идеята за по-нататъшното водене на дневника.
18.20 ч. - чаша чай с 1 1/2 ч.л. мед ( около 330 мл. + 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал. )
22.30 ч.* - 2 малки филийки черен хляб ( 50 г. - ок 125 Ккал) + 1 домат ( към 150 г. - ок. 75 Ккал.) + сирене ( ок. 50 г. - ок. 175 Ккал.) + 10 маслинки ( ок. 50 гр. - ок 140 Ккал. ) + 1 чаша сок от ананас Танг ( 330 мл. - ок. 200 Ккал)
*забележка - когато реших да вечерям тези неща не изпитвах глад,беше по навик, заради разочарованието от себе си, по инерция и т.н. По време на храненето подредих масата така, че да мога да си вземам колкото поискам от всичко, но успях да контролирам този порив, взимах си разумно количество, спрях да ям въпреки, че ми се искаше да продължа.
1.00 ч. сън- трудно заспиване

Общо приети калории за деня - 2485 Ккал.

Разбор на деня
Отрицателни:
1. Емоционално хранене.
2. Хранене по навик.
3. Допускане да огладнея.
4. Прехвърляне на неуспехите от контролирането на режима на хранене върху отстаналите сфери от живота ми, намаляване на успеваемостта ми.
5. Лесно повлияване от чужди коментари или реплики- недостатъчно и добре обоснована собствена мотивация.
6. Концентриране на вниманието върху целта, не върху пътя за постигането и.

Позитивни:
1. Начало на нещо дълго отлагано.
2. Продължаване въпреки неуспехите.
3. Водене на пълен дневник за деня- хранене, количества, емоционален фон.
4. Опити за противопоставяне и контрол над трудните моменти.
5. Анализ.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано12.07.06 14:40



Е, този твой разбор доказва най-малкото компетентното и интелигентно отношение, което имаш към проблема. Значи първата ( и най-важната!) крачка е направена.
Не се отказвай в никакъв случай, всеки си има своите up & down моменти и съм сигурна, че всички тук прекрасно си представяме как се чувстваш ( нали и ние минаваме през същото). На мен ми отне години да се науча да разделям храната от емоциите си и дори не бих казала, че съм се научила. Опитвам се.
Успех и разчитай на подкрепа





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 15:07



в най лошия случай ще можеш да го публикуваш като подобрена версия на бриджит джоунс:)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано12.07.06 18:25



Исках още вчера да пиша, и да подкрепа теб и твойта идея, но не ми беше добре за това ще пиша днеска, заедно с забележки по менюто ти.

Първо, браво че честно си изписала всичко. Наистина това е много добро начало.

А сега за менюто: почнала си да ядеш сладки нещата от глад... защо си изпитала глад? ми много просто, понеже не си почнала деня с някакво по-стабилно ядене.

Събуждане- 10.50ч.
11.00ч.- Ябълка ( около 200 гр.) ( около 100 Ккал ) ->включи малко кисело мляко, 200гр
11.00 ч. - турско кафе без захар ( към 330 мл.) ( ок. 0 Ккал )
13.00 ч. - чай от мента с 1 1/2 ч. л. мед ( към 330 мл + около 15 гр. мед) ( ок. 60 Ккал) -> около 20-30гр орехи
15.20 ч. - ябълка ( около 200 гр ) ( около 100 Ккал ) ->не приемай въглехидрати толкова късно. Трудно се обработват към тази част на деня. Или поне добави малко бълтъчини, примерно да изпиеш един айран
16.10 ч.* - 2 десерта Галакси ( 2 бр. по 30 г. ) ( 2 х 290 Ккал = 580Ккал )
1 десерт Сникърс ( 1 бр. по 60 г. ) ( 300 Ккал ) -> ако спазиш дотук нещата както съм ги описала, няма да имаш нужда да ядеш по това време. Винаги дръж под ръка бутилка вода (чай), кисело мляко или извара, малко (МАЛКО!!!) количество ядки (бадеми или орехи).
16.20ч.* - шоколад ( 100 г. ) ( 550 Ккал ) -> салатка от маруля с заквасена сметана ще ти убие желанието за сладко (ако не, приемай хром)
18.20 ч. - чаша чай с 1 1/2 ч.л. мед ( около 330 мл. + 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал. )-> добави малко заленчук
22.30 ч.* - 2 малки филийки черен хляб ( 50 г. - ок 125 Ккал) + 1 домат ( към 150 г. - ок. 75 Ккал.) + сирене ( ок. 50 г. - ок. 175 Ккал.) + 10 маслинки ( ок. 50 гр. - ок 140 Ккал. ) + 1 чаша сок от ананас Танг ( 330 мл. - ок. 200 Ккал) -> махни хляба, или поне - не повече от една филийка, а това с Танг наистина го изклиъчи. първо че хич не може да се брои за сок, второ че е пълно с захар -> тук е момента да си пийнеш чайчето с мед
1.00 ч. сън- трудно заспиване-> концентрираш яденето в края на деня... това ти пречи да заспиш. вечерай леко, и закусвай по-стабилно и няма да имаш проблеми. Пробвай да вечеряш до 7 часа.

Аз лично ям по следния начин:
8 -> закуска (ако съм станала) - грейпфрут/лимон или заленчук с бълтъчини (кисело мляко, извара, яйце, някакво чисто филе... много готино се получава омлет от пилешко месо и изобщо не е тежко за закуска, повярвай ми)
10 -> 2ра закуска (до 10:30 определено ставам) - нещо леко - кисело мляко или зеленчук
12 -> салатка (почвам с нея да се запълни стомаха), месо... ако не ми е достатъчно добавям малко сирене
14-16 (зависимост от това кога огладнея и кога съм станала)-> следобедна закуска, зеленчук с бълтъчини
17-19 -> вечеря, салатка, месо, и малко сирене/извара ако съм гладна
Надявам се нямаш нищо против мойте забележки, надявам се те да ти помогнат.

Просто стой далеч от всичко сладко, и недей да гладуваш. Предишния ден си напиши какво ще ядеш и го запланувай така че да нямаш възможност да си измениш менюто.
Айде успех!





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Meceчka (TsukinoTamashii)
Публикувано12.07.06 20:43



Браво :) Имаш много правилна нагласа!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторlna-Maya (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 15:33



Здравейте момичета,

Благодаря сърдечно на всички отзовали се. Част от момичетата познавам от участието им в клуба и за мен е много ценна подкрепата и съветите, които ми дават. За другата част-безкрайно благодаря и на вас, самата аз дълго време четях тук, все още опитвам различни неща,с различен успех и повярвйте ми вашето включване е винаги добре дошло.

Nightgale специално ти благодаря за разбора на дневното ми меню-точно в мой стил, както и за времето което си отделила, в никакъв случай не е нещо,което да приема негативно.Точно обратното.
Сега отчета ми за вчера. Отново не е режима, които ще доведе до някакви резултати, но засега се стремя да записвам всичко,да анализирам грешките и причините за тях, както и постепенно да се настроя към преминаване към режим с отрицателен калориен прием.
11.00 ч. - събуждане
12.35 ч.* - 1 чаша сок от ананас Танг ( към 330 мл.) ( към 200 Ккал)
12.35 ч. - малко кроасанче със сирене ( към 15 гр. ) ( към 50 Ккал)

*забележка- през деня записвам какво съм яла,кога и ако има някаква особеност, на следващия ден уточнявам за всяка храна приблизителното тегло и калории ( за някои, при които нямам такава информация, използвам косвени начини ). Ето защо на следващия ден мога да забележа някои особености. Вчера, когато изчислявах стойността на чаша сок Танг се ужасих колко излишни калории съдържа, при положение, че е чиста химия ( не бях забелязала, че съдържа захар, а не изкуствен подсладител ). Разбира се след това избягвам не само този сок , но и всички подобно напитки- други сокчета, кола и т.н. Но това стана с известно забавяне. Това е обяснението на чашата Танг този ден, преди да направя изчисленията.

14.00 - пилешки гърди, приготвени на тефлонов тиган ( към 250 гр. ) ( към 600 Ккал)
- една малка филийка черен хляб ( ок. 25 гр. ) ( към 65 Ккал)

14.40 ч.* - 1 банан ( ок 150 гр. ) ( ок 135Ккал)

*забележка- имах нужда да приема нещо сладко. Отчасти поради навик, отчасти заради нуждата от захар. Знам, че от плодовете бананите са от тези, които трябва да се избягват, но ми се искаше да изям някакъв шоколадов десерт и банана беше нещо като компромис или залъгване на мен самата. Логиката беше-ок,няма да ям полезни и диетични храни, няма да съм на диета,но пък в замяна на това няма да изям и най-вредната,а нещо по средата.

15.40 ч.* - ментов чай с 1 1/2 ч.л. мед ( ок 330 мл. течност и ок 15 г. мед ) ( около 60 Ккал)

* забележка- дори след банана цялото ми съзнание беше заето от мисълта за храна, какво искам да изям; съпротивата на мисълта,че трябва да се ограничавам от определени вредни храни, да работя над закостенели хранителни навици; опитвах се да си предствя вкуса на храните, с които исках да се натъпча, как в стремежа си да ги изям няма да усетя нищо от него, чувството на вина, което ще последва. Тази борба продължи около час. Накрая реших да си направя чай( това, което миналия ден толкова лесно пропуснах да направя и което беше последвано от безразборно приемане на напълно излишна храна) и залъгвайки чувството на глад по-лесно да се боря с емоционалната страна. Нещо, което много ми помогна беше мисълта, че ако се проваля и откажа, така или иначе след време пак ще започна с опитите да се преборя с излишните килограми,но ще започна от поредната по-вискока стойност, т.е. какъв е смисъла да се усложнява нещо ,от което не мога да избягам,а е само въпрос на време.

17.50 ч. - една ябълка ( около 200 гр. ) ( около 100 Ккал )

22.30 ч.*- спагети ( ок 100 гр. спагети - ок. 350Ккал ; свинско нетлъсто месо ок. 75 гр. - ок. 400 Ккал.; домати ок. 100 гр. - ок. 25 Ккал.; кашкавал ок.100 гр. - ок 400 Ккал.) общо 1175 Ккал

* забележка- Аз избрах храната, която да приготвя за вечеря за мен и съпруга ми.Нарочно избрах спагети-нещо не толкова полезно и доста калорично ( отново нещо като сделка с мен ). След като приключих с храната ми беше тежко, спокойно можех да изям половината. Засега използвам неговото вечерно хранене като повод да приемам храни, който трябва да избягвам или замествам с по-удачни. От негова страна имам пълна подкрепа, даже настоява да не готвя нищо. Опитах така, но от това страда само той, не смятам че е толкова трудно да намеря работещо компромисно решение в бъдеще.

2.00 ч. - трудно заспиване; силно главоболие ( нещо нетипично за мен ) ,което се появи от следобедните часове и продължи цялата вечер.


Общо приети калории за деня: 2385 Ккал


Анализ за деня:
Отрицателни страни- всички изброени за предишния ден, някои леко отслабени. Също така:
1. Силно противопоставяне и чувство за натиск от опита за промяна.
2. Недостатъчни знания за различните храни- състав,калоричност и т.н.

Положителни:
1. Отчасти успешен контрол над хранителните навици, емоционалното хранене.
2. Определяне на коичеството,калоричността на храната, формиране на култура на храненето.
3. Опит за промяна на нагласата ми, "надхитряне" с навиците.
4. Намаляване количеството приета храна и калоричността и. (все още много над нормата, но чувствително по-малко сравнено с последните десетина дни )
5. Работа върху начина на приемане и реакця на "провалите". Цел - да приема провала като естествена част от процеса, пътя към достигане на целта, а не като нещо взаимноизключващо се и последвано от отказване, отчаяние.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано13.07.06 17:30



Здрасти наново! Радвам се че не си приела негативно забележките ми... С опасност да стана леко досадна, ще ти дам и днеска няколко идеи, дано са ти полезни, пък и на другите момичета

. Естествено, това са само съвети, и не искам да те притискам по никакъв начин.

Първо да те поздравя -> определено има голяма разлика в новото ти меню. Вярвам че след няколко дни ще успееш да си съставиш абсолютно задоволително меню.

За сока Танг... Ако имаш нужда от сок, прави си фреш сама. Първо, дори да не слагаха захар, а някакъв подсладител, тези подсладители често могат да доведат до много фатални последици -> от тях може даже рак да се образува! Ако отидеш на http://www.spidersport.com, в форума им можеш да потърсиш инфо за тях. Примерно за Аспартама и ще видиш че могат да бъдат доста опасни. За това най-добре е по възможност сама да си приготвяш всичко щото ще си сигурна че всичко е 100% естествено.
А иначе, по принцип ти препоръчвам да пробваш да не "пиеш" калории. Щото дори когато сама си правиш фреш, отиват доста плодове... и доста повече калории. Докато ако изядеш един плод, ще се заситиш и няма да погълнеш толкова. Пробвай още сутринта да си пиеш от чайчето.

12.35 ч. - малко кроасанче със сирене ( към 15 гр. ) ( към 50 Ккал) -> когато можеш, не поемай въглехидрати заедно с мазнини.
14.00 - пилешки гърди, приготвени на тефлонов тиган ( към 250 гр. ) ( към 600 Ккал)
- една малка филийка черен хляб ( ок. 25 гр. ) ( към 65 Ккал) -> това е СУПЕР обяд. Поздравления... но ти липсва зеленчук! Най-малкото едно домаче, парче краставица, около 80грама фасул... А ако на всичкото отгоре почнеш с салатка, може изобщо да не ти остане "място" за хляба. (Но определено по-добре е една филийка отколкото две, тъй че браво)
4.40 ч.* - 1 банан ( ок 150 гр. ) ( ок 135Ккал) -> разбирам нуждата ти за сладко. и логиката ти. определено по-добре е отколкото някакъв шоколад. Моето предложение: кисело мляко с малко мед (или с някакъв по-"безвреден" подсладител)

"* забележка- дори след банана цялото ми съзнание беше заето от мисълта за храна, какво искам да изям; съпротивата на мисълта,че трябва да се ограничавам от определени вредни храни, да работя над закостенели хранителни навици; опитвах се да си предствя вкуса на храните, с които исках да се натъпча, как в стремежа си да ги изям няма да усетя нищо от него, чувството на вина, което ще последва. Тази борба продължи около час. Накрая реших да си направя чай( това, което миналия ден толкова лесно пропуснах да направя и което беше последвано от безразборно приемане на напълно излишна храна) и залъгвайки чувството на глад по-лесно да се боря с емоционалната страна."
-> Вместо да чакаш час, веднага щом усетиш това нещо, направи си чай. Не знам дали ходиш на работа в момента или дали си седиш вкъщи, но намери си моментално някакво занимание. Звъни на някоя приятелка, излез до магазин за дрехи и си помисли за това кви дрешки ще си купиш като отслабнеш. Не стой близо до храна. Ако си вкъщи излез. Ако си на работа почни да върши нещо... Както си чета в една книжка за контрол над мисълта - човек не може да мисли за две неща по едно и също време. За това мисли за друго. Така няма да можеш да мислиш за храна.

22.30 ч.*- спагети ( ок 100 гр. спагети - ок. 350Ккал ; свинско нетлъсто месо ок. 75 гр. - ок. 400 Ккал.; домати ок. 100 гр. - ок. 25 Ккал.; кашкавал ок.100 гр. - ок 400 Ккал.) общо 1175 Ккал -> разбирам наново за сделката... Но какво ще кажеш вместо това, да имаш ден или два през седмицата в който да си позволяваш нещо подобно? 5-6 дни следваш стриктно режима, 1-2 имаш право на "награда". Иначе, кашкавала го намели на 50грама. Намали спагетите, увеличи месото.

Та това е мнението ми за днешното ти меню. Иначе, общо взето това са ми забележки:
-много малко зеленчуци
-прекалено въглехидрати, основно в края на деня
-не смесвай мазнини заедно с въглехидратите
-пий повече течности, чай
-винаги имай под ръка малки здравословни закуски в случай на глад или нужда за сладко

Още едно предложение, замести всички продукти които можеш с диетични.

Та това е моето предложение. Желая ти успех и воля





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано13.07.06 22:31



понеже и аз готвя за съпруг ( и дечица

) ще споделя личен опит.
Много по-лесно ми е да сготвя две отделни манджички, отколкото да се опитвам да ям от тази, която е за всички, но едва ли не детска порция. Когато съм на диета, готвя за себе си отделно, отсипвам си от салатата преди да сложа зехтина и т.н. Не мисля, че на домашните им прави впечатление, понякога мога дори да не седна с тях на масата...както се случи.

Освен това, докато приготвям храната, голяма част от сетивата ми някак се "засищат" и след това тя не е толкова апетитна, особено ако съм готвила до последния момент, преди да сервирам. Самото готвене леко убива апетита.
Така че готви смело, експериментирай, намали мазнината и слагай нови подправки, купувай малки количества скъпа или екзотична храна ( няколко хапки хайвер с аперитива ;)), прочети интересна рецепта и изненадай мъжа си с мексиканска, китайска или каквато и да е вечеря, където центъра ще е изместен върху различното и оригиналното, а не върху самото хранене.
Ей такива номера използвам аз, за да превърна храната от заплаха в забавление.




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано14.07.06 08:59



Здравей мила, това че си решила да си водиш дневник тук е чудесно и аз вече прочетох за храненето ти през първите 2дни.
Нормално е тъй като сега започваш с диета и да променяш режима си все още да ти е трудно да се откажеш от вредни навици, от изкушения, които обичаш, но постепенно ще се научиш да ги изхвърляш от менюто си и дори няма да мислиш за тях.)) Ти се познаваш най-добре и това постепенно преминаване към добри хранителни навици вероятно е най-подходящо за теб, отколкото нещо драстично, след като ще си склонна да си похапнеш всичко, което много обичаш.))
Моята препоръка е също да изхвърлиш сока Танг, това е чиста химия и не става въпрос тук само за калориите, а за това, че буквално си разсипваш организма с тези химикали. Много по-добре е да си приготвиш сутрин около литър чай, ако ти е неприятен да го пиеш без захар, сложи малко мед и така да имаш за през деня, когато огладнееш. Банана е добър за засищане, но е малко калоричен, така че опитай се, когато го ядеш да го нарязваш на парченца. Така ще му се наслаждаваш по-дълго и ще се чувстваш по-заситена.) Ако можеш по същият начин да режеш на малки парченца и другите неща, които консумираш ще е добре. Количеството им няма да ти се струва толкова малко.)

За ябълката в 17.50ч мога да ти кажа, че те обострят апетита и след около 30мин вече си гладна.)) Ябълките са по-подходящи на обяд преди хранене.)
Вечерята ти е малко късничко, но ако нямаш възможност да вечеряш по-рано, то опитай се да хапваш по-леки неща - салата, или задушени зеленчуци.

Е, сигурно ти омръзна от моята тирада.:) Но надявам се да съм ти била полезна.))
Аз също се боря с едни килограми натрупани в следствие на здравословни проблеми. Имам още 13-14кг докато си възвърна предишната форма. Придържам се в рамките на 800-1200калории дневно, вече дори и не ги броя, свикнала съм какво ям, ако се отклоня и си позволя нещо като малко пържени картофки и една бира рядко надхвърлям 1500ккл.
С това искам да ти кажа, че ако свикнеш да хапваш салатки, задушени зеленчуци и пилешко, може да си позволяваш от време на време да хапваш и от любимите си неща.)))
Много успех ти пожелавам.)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторlna-Maya (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 12:42



Nightgale, отново страшно импониращ ми стил на писане и съдържание на забележките ти. Това, което съм открила досега за себе си е:
- най-голямото ми изкушение и това без което трудно издържам е сладкото
- също така трудно или въобще не издържам на пълен глад (кръвната ми захар пада,причернява ми, не съм жизнена)
- ако има режим на хранене (по-скоро диета), който не успея да издържа, никога след това не мога да се мотивирам да я започна и завърша успешно отново.
- винаги съм била закръглена, през пубертета започнах режим на хранене - 3 редовни хранения, само с една малка филййка хляб, малки порции, без сладки неща, газирани напитки, понякога плод. За около 3-4 месеца от 73 кг. стигнах 65 кг. После имаше плато от около 2 месеца, в които спазвайки режима не свалях килограми и постепенно се върнах към нормален начин на хранене. Задържах тези килограми и по-нататъка постепенно стигнах 60кг. Оттогва обикновенно съм варирала м/у 60-62 кг. На два-три пъти съм стигала до 67-68 кг., които съм успявала да възстановя. Въпреки всичко това, никога не съм харесвала как изглеждам, винаги съм смятала, че съм дебела или нещо подобно. Чак сега оценявам реално нещата, задържането на такова тегло би било предостатъчно за мен.
- има една оризова диета, която успях да изпълня, май я повторих още веднъж, след това не мога да я направя, защото идеяата за ориз и ориз в продължение на много дни ме отблъсква почти от самото начало.Но докато я правих първият път и всичко вървеше добре в даден момент се уплаших, че губя килограми, запитах се какво ще стане когато стигна желаното тегло и го задържа. Този психологически момент при мен е важен, нещо като какво ще стане, ако този недостатък, вреден навик се преодолее, кой ще бъде клапана, през който ще излиза парата или друго сравнение-кое ще бъде нещото, в което ми е позволено да бъда слаба, да правя грешки. Друг режим, който съм опитвала с частичен успех е този на Лидия Ковачева - за мен самата беше изненада, че мога да издържа и да се чувствам добре при толкова оскъдно хранене. Проблема при нея е, че не успявам да се захраня, а също че след време си връщам килограмите ( нищо ново под слънцето :-))
- преди две-три години ми се случиха поредица от много неприятни неща, постепенно започнах да качвам килограми, дрехите ми ставаха все по-тесни,затворих се, но в съзнанието ми беше образа на момичето, тежащо 62-63 кг. След около половин година бях към 70кг, след още толкова към 80кг. По-късно трудното време започна да отминава, опитвах да нормализирам теглото си стигнах около 68 кг., но пак дойде един преломен момент и след това започнах да се движа наново нагоре, последваха няколко йо-йо ефекта и така сега резултата е 93 кг. ( нов "връх" ). От всичко това единственият плюс е че в съзнанието си успях да разделя наложения от външни влияния модел за фигура и килограми, и от това произтичащо себеусещане и самочувствие с този за нормални, в рамките на разумното и здравословно килограми и външен вид.
- от опита, който имам досега моите заключения са, че балансираният режим на хранене е най-удачният начин за контрол и задържане на теглото ( нищо ново под слънцето отново ). От другите диети тези които частично съм успяла да продължа са базирани на прием на въглехидрати, както и на сравнително често хранене през деня.
- написах всичко това,защото съветите ти , по-точно подбора на храните, времето са нещо сравнително ново за мен. Общата ми култура за НДВ и подобните, базирани на близки принципи режими е доста оскъдна. Досега аз си представях да се опитам да направя изцяло плодово-чаен режим, после или да свържа с около две седмици режим с въглехидрати, но от бавните и вегетарианска храна, или да мина на една диета наблягаща на яйца, зеленчуци, месо ( предполагам, че или е НДВ, или много близка до нея ). През цялото това време смятам активно да търся информация за храните; да си припомня и да науча нови неща за калорийния състав; за отношението протеини:мазнини:въглехидрати; да намеря или сама изготвя диетични рецепти, включващи всички видове храни, като постепенно премина към такива като начин на живот, завинаги. Но твоите коментари сериозно ме замислят, те са винаги една крачка пред мен и това провокира интереса ми, може би ще започна да спазвам част или цялата философия, звучиш ми като човек, който задълбочено е търсил информация, която е филтрирал през личния си опит- най-ценната комбинация.
Относно забележките ти за деня-напълно съм съгласна за соковете.И аз предпочитам да не приемам излишни калории, много по-полезно е да изяждам съответния плод. Досега си мислех, че изкуствените подсладители са малкото зло, но ме накара да се замисля- наистина е излишен риск.Отскоро съм в чужбина, тук е много топло тази част от годината и приемам много течности на ден, понякога чистата вода ми омръзва и затова освен чайчето с мед ще се опитам да си измисля други напитки, сега ми се върти в главата да опитам малко сок от лимон доста разреден във вода, хем ще има по-различен вкус, хем няма да е прекалено кисело, защото не искам да използвам подсладител.. Сигурно ще измисля и други варианти.
Засега съм вкъщи, все още нямам много контакти, излизането навън без кола или на открито е невъзможно, но и на това мога да намеря решение. Вчера имах много неща за вършене и наистина вниманието ми беше заето и нямах време да си мисля и да се изкушавам от храна. Когато се почувствам готова ще започна да включвам по малко спорт-лека гимнастика вкъщи, малко плуване, но не искам да избързвам-много добре знам как се настройвам негативно ако почувствам натиск,а спорта и физическата активност е още едно нещо което искам да въведа за постоянно в живота ми. Нови дрешки ме чакат вече в гардероба, още едно малко стимулче прибавено към останалите.

Ellina, благодаря ти за включването. Някои от идеите ти със сигурност ще използвам. При мен е малко различно, когато приготвя нещо, сякаш всички аромати, цветове, вкусове ми се струват много по-примамливи. Ако опитам, след това е трудно да се удържа. Но ако съумея да се преборя с това мога да се храня спокойно, без да ми е неприятно или трудно, аз с моята храна, съпугът ми - с нормалната. Експериментирането с храната е хубав съвет, един от плановете ми е да се насоча към диетично, здравословно и в същото време апетитно приготвена храна. Различните националности, съставки, подправки, техники на приготвяне могат само да подпомогнат един балансиран режим на хранене.

Този път бях прекалено обстоятелствена.

Сега отчета за 13.07.2006 г. Има напредък, но все още има какво да се желае, както и е важно да не залитна в другата крайност - прекалени ограничения и след някой ден да си наваксам всичко обратно. Затова сега пробвам как реагира организмът ми. Нямам диета или режим, който да съм определила че следвам, всичко подлежи на промяна. Воденето на дневник наистина започна да ми помага в няколко направления- изисква време; наблюдателност; виждам доста грешки,които иначе бих подминала без да забележа; създава навици; получавам подкрепа тук, на която признавам не се бях надявала, но ми помага много.

12.00 ч.- събуждане
13.20 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал)
13.20 ч. - турско кафе (ок 330 мл.)
16.00 ч. - ментов чай с ок. 1 1/2 ч.л. мед ( ок. 330 мл. течност и ок. 15гр. мед) ( ок. 60 Ккал )
18.10 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал)
20.00 ч.* - чай с ок. 1 1/2 ч. л. мед ( ок. 330 мл. течност и ок. 15гр. мед) ( ок. 60 Ккал )
*забележка - чувствах се добре през деня, мотивирана, спокойна. Готвих без да се изкуша да опитам или по-късно да вечерям от храната.
01.30 ч.* - капучино ( без захар )( към 200 мл.мляко) ( към 120 Ккал)
*забележка - бяхме навън и това беше най-"полезното" което можех да си поръчам в пицария
02.30 ч. - заспиване
04.00 ч.* - събуждане- 10 стафидки, една фурма, 1 бонбон (дъвчащ), 2 супени лъжици кисело мляко ( последното след предложенията на nightgale ) ( общо към 100 Ккал)

Общо за деня: 540 Ккал

Ананлиз за деня:
Отрицателни:
1.Прекалено драстичното ограничаване крие опасност от йо-йо ефект.
2.Все още силно изразена нужда от приемане на сладки неща.

Положителни:
1.Воденето на дневник дава своите резултати.
2.Подкрепата, която получавам тук допълнително ми помага много.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 15:37



Според мен, основното, което трябва да направиш е да попрочетеш малко за храните и за процесите в тялото. Това, което правиш в момента в никакъв случай не е опит да се наложи здравословен режим на хранене, който да доведе до трайно намаляване на свръхтеглото. Мисля, че ти сама си се убедила, нали?
Иначе интернет дневника е отлична психотерапия.

Каквото и да решиш, пожелавам ти успех.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано14.07.06 19:59



От това което пишеш се сетих за нещо което си записах от сайта bodybuilding.com... та сега ще ти го цитирам (чрез бърз превод правен от мен за да съм сигурна че всички ще го разберат):

"В абсолютен контрол на емоционалното си състояние съм. Аз съм господар на това да контролирам умствения си фокус, физология, речник, и въпросите които си задавам.
Аз решавам какво означават за мен случките в добро и лошо време.
Всичко е до нагласа! Аз разбирам и оценявам силата която притежавам.
Ходя с увереност и вяра по всяко време. Осъзнавам че разликата между успех и провал, между щастие и нещастие, между този в който безусловно ще се превърна и този в който няма да мога, между уважението и преимушествата които хората ми дават в живота или не, всичко опира до нагласата.
Отново, ВСИЧКО Е НАГЛАСА."

Общо взето, този цитат е много описателен в това колко е важна нагласата. От това което пишеш чуствам че си много негативно настроена към диетите... В същото време осъзнаваш че "балансираният режим на хранене е най-удачният начин за контрол и задържане на теглото". Просто според мен имаш лоши спомени от гладуване и неподходящи диети. От там и цялата тази вътрешна съпротива и нуждата от разни малки сделки с себе си... Защото истината е че всичко това което правиш е за твое добро: за здравето ти, за щастието ти, за самочуствието ти.

В продължение на около 1.5година съм преминала през какви ли не диети, глад, йо-йо ефекти, и не знам още какво. (Почнах от 83кг). Докато един ден осъзнах че трябва да поема контрол върху живота си.

Ето че днеска тежа 65 килограма (при ръст 175cм) и че "работя" - бавно и усърдно - върху това да стигна до 60. Но това ми е изисквало много четене на форуми, статии, проби, водене на хранителни дневници, и много стриктен контрол и самодисциплина. В началото е трудно но после ти става навик и дори без да се замислиш нещата си се подреждат сами.
Сега знам наизуст колко калории имат повечето храни, колко бълтъчини, въглехидрати, и мазнини. Не защото съм сядала да ги запомвам. Ами просто защото с времето така става.




От почти 3 месеца следвам "стриктен" режим но той не представлява проблем за мен. Защо? Защото нагласата е най-важното нещо!
Не ям сладко, не ям тестено, никакъв хляб, никаква захар или сол, никакви спагети или картофи, или пица. Ако някой тук мисли че ми се ядат, много греши! Нито гладувам, нито изпитвам желание да ям от тези храни.

Както четох в форума на spidersport.com -> тялото ти "иска" храната на която е свикнал, на която си го научил. Ако ти спреш да ядеш сладко, съответно и тялото ти ще го забрави.
-> Преди не понасях яйца. Сега не мога без омлет.
За това пък - вчера пробвах парче шоколад. Бях си казала че ще си разреша нещо "забранено" (след 3 месеца без нито една "грешка")... И какво? Не изпитах удоволствие от него и го оставих.
Пак ще ти кажа за един съвет от книгата която чета: когато в ума ти навлезе негативна мисъл, веднага я замени с положителна. Така е и с храната. Не гледай на тези неща като на нещо вкусно което ти забраняват насилствено. Гледай на тях като нездравословна храна която ти пречи да постигнеш целите си и от която доброволно се отказваш. Нито е толкова вкусна - просто е въпрос на навик.
Когато се замислия: предпочитам мини-полата пред парчето торта. Мини-полата ще те радва цяло лято, а парчето торта ще те радва не повече от 10минути!

Зареди този опит знам колко е трудно да се оправиш сред такова количество информация и да намериш най-доброто. За това се старая да давам съвети които са елементарни, но толкова явни че понякога няма да ги видиш ако някой друг не ти ги каже! Също така знам че много хора имат доста знания по въпроса, но някак си им става по-лесно когато ги чуят и от някой друг... а това е още една причина да съм толкова "старателна" в съветите си към теб.

Така, доста дълго се получи, за това ще спра с тази тема и ще премина към менюто ти:
12.00 ч.- събуждане -> виждам че между събуждането ти и закуската винаги има около час разтояние... тук е идеалния момент за малко кардио на гладно тъй като след това е добре да не ядеш в продължение на час (това ще ти помогне да смъкнеш от мазнините, а не трябва да ядеш час след това за да не спреш процеса на изгаряне). не знам дали живееш в къща или в блок, но примерно упражнение което лесно можеш да направиш е тичане по стълбите от една площатка до другата и обратно... само внимавай да не паднеш... или ако можеш да си вземеш велоергометър.
13.20 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал) -> добра закуска, но приемаш прекалено малко калории, а в началото на деня имаш нужда от най-много
18.10 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал) -> яж малко повече тук. По принцип плодовете трудно се обработват след 16-17, така че не е зле да добавиш някакви бълтъчини, дори да са в малко количество.
"*забележка - чувствах се добре през деня, мотивирана, спокойна. Готвих без да се изкуша да опитам или по-късно да вечерям от храната." -> екстра!
01.30 ч.* - капучино ( без захар )( към 200 мл.мляко) ( към 120 Ккал)
*забележка - бяхме навън и това беше най-"полезното" което можех да си поръчам в пицария -> хехе знам какво ти е. И аз си правя същия номер с капучиното.
02.30 ч. - заспиване
04.00 ч.* - събуждане- 10 стафидки, една фурма, 1 бонбон (дъвчащ), 2 супени лъжици кисело мляко ( последното след предложенията на Nightgale ) ( общо към 100 Ккал) -> Браво

"Общо за деня: 540 Ккал"
-> Много малко. След като организма ти е свикнал на около 2500 дневно, не е добра идея изведнъж да го стресираш така. Намали първо на 2000, а от там 1800, 1600, 1400... Не падай под 1200 или тялото ти ще премине в режим "запас".
Разпредели повечето калории сутрин и в рания следобед. Примерно, закуската да ти е 250калории, след това чай 60кал с малко ядки или нещо друго което да вдигне до 100, обяд 600 калории, пак чай до 100 калории, вечеря 400калории... получават ти се 250+100+600+100+400...1450 калории което си е направо супер.

Та това са ми днешните предложения. Продължавай все така с воля, и не забравай за нагласата! Успех!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Eвa]  
Авторsve (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 09:19



Много съжалявам, но мисля че ако продължаваш по този начин няма да постигнеш желания резултат.Имаш нужда от информация, тогава ще ти се систематизират и избистрят процесите в тялото вследствие на храненето или липса на такова.В момента си съсипваш базовия метаболизъм, губиш вода и мускули.НВД е много добра идея.Но дори и да не е НВД трябва да е хранене - балансирано, с всички необходими елементи и с лека калориина рестрикция.Желая ти успех.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: sve]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 11:00



За съжаление мисля,че си в много,много грешна посока.Не искам да ти изброявам грешките,защото са много и ще те обезкуража.Ако искаш влез в www.spidersport.com и попрочети малко.Или по-добре порочети много,защото имаш нужда.Просто наистина ти трябва информация за да отслабнеш здравословно и да задържиш след това постигнатия резултат.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано15.07.06 15:24



Ceмиpa!, благодаря за съветите и малките трикчета. Ти си вторият човек след Nightgale , от когото чувам, че ябълките не са толкова предпочитани за консумиране след един определен час от деня. Това е нещо ново за мен, непременно ще потърся информация по въпроса. Относно всички останали съвети-ще са ми от голяма полза. Желая ти успех.Уверена съм, че ще се справиш чудесно с твоята цел.:)
Ева, не съм си и помисляла, че това което правя сега е балансиран и здравословен режим на хранене. Но безспорно той е моята далечна и постоянна цел. Имам доста стабилна база от теоретични познания – като се започне от физиология, биохимия и се стигне до хигиена на храненето, но моят проблем е как да напасна теорията с практиката. Затова трябва да започна отнякъде.Също така не смятам, че знам всичко. Представите ни, научните разработки, информацията се променя толкова динамично, че единствено постоянното търсене и четене е начина да сме „в час”. Смятам да се възползвам от съвета ти, има много да наваксвам като информация за различните течения в областа на диететиката. :-)
Nightgale, здравей! :-) Трудно ми е да опиша чувството, когато те чета.:) Всичко е близко до моя начин на възприемане на света; до вътрешния ми диалог; до въпросите, които си задавам; до наблюденията, които имам. Неописуемо страхотно.:))))
Да, нагласата е нещо безкрайно важно. Имаше едно сравнение на един европеец, който от около 15-тина години е будистки монах, постигнал е невероятен контрол над емоциите си, начина на възприемане на околния свят. Когато му задават въпроса с какво смята, че се е променил, че е по-различен от преди , той даде следното сравнение, което ме порази. „ Ако си представим, че човешкият живот е като океан, а ние плуваме на повърхостта му, един ден времето ще е хубаво и ние ще възприемаме живота като чудесен, на следващия ден може да се извие буря и тогава за нас света ще се превърне в опасен и неразбираем. Ако се научим да живеем в дълбините на океана времето на повърхността му ще загуби своето влияние, а ние ще сме в постоянна хармония със света и със себе си. Разликата при мен е в дълбочината.” :-)
А това- „Също така знам че много хора имат доста знания по въпроса, но някак си им става по-лесно когато ги чуят и от някой друг...”- толкова вярно за мен, усмихнах се, когато го прочетох за първи път.:)
Относно забележките за деня. Много хубава идея за кардиото. Утре смятам да опитам. Има една пътека за тичане, ще опитам ходене на най-ниската скорост, ако не ме затруднява да издържа около 45-60 мин. ще започна да го правя всеки ден.
Тичането засега ще ми е много трудно. Но ако съм постоянна и постепенно увеличавам темпото ще стигна и до него. Сега, когато съм с доста излишни килограми трябва да е нещо ненатоварващо толкова ставите.Ако успея с ходенето за няколко дни, после ще включа гимнастика вкъщи, имам преписани упрежнения за краката и ханша, също постепенно трябва да включа и малко коремни преси и нещо за ръцете. Имам един въпрос- ако сутрин пия кафе и след това започна с кардио и след него още един час не се храня, кафето ще повлияе ли негативно на тренировката и ефекта от нея?
Калориите, които вчера приех също са малко. Ако няма друга прична ще се опитам да продължа нещо подобно за още три дни, след това смятам да започна да прилагам възможно най-много от съветите ти, както и да премина към стил на хранене близък до твоя. Наистина е по-добре да не забавям метаболизма си. Ще се опитам да варирам за начало около 1200-1400 Ккал плюс движение, три основни хранения, две малки закуски. Много ми хареса предложението ти за 250 + 100 + 600 + 100 + 400. Ще се опитам да се движа около тези стойности, попригодени ако се налага в началото.
Да се похваля, започнах да уча чужд език, нещо което да заема част от вниманието и времето ми.:)
Nightgale, ако имаш време може ли да ми напишеш как смяташ да продължиш по-нататък, след като постигнеш желаната цел, но дългосрочно, години напред? Благодаря ти безкрайно много за коментарите, за отделеното вереме и усилия. Мисля, че благодарение на теб вече съм спестила известно време в лутания и неуспешни опити. Желая ти страхотен ден и уикенд.:)

Отчет за 14.07.2006 г.:
Събуждане в 9.00 ч.
9.00 ч. – ябълка (около 200гр.) (около 100 Ккал )
9.00 ч. – турско кафе без захар ( около 330 мл. )
11. 00 ч. – ментов чай с мед + 1 ½ ч.л. мед ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал)
12.30 ч. – ябълка ( около 200 гр.) ( ок. 100 Ккал )
16.20 ч. – черен чай с 1 ½ ч.л. мед ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал)
18.00 ч. – ябълка ( около 200 гр. ) ( ок.100 Ккал)
00.20 ч. – ментов чай ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) (около 60 Ккал)
Заспиване – 1.00 ч.

*Забележка за деня – като цяло се чувствах добре, имах ново занимание, заедно с други неща не ме измъчваше мисълта за храна. Имаше периоди , в които изпитвах глад, но взимах нещо от изброените горе да го засити. Като цяло лесно преминал ден.

Общо за деня - 480 Ккал


Анализ:
Отрицателни:
1.Не трябва да продължавам повече от още три дни този начин на хранене, ще го използвам да ми се посвие стомаха. Не искам да рискувам да изгладнея много и да се поизтощя.
2.Все още доста небалансирано хранене.
Положителни:
1. Чувствам се по-уверена, мотивирана.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано15.07.06 20:33



Здравей отново Ина-Мая.)) С течение на времето и ти ще си измислиш свои трикчета за доста неща, но може да започнеш от някъде.)) и мерси за пожеланията.))
Не искам да те критикувам, но просто да ти дам съвет.
Първите дни започна с около 2500-2800калории, а в следващите 2дни премина изведнъж на 500 и сега дори на 480. Разликата е драстична и не е много препоръчително да постъпваш по този начин с организма си. Стресира се от тази голяма разлика и след 2-3дни най-много ще изпитваш неописуем глад и ще ти се иска да се натъпчеш с каквото ти попадне пред очите и после ще се чувстваш страшно виновна за това.
За теб в момента е подходяща умерена диета,балансирана в която да се съдържат около 1600-1800калории, това е достатъчно количество, за да не чувстваш глад.
Тук има доста диети, които може да прочетеш и да избереш нещо подходящо, ако не има различни сайтове с калории за доста от храните и можеш спокойно да си направиш свое меню. Трябва ти само кантарче и тези стойности за калоричността на продуктите, след известно време вече ще ги знаеш.
Успех ти пожелавам. И наистина това скачане от много ядене, на почти никакво на ден не е добре.
Трябва да си изградиш един режим и система, в която ти самата да се чувстваш добре.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано16.07.06 12:18



Жика , sve- знам, че сте прави и ви благодаря за доброжелателните забележки. Специално отношението на Nightgale силно ме мотивира, защото коментарите и забележките и, се отличават с прецизност, последователност, пълнота, обосноваване и три много ключови за мен неща- такт , подход и разбиране. Въпреки различният стил на вашите коментари, може да бъдете сигурни, че и те са допринесли да си спестя грешки и излишни лутания. Тези дни, когато програмата ми позволи непременно ще прочета повече- както от препоръчания сайт, така и от други линкове и препратки, които съм виждала в клуба, но не съм им обръщала внимание.
Семира! – права си, сега правя нещо доста необмислено. Наистина трябва да направа дневния си режим по-умерен, но се боря и с малкото дяволче в мен. Както и да е, работя в тази насока.:) Благодаря ти за навременния коментар и препоръка.:)


Отчет за 15.07.2006 г.:

Събуждане в 9.00 ч.
10.00 ч. – турско кафе ( ок. 330 мл. )
16.45 ч.* – салата ( домати, краставица , зелена салата, магданоз, сол, зехтин – към 100гр. , към 100 Ккал.)
- телешко месо, стек ( пържено с малко мазнина в тефлонов тиган- към 25 гр. – към 100 Ккал. )
- кисело мляко 3.8 % ( към 200 гр. ) (към 140 Ккал.)

*забележка – денят се оказа неочаквано натоварен и много динамичен, чак когато се прибрах за малко вкъщи и погледнах в дневника, видях че това е първото ми хранене за деня иначе никога не бих забелязала. Повлияна от коментарите в темата и най-вече мотивирана от тези на Nightgale, реших да разнообразя менюто и да опитам как ще се чувствам. Знам, че трябва да ям по-често и това меню не е балансирано.:)

20.30 ч.* – ментов чай с 1 1/2 ч. л. мед (около 330 мл. течост и ок. 15 гр. мед ) ( ок. 60 Ккал.)
* забележка – отново много динамично продължение на деня. Бях много уморена, когато се прибрах. Избрах чай с мед, за да засити глада ми. После приготвихме заедно със съпруга ми две ястия, както той ги предпочита. Опитах по една лъжичка от двете приготвени ястия, за да имам представа какво му харесва и да не го обидя. Бях решила, ако усетя глад да хапна нещо леко.

22.00 ч.* – по една лъжица от манджа от спанак, мляно месо,морков, ориз и спагети със сос от мляно месо, домати, кашкавал ( ок. 100 Ккал. )
* забележка – Двете бяха направени от и за мъжа ми, първата с леки модификации не е лош вариант за времето когато съм достигнала желаните килограми.

22.30 ч. * – кисело мляко 3.8% ( към 400 гр.) ( към 270 Ккал. )
* не бях много гладна, но реших че е по-добре да го изям, за да не огладнея много по-късно, а и за да разпределям храната за деня на няколко порции. Нещо неправилно – изядох го, докато гледах филм.

02.00 ч.* – 1 фурма, десетина стафиди, три хапки спагети ( около 150 Ккал. )
*забележка - бях си легнала, но не можех да заспя, също изпитвах и известен глад ( сравнително силен ), мислех за разни проблеми и задачи и реших, че трябва да хапна нещо, не мога или по-точно не искам да издържа до сутринта. Исках много силно нещо сладко.

Общо за деня – 920 Ккал.

Анализ:
Отрицателни:
1.Все още подбора на храните и количеството им е много хаотичен и небалансиран.
2.Много лошо разпределение на храненията през деня.
3.Трябва да се приспособя и намеря решение за случаите, когато съм навън или много заета.
4. Трябва да конценрирам цялото си внимание върху храната, когато се храня. Преди да изям нещо, без значение колко малко е , да го сервирам.

Положителни:
1.Макар и бавно, насочване и приспособяване към здравословен, работещ режим.
2.Удовлетворение от себе си.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 14:17



Виж сега,не е нормално да ядеш в 2-а през ноща,колкото и малко да е.Ти го правиш защото не можеш да заспиш,а не можеш да заспиш защото си гладна. Гладна си защото не ядеш през деня.Това е.По този начин метаболизмът ти тотално заспива и дори е възможно тялото ти да натрупа още мазнини като запаси поради лошите условия,в които си го поставила.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано16.07.06 14:49



Здравей! Нямах възможност да пиша по-рано, но ето "набързо" какво мисля за последните ти два поста. (Ако днеска говоря/пиша малко несвързано

, това е защото съм хванала някакъв вирус и съм доста изтощена)

Много се радвам че мойте коментари ти помагат. И аз бях прочела някъде това за монаха. Отговора му определено е много добър, и всеки път когато се замислям мога да ти кажа че ако не беше промяната в нагласата ми, едва ли някога щях да мога да постигна целите си. Най-важното е да запазиш спокойствие и да осъзнаеш че всичко което го правиш го правиш защото така искаш. Ти избираш какво да правиш с живота си и докъде да стигнеш с него... Имаше една много хубава тема за това че щастието се крие в пътя по който стигаме до нашата цел и я постигаме, а не само в самата нея... Истината е че ако стъпките ти не са правилни, ти няма да си задоволена от постигнатато.

Сега относно въпросите ти. За кафето и кардиото. Трябва да призная че никога не съм се замисляла по въпроса, но ще ти отговоря по този начин:
- кафето повдига инсулина в кръвта ти, а това определено не помага за свалянето на килограми
- от всички дневници които съм чела на хора които правят кардио сутрин, съм сигурна за поне 90% от тях че единственото което са пили преди това е вода, а кафето го пият чак когато ядат
- освен това едва ли би искала да пиеш кафе на гладно, няма да ти се отрази добре при всички случаи
Та това е моето мнение по въпроса (ако някой друг мисли точно обратното нека каже). Освен това, повярвай ми, кардиото на гладно не е толкова трудно колкото звучи. Даже те зарежда с енергия, така че, пробвай наистина да го правиш на гладно. Един съвет обаче: дори само да ходиш на пътечката, първите няколко пъти, нека не е за повече от 20-30мин докато свикнеш. Ако от първия път скочиш да вървиш за толкова дълго време, има вероятност да намразиш тази дейност, а като се има предвид че най-вероятно ще трябва да я правиш в дългосрочен план, това не е много добра идея.

Още: 3 дни наистина е максимума в който можеш "безопасно" да ограничаваш толкова много калориите. Иначе метаболизма ти ще се скапе. Честото хранене и няколко тренировки могат да ти помогнат да предотвратиш това.

Това че учиш чужд език е чудесно! Ще ти запълни времето и няма да ти остави възможност за мислиш за храна извън часовете за това.

"как смяташ да продължиш по-нататък, след като постигнеш желаната цел, но дългосрочно, години напред?" - Както ти казах, голямата разлика между това което правих преди и това което правя сега е начина по който гледам на храната. Преди нямаше да мога да оставя чинията ако има нещо в нея, или просто имах едва ли не чуството че ако не изям храната тя ще избяга някъде. Това често ме довеждаше до преяждане, до поглъщане на повече калории отколкото трябва... И съответно до чуство за вина... Предполагам се сещаш какъв омагиосан кръг се получава от това. Сега няма такова нещо. Това според мен е най-важното. След като постигна целта си, (60кг, или ако трябва още 1-2 по-малко), вече ще съм в малко по-различен контекст защото вече няма да е въпрос колко килограма трябва да сваля, а как да си задържа теглото. Но това няма да е проблем тъй като съм усвоила някои здравословни хранителни навици, а те са ключа към успеха. Пак ще продължа да се храня редовно, да спортувам, да ограничавам въглехидратите, и да внимавам с калориите. Разликата в "дълбочината" както онзи монах би казал, е в това че вече не приемам здравословния начин на хранене нездравословно (за психиката ми). Разликата между сега и тогава е че вече ще имам по-завишен прием на калории (толкова колкото ми трябва за ръста, теглото и възраста ми) и въглехидрати (вече няма да е нужно да съм в кетоза, но пак ще следя да не надвишавам определено количество). С други думи, дори в бъдеще смятам да се храня така както се храня в момента, но това не го приемам като "ограничение", просто защото аз харесвам начина си на хранене в момента. Както ти казах и преди, неща от сорта на сладко, тестено, и тн, вече не ми харесват. Истината е че колкото по-малко ядеш от тях толкова по-малко ти се ядат. Това което най-вероятно ще направя обаче е да увелича плодовете (до определен час, и без да прекалявам - нищо прекалено хубаво не е на хубаво), ориза, и някои зеленчуци които избягвам в момента зареди въглехидратите.

Сега за менютата (почвам от най-старото):

Отчет за 14.07.2006 г.:
Събуждане в 9.00 ч.
9.00 ч. – ябълка (около 200гр.) (около 100 Ккал )
9.00 ч. – турско кафе без захар ( около 330 мл. )
11. 00 ч. – ментов чай с мед + 1 ½ ч.л. мед ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал)
12.30 ч. – ябълка ( около 200 гр.) ( ок. 100 Ккал ) -> определено трябва да хапнеш малко повече, поне салатка
16.20 ч. – черен чай с 1 ½ ч.л. мед ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал)
18.00 ч. – ябълка ( около 200 гр. ) ( ок.100 Ккал) -> пак ти трябва поне салатка
00.20 ч. – ментов чай ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) (около 60 Ккал)
Заспиване – 1.00 ч.

*Забележка за деня – като цяло се чувствах добре, имах ново занимание, заедно с други неща не ме измъчваше мисълта за храна. Имаше периоди , в които изпитвах глад, но взимах нещо от изброените горе да го засити. Като цяло лесно преминал ден. -> това че си взимала от точно определени неща за да си заситиш глада е супер. Така се научаваш да се контролираш. Забелявам че ако не броим силното ограничение на храна, интервалите ти са много добри (макар че между 18.00 и 00.20 можеше да добавиш още едно чайче)

Общо за деня - 480 Ккал -> дори да искаш да си свиеш стомаха, не падай под 1000 (в краен случай 800) калории. Стомаха ти пак ще се свие, но без да се отрази прекалено пагубно на метаболизма ти.
---

Отчет за 15.07.2006 г.:

Събуждане в 9.00 ч.
10.00 ч. – турско кафе ( ок. 330 мл. ) -> хапни нещо заедно с кафето, примерно няколко бадеми.
16.45 ч.* – салата ( домати, краставица , зелена салата, магданоз, сол, зехтин – към 100гр. , към 100 Ккал.)
- телешко месо, стек ( пържено с малко мазнина в тефлонов тиган- към 25 гр. – към 100 Ккал. )
- кисело мляко 3.8 % ( към 200 гр. ) (към 140 Ккал.)

-> Това е супер. Този път си включила необходимото: зеленчуци, бълтъчини... освен това наистина е разнообразно и здравословно. Само количеството месо ми се струва малко - 25грама...сигурна ли си че е към толкова? Защото едно йаце тежи двойно. Ако наистина е 25 грама, увеличи го поне на 50. Също така, определено трябва да хапнеш всичко това по-раничко.

20.30 ч.* – ментов чай с 1 1/2 ч. л. мед (около 330 мл. течост и ок. 15 гр. мед ) ( ок. 60 Ккал.) -> изминали са се 4 часа от последното ти ядене, така че не е зле да добавиш нещо по-солидно за хапване. Няколко лъжици кисело мляко, няколко ядки, или някякъв зеленчук... всичките тези неща могат да се консумират веднага, така че не се налага да готвиш (казвам това тъй като си се прибрала и си била много изморена).

22.00 ч.* – по една лъжица от манджа от спанак, мляно месо,морков, ориз и спагети със сос от мляно месо, домати, кашкавал ( ок. 100 Ккал. ) -> всичко в тази манджа звучи добре като изключим спагетите, които съдържат доста въглехидрати за толкова късен час (а нали и вече има ориз), но тъй като е лъжица не е много фатално.

22.30 ч. * – кисело мляко 3.8% ( към 400 гр.) ( към 270 Ккал. )
* не бях много гладна, но реших че е по-добре да го изям, за да не огладнея много по-късно, а и за да разпределям храната за деня на няколко порции. Нещо неправилно – изядох го, докато гледах филм. -> Ако не си много гладна, изяж половината преди филма, а другата половина за след него.

02.00 ч.* – 1 фурма, десетина стафиди, три хапки спагети ( около 150 Ккал. )
*забележка - бях си легнала, но не можех да заспя, също изпитвах и известен глад ( сравнително силен ), мислех за разни проблеми и задачи и реших, че трябва да хапна нещо, не мога или по-точно не искам да издържа до сутринта. Исках много силно нещо сладко. -> в този момент биха ти помогнали малките закуски за които ти споменах. Една от най-честите грешки е че си мислим че винаги ще можем да издържим на менюто което сме си подготвили и не се подготвяме за евентуален глад. Ако имаш под ръка нещо здравословно което да предотврати подобни случки, няма да ти се наложи да прибягваш към спагети или други тежки храни. За през деня: ако много ти се яде сладко, хапни 1-2 лъжички заквасена сметана (тя е подходяща за НВД). Тъй като има около 20г мазнини на 100г, тя ще потуши нуждата ти за захар. Освен това ще увеличи калориите за деня ти които в момента са доста малко.

Общо за деня – 920 Ккал.

Анализ:
Отрицателни:
1.Все още подбора на храните и количеството им е много хаотичен и небалансиран. -> днеска показа много подбор за яденето ти от 16 часа. Същото трябва да правиш за поне още едно ядене.
2.Много лошо разпределение на храненията през деня. -> Вечер си прави хранителна програма за следващие ден съобразено с това кога мислиш да станеш и каква работа ще имаш. Гледай да се храниш през 3 часа.
3.Трябва да се приспособя и намеря решение за случаите, когато съм навън или много заета. -> носи си в бътилка от половин литър чая, малко ядки, или някакви малки опавки натурални кисели млекца. Също така: печени бълтъци. Лесно се правят, здравословни са, и лесно се разнасят без опасност да нацапят. Подготви си подобни малки закуски за вкъщи и за навънка. Така когато нямаш време да готвиш пак можеш да се храниш на определен интервал.
4. Трябва да конценрирам цялото си внимание върху храната, когато се храня. Преди да изям нещо, без значение колко малко е , да го сервирам. -> и когато ядеш нещо по-"неподходящо" да го сервираш в по-малка чиния за да ти изглежда количеството по-голямо хехе.


Положителни:
1.Макар и бавно, насочване и приспособяване към здравословен, работещ режим.
2.Удовлетворение от себе си.
-> само така!


Хмм... май общо взето това се сещам да кажа за момента. Определено се вижда че правиш положителни промени. Мисля че много скоро ще успееш и да балансираш калориите за да не си в двете крайности. Добре е че включи повечко зеленчуци и повече разновидности храни. Така няма да ти "доскучае" от диетата. Когато се храниш и не чустваш глад, нито ти омръзва от менюто, ти се чустваш добре и отслабваш без усилия. Важното е да намериш нещо което действа и което едновременно с това ти харесва.

Също така, както Жика казва, и аз ти препоръчвам да пробваш да разпределиш повечето калории в началото на деня си. Разбирам че зареди дневната ти програма това може да е трудно, но ако си подготвяш разни малки закуски ще видиш че не е невъзможно. Лично аз не ям след 6:30, в краен случай 8. Ако ти не можеш, тогава гледай между лягането ти и последното ти ядене да има поне 2-3 часа за да може спокойно да заспиш, без глад и без да ти е тежко.

Айде, аз отивам да си пия аспирина! Успех и продължавай с напредъка!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Nightgale]  
Авторxyм (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 15:57



кафето подпомага разграждането на мазнини ако е прието преди тенировка. действа като много лек фет бърнър



Тема Re: Интернет дневникнови [re: xyм]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано16.07.06 18:18



Няма как и аз да не се включа. Според мен по-добре е да замениш нишестето със захар, да увелечиш приема на протеини няколко пъти и да намалиш мазнините до минимум. Примерно меню:

Сутрин - 1 плод.

Обяд - 200 гр. 20% протеин

Вечеря 200г. 20% протеин

Между храненията - краставици в неограничено количество, по някой и друг зеленчук, също така и зеленчуци за гарнитура на обяда и вечерята. Сол без ограничения, вода - също в неограничено, но разумно количество - не по-малко от литър, не повече от 3. Вместо вода може да се пият различни безалкохолни газирани или негазирани напитки, но без захар - кола лайт, разни степчета, евтини български газирани напитки.

Закуската е около 100 калории, обядът е около 200, вечерята също. Разбира се има и вариации, но приемът на енергия в никакъв случай не надвишава 1000 калории дневно, като метаболизмът не се забавя. Все пак това е диета за сваляне на килограми. Минимален брой хранения дневно - 3. Забранени храни - всички съдържащи нишесте. Органичени храни - съдържащи мазнини и захари. Разрешени без ограничение - краставици. Е, може да погледнеш по-обширната тема, която писах, но която никой не все насериозно, та сега всички си стоят в клуба.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Изyмeн]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано16.07.06 21:11



"Е, може да погледнеш по-обширната тема, която писах, но която никой не все насериозно, та сега всички си стоят в клуба."
-> Изумен, ти да не би да не си стоиш в клуба? Щото като гледам още се навъртваш.
И за твое сведение тук много от хората имат огромен напредък (нужно ли е да споменавам имената на хора свалили повече от 20-30килограма?). Това че клуба е за диети не означава че го посещават само хора които искат да свалят, а също и такива които имат опит или просто искат да увеличат знанията си.

"Вместо вода може да се пият различни безалкохолни газирани или негазирани напитки, но без захар - кола лайт, разни степчета, евтини български газирани напитки."
-> Кола лайт, с всички изкуствени подсладители които докарват рак и куп други болести?

"Разбира се има и вариации, но приемът на енергия в никакъв случай не надвишава 1000 калории дневно, като метаболизмът не се забавя." -> Когато метаболизма ти се нуждае от около 1700 калории дневно, и да поемаш 1400, ще сваляш. "Все пак това е диета за сваляне на килограми."
-> Не. Това е диета за ЗДРАВОСЛОВНО сваляне на килограми.

Единственото с което съм съгласна са протеините и ограничаването на нишесте, захар. Както и минималния брой хранения, и гарнитурите от зеленчуци.

Редактирано от Nightgale на 16.07.06 21:13.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Nightgale]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано16.07.06 22:02



Да, това имам предвид и аз. Все пак никой не иска да чака няколко години. Иначе ако знаеш само колко по-вредни неща от подсладителите има.. Така че стига с кампанията против аспартама.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Изyмeн]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано16.07.06 22:37



Изумен, никога не съм казала че няма по-вредни неща от аспартама... Ако нямаше щяхме да живеем в много по-хубав свят... Но това че нещо е по-малко вредно от друго не означава че трябва да си вредиш с него. Много ясно, по-добре по-малкото зло, но когато това е възможно, защо трябва изобщо да си причиняваме зло? С други думи: вода, чай...

А за няколко години - мне, естествено че не няколко години. Но все пак не е нужно да се стига до другата крайност, нали?
Иначе, естествено, ако смяташ че си намерил най-доброто решение на проблема, толкова по-добре за теб, но няма как да не дам и доводите "против".





Тема Re: Интернет дневникнови [re: Nightgale]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано17.07.06 08:10



Както казах аз свалих 20 кила за 3 месеца. От тях около 15 бяха мазнини. 15 кг. мазнини са около 135 000 калории. За 90 дни това прави по 1500 калории дневно или 166 грама мазнини дневно, около 200 грама общо тегло. Бързото сваляне на килограми освен недостатъци има и предимства - колкото по-бързо се свалят излишните килограми, толкова по-бързо може да се премине към здравословно хранене. Аз например в момента се храня ужасно нездравословно, понеже съм на морето, тук работя и парите за храна са твърде малко. Вчера например съм ял за закуска сиренка, за обяд кренвирш с майонеза и течен "шоколад" (NuCrema), a за вечеря - палачинка със същата гадост и банан. За хладилник не мога и да си мечтая, понеже единствените мебели в стаята ми са 3 легла, 3 табуретки, 2 масички и много закачалки (без гардероб).



Най-важното е невидимо за очите...

Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано17.07.06 09:43



Здравей отново Ина.))
Менюто ти за днешният ден като цяло не е много лошо, с някой забележки.))
Твърде късно си приела първата за деня си храна. Чак в 16.45ч и това е било и стимул дори в 2ч през нощта да си гладна. Държала си твърде дълго организма без храна и той се е опитал в последващите часове да навакса това.
Щом нямаш възможност понякога да се прибираш в къщи и да обядваш, винаги можеш да носиш в чантата си 1ябълка, или малко ядки и както си вървиш да си похапваш. Здравословно е, а и така залъгваш организма си и той не изпитва неистов глад.
Опитвай се да не ядеш кисело мляко толкова много, спорен е въпроса дали и доколко един възрастен организъм може да разгражда ензимите съдържащи се в киселото и прясното мляко и за това половината от диетолозите са на мнение, че с него не бива да се прекалява. Препоръчват 1кофичка на няколко дни.
Яденето ти в 2ч поради изпитан глад и невъзможност да заспиш е било доста неправилно. Ако се появи нещо подобно, опитай се да изпиеш чаша топъл чай, или чаша мляко. Ще те затопли и със сигурност ще заспиш. А и най-добре е да не мислиш за храна и да се опиташ да подтиснеш желанието да станеш от леглото и да отидеш до хладилника.)
Ако не успееш, поне се замисли пред хладилника и е възможно и да не го отвориш.))
Отново ти препоръчвам да включиш повече зеленчуци в менюто. Прави си големи салати, така или иначе няма как да надхвърлиш към 200калории с една салата. Хем количеството ще ти се струва голямо, хем е и засищащо.)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 09:53



Основната стъпка - взимането на решение, вече си я направила, браво!
Бих ти дала няколко препоръки:
1. Намери си някоя читава таблица за изчисляване на калорийте на храните, прави ми впечетление, че има доста неточности
2. Купи си кухненска везна, за да изчисляваш грамажа на порциите с точност
3. Състави си едно определение, за теб самата, какво включва понятието "здравословно хранене". Повече зеленчуци? По-малко месо? Изключването на определени храни? Цялостното намаляване на всички храни, без да се лишаваш от нищо? Имайки точна представа за това, ще ти е по-лесно да планираш менютата си.

Поздрави!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Изyмeн]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано17.07.06 09:55



Първи въпрос: измери ли си процента мазнини преди да почнеш диетата?
И второ: Не забравай че (поне по мои спомени) си мъж, а това доста изменя нещата.
Освен това, би ми било интересно ако си беше направил иследвания на кръвта преди и след, какви резултати щеше да получиш. Все пак това че външно ти няма нищо, не означава че не си си навредил.
Инак, 20килограма за 3 месеца са 6-7килограма месечно... Не е "чак толкова много" ако сравняваме период/килограми. Аз бях свалила 7 килограма за 10 дни. Но самата аз казвам че това бе много нездравословно, и не препоръчвам начина по който го направих.
Впрочем: докато бях на морето се храних основно с шопски салати и айран... последното може би може да ти замести NuCrema-та... И вземи замени едното легло за гардероб



(До lna-Maya: извинявай за отклонението от темата)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано17.07.06 17:34



Относно кафето, спомням си, че съм чела за това, че подпомага отслабването, подтискаше някакъв важен ензим, обаче съм забравила точно логиката, трябва да потърся. Ако мога да се събудя без кафе, ще опитам първо да си направя тренировката. Но може би в началото, ако не мога без него ще опитам така.После с времето.
Жика- чак сега, след последния ден, разбирам че съм подценила доста яденето през нощта и оценявам значението на забележката ти. Смятам да се концентрирам сериозно над това. Преди го бърках с притеснението около ежедневните грижи и мислех, че те са основният фактор за трудното заспиване.
Изумен- засега съм се насочила да опитам НДВ.Ако по някаква причина не мога да се приспособя към него, ще разгледам по-задълбочено режимът ти. Следих темата ти, даже бях решила да опитам, но когато видях дневното меню, храни и особено количествата им ми се стори, че са твърде малки, за да мога да издържа на тях по-дълго време, колкото на мен ми трябва.
Семира! – права си, благодаря ти за новите съвети и малки трикчета. За киселото мляко знам, че сега е твърде много,особено ако реша да се придържам към НДВ. Иначе е една от храните, които обичам и мисля, че добре ми влияят когато съм на диета, по-лесно ми е с тях, като ябълките например.Със сигурност ще го намаля идващите дни, но трябва още да попрочета и потърся информация преди да реша с колко. За яденето през нощта- да, това е нещо сериозно като проблем, вижда се и от днешния ми отчет за вчера. Задължително ще опитам съветите ти за топъл чай или мляко. Мисля, че не е лошо да лепна някакъв надпис, измислен от мен на хладилника- най-малкото ще спечеля малко време и увелича шанса да надмогна желанието да извадя нещо от него.:))))) Смятам още днес да последвам идеята за салатите, а скоро може би и зеленчуци на пара.
Ева – много хубави препоръки, благодаря ти.:) За калориите сега използвах или написаните на опаковките или по стари спомени от преди 15-тина години, когато постепенно докато внимавах какво ям, ги понаучих доста добре. От един-два дни използвам таблицата в сайта на spidersport, но за продукти, които не са посочени правя странни и вероятно неточни предположения. Нещо, което леко ме смущава, е че за месата стойностите, които аз помня са доста различни, може би моите са за по-тлъсти меса. Най-доброто решение ми се вижда да намеря и сравня няколко таблици от различни източници, но това ще отнеме известно време докато го реализирам. За везната-тези дни , когато имам възможност, ще пообиколя и ще се снабдя. Методите ми за определяне на масата на храните, които поемам са толкова сложни, индиректни и на моменти смешни, вероятно грешката която допускам е немалка. За определението ми за „здравословно хранене” - за съжаление в момента в съзнанието си разделям храненето, с което ще редуцирам килограмите си от здравословното хранене, така както си го представям като начин на живот, след достигането на оптимално тегло. Ще се постарая да поработя над тази разлика. Иначе мисля да е от всичко, с акцент на някои храни и силно ограничаване на други. Повече сурови зеленчуци,плодове , готвена храна със щадящи методи на обработка – варене , печене, задушаване. Леки меса през ден, риба поне два пъти седмично. Млечни продукти. Растителни мазнини, зехтин. Също варива, ориз, картофи. Разнообразие. Повече супи, леки основни ястия. Умерена употреба на яйца. Понякога макарони. По-малко обработена храна и продукти, по възможност без консерванти, оцветители и т.н. Силно ограничаване на хляба, но не отказване, черен хляб, кафява захар, по-безсолна храна. Много рядко, например веднъж месечно, тестени изделия, сладкиши. Без газирани напитики, по-малко кафе. Поне три основни хранения, една-две малки междинни закуски. Вечеря до към 19.00- 20.00 ч. Течности – към 2-2,5 литра дневно, предимно вода, билков чай, айран.
Nightgale :-) Здравей, надявам се че си по-добре, добрия стар аспирин ще удари едно рамо.:)))) Няма проблеми за отклоненията от темата, във спора се ражда истината, а и всички тук имаме една и съща цел- по-добър и качествен живот, така че всичко е по-темата.:))
„Най-важното е да запазиш спокойствие и да осъзнаеш че всичко което го правиш го правиш защото така искаш.”- напълно съгласна
За кафето-ще потърся още информация, но ако наистина повишава инсулина, не се връзва с логиката на НДВ и ще се опитам да се откажа от него. За тренировката-хмм, отново с крачка пред мен. Права си, но неочаквано и за мен ми хареса , а и след около 30-40-та минута сякаш става по-лесно, даже после трудно ми се спира, но ще те послушам, ще съм внимателна да не се претоварвам, смятам да съм много постоянна в това занимание
За калориите, тези дни ще се опитам да се движа между 1200 и 1400 Ккал, в началото горната граница и ако успея за дълго ще продължа така.
Много ми хареса отговора какво ще правиш по-нататъка, философията в него наистина е ключа към успеха, ще се опитам да я взаимствам.
Съгласна съм със всички забележки към менютата, записвам си малките хитринки.:) За разределението на калориите през деня, ще го направя, но ще ми отнеме малко повече време да се получи. Много слънчеви усмивки.:)

Отчет за 16.07. 2006 г. :

Събуждане – 8.00 ч.
9.00 ч.* – нес кафе ( ок.330 мл. )
- краставица (150 гр ) ( ок. 15 К кал.)
- кисело мляко 3.8 % ( ок. 200 гр.) ( ок. 140 Ккал. )
*забележка – след коментарите на всички (напълно съм съгласна с правотата им ) реших да увелича калориите около 1400 и ако успея за дълго време да варирам между 1200 и 1400 Ккал.дневно. Избора на храните е все още хаотичен, все пак се стремя да е от групата на препроръчаните, както и интервалите на хренене. Постепенно ще чета и събирам информация, така че първо да започна правилно да съставям менюто си, а след време да започна да го разнообразявам, да варирам с него. Това естествено ще отнеме известно време.

12.00 ч.* – фъстъци (ок. 10 гр. ) ( ок. 60 Ккал. )
- ментов чай с 1 ч.л.мед ( ок. 330 мл. + ок.10 г.мед ) ( ок. 40 Ккал.)
* забележка-реших да намаля меда, може би постепенно ще започна да не подслаждам, а тези спестени въглехидрати да използвам за плод- още една дългосрочна цел. Също приемане на малко ядки, с времето ще ги заместя със сурови, не е лоша идеята да са малка междинна закуска, за да не огладнявам прекалено.

14.00 ч.* – маслина ( една -10 Ккал.)
-1/2 сварено яйце ( ок. 45 Ккал.)
- 50 гр. сварен телешки кренвирш ( ок. 200 Ккал. )
- краставица ( ок. 150 гр.) ( ок.15 Ккал.)
- кисело мляко 3.8 % ( ок. 200гр. ) ( ок.140 Ккал.)
* забележка – знам, че обеда е малко странен. Но е комбинация от няколко неща от недовършената закуска на мъжа ми и вместо да изхвърля, реших да изям някои от нещата на обед ( знам, че не е от най-удачните решения, не помага за създаване на мои полезни навици.:))) Кренвирша следващите пъти ще заместя с пилешко месо, риба или някакво друго месо, също ще се опитам да е варено или печено.

15.20-16.40 ч.*- ходене на пътека ( различно темпо, изминати общо 5.6 км, изразходвани 325 Ккал. )
*забележка – Nightgale прочетох коментара ти след като се върнах от тенировката, още се движа една стъпка след съветите ти)))).Това ми е втория път в живота да използвам пътека . Поиграх си със скорости , наклон, горе-долу се отиентирах какво натоварване мога да понесе, не беше толкова трагично, колкото очаквах. Постепенно увеличавайки натоварването стигнах до скорост около 4.0 км/ч и максимален наклон 10 ( не знам в какви единици се измерва) - определено е натоварващо, но ми хареса повече да увеличавам наклона, отколкото да варирам със скоростта. Разхода на енергия също е сравнително доста по-висок сравнен с нормалния режим. Успях да издържа около 15 минути, после намалих наклона на около 5 и скорост 5 км/ч. След първото натоварване това ми изглеждаше лесно и се чувствах доста леко.Мисля си постепенно да увеличавам времето, което издържам на 4 км/ч. и наклон 10. Също утре ще започна да измервам пулса по време на тренировка. Трябва да потърся, но доколкото си спомням зоната, в която трябва да се движа се изчисляваше като 80-85 % от 220 – годининте. Но може и да греша. Като цяло ми хареса повече отколкото очаквах. Ще се опитам в началото да го правя веднъж дневно, сутрин или в ранния следобед. След време, когато се увеличи издържливостта ми и съм в по-добра кондиция може би два пъти дневно.Главната ми цел сега е да стане част от програмата ми и да го правя всеки ден. Взех един аспирин с витамин С, за да нямам мускулна треска.

18.20 ч*. – ментов чай с 1 ч.л. мед (ок 330 мл. + ок.10 гр. мед ) ( ок.40 Ккал. )
- фъстъци –(ок. 10 гр. ) ( ок. 60 Ккал. )
* забележка – не бях толкова гладна, но е важно да свикна на режима 3 основни хранения през деня и две междинни.


20.00 ч.* – две сварени яйца ( ок. 140 гр. ) ( ок. 200 Ккал. )
- салата от домати, краставици, зелена салата, зехтин,сол ( ок.200 гр. ) ( ок. 150 Ккал. )
- овче сирене ( ок. 50 гр. ) ( ок. 200 Ккал. )
*забележка – планирах си вечерята да покрие остатъка от вечерята, както и ще се опитам да вечерям за начало най-късно до 20.00ч.Като цяло за деня- започнах да чета написаното в сайта на spidersport. Необходимите ми калории при 90 кг. и най-ниската физическа активност са 2028Ккал. В близките дни освен броенето на калориите ще започна да изчислявам количеството приети мазнини, белтъчини, въглехидрати както и съотношенията им. Постепенно ще се опитам да съм в границите на 60% мазнини, 30% белтъчини и 10% въглехидрати. Днес след хранене имам леко неприятно усещане, все едно храната стои в гътлото ми с часове, но предполагам, че това е нормално следствие на скачането между две коренно различни философии на хранене.


02.00 ч.* – фурми ( ок.100 гр. ) ( ок 230 Ккал. )
- банан ( ок. 150 гр. ) ( ок.135 Ккал.)
- шоколад ( ок. 50 гр. ) ( ок. 260 Ккал. )
* забележка – за съжаление ужасен завършек на добре изминалия ден. Досега отдавах по-голямо значение на проблемите, за това трудно заспиване, но трябва да призная, че допускам голяма грешка във времената на хранене, вида и количествата на храните. Трябва да се концентрирам над това. А относно изядените неща – изпитвах вълчи глад за сладко, а и също да продължа да ям нещо. Още отначалото си казвах, че това е супер неправилно, че трябва да опитам по-безвредни неща, след като съм хапнала от тези сладки неща да не продължавам с повече, но това което направих е точно обратното. По течението и с безпаметно нагъване на храната. Естествено после ме беше яд, но това не помага особено. Все пак не се упреквам , самообвинявам и чувствам виновна. Знам, че няма да е лесно да се преборя с вредните навици, но и не смятам да се отказвам. Сега се концентрирам върху проблема и какво да направя. Почти всички момичета, които се отзовавате с коментари давате идеи, които още повече се припокриват, т.е. това безспорно е начина, но докато се настроя психически и започна да го реализирам на практика пак ще мине малко време в опити.



Общо за деня: приети - 1930 Ккал.
спорт - 325 Ккал.


P.S.- много се смях, когато прочетох забележката, че поне мога да се пробвам за подобрена версия на "Дневникът на Бриджит Джоунс", но с ужас виждам,че ставам все по-обстоятелствена, извинявам се на всички отегчени читатели.





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 17:51



Изобщо не сме отегчени,продължавай в съшия дух!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторshnapy (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 22:53



И аz бях придобила тоzи вреден навик с ниЩното ядене сега с втората ми бременност.Усетих се чак като родих и го преборих с пиене на вода.Така ми се zапълваШе корема.Опитай да пиеШ ако не вода,то в началото поне фреШ от грейпфрут.Това може да те zалъже и да не ти се яде сладко.Успех.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.07.06 09:25



по повод нощното хранене.
постави си за цел, след като си легнеш веднъж, изобщо да не ставаш повече от леглото. Приготви си бутилка/чаша вода под ръка и в началото - една нарязана на парченца ябълка ( за да не почерняват ги напръскай с малко лимонов сок). Ако наистина не можеш да заспиш дълго време, пий вода, изчакай да минат поне 10 мин и тогава, ако си все още гладна, изяж БАВНО едно парченце ябълка. Пак си дай време да премине острото чувство на глад, ако не минава - второ резенче ябълка. В най лошия случай ще завършиш изяждайки една ябълка, само в никакъв случай не ставай от леглото.
А пък ябълка с лимон какъв чудесен аромат внася в спалнята

.
И да не забравя - дълго и упорито миене на зъбките преди да си легнеш, използвайки възможно най-ментовата паста. При мен това върши страхотна работа.
пожелавам ти много воля и успех




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано18.07.06 09:36



Отчет за 17.07.2006 г.:

Събуждане – 8.30 ч.
8.30 ч. – нес кафе (около 330 мл. течност )

Измерване* – 91 кг.
* забележка – не много точно направено, след кафето. Също така не си правя илюзии, че тези два килограма за загубени мазнини.По-скоро поовладяването на тъпченето с храна, леко изпразване на стомаха,преразпределение на течностите в организма, вида на храните. Хубавото е, че засега спрях тенденцията да качвам килограми (към 4-5 за около 15-тина дни преди да започна воденето на дневник.)

10.05 – 11.20 ч.*- ходене на пътека. Изминати 4.6км., изразходени 335 Ккал., средна честота на сърдечния ритъм по време на тренировка- 150-155.
*забележка – Този път по-подходящ и лесен ми се видя режима- 4.00 км/ч и наклон 5.0. В началото беше малко по-трудно сравнено с вчера, но след около 40-тата минута отново става по-лесно. Като цяло приятно и доста добре влияещо върху удовлетворението от мен и енергията и самочувствието за деня.

13.00 ч.* – една ябълка. (около 200 гр. ) ( около 100 Ккал. ); капсула рибено масло.
*забележка- първото ми хранене е много късно. Но не успях да стана много рано-към 6.30 ч. и да си направя тренировката преди 8.00 ч., а след това мога да започна най-рано към 9.30 ч. След нея изчаках да мине поне един час.В бъдеще ще оптимизирам времената.

14.20 ч.* – голяма салата (по съвет на Семира! – ммм, колко вкусна беше само.:)) )
--1 домат- ок. 150 гр. – ок. 25 Ккал.
--1 краставица – ок. 200 гр. – ок. 20 Ккал.
-- зелена салата – ок. 100 гр. – ок. 14 Ккал.
--магданоз
--лимонов сок – ок. 5 Ккал.
-- зехтин – ок. 15 мл. – ок. 123 Ккал.
Общо – 187 Ккал.
- варено пилешко бутче – ок. 300 гр.- ок.360 Ккал.
*забележка- знам, че още съм далече от съотношенията при НДВ.

16.50 ч. – 10 гр. фъстъци – ок. 60 Ккал.

00.30 ч.* - голяма салата като тази на обед – ок. 187 Ккал.
- 1 яйце – ок.100 Ккал.
- овче сирене – ок. 60 гр., ок. 240 Ккал.
* забележка – прекалено късна вечеря, а бях планирала да е до 20.00, но се случи непредвидено излизане и много неща за вършене.

Заспиване – 1.30 ч.

Общо за деня: - приети 1278 Ккал.
спорт 335 Ккал.


Анализ:
Отрицателни:
1. Лошо разпределение на храненията за деня като време.
2. Все още не съм започнала да изчислявам съотношението мазн. : белт. : въгл.

Положителни:
1. Спортуване.
2. Добър калориен прием за деня, постигнат без да изчислявам калориите на различните храни, които приемам.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 10:42



strahotna si!!!! spored men dietstvaneto e kaot vsqko drugo umenie- iziskva opit i kolkoto poveche go pravish tolkova po dobra stavash. uspeh i vse taka nagore v sebeopoznavaneto i nadolu v kilogramite:)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано18.07.06 10:57



Е, вече имаш напредък.)) Макар че отново храненията ти през деня са далеч едно от друго, но ще се справиш това, все още се настройваш и е нормално.))
Поздравления за салатите, ще се убедиш, че хем е вкусно, хем нискокалорично и те засища.) Месото ти е малко повече за един прием, може да разделиш тези 300гр пилешко на 2приема по 150гр.
За вечерята наистина е било късно и е можело да избегнеш яйцето. По-добре е да закусиш с него, отколкото да вечеряш.
Що се отнася до НВД, мисля че ти е рано още за тази диета. Имаш доста работа още по регулиране на дневния прием на храна и справяне с късния прием на вечеря. Нагаждане на вкусовете ти и свикване с храните, които трябва да приемаш и тези, които е препоръчително да не приемаш.
И за това мисля, че едно изчисляване на съотношенията на мазнини, въглехидрати, белтъчини излишно ще те затормози и е доста възможно да те откаже. Макар че има таблици за НВД с позволените храни, но все пак мисля, че е по-добре да имаш още 1-2седмици за да си регулираш режима.
Успех.))



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Ceмиpa!]  
АвторФaни (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 12:07



Чудесна си Ina-Maya, тръгнали си по верният път желая ти храброст и воля.
Мога да ти споделя моят опит : на 25г. след бременност от 65 кг. достигнах завидните / за сумисти/ 120кг. а детето ми се роди много нормално - 3.750 кг.Всичко съм си трупала на себе си, от това си спечелих : вариращо кръвно налягане от високо до близки стойности, спрял метаболизъм и куп други проблеми и не на последно място зле изглеждаща млада жена до която се кипреше мъж с маникенски размери / моят мъж/ . В момента тежа 80 кг. и съм на 33г.,забравих да спомена че съм висока 176 и според мен имам още към 15 кг. за сваляне. Мога да кажа вече от опит не е лесно борба и пак борба но имам много хора които ме подкрепят и не съм сама. Затова и на теб ти желая здраве желание и воля за да постигнеш мечтите си.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор kифлa (мхъмммм)
Публикувано19.07.06 08:44



Браво на отславбащата и всички съпричастни към подобряването на хранителния й режим. Много полезна тема за всички.
Научих много неща.

Успех

!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано19.07.06 10:55



Благодаря на всички за отношението, подкрепата, страхотните предложения, хитринки и напътствия, за хумора и за многото положителни емоции, които ми носят и най-вече за постоянната усмивка, която не свалям от наколко дни.:)))))
Фани, възхищавам се от хора като теб. Желая ти много радост, която твоето слънчице да ти носи; успех в начинанието, в което си преодоляла най-трудната част :)) и много здраве. Ellina идеята за ябълката е много хубава, ще се опитам да я приложа, благодаря ти много:) Семира! - права си, ще си оставя повече време преди да се опитам да премина към истински НДВ режим, поздрави.:)))


Отчет за 19.06.2007 г.

Събуждане в 8.00 ч.

8.00 ч.* – нес кафе ( ок. 330 мл. )
- грейпфрут – (ок. 500 гр.) – (ок. 100 Ккал )
капсула рибено масло
*забележка – този път опитах с грейпфрут. Не лош вариант за закуска, но след това забелязах, че това количество дава повече от половината въглехидрати, ако се спазва НДВ при изчислен калориен прием около 1400 Ккал дневно, а не ми се иска да се отказвам от големите салати, така че мисля за закуска количеството да е наполовина- към 250 гр.

11.10 ч.* –фъсъци ( 10 гр. )- (ок. 57 Ккал.)
*забележка- поиграх си да видя как се изчисляват отношенията мазн. : белт. : въгл. За предишния ден менюто ми е било 56.6% : 26.8% : 13.6%. Опитах същото и за приетото до момента през деня, тогава забелязах особенността за грейпфрута. За деня знаех, че ще направим малко тържество за рождения ден на наша позната, затова реших да се опитам да планирам менюто си за деня, като се опитам да не надвишавам процента въглехидрати ако е възможно. Съставянето на меню ми хареса, както при ходенето го приемам като игра. Съставих си меню като това за деня до закуската в 17.20, която трябваше да е 10 гр. фъстъци, а вечерята 300 гр. печена скумрия и голямата салата, която си правя тези дни. За да компенсирам сравнително голямото количество въглехидрати вече приети за деня в обедната салата заложих само на зелените зеленчуци- краставица, зелена салата. Съставеното меню съдържаше 1472 Ккал. И отношение мазн.: белт.: въгл. – 66.6%: 21.5% : 11.84%.

11.45 – 13.05 ч.* – тренировка- ходене 4.5 км.; изразходени 410 Ккал.; пулс по време на основното натоварване в границите на 150-155-158
ок. 45 мин. наклон 8.0, скорост 4.0 км/ч, пулс 150-155-158
ок. 15 мин. наклон 5.0, скорост 5.0 км/ч, пулс 140-136
ок. 5 мин. наколон 10. 0, скорост 3 км/ч., пулс 130-136
*забележка- тренировката беше като цяло по-лесна от вчера, но пък и не почувствах лекотата, която забелязах предишните дни да настъпва след около 40-тата минута. Отново си поиграх с режимите. Забелязвам, че различните дни различен вид натоварване ми е по-лесен и предпочитан. Чувствах се добре и използвах случая да изразходя малко повече калории, знаейки какво ще бъде менюто ми през деня.

14.10 ч.* – варено пилешко месо, гърди (ок. 300 гр.) ( ок. 309 Ккал. )
- варено яйце – (ок. 100 Ккал.)
- салата от 300 гр. краставици
100 гр. зелена салата
15 гр. зехтин общо около 167 Ккал.
*забележка – хубав обяд, малко тежък. Трябва да дъвча по-бавно храната, предполагам, че това ще реши въпроса. Чувствах се доста изморена и сънлива, също много, много жадна. През деня пия много течности, вода, равномерно разпределена, но тази жажда беше нещо различно от обикновено.За един-два часа след тренировката съм изпила вероятно 3 литра течности и не можех да утоля жаждата, също се чувствах особено, неприятно, нещо като силна жажда, храната беше в гърлото ми, беше ми ужасно топло. Опитах да заспя за един час. Непрекъснато се сменяше усещане за много горещо с много студено. Когато станах от най-елементарната активност имах чувство, че съм печка която гори всичко и го тренсформира в единствено и много , много топлина. Неприятното странно чувство се запазваше. Не знам доколко е самовнушение от това, че през деня изчислявах съотношенията при НДВ и видях, че съм близо до желаните стойности или наистина това е обяснението, но единственото което ми се вижда логично е ако организма започва да се адаптира към горенето на мазнини и поради сравнително малкото количество въглехидрати това става по друг метаболитен път, резултата е кетоза , понижаване на pH. Същото се получава при хора с първи тип диабет, поради липсата на инсулин глюкозата не може да се усвоява и източника на енергия са мазнините и белтъчините. Такива хора често получават кетоацидоза, дори се стига до кома и един от симптомите е гадене. Ако логиката е вярна, то този преходен период на адаптиране на организма при НДВ е сравнително тежък, не знам дали това преминава с времето или е особеност на режима.Ако продължава ще ми е трудно да го спазвам, но засега ще продължа да се храня предимно с храни, които са предпочитани, ще изчислявам съотношенията долколкото е възможно,за да се ориентирам и след седмица или 10-тина дни ще се опитам да премина към него, ако не се чувствам комфортно просто ще спазвам принципите, но ще включвам по-висок процент въглехидрати, докато имам отрицателен калориен баланс ще отслабвам.

17.20 ч.*- чай с 1 1/2 ч. л. мед ( 60 Ккал. )
*забележка- реших да заместя ядките с малко прости захари. Изпих чая бавно, за около час. Още в началото се почувствах добре, неприятното усещане изчезна, жаждата, топлината.

21.00 ч.* – печена скумрия ( ок. 100 гр. ) ( ок. 223 Ккал.)
- салата от краставици, домати, зелена салата, зехтин, лимон, сол ( ок. 150 гр.) ( ок. 163 Ккал. )
- торта (ок. 80 гр. ) ( ок. 280 Ккал.)
*забележка – непланирано се присъединиха и други хора. Порциите от храните, които бях запланувала се промениха. Можех и да не изям парчето торта, но реших да си го позволя.

Общо за деня- приети -1459 Ккал
спорт - 410 Ккал

Разпределение на калориите, приети в отделните хранения :100 - 57 – 576- 60- 666

Анализ:
Отрицателни:
1.Все още приемам по-голямата част от храната вечер , след планираното време-20.00; трябва постепенно да изместя съотношението към закуската и малките хранения през деня.
2.Приемане на десерт като тортата е нещо, над което трябва да работя дълго, за да изчезне от менюто ми, но като естествено следствие от това, че не ми се яде.
3.Все още дневният ми режим –хранения, спорт, задачи и хаотичен, с времето трябва да се оптимизира и стане по-балансиран.

Положителни:
1.Като цяло харесвам режима, спорта, започвам да се забавлявам, не го приемам като тежко ограничаване, още нещо забранено.
2.По-добър контрол при изкушения, неочаквани промени в програмата, известно синхронизиране със социалния живот.
3.Редовно спортуване за момента.
4 Удовлетворение от себе си.:)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано19.07.06 18:14



Е, вече започва да се оформя нещо като режим, което е добре.))
Забележката ми са фастъците в 11ч, ако наистина толкова ги обичаш и не можеш без тях яж ги непременно без люспата. А ако можеш да ги замениш с плод, ще е още по-добре.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано20.07.06 00:31



Здравей!
Нямах много време да пиша последните няколко дни, а утре заминавам така че около 3 седмици няма да мога да ти пиша, но искам да те поздравя за огромните промени само за няколко дни.

За тренировките, ако почнат да ти тежат, увеличи количеството магнезии който приемаш (помага за съкращението на мускулите).

Ако можеш замени фъстъците с бадеми или орехи (бразилските орехи са убииствено вкусни, но трябва да се внимава с тях).
Също така браво за разпределението на храненето. Но внимавай:
14.10 ч.* – варено пилешко месо, гърди (ок. 300 гр.) ( ок. 309 Ккал. )
-> 300 грама е доста. Гледай да не поемаш повече от 150, защото ако прекалиш с много бълтъчини наведнъж, ще има отрицателен ефект.

Айде, аз ще бягам. Пожелавам ти огромен успех! Вярвам че все така ще продължиш





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 09:55



Само един съвет относно тортата и производните й.
Очевидно обичаш сладките неща. Направи си такъв режим, който да ти позволява няколко пъти седмично да хапваш парче шоколад, нещо сладко и т.н. без да ти разбъзиква общия калориен прием в посока нагоре. Нали знаеш, дозата прави отровата, малко парче шоколад през ден на никого не е навредило!
Според мен, тайната на дълготрайния, здравословен режим на хранене е той да съчетава всички любими на човека храни. Иначе се превръща в обикновена краткотрайна диета с краткотрайни резултати. Затова не мога да се начудя на хора, които не обичат плодове, а са пънат с лечебно гладуване или на отявлени любители на сладкишите, дето мъчат НВД.


Успех!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано21.07.06 02:15



Отчет за 20.07. 2006г.
Събуждане – 8.00 ч.

8.30 ч. – нес кафе ( ок. 330 мл. )

10.00 ч.* – варено яйце –( ок. 65 гр. ) ( ок. 100 Ккал. )
- грейпфрут – (ок. 250 гр. ) ( ок. 50 Ккал. )
рибено масло, вит. Е
*забележка – опитвам се да направя закуската малко по-богата откъм калориен прием за сметка на вечерта.

11.00 ч. – фъстъци – (ок. 10 гр. ) (ок. 57 Ккал.)
11.10 ч.* – кашу – (ок. 10 гр. ) ( ок. 55 Ккал. )
*забележка – чувствах глад, затова си взех още ядки, реших да мина на кашу, защото повече ми хареса, но след като прочетох съветите ви предполагам, че и те не са от най-предпочитаните, също така може би сутрешното междинно хренене с тях ще опитам да заменя с плод или друг въглехидрат.

12.00 ч.* – топъл ментов чай ( ок. 330 мл.)
*забележка – за да залъже глада и понамали малко чувството ми на жажда.

12.15- 13.20 ч.* – тренировка – 65 мин. , пулс около 145-150 уд./мин. , 325 Ккал., вид на натоварването предино- наклон 5.00 и скорост 4.2 км/ч .
*забележка – този път трнировката беше леко трудна и угнетяваща, може би прекалено следях колко калории изразходвам и ми се искаше като вчера да увелича стойността им. А може и да се натрупва умора.

14.20 ч. – задушена свинска пържола – (ок. 180 гр.) ( ок. 486 Ккал.)
- топъл ментов чай
- салата от 300 гр. краставици – ок. 30 Ккал.
120 гр. домати – ок. 21 Ккал.
100 гр. зелена салата – ок. 14 Ккал.
15 мл. зехтин. – 123 Ккал.
Общо 188 Ккал.
- парченце пъпеш – ок. 50 гр. - ок. 14 Ккал.

16.00 ч*. – ментов чай с 1 1/2ч.л. мед – (ок. 330 мл. течност + ок. 15 гр. мед + малко лимонов сок.) (ок. 60 Ккал. )
* забележка – отново разбитостта и неприятното усещане от предишния ден се повтори. Затова започнах да приемам бавно по малко въглехидрати докато отмине.

16.40 ч.* – парченце пъпеш – ( ок. 50 гр.) ( ок. 14 Ккал.)
*този път само чаят с мед не помогна.

17.40 ч.* –кашу( ок.10 гр.) - ( ок. 55 Ккал.)
*забележка – бях решила ако е възможно днес да приключа приемането на храна до към 19.00- 20.00 ч., затова изместих следобедното междинно хранене по това време.

19.00 ч. – кисело мляко 3.8 %( ок. 300 гр. )-( ок. 204 Ккал. )
сварено яйце –( ок. 65гр.) - ( ок. 100 Ккал. )
домат – (ок.100 гр.)- (ок.17 Ккал.)


22.00 ч.* –кашу (ок. 30 гр.) –(ок. 165 Ккал.)
*забележка – въпреки решението ми почувствах глад.

2.30 ч. - заспиване

Общо за деня- приети -1565 Ккал. 61%:16%;18%
спорт – 325 Ккал.
разпределение за деня- 150 :112:788:129:324+165
Анализ:
Отрицателни-
1. Все още съотношението мазнини белтъчини и въглехидрати не е оптимално за мен, трябва да работя над него.
2. Трябва да работя и върху часа на последното хренене.
3. Трябва да събирам още информация за храните,физическата активност.

Положителни-
1. Постоянство.




Отчет за 21.07.2006 г.

Със съпруга ми бяхме поканени от приятелско семейство, от друга националност, култура, домакинята се беше постарала с много и различни ястия. Опитвах от всяко, не съм прекалявала, но не мога да определя колко калории приблизително съм приела. Също така не съм тренирала през деня. Ще го приема като почивен ден.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано21.07.06 09:42



Здравей, Ина-Мая


поздравления за все по-добрия и балансиран режим, който следваш.
Ще си позволя мъничко съвети ( няма да мога за заместя Nightgale, дано се появи скоро и тя)

10.00 ч.* – варено яйце –( ок. 65 гр. ) ( ок. 100 Ккал. )
- грейпфрут – (ок. 250 гр. ) ( ок. 50 Ккал. )
рибено масло, вит. Е
*забележка – опитвам се да направя закуската малко по-богата откъм калориен прием за сметка на вечерта. - грейпфрут и варено яйце не са богати на калории, а и това е време не само за калориен прием, но и за по-голямата част от въглехидрати за деня. Можеш да закусиш с една филийка пълнозърнест хляб + малко конфитюр ( желателно без добавена захар) + една порция сирене ( 30гр) +1 плод. Ще са около 200 кал, но ще се чувстваш заситена и ще имаш енергия за спорт.

11.00 ч. – фъстъци – (ок. 10 гр. ) (ок. 57 Ккал.)
11.10 ч.* – кашу – (ок. 10 гр. ) ( ок. 55 Ккал. )
*забележка – чувствах глад, затова си взех още ядки, реших да мина на кашу, защото повече ми хареса, но след като прочетох съветите ви предполагам, че и те не са от най-предпочитаните, също така може би сутрешното междинно хренене с тях ще опитам да заменя с плод или друг въглехидрат. - ако не успееш да ги замениш с плод или просто обичаш ядки, замени ги със сурови бадеми. Страхотен източник на витамин Е и много други разкрасяващи жената съставки.

12.00 ч.* – топъл ментов чай ( ок. 330 мл.)
*забележка – за да залъже глада и понамали малко чувството ми на жажда - ако първият ти прием на храна е по-богат и междинната закуска не е от солени ( предполагам ) ядки, има шанс в 12.00ч да не си нито гладна, нито толкова жадна.

12.15- 13.20 ч.* – тренировка – 65 мин. , пулс около 145-150 уд./мин. , 325 Ккал., вид на натоварването предино- наклон 5.00 и скорост 4.2 км/ч .
*забележка – този път трнировката беше леко трудна и угнетяваща, може би прекалено следях колко калории изразходвам и ми се искаше като вчера да увелича стойността им. А може и да се натрупва умора. - това и при мен е проблем, не го обичам спорта и това е . Аз се занимавам с йога ( само като гиманастика имам предвид). По ми е близко и до физиката, и до психиката

14.20 ч. – задушена свинска пържола – (ок. 180 гр.) ( ок. 486 Ккал.)
- топъл ментов чай
- салата от 300 гр. краставици – ок. 30 Ккал.
120 гр. домати – ок. 21 Ккал.
100 гр. зелена салата – ок. 14 Ккал.
15 мл. зехтин. – 123 Ккал.
Общо 188 Ккал.
- парченце пъпеш – ок. 50 гр. - ок. 14 Ккал. - замени свинската пържола с пилешко, телешко или поне свинско филе. Всичко останало - просто супер!

16.00 ч*. – ментов чай с 1 1/2ч.л. мед – (ок. 330 мл. течност + ок. 15 гр. мед + малко лимонов сок.) (ок. 60 Ккал. )
* забележка – отново разбитостта и неприятното усещане от предишния ден се повтори. Затова започнах да приемам бавно по малко въглехидрати докато отмине.

16.40 ч.* – парченце пъпеш – ( ок. 50 гр.) ( ок. 14 Ккал.)
*този път само чаят с мед не помогна.

17.40 ч.* –кашу( ок.10 гр.) - ( ок. 55 Ккал.)
*забележка – бях решила ако е възможно днес да приключа приемането на храна до към 19.00- 20.00 ч., затова изместих следобедното междинно хранене по това време. - при мен също приодът 15-18 ч. ми е най-труден. Това ми е времето на второто турско кафе за деня, тонизира и убива леко апетита. Ако не си решила твърдо да минаваш на НВД, тук можеш да добавиш едно-две сухарчета + 2-3 сушени кайсии. Дават енергия.

19.00 ч. – кисело мляко 3.8 %( ок. 300 гр. )-( ок. 204 Ккал. )
сварено яйце –( ок. 65гр.) - ( ок. 100 Ккал. )
домат – (ок.100 гр.)- (ок.17 Ккал.) - замени киселото мляко с 1-2% масленост и ще можеш да си позволиш още едно яйце или малко сирене с вечерята за почти същите калории. Сложи за обем и малко краставичка към този самотен домат и ще се чувстваш нахранена

22.00 ч.* –кашу (ок. 30 гр.) –(ок. 165 Ккал.)
*забележка – въпреки решението ми почувствах глад. - пак гласувам за бадемите, но на каквито и да е ядки да се спреш - задължително сурови и безсолни.

Ами това от мен. При анализ на деня ти, аз виждам далеч повече положителни промени от едното скромно "Постоянство". Не бъди прекалено строга към себе си, не се тормози и самонаказвай за прегрешения и не забравяй да се поощряваш ЩЕДРО са всяко постижение.
Мисля, че всички тук се гордеем с теб.
воля и успех




Тема Re: Интернет дневникнови [re: ellina]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 18:56



В никакъв случай да не заменя киселото мляко с такова с по-ниска масленост!!!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано22.07.06 15:07



Ellina, трогната съм !:) Благодаря ти за времето, което си отделила, топлината, загрижеността. Нямам думи, толкова е хубаво да се види, че човещината и взаимопомощта са живи.:)
За НДВ- все още не знам, не се чувствам готова още да си кажа, че я започвам. Но и не съм отхвърлила възможността да опитам. Засега мисля да се храня по начин възможно най-близък до нея, като разширя менюто с различи зеленчуци, плодове, сушени плодове, мед и подобни храни, когато ми се прииска. Вчера си взех сурови бадеми, малко прекалих с количеството им през деня, но това лесно може да се регулира. Взех си и нискомаслено кисело мляко, още не съм го опитала. Прочетох и другия коментар, според който не бива да го заменям. Ще изям това, което взех и после ще реша с кое да продължа. Всичките ти предложения са хубави и ако не сега, то със сигурност ще намерят приложение по-нататък в моя начин на хранене. Желая ти много слънчев ден и успехи във всичко планирано.:)

Отчет за 21.07.2006г.

Събуждане 12.30ч.
13.00 ч. – половин грейпфрут – (ок. 250 гр. ) ( ок. 50 Ккал.)

14.25 – 15.40 ч.* – тренировка. – изразходени 350 Ккал., 75 мин. , пулс около 125- 130/мин. , изминати 4.4 км., предимно натоварване - наклон 6.0 и скорост 3.7км/ч.
* забележка – бях малко по-ленива по време на тренировката. Много по-бавно увеличавах натоварването, но темпото което избрах не ме изморяваше и можех да продължа дълго време така. Също тези дни, когато четях темите в клуба, видях че зоната, в която се горят мазнини се изчислява като 50-60 % от 220-годините. Т.е. за мен е между 90-115 уд./мин. Натоварването ми при такъв пулс е твърде малко, може би след известна тренировка, когато издържливостта ми се повиши такъв пулс ще отговаря на по-интензивно натоварване от сега. Но поне сега не трябва да се стремя към стойности като 150-155.

17.00 ч.*- риба тон във вода, от консерва – (ок. 140 гр. ) ( ок. 130 Ккал.)
- салата от:
краставици – (ок. 300 гр.) – (ок. 30 Ккал.)
домат – ( ок.150 гр.) – (ок. 26 Ккал.)
зелена салата –( ок. 200 гр.) –( ок. 28 Ккал.)
зехтин –(ок. 30 гр.) –( ок. 246 Ккал.)
лимон, сол.
Общо – 330 Ккал.
*забележка- рибата е доста приятна и вкусна. Спокойно може да стане важен елемент от менюто ми.

19.00 ч. *– 3 варени яйца –( ок. 3 х 65 гр.) – (ок. 300 Ккал.)
*забележка – чувствах лек глад, реших да си взема 2 сварени яйца, нещо като междинна закуска. Имах три готови сварени. Когато започнах да ям (пред телевизора ) не можах да се спра след второто и изядох 3. Не е фатално като количество или калории, но начина по които стана трябва да се коригира.

23.00 ч.*- бадеми ( ок. 30 гр.)- (ок. 171 Ккал. )
* забележка – прибрахме се късно, колебаех се дали да си приготва нещо за ядене или да пропусна. Опитах с малко ядки, харесаха ми и увеличих количеството до 30 гр.

00.30 ч.*- бадеми – (ок. 20 гр.) ( ок. 114 Ккал.)
ментов чай с 1 1/2 ч.л. мед ( 330 мл. течност + ок. 15 г. мед ) (ок. 60 Ккал.)
* забележка- отново усетих лек глад, реших да прибавя и някакъв въглехидрат, може би не най-удачния, но поне после нямах проблеми с мислене за храна и ставане през нощта.

3.00 ч.-заспиване


Общо за деня – приети 1155Ккал
- спорт 350 Ккал

Разпределение между хрененията – 50 + 460 + 300 + 117 + 174
Съотношение мазн.: белт.: въгл. – 58,5% : 24,9% : 17.1%

Анализ:
Отрицателни:
1.Изместване на всички харенения през деня късно. Не много добро съотношение между основните и междинните. Малко повече ядки, по-добре част от тях да се заменят с плод и зеленчуци.

Положителни:
1.Лесно връщане към режима след предишния ден.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Coнaтa]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано22.07.06 18:55



Сега ако ни обясниш и защо не бива да го прави, цена няма да имаш





Тема Re: Интернет дневникнови [re: ellina]  
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано22.07.06 20:08



Разликата между калорийната стойност на млека 0.1 и 4.5 % е около 15-20 калории на 100 грама - от замяната нищо няма да спечели - за една кофичка това означава калории от порядъка на 65-80.
Но по отношение на качеството на двата вида мляко разликата е в пъти. Извличането на маслеността от млякото се прави с цената на много изкуствени добавки, така че моят съвет е - пълномаслени продукти задължително. Още повече, че приемането на мазнини е супер важно за организма. Отслабването е въпрос на отрицателен калориен баланс, а не на ограничаване приема на мазнини.

Love is blindness
I don't want to see
Wrap the night around me...


Тема Re: Интернет дневникнови [re: Coнaтa]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано22.07.06 22:42



Позволи ми да не се съглася напълно с теб за обезмасленото кисело мляко и въобще млечните продукти.
Разликата в калорийните стойности на млеката не е 15-20 калории на 100 гр както казваш, а доста повече.
За справка ( преписано от опаковките на киселите млека в собствения ми хладилник, а не от някоя таблица в нета

):
- кисело мляко (краве) 0% масленост - 37кал/100гр
- кисело мляко (краве) 3.9% масленост - 70кал/100гр
- кисело мляко (овче) 6,6% масленост - 101 кал/100гр
Оказва се, че ако изберем мляко с малко по-ниска масленост определено има шанс да улесним постигането на отрицателен калориен баланс.

Още повече, че приемането на мазнини е супер важно за организма. Отслабването е въпрос на отрицателен калориен баланс, а не на ограничаване приема на мазнини.

Ето с това съм напълно съгласна и затова на никого не препоръчвам 0% масленост на млечните продукти. Най-малкото защото заедно с мазнините изчезват и мастноразтворимите витамини.
НО за да се поддържа този отрицателен калориен баланс, при приемане на храна с високо съдържание на мазнини се предполага консумация на по-малки количества (порции) и съответно по-силно чувство на ограничение.
На човек, правещ първи стъпки в здравословното хранене, това може да се отрази изключително зле и да го разколебае още в началото.
По повод изкуствените добавки в нискомаслените продукти - аз освен желатин друго добавено в 0%-ното ми кис.мляко не виждам, а надявам се поне желатинът все още не е в черния списък.
И пак ще се повторя, НЕ препоръчвам напълно обезмаслени продукти, а такива с намалено съдържание на мазнини. За себе си съм избрала мляко с 2% масленост, в него пък не виждам добавено нищо, на което да не му е мястото в едно кисело мляко.




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано23.07.06 10:55



Привет, Ина-Мая


Справяш се страхотно и се надявам да продължиш все така.
В менюто, което си дала за 21.07, храненето до 19ч. върви като по учебник, само с малкта забележка, че всичко е много изместено във времето, което и ти сама си си отчела. Още един много положителен момент - откриваш си сама грешките.
Варените яйца в 19.00ч. са били предвидени като закуска, а след това си пропуснала основното хранене и си го заменила с бадеми и мед.
Мисля, че би могла да го избегнеш, ако докато си вариш яйцата, използваш времето да си забъркаш и подредиш в чинийка, това което смяташ да ти е основно хранене и да го сложиш в хладилника са по-късно ( малко домакинско фолио и си готова). В такъв случай, когато се прибереш късно и не си много гладна, можеш спокойно да изядеш половината от приготвеното и няма да ти се налага да завършваш деня с 50гр. бадеми и чай с мед ( не, че е толкова лошо де, можеше и две вафли да бъде, така че отново - поздравления!!).
Планиране му е цаката на здравословния режим и поне за началото - колкото по-стриктно, по-добре!
успех и да пишеш




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано23.07.06 11:05



Отчет за 22.06.2006 г.

Събуждане 12.30 ч.
7.30* –бадеми (30 гр. ) – (ок. 171 Ккал. )
* забележка – трябваше да стана, за да дам едни лекарства. Видях бадемите на масата и както бях сънена си взех от тях и ги изядох. После не можах да се събудя напълно и съм заспала пак.

12.30 ч. – нес кафе (ок. 330 мл.)
13.10 – таблетка 0.2 г. хром

14.00- риба тон от консерва – (140 гр.) – ( ок. 130 Ккал.)
- половината от салата от:
краставица – (ок. 300 гр.) – (ок. 30 Ккал.)
домат – ( ок. 150 гр.) – (ок. 25 Ккал.)
зелена салата – (ок. 150 гр.)- ( ок. 21 Ккал.)
зехтин – ок. 30 гр. – (ок. 246 Ккал.)
сол, сок от лимон
Общо : 1 / 2 х 322 = 161 Ккал.
По една таблетка рибено масло, вит. Е , вит. В компл., Мg

15.00 ч. – ментов чай – (ок. 330 мл. течност)

15.50 ч. – грейпфрут – (ок. 250 гр.) – (ок. 50 Ккал.)

16.40- 17.45 ч.* – тренировка- изразходени 350 Ккал.; 65 мин.; 3.8 км.; предимно – (към 35-40 мин. ) с натоварване: наклон 10.0 и скорост 3.5 км/ч. , пулс в този интервал – 145- 150 уд./мин.
*забележка- тренировката започна малко трудно, в началото опитах темпото от вчера, но ми беше тягостно , не леко като вчера. След това с пробване открих новото темпо, което е дори с по-голяма трудност. Интересно е как всеки ден динамиката е различна. След първата половина на тренировката докрая, а и след това се чувствах много жизнена.

20.00 ч. – карфиол на пара с черен пипер, сол , лимонов сок- (ок. 500 гр.)- (ок. 170Ккал.)
- варено яйце- (ок. 65 гр.)- ( ок. 100 Ккал.)
- салата от : краставица –( ок. 150 гр.) –( ок.15 Ккал.)
домат- (ок.100 гр.)- (ок. 17 Ккал.)
зелена салата – (ок.100 гр.) –(ок.14 Ккал.)
зехтин- (ок.15 гр.)- (ок.123 Ккал.)
Общо- 169 Ккал


01.30 ч.-Заспиване.


Общо за деня: - приети-951 Ккал.
спорт- 350 Ккал.
Разпределение на храненията- 171+ 291+ 50 +439
Отношение мазн:белт:въгл – 56,6%: 29.3% :18,87%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1.По-малко приети калории от долната граница 1200 Ккал.
2.Отново закуската трябва да има по-голяма тежест.
3.За да бъде по-лека и приятна тренировката трябва да концентрирам повече въглехидрати преди и след нея.
4.Не трябва да ям дори и малко „за да се разсъня”

Положителни:
1. Създаване на добри навици- нормално, разнообразно хранене, което не дава чувство на глад, при отрицателен калориен баланс.
2. Опитване и приспособяване на правилата към нуждите на моя организъм.
3. Промяна на нагласата от- „трябва да сваля 30 кг. възможно най-бързо” на „ храня се достатъчно, разнообразно, не чувствам глад, спортувам и също намалявам теглото си”.
4.Известно успокояване и балансиране не само по отношение на диетата,а във всички сфери.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано23.07.06 11:15



brawo! vij spored men vechernoto hranene ne e problem, zashtoto nqma znachenie koga sa prieti kaloriite stiga da sa po malko ot obshtiq razhod. mnuto ti e mnogo zdravoslovno! produktite sa dobri , hromyt e dobra ideq . zehtinyt zelenchucite super, bademite super . ta kakto kazah perfektno e, za men nqmash otricatelni v tozi den - mojesh da se potypash po ramoto. otnosno 1200 naistina ne e hubavo dapadash pod tazi granica no vse pak tova sa samo priblizitelni stojnosti- izchislqvat se kaloriite za cqlata sedmica-taka po lesno se postiga balansa. naprimer ako edin den qdesh 1000 a drug den 1500 to togava ne e chak takyv problem, che edin den si padnala pod 1200. bih kazala che si bezuprechna. ponatatyk mojesh da vkliuchish malko trenirovki s tejesti i shte e perfektno!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: :)]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано23.07.06 11:45



Изцяло подкрепям казаното от теб.
То и да искаме ( а ние не искаме

) да му търсим кусури на това меню за деня, ще е трудно.
В много правилна посока се движиш, Ина-Мая и ще видиш, че резултатите няма да закъснеят.
Поздрави!




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано23.07.06 13:52



Поздравявам те , освен желанието за промяна трябва да се предприеме нещо , а ти си започнала ...
Няма да се отчайваш от това колко кг имаш за сваляне , аз когато започнах имах да свалям толкова колкото исках да тежа , но не се отказвах и упорито и по начина проба , грешка от близо 120 кг сега заковавам на 65 кг - е и аз си имам периоди в които варирам и се обаждат старите навици и взема , че омета половината хладилник ... но ми стига само да си припомня как се чуства тогава и ка се чуствам сега ...
Проблема ми е това , че така и не мога да се стегна да стигна до поставената първоначално цел - 57 - 58 !
Но и това ще стане само да стьпя отново на родна почва , където найстина храната е храна , а не боклук натъпкан с какво ли не .
Тук даже на една от скъпите шунки в състава й има картофи - какви картофи , какви 5 лева - тея хора не са наред !!!
Пази НВД , ако можеш ...



Тема Re: Интернет дневникнови [re: fenixx]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано23.07.06 14:11



И да ти кажа какво ме амбицира мен отново , бях на едно барбекю преди няколко дни ...
Сред гостите имаше 4 момичета , най - слабото да беше към 100 - 110 - а за другите немога да съм сигурна , но едната минаваше 130 - и представи си на фона на останалите мацки с тегло към 50 - 55 кг как ги гледаха всички ... не че са се държали лошо , но се чустваше една резервираност , снизходителност и даже в някои от останалите нежелание едва ли не да си общуват с тях , все едно са някакви прокажени ... спомних си , колко може да са жестоки хората , как някой , който цял живот е бил слаб неможе да ти влезе в положението и да те разбере , защо продължаваш да си хапваш и колко трудно ти е когато всички си хапват например сладолед ти да твърдиш как не ти се яде и да дъвчеш салата .
Гледах ги и вече си мислех не само за естетичната страна на нещата , но си мислех и за здравето - какво здраве на тези килограми ...
Затова да не се успокояваме , че имало мъже дето харесвали по пълни ( и трите бяха с гаджета - нормално за тези ширини и 100 да си все ще си намериш някой ) но си мислех колко по - добре може да се чустват , а не както едната само си упъваше блузката надолу да си скрие коремчето .



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано24.07.06 11:33



Отчет за 23.07.2006 г.

Събуждане – 11.30 ч.
11.30 ч. – нес кафе (ок. 330 мл. )

11.45 ч.– табл. хром – 0,2 гр
.
13.00 ч.- грейпфрут – ( ок. 250 гр.) (ок. 50 Ккал.) + по една табл. рибено масло, вит. Е и В, Мg

13.30 ч.- зелен чай жасмин (ок. 330 мл.)

14.35 – 15.45 ч.* – тренировка – изразходени 415 Ккал., продължителност 70 мин., изминати 4.2 км., натоварване предимно ( 50 мин.) с наклон 10.00 и скорост 3.5 км/ч и пулс около 145-150-155-160 уд/мин.; за около 10-тина мин. опитах други режими с по-голяма сложност, като дори бягах за около 2 мин при скорост 5-5.5 км/ч.
*забележка- като цяло тренировката днес беше много лека и приятна; имах енергия; режимът, който използвах от вчера ме натоварваше без да ме изморява. Опитах за проба три елементарни упражнения за ръце с гирички след това, по 10 повторения всяко с най-малките гирички.

16.30 ч. – зелен чай – (ок. 330 мл.)

16.45 ч.*- сварено пилешко месо от бутче- (ок. 200 гр.) – ( ок. 240 Ккал.)
- салата от –краставици- ( ок. 300 гр.)- (ок. 30 Ккал.)
-домати – (ок. 150 гр.)- (ок. 25 Ккал.)
- зелена салата – (ок.100 гр.)- (ок. 14 Ккал.)
- зехтин – (ок. 30 гр.) – ( ок. 246 Ккал.)
- сок от лимон, сол
Общо- 315 Ккал.
- кисело мляко 1% - ( ок. 300 гр.) – (ок. 204 Ккал)
*забележка- отново се получи късно като хренене , от вчера нямам голям апетит и за да не бъда и този път под 1200 Ккал. за деня, реших да сложа повече зехтин на салатата, както и да прибава кисело мляко в менюто за малко разнообразие.Странното е, че новото кисело мляко което е само с 1% масленост, за разлика от предишното, което е 3.8% на опаковката има същите стойности за калорийност, състав на белтъчини, въглехидрати. Като се има предвид, че напоследък не чувствам глад и трябва да ям, след като свърша това ще мина на обикновеното, явно във фирмата не са изследвали специално нискомасленото, просто са решили да запълнят тази ниша на пазара.

18.15 ч.* – чаша ментов чай с 1 1/ 2 ч.л. мед (ок. 330 мл течност и ок. 15 гр. мед) (ок. 60 Ккал.)
*забележка – докато работех на компютъра за кратко почувствах замайване, затова реших да си направя чай с мед в случай, че кръвната ми захар е спаднала.

21.30 ч. – краве сирене – (ок. 100 гр.) – (ок. 300 Ккал.)
- салата от: краставица – (ок. 100 гр.) – (ок. 10 Ккал.)
домат – ( ок. 100 гр.) – (ок.17 Ккал.)
зехтин – (ок. 15 гр.)- (ок. 123 Ккал.)
Общо – 150 Ккал

00.10ч. – топъл билков чай (ок.330 мл. течност )

4.00 ч.*- бадеми – (ок 40 гр.) – (ок. 224 Ккал.)
-2 фурми – ( ок. 5 гр.) – (ок. 12 Ккал. )
*забележка – дълго време не можех да заспя, по едно време почувствах и глад, не остър, но неприятно настойчив, взех си от бадемите, бях сънлива, поизнервена, че не мога да заспя. На фона на целия ден, който протече толкова лесно и в който нямах апетит и се насилвах да ям, това беше напълно противоположно и неочаквано за мен усещане, мислех си че всичко започва да става все по-лесно и лесно. Явно има още много неща които да се оптимизират, например храненията, разпределението на калориите.

Заспиване- 5.00 ч.

Общо за деня- приети 1555 Ккал.
- спорт – 415 Ккал.
Разпределение в храненията- 50 + 759 + 60 + 450 +236

Отношение мазн:* белт: въгл- 56,1% : 21,2% : 17,9%
* според изчисленията ми се губят 5%,проверих откъде може да идва грешката, мисля че е от непорменената калорийна стойност на 1%-то кисело мляко.


Анализ за деня:
Отрицателни:
1. Все още има какво да се желае в разпределението на калорийната стойност в различните хранения, мога да помисля за разнообразяване на менюто повече.
2. Стария лош навик нощното похапване се обади с нови сили- трябва повече да се концентрирам върху отделните хранения.
Положителни:
1. Преодоляване на чувството на глад (коментар направен преди късното нощно похапване )
2. Все по-добри резултати и издържливост при тренировките.
3.Удовлетворение и самочувствие.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано24.07.06 23:09



Здравей Ина не мога да не те поздравя за това начинание! Също искам да ти изкажа благодарност, че благодарение на твоето решение да споделиш с всички нас помагаш на много момичета, включително и на мен! Подробно чета това, което ти пишеш и това, с което момичетата те критикуват в положиления смисъл на думата. Успех!
Би ли ми казала от къде разбираш видовете храни с каква енергийна стойност са за да получиш отрицателен хранителен баланс?
Как се оформя отрицателния хранителен баланс?
Благодаря и на теб и на всички по-компетентни могат да ми помогнат!

п.с Като чета как другите момичета ти помагат безвъзмезно, вярата в хората от България ми се върна!
Още веднъж успех!!!!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано25.07.06 09:06



Ако почувстваш глад вечер изяж една краставица със сол и евентуално нещо сладко - мед или плод, но в малко количество. Ядките са едни от най-калоричните храни, а освен това съдържат нишесте, което не може да се усвои така бързо, както захарта.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Изyмeн]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано25.07.06 12:12



Като каза за това колко са калорични ядките, се сетих за съвета на един познат лекар, когото много уважавам.
Той казва, че ядките са прекрасна храна, от която не бива да се лишаваме, но ни се полагат веднъж на ден и в количество, което се побира в дланта ни. Т.е. сипваш си ядки в ръчичката, свиваш в юмрук и изяждаш само това, което остане вътре в шепата ти. Които изпадат са за утре.
Обаче аз съм музикант човек и какви длани имам само Минимум 30 гр шепичка.




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано25.07.06 13:36



Здравей, Изумен, съветите ти са много хубави, интуитивно реших да огранича ядките тези дни, може да са причина за неразположението ми. Ще използвам идейките ти следващия път, когато почувствам глад. Поздрави!
Nasinda78 –честито за малкото слънчице!:) Тук в клуба атмосферата наистина е чудесна, с помощта на момичетата и момчетата всичко е в пъти по-лесно. Ето как мога да отговоря на въпросите , които си задала, надявам се че за да ме коригират и допълнят, ще се включат и други.:)

Аз използвам таблицата с продукти, техния състав и калорийна стойност на www.spidersport.com, и по-точно: http://spidersport.com/calories.php

Тези дни в клуба попаднах на още едно място, може би на теб повече ще ти хареса, има по-голям брой храни: http://zdravoslovno.com/Calculators.html

Ето формулата, по която изчислявам колко калории са ми нужни нормално за един ден:



• На първо място трябва да определим разхода в покой (РП)
• След това, заместваме РП във формулата, която определя
целият разход за деня (вкл. движение)

Жени
Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).
Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал
Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:
1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9
Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.



След като изчислиш това ( позволих си да заместя във формулата данните ,които си дала в съседната тема с предположението от ника ти, че сме на една възраст, поправи ме ако греша. Разхода в покой за теб се получава 1650,8 Ккал. Умножавам по най-ниския коефицент за физическа дейност- 1.2 ( ти ще прецениш кой отговаря за теб ) и се получава, че дневно са ти необходими 1980,98 Ккал) .
Трябва да имаш предвид две неща. Смята се, че ако човек приема под 1200Ккал (други автори казват 1400Ккал.) дневно , организмът преминава в режим на опасност. Има недостиг на калории и за да се приспособи, обмяната на веществата се забавя и след време той се адаптира да функционира на новото, по-ниско ниво приети калории. Резултат от това е, че спираме да отслабваме. Ето защо се спазва правилото, че никога не спадаме под тези калории-1200 Ккал или 1400 Ккал/дневно.
Второто правило е, че за да загубим един килограм мазнини е необходимо да имаме дефицит ( „ да си спестим” ) 7000 Ккал. ( някъде съм срещала също цифрата 7700Ккал.).
Т.е. за теб, ако дневно са ти нужни 1981 Ккал и ти се храниш така, че всеки ден приемаш 1400 Ккал, всеки ден ти спестяваш 581 Ккал. Т.е. след 12 дни ще загубиш реално един килограм мазнини ( когато губим по-бързо тегло обикновено се дължи на загуба на вода, мускули, органи). Разбира се, ако извършваш физическа дейност, спортуваш може да спестяваш повече калории, т.е. да отслабваш по-бързо.
Трето правило е че за здравословно се смята отслабване със скорост 0.5-1.0 кг. седмично. Така и проблемите със отпуснатата кожа, стриите от отслабване и т.н. се решават почти напълно. Разбира се всичко е много индивидулано.
Има още нещо , което смятам че е важно да ти подчертая, кърмачките имат по-голям енергиен разход даже от бременните жени. Не мога да си спомня точно колко калории дневно беше като число. Ето защо, имай предвид, че формулата , която ти цитирах може да отчита по-малко от реално необходимата ти дневна енергия.
Последно накратко, за да съм сигурна че обясних ясно. Отрицателен калориен прием означава прием на по-малко от необходимия ни дневен прием на калории ( този, който изчислихме с по-горната формула). Тогава отслабваме, защото тялото използва запасите си, предимно под формата на мазнини да допълни необходимата му липсваща енергия. Съответно положителен калориен прием ( по-точния термин е баланс) означава , че приемаме повече от необходимото ни количество калории дневно, т.е тялото трупа резерви и ние покачваме теглото си.
Ако нещо не е ясно или имаш други въпроси ще се радвам да отговоря колкото мога, поздрави и много успехи в започнатото, сигурна съм че ще се справиш блестящо.:)



Отчет за 24.07.2006 г.

Събуждане – 12.00 ч.
12.00 ч.- нес кафе (ок. 330 мл. течност )
1 табл. хром

12.30 ч.*- грейпфрут – ( ок.250 гр. )- (ок. 50 Ккал.)
- сварено яйце – (ок.65 гр.) – (ок.100 Ккал.)
* забележка – още със събуждането ми се чувствах странно и неприятно, леко гадене, липса на конфорт. Отдадох го на късното вечерно хранене и сравнително голямото количество ядки. Реших този път закуската да не е само плод.

12.45 ч.*- ябълка – (ок.200 гр. ) – (ок.84 Ккал.)
*забележка – тъй като дискомфорта продължи, реших да приема още нещо съдържащо въглехидрати.

13.30 ч.* – кисело мляко 3.8%- (ок.300 гр.) – (ок.204 Ккал.)
* забележка-трябваше да отида да тренирам, но не се чувствах добре, реших да изям още нещо, за да имам достатъчно енергия и да не ми стане лошо.

14.40 ч.*- топъл ментов чай- (ок. 300 мл.)
* забележка – неприятното чувство се засилваше, започнах и да чувствам голяма горещина, старото усещане , че съм нещо като печка за горене не енергия. Целия дискомфорт приличаше много на този от предишните дни, но този път по-силно изразен.
Повръщане- не че имаше кой знае какво да се повръща, но поне малко ми олекна. Чувствах се малко уплашена и изнервена.

15.10 ч. – 2 карамелени бонбона – ( 15 гр.) – ( ок.60 Ккал.)
15.20 ч.- бадеми – (ок. 40 гр.) – (ок. 114 Ккал.)
15.30 ч. – 4 карамелени бонбона – ( ок.30 гр.) – ( ок. 120 Ккал.)
15.35 ч.* –пъпеш – (ок. 200 гр. ) - ( ок. 56 Ккал.)

* забележка – приемах всички тези храни, за да доставя въглехидрати на организма ми, все още си мисля, че това се получава като някаква реакция на организма ми към намаления им прием, нещо като по-мека кетоза. От друга страна нямах апетит, мислех си какво искам да ям и щях да си го направя, но нямаше такова нещо.
Ново повръщане.

16.40 ч. – ментов чай с 2 ч.л. мед – ( ок. 330 мл. Течност + ок. 20 гр. мед ) – ( ок. 80 Ккал.)

17.30 ч. –кисело мляко 3.8% - (ок. 300 гр.)- (ок. 204 Ккал.)

18.30 ч.*- кисело мляко 3.8 % - (ок. 300 гр. ) – ( ок. 204 Ккал.)
* забележка – чувствах се малко по-добре.

12.00 ч.* – 1 сварен кренвирш – (ок. 90 гр. ) – ( ок. 320 Ккал.)
- овче сирене – ( ок.40 гр. ) – ( ок.160 Ккал.)
- сварени яйца – (ок 120 гр. ) – ( ок. 200 Ккал.)
-маслини – ок. 10-тина, (ок. 50 гр. ) – ( ок. 60 Ккал.)
*забележка –изпитвах истински глад, неразположението беше преминало напълно, чувствах се добре.

3.00 ч. – заспиване


Общо приети калории- 2016 Ккал.

Анализ на деня:
Отрицателни:
1.Допускам някаква грешка, за да се получават тези влошавания. Засега мисля ,че причината може да е една от следните:
-НДВ не ми понася, поради невъзможността на организма ми да функционира с малко въглехидрати и кетозата, която се получава се манифестира с тези оплаквания.
-Допускам грешки в избора на храните и комбинирането им, както и в часа на храненеията, т.е. не спазвам правилната НДВ
-Някакво органично заболяване-язва, гастрит – мислих за това, но съм склонна да го отхвърля като възможност, оплакванията нямат тази характеристика.
-Реакция на съставките , които пия от няколко дни- вит. В и Е, рибено масло, Мg, Cr.
-Нормален период на привикване, но поради липса на информация мисля , че при мен е нещо ненормално

Положителни:
1. Не смятам да се отказвам, просто да опозная реакциите и сигналите на тялото си.





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 15:26



Здравей,Ина-Мая,мисля че като цяло дневния ти режим е доста грешен.Заспиваш в 3-4ч.,ядеш в 12-1ч през ноща,а по това време тялото не е програмирано да обработва храната.Защо не се опиташ да ставаш сутрин в 8-9,така и ще ти се приспива по-рано и проблема с нощното ти хранене ще отпадне от самосебеси.Друго-явно си мислиш,че си на НВД,но повярвай ми,толкова си далече от него,че няма начин вчерашното ти неразположение да има нещо общо с НВД.Може би е време да се замислиш и сериозно да започнеш с НВД,макар че някои те съветват,че още ти е рано.Няма такова нещо рано или късно,информираш се подробно и започваш.В момета съм почти сигурна,дано не съм права обаче,че не сваляш.Или даже и да си свалила,най-вероятно е минимално и то вода.Но с този глад ,на който си се подложила,това е нормално.Чудя се на момичетата,които те хвалят за хубавия режим.Точната дума за режима ти е-глад.Ако кривнеш само за2-3 дни,а това все някога ще случи при това меню,ще качиш със страшна сила.Надявам се,че не съм те обидила по никакъв начин,знам че полагаш големи усилия,но когато не са в правилната посока,те са безсмислени.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано25.07.06 19:10



Здравей, Ина-Мая

,
искрено се надявам внезапното неразположение и повръщане от вчера, да се дължат на нещо като летен грип, а не на промените в храненето ти.
Като цяло от доста време и аз си мисля да ти задам въпроса, с който Жика ме изпревари: "Защо ставаш в 12ч. на обяд?".
При такъв ритъм на живот, каквото и да правиш е невъзможно да подредиш храненията си дори в близки до препоръчителните часове.
Друго - Приемането на синтетични витамини е добре да бъде с някаква храна, иначе усвояването им е трудно ( или дори невъзможно) и само ще ти раздразнят стомаха. Попитай за това най-добре лекаря, който ти ги е изписал.

Жика, като хваля хранителния режим на момичето, имам предвид правилния подбор на храните ( тя не е казала, че е НВД! ), а не количеството калории приети за деня. Изключила е боклукчавите храни, няма чипс, Марс и Сникерс. Това, че калориите в някои дни са малко е вярно, но ако в един ден приемеш 950кал, а на следващия 1550кал - е, аз не бих го нарекла точно глад.
Дори да не се спре на определен хранителен режим ( а и за да го направи й трябва време), ако приема около 1400кал на ден и подбира здравословни храни - ще отслабва. Важното е това да става по възможно най-безболезнен и комфортен за организма й начин.

Ина-Мая, хвърли едно око на режима на Пиер Дюкан. На мен ми подейства страхотно, но остави това. Ако се спреш на определен режим (избран от теб, нямам предвид точно този!), няма да се луташ толкова много. Топлата водичка все пак са я открили.
С най-добри чувства




Тема Re: Интернет дневникнови [re: ellina]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано25.07.06 20:59



Може би е отделна тема, но нека спомена тук причините за глада - Има няколко типа глад. Далеч не претендирам за точност и изчерпателност. При единия - просто в стомаха липсва храна, концентрацията на стомашни сокове нараства, а там съдържанието на солна киселина е 0,5%. Това се чувства в стомаха. При другия вид глад се усеща слабост и т.н. - пряк резултат от падането на кръвната захар. За справяне с единия е достатъчно да се поеме каква да е храна, а с другия - най-бързо действат захарите, особено глюкозата, която минава практически непроменена в кръвта.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Интернет дневникнови [re: ellina]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 09:23



Ако трябва да сме точни споменава,че е на НВД в анализа за деня на 25.07.А аз го уточнявам не за да се заяждам,а защото може Ина-Мая наистина да си мисли,че е на НВД.И друго,ако досега се е хранила с 2500-3000кал.или даже повече,как си мислиш,че възприема организма изведнъж тези 1500.Малко или много това си е гладуване.Но всъщност всеки може да си прави с тялото каквото си иска и каквото сметне за добре.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Жиka]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано26.07.06 11:36



И аз без да се заяждам

.
Как ще започне да отслабва, т.е. да изразходва собствените си резерви под форма на мазнини, един организъм, ако не гладува.
А за това, че разликата в приеманите калории преди и след диетата е твърде голяма съм съгласна. Но това Ина-Мая ще си го определи сама, не е като да й липсва информация. Виж последния й пост.

А ти какво меню и колко калории на ден препоръчваш, за да сме по-конкретни, като обсъждаме темата.




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано26.07.06 13:15



Жика, здравей. Благодаря ти за мненеието и препоръките. Напълно съм съгласна с теб за режима ми, ставането, заспиването и т.н. Самата аз се дразня леко от това, много по-трудно ми е да организирам оптимално времето си. В близките дни ще се опитам да го вкарам в по-нормални граници. Относно НДВ и своеобразния диспут, които се получи около него е хубаво да уточня няколко неща, иначе и двете с Ellina сте прави. От това, което до този момент съм прочела за НДВ ми е пределно ясно, че това не е точно диета, по скоро режим , принципи на хренене. Основополагащият момент е, че когато организмът получава по-малко въглехидрати, респективно глюкоза и повече мазнини, основният му източник на горене, на енергия също се измества към мазнините. Така и дори да се храним нормално, т.е. нито положителен, нито отрицателен калориен баланс , но в съотношение 60-50% мазнини : 30 % белтъчини : 10-20 % въглехидрати, ние ще губим мазнини и процента им (спрямо общото тегло) ще намалява. При отрицателен калориен баланс това става заедно с намаляване на общото ни тегло. При изгарянето на мазнините в отсъствие на глюкоза, това става по различен от нормалния метаболитен път, като крайни продукти от това са и съединиения спадащи към групата на кетоните, вещества, които намаляват pH, както и имат токсични ефекти върху организма. Разбира се, човешкият организъм е доста съвършенна система, за компенсиране на тези промени се включват други механизми и т.н.. Както споменах преди, изчистен и разбира се краен модел на тези процеси е първи тип диабет,където поради липсата на инсулин глюкозата не може да се използва. НДВ за разлика от него не изключва напълно въглехидратите, само ги намалява , ето защо се навлиза постпенно в една мека кетоза. Това превключване за различните организми отнема различно време, но се смята , че най-общо то варира от 4 до 7 дни.
От всичко казано по-горе, разбирам много добре, че ако 3 дни ям по начин, при който спазвам горното съотношение 50-60% :30% :10-20% , а на четвъртия го наруша всичко започва отначало, както и че за 3 дни едва ли съм навлязла в кетоза. В този смисъл никога не съм била на НДВ.
От друга страна през последните дни изчислявам количеството на храната , съотношенията и се вижда, че без да съм си го поставила за ясна цел, съм в рамките на тези съотношения, т.е. започвам НДВ. И тъй като на два пъти на 3 или 4 ден получавам такова неразположение, когато мислех за възможните причини, не можех да не помисля за влизането в кетоза. Симптомите при кетоацидоза са близки, разбира се много по-богати и силно изразени. В подкрепа на това е и фактът , че след като приема повече въглехидрати нещата се оправят.
За да не възникне ново недоразумение искам да допълня, че НДВ не е просто спазване на съотношения. Значение има и кога , на колко пъти се приема храната, в какви комбинации и т.н. Също съм съгласна с теб, че докато не си кажа и направя НДВ по всички правила не мога да твърдя че ми понася добре или обратното.
За глада не мога да се съглася с теб. Като изключим последните два дни и сравня тенденциите, сега количествата храна, нейната пълноценност и т.н. и енергийна стойност над критичните 1200 ККал, и тази която ядях при 2500 – шоколади, десерчета, много хляб и т.н. последното, което може да се използва като определение е глад и стресиране на организма ми. За загубата на тегло, последната седмица имам дефицит около въпросните 7 000 Ккал. и загуба на тегло един килограм – напълно според планираното от мен темпо. Ако беше вода щеше да е много повече и много по-динамично да се влияе в зависимост от смяната на вида хранене. За вълчия глад, с който мога да започна да качвам със страшна сила- може и да се заблуждавам, нямам толкова опит, но сега не чувствам глад, особено за сладко- отново като тенденция, все пак са минали около 2 седмици откакто започнах ,а навиците ми и предпочитанията на храна бяха коренно различни.
В никакъв случай не се обиждам , знам че всеки човек се изразява по различен начин. Много ценя забележките ти и обективността, с която се стремиш да ги правиш. Ще се радвам, ако продължиш.:)

Ellina, привет!:) За ставането в 12.00 ч. и толкова обърнатия ритъм на живот. Ами сега не ходя на работа в смисъл на работно време и когато зависи от предпочитанията на организма ми съм от така наречените „сови”. Лягам си много късно, а съответно ставам късно. Но разбира се животът около мен има друг ритъм и съчетаването на моите предпочитения и с него не води до най-оптималните резултати. Забелязала съм това , смятам да го променя. За витамините взимам само хром преди храненето, защото така ми беше изписан. Другите взимам след като ям. Но съм чела, че цитрусовите плодове взаимодействат с някои лекарства. Не е лоше идея да ги взимам след обяда ми. За режима на Пиер Дюкан – следя темата, също тази за режима на Майкъл Търмънд. Но засега ми се иска да има само много общи принципи и да опитвам, променям неща. Иначе поне засега, когато знам че съм на определена диета след време ми става тягостно и резултата е нарушаването и. Не изключвам възможонстта да опитам накой или няколко от тези диети. Благодаря ти изключително много за подкрепата и редовното следене на темата, както и за коментатите, както казах на Nasinda 78 , тук в клуба с подкрепата на момичета като вас е в пъти по-лесно.:) Желая ти хубав ден с много приятни емоции.:)))

Изумен- съгласна съм с обрисуваните от теб в най-груби щрихи на тези два типа глад.

Отчет за 25.07.2006 г.


Измерване – 90 кг.
Събуждане 12.00 ч*.
* забележка- чувствах се много добре, нямаше и следа от вчерашното неразположение.

13.15 ч.- чай с 1 1/ 2 ч.л. мед- ( ок. 330 мл. течност и ок15 г. мед ) – ( ок. 60 Ккал. )

15.20ч.* – тренировка –изразходени 365 Ккал., изминати 3.6 км.
Пътека -40 мин., темпо- наклон 10.00 и скорост 3.5 км/ч., пулс около 140 уд/мин.
-15 мин.,темпо – наклон 10.00 и скорост 4.0-4.2 Км/ч., пулс около 150-155 уд./мин.
Гребен тренажор- 10 мин., изминати 1650 м.
*забележка – много приятна тренировка.

17.20 ч. – риба тон – ( ок. 140 гр. ) – ( ок. 130 Ккал.)
- сварени яйца – (ок. 140 гр. ) – ( ок. 200 Ккал.)
- краставица – (ок. 200 гр.) – (ок. 20 гр. )
- топъл ментов чай

00.00ч.*- бадеми – (ок. 30 гр.) – ( ок. 171 гр.)
*забележка – лош избор на храна, но това ми беше под ръка и не изискваше никакво приготовление.


01.30 – заспиване

Общо за деня – приети – 581 Ккал.
- спорт – 365 Ккал.
Разпределение в храненията – 60-350-171
Отношение мазн: белт: въгл- 47%: 35%: 16.5%

Ананлиз на деня:
Отрицателни:

1.Лошо рапределение на храните, часовете на хранения, количествата.
2. Прекалено малко калории.

Положителни:
1.Чувствах се добре, много жизнена, мотивирана съм постепенно да изчиствам грешките си.
2. Имам и сваляне напълно в рамките на планираното.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано27.07.06 07:37



Отчет за 26.06.2007г.

Събуждане – 10.30 ч.

10.30 ч. – едно сварено яйце – (ок. 70 гр. ) – (ок. 100 Ккал.)
-сирене рикота – (ок. 35 гр.) – ( ок. 196 Ккал.)

12.30 ч. - грейпфрут (ок. 250 гр )- (ок.50 Ккал.)

14.15 ч. – пилешки гърди варени – (ок. 150 гр. ) – ( ок. 165 Ккал.)
- салата от: краставици – (ок. 200 гр. ) – ( ок. 20 Ккал.)
Домати – (ок. 150 гр.) – (ок. 25 Ккал. )
Зелена салата – (ок. 100 гр. ) – (ок. 14 Ккал.)
Зехтин – (ок. 15 гр. ) – (ок. 123 Ккал)
Сок от лимон – ( ок. 25 мл.) – ( ок. 5 Ккал. )
Магданоз, сол
Общо:187 Ккал

14.50 ч.- Вит. С, Е, рибено масло, Mg

15.30 – 17.00 ч.тренировка
Пътека – изразходени 505 Ккал, 80 мин, изминати 5.0 км.
30 мин- наклон 10.0, скорост 3.5 км/ч , пулс около 140 уд/мин.
10 мин – 10.0; 4.0 ; 155
30 мин – 10.0; 3.8; 150-155
Гребен тренажор- 5 мин, 800 м.

18.00 ч.* – кисело мляко 3.8 % - (ок. 250 гр.) – ( ок. 167 Ккал.)
- бадеми – (ок. 10 гр. ) – (ок.57 Ккал.)
- топъл ментов чай
*забележка- след тренировката се почувствах наистина гладна, преди това си мислех как да достигна 1200 Ккал.

22.00 ч. – риба тон – (ок.140 гр. )- ( ок. 130 Ккал.)
- салата от: краставици – (ок. 200 гр. ) – ( ок. 20 Ккал.)
Домати – (ок. 150 гр.) – (ок. 25 Ккал. )
Зелена салата – (ок. 100 гр. ) – (ок. 14 Ккал.)
Зехтин – (ок. 15 гр. ) – (ок. 123 Ккал)
Сок от лимон – ( ок. 25 мл.) – ( ок. 5 Ккал. )
Магданоз, сол
Общо:187 Ккал

Заспиване – 01.00 ч.



Общо за деня: 1239Ккал.

Разпределение по хранения: 296-50-352-224-317

Отношение мазн: белт: въгл-37,8 %: 33,4%: 14.6%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1. Малко по-добре планиране на часовете на хранене.
Положителни:
1. Чувствах се добре, храненията бяха в границите на предвиденото.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторsve (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 12:57



Браво

Това направо ме стимулира



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 13:36



iskam pak da te pozdravq za zabelejitelnata volq. znam, che e samo nachaloto, no spored men pyrvite nqkolko sedmici sa nai vajhnoto . ot tam natatyk prosto karash po rejima, koito si si syzdala. pojelavam ti vcse taka celeustriemena i razumna.
chestito za grebniq trenajor. malko ponatatyka vkliuchi tejesti, stiga da imash jelanie.
te sa edva li ne po vajni ot aerobnite natovarvaniq za dobriq tonus. syshto taka moje bi malko da uvelichish mazninite za smetka na proteinite ako shte spazvash nvd. taka nqma da se natovarvat bybrecite . jelaq ti uspeh!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано28.07.06 09:40



Sve, : ) – благодаря за супер окуражителните думи. Относно тежестите, след някоя и друга седмица, когато отработя напълно ходенето и посвикна с гребния тренажор ще се опирам да ги въведа, дотогава трябва доста да се информирам какви упражнения се правят с тях, по колко пъти и т.н. , защото нямам никаква представа. За хрененто засега ще ям главно от храните разрешени при НДВ , но без да се стремя към спазване на съотношението, малко ме е страх , че пак може да почувствам предишното неразположение. Когато се почувствам готова, ще опитам по правилата и ще видим какво ще се получи. Поздрави и много слънчев ден! : )
Oтчет за 27.07.2006 г.

Събуждане-7.00 ч.
7.00 ч.- бадеми – (ок. 20 гр. ) – ( ок. 114 Ккал.)
- кисело мляко 3.8% - (ок. 500 гр.)- (ок. 340 Ккал.)
- витамини Е и В, рибено масло, Mg

12.00 ч.*- грейпфрут – (ок. 250 гр.)- (ок.50 Ккал.)
- яйце – (ок. 70 гр.) – (ок. 100 Ккал.)
* забележка- малко късно като час на приемане като втора закуска, за която беше предвидена.

14.00 ч. – варено пилешко месо гърди – (ок. 150 гр.) – (ок. 165 Ккал.)
- салата от: : краставици – (ок. 200 гр. ) – ( ок. 20 Ккал.)
домати – (ок. 150 гр.) – (ок. 25 Ккал. )
зелена салата – (ок. 100 гр. ) – (ок. 14 Ккал.)
зехтин – (ок. 15 гр. ) – (ок. 123 Ккал)
сок от лимон – ( ок. 25 мл.) – ( ок. 5 Ккал. )
магданоз, сол
Общо:187 Ккал

- топъл ментов чай

16.00 ч.- таблетка хром

16.15- 17.50 ч.* – тренировка – пътека 90 мин., 6.0 км., изразходени 520 Ккал.
- гребен тренажор- 5 мин., 850 м.
* забележка- днес ми беше скучно на най-високия наклон и по-бавно темпо, затова пробвах различни режими по-бързо ходене към 4.2 -4.5 км/ч. и по-малък наклон-вариращ между 6.0 и 8.0-8.5.

19.00 ч. – варено яйце – (ок. 70 гр.) – (ок. 100 Ккал.)
- настърган морков с лимонов сок и сол – (ок.100 гр.) – (ок.41 ккал.)


21.30 ч. – риба тон – (ок.140 гр.) – (ок.130 Ккал.)
- салата от: краставици – (ок. 200 гр. ) – ( ок. 20 Ккал.)
домати – (ок. 150 гр.) – (ок. 25 Ккал. )
зелена салата – (ок. 100 гр. ) – (ок. 14 Ккал.)
зехтин – (ок. 15 гр. ) – (ок. 123 Ккал)
сок от лимон – ( ок. 25 мл.) – ( ок. 5 Ккал. )
магданоз, сол
Общо:187 Ккал

Общо за деня : приети 1414 Ккал.
спорт – 520 Ккал.

Разпределение между отделните хранения : 454-150-352-141-317

Отношение мазн: белт: въгл- 48% : 34% : 18%


Анализ на деня:
Отрицателни –
1. Има още какво да се оптимизира по отношение на програмата ми, часове на хранене и т.н., да чета и събирам информация за различните режими, тренировка, подбор и разоообразие на храните.
Положителни –
1. Стабилизиране на полижителни навици.
2. Постоянство и напредък в тренировката.
3. „Игра” при съставянето на менюто, избягване на монотонността или психическото затормозяване, че съм на еди коя си диета и какво ще стане ако леко я наруша.
4. Добро настроение и тонус.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано29.07.06 06:48



Отчет за 28.07. 2006 г.
Събуждане- 10.00 ч.
10.00 ч. – домат – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
- кисело мляко – (ок. 500 гр.) – ( ок. 340 Ккал.)
- топъл ментов чай
- вит. Е и В, рибено масло, Mg

15.00 ч. – варени пилешки гърди – (ок.150 гр.)- (ок.165 Ккал.)
- салата от : креставици – (ок. 300 гр.) – (ок. 30 Ккал.)
домат – (ок.200 гр.) – ( ок 34 Ккал.)
зехтин – (ок. 15 гр.) – (ок. 123 Ккал.)
магданоз,сол,лимонов сок
Общо: 187 Ккал.

16.00 ч. –бадеми- (ок. 50 гр.) – (ок. 290 Ккал.)

19.00 ч. –сирене рикота (ок. 25 гр.) – (ок.140 Ккал.)
-настъргани моркови,сол,лимонов сок – (ок. 200 гр.) – (ок. 82 Ккал.)
- сварени яйца,две- (ок. 140 гр.) – (ок. 200 Ккал.)

Заспиване – 1.30 ч.

Общо за деня – 1429 Ккал.
Разпределение в храненията : 365-352-290-422
Отношение мазн: белт: въгл – 48.9% : 27.8% : 18.57%


Анализ на деня:
Отрицателни:
1.Пропускане на спорта.
2.Може още по-оптимално да се разпределят хрененията като часове.
Положителни:
1. Чувствам се добре, не се чувствам пресирана, че трябва да правя нещата точно по определен начин,имам чувството, че аз определям темпото,характера на нещата,а не те мен.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 07:05



ne e hubavo da se sportuva vseki den! trqbva pobe edin den v sedmicata pochivka. otnovo greshkata e vqrna:)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано30.07.06 14:02



Отчет за 29.07.2006 г.
Събуждане – 6.40 ч.
7.00 ч. –нес кафе със захар- (ок. 330 мл. Течност + ок. 25 гр. захар) – (ок. 100 Ккал.)
8.00 – 9.40 ч. – тренировка- 95 мин.
- пътека- изминати 6.2 км., 90 мин., пулс около 145-160 уд/мин., изразходени 505 Ккал.
30 мин.( в това число загрявка ) – наклон 6.00 и скорост 4.2 км/ч.
10 мин. – 6.5 ; 4.2
10 мин. - 7.0; 4.2
10 мин. – 7.5; 4.2
10 мин. – 8.0; 4.2
20 мин. – 6.0; 4.2
- гребен тренажор – 5 мин., 750 м.
10.30 ч. – една таблетка хром
11.00ч. – краствица – (ок.150 гр. ) – (ок. 15 Ккал.)
- кисело мляко 3.8 % - (ок. 200 гр.) – (ок.136 Ккал.)
- сварено яйце – (ок. 70 гр.) – ( ок. 100 Ккал.)
- вит. Е и В, рибено масло , Mg

15.00 ч.*- пържени картофи – (ок. 100 гр.) – (ок. 331 Ккал.)
- половин сандвич съдържащ:
бял хляб- (ок. 50 гр.) – (ок. 138 Ккал.)
пилешки гърди на грил ( ок. 75 гр.) – ( ок. 120 Ккал.)
домат и залена салата ( по ок. 20 гр. от всяко) – (ок 2.8 + 3.4ккал =6.2 Ккал.)
топено сирене „ Ементал” – (ок. 50 гр.) – ( ок.145 Ккал.)
майонеза – (ок. 10 гр. ) – (ок. 67 Ккал.)
Общо за половината сандвич – ок. 477 Ккал.

* забележка- не е най-удачната храна, но избора беше такъв и имаше доста време докато мога да ям нещо по-нормално. Носех си ядки, но предпочетох да изям половината от сандвича и пържените картофки.


20.20 ч. – краставица – (ок. 150 гр.) – (ок. 15 Ккал.)
- крема сирене „Пинар” – (ок. 50 гр. ) – (ок. 104 ккал.)
- сварено яйце – (ок. 70 гр. ) – (ок. 100 Ккал.)

Заспиване – 01.30 ч.
Общо за деня – приети калории- 1378 Ккал.
- изразходени със спорт – 505 Ккал.

Разпределение на приетите калории по хранения: 100 – 251 – 808 – 219
Отношение мазн : белт : въгл – 42% : 18% : 38%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1. Изместено съотношение, но напълно очаквано при храната, която съм приела, което показва колко вазно е да си даваме сметка какво приемаме,доколко то е полезно, здравословно.
2. Кафе с захар сутрин след ставане и последваща тренировка не е много добър вариянт. Засега ще правя тренировките след като хапна нещо, не на гладно и по-късно през деня, по-нататъка мога пак да опитам кардио сутрин на гладно.

Положителни:
1. За първи път от около 16 дни хапвам хляб, пържени картофи, майонеза и т.н., но не съм почувствала вина, не смятам че съм нарушила нещо драстично от режима ми-умерено хранене и спорт. След това се контролирам добре, както преди, не съм се нахвърлила над дадена храна или да почувствам по-голям апетит. Не съм превишила определените си калории. Мисля, че философията ми за режима работи, много по-различно гледам на нещата от предишните ми опити с различни диети.
2. Намерих много хубав сайт за храните, съставът им, калоричността- www.nutritiondata.com -това ми позволи да направя изчисленията си дори за вчерашния непредвиден ден. Също ми прави хубаво впечатление, че съм придобила навика да определям състава и количествата на продуктите,състава на храната,която приемам.
3. Чувствам се уверена в себе си, доволна от действията си, начина на мислене.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано30.07.06 20:47



Мила Ина, би ли ми казала с този начин на хранене и спорт до сега колко си свалила?



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано31.07.06 21:57



Nasinda, меря се на всяка седмица. Утре е ред да се премеря отново, ще ти напиша тогава колко килограма съм отслабнала за целия период откакто започнах- 21 дни. До преди 6 дни бях 90 кг., а започнах от 93 кг.
Отчет за 30.07.2006 г.
Събуждане – 8.00 ч.
8.20 ч. – крема сирене „Пинар”- (ок. 50 гр.) - ( ок.104 Ккал.)
- домат – (ок. 200 гр.) – ( ок. 34 Ккал. )

13.15 ч. – варен телешки черен дроб- (ок. 200 гр.) – (ок.270 Ккал.)
- салата от: - краставица – (ок. 200 гр.) – (ок.20 Ккал.)
- домат – (ок. 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
- зелена салата – ( ок. 100 гр.) – (ок. 14 Ккал.)
- лимонов сок- (ок. 25 мл.) – ( ок. 5 Ккал.)
- зехтин – ( ок.15 гр. ) – ( ок. 123 Ккал.)
- магданоз,сол
Общо за салатата – 187 Ккал.
- топъл черен чай

16.35 – 17.15 ч.- тренировка
- пътека- 90 мин, изминати 6.2 км, пулс около 140-150-155 уд./мин., изразходени 520 Ккал.
20 мин. ( в това число загрявка) – наклон 6.0 ; скорост 4.2 км/ч.
10 мин.- 6.5; 4.2
10 мин.- 7.0; 4.2
10 мин. – 7.5; 4.2
10 мин. – 8.0; 4.2
10 мин. – 7.5; 4.2
10 мин. – 7.0; 4.2
6 мин. – 6.5; 4.2
4 мин. – постепенно спиране
- гребен тренажор – 5 мин. , 730 м., 35 Ккал. 20.00 ч. – риба тон – (ок. 140 гр.) – (ок. 130 Ккал.)
- салата от : - зеле – (ок. 500 гр.) – (ок. 130 Ккал.)
- моркови – (ок. 200 гр.) – (ок. 82 Ккал.)
- лимонов сок – (ок. 25 мл.) – ( ок. 5 Ккал.)
- зехтин – (ок. 15 гр.) – (ок. 123 Ккал.)
- магданоз,сол
Общо за салатата – 340 Ккал.
- топъл ментов чай

01.00 ч. – фъстъци – (ок. 20 гр.) – ( ок. 114 Ккал.)
- стафиди – (ок. 15 гр.) – (ок. 41 Ккал.)

01.30 ч. - заспиване

Общо за деня – приети калории- 1220 Ккал.
- изразходени със спорт – 555 Ккал.

Разпределение на приетите калории в отделните хранения – 138 – 457 – 470 – 155

Отношение мазн.:белт.: въгл.- 43% : 29.8% : 26.5%

Aнализ за деня:
Отрицателни:
1. Мога още да поработя над времената на хранене и съотношенията м/у мазн.,белт. и въгл.
Положителни:
1.Чувствам се много добре, жизнена, целеустремена.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано01.08.06 09:13



Nasinda, днес ( 1.07.06г.) се премерих по план, тежа 88 кг., което прави 5 килограма за 21 дни.
Отчет за 31.07.2006 г.
Събуждане - 7.00 ч.
7.00 ч. – краставица – (ок. 150 гр. ) – (ок. 15 Ккал.)
- крема сирене „Пинар” – (ок. 100 гр.) – (ок. 208 Ккал.)
- две сварени яйца – (ок. 140 гр.) – (ок. 200 Ккал.)
- вит. В и Е, Mg, рибено масло

13.40 ч. – таблетка хром

14.30 ч. – сварени пилешки гърди – (ок. 150 гр.) – (ок. 165 Ккал.)
- салата от: зеле – (ок. 500 гр.) – (ок. 130 Ккал.)
моркови – (ок. 200 гр.) – (ок. 82 Ккал.)
зехтин – (ок. 15 гр. ) – ( ок. 123 гр.)
сок от лимон – (ок. 25 мл. ) – ( ок. 5 Ккал.)
сол, магданоз
общо за салатата – 340 Ккал.
- топъл черен чай

15.40 – 17.20 ч. – тренировка
- пътека – 90 мин., изразходени 525 Ккал., изминати 6.3 км., пулс около 140-150 уд./мин.
20 мин. (включително загрявката ) – наклон 6.0 и скорост 4.2 км./ч.
20 мин. – 6.5 ; 4.2
20 мин. – 7.0; 4.2
10 мин. – 7.5; 4.2
10 мин. – 8.0 ; 4.2
10 мин. – 6.5; 4.2
- гребен тренажор – 5 мин., изминати 810 м., изразходени 40 Ккал.

21.00 ч. – карфиол на пара с черен пипер, сол, лимонов сок – (ок.300 гр.) – (ок.108 Ккал.)
- салата от: краставица – (ок. 200 гр.) – (ок. 20 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 150 гр.) – (ок. 21 Ккал.)
домат – (ок. 200 гр.) – ( ок. 34 Ккал.)
зехтин – ( ок. 15 гр.) – (ок. 123 Ккал.)
сок от лимон – ( ок. 25 гр.) – ( ок. 5 Ккал.)
сол,магданоз
Общо калории за салатата- 203 Ккал

Заспиване – 00.30 ч.

Общо за деня – приети -1239 Ккал.
- спорт – 565 Ккал.

Разпределение в отделните хранения – 423 – 505 – 311
Отношение мазн.: белт. : въгл. – 49.6% : 32.04% : 21.5 %


Анализ за деня :
Положителни:
1. Мотивацията ми е същата, доволна съм от резултатите си.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор kифлa (мхъмммм)
Публикувано01.08.06 09:28



БРАВО! Поздравления!



Завиждам ти за постоянството!

Давай смело напред!




Тема Re: Интернет дневникнови [re: kифлa]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 10:13



Поздравления и от мен,тези дни наистина менюто ти е много по-добре!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Жиka]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 10:48



Браво скъпа,продължавай....



Тема Re: Интернет дневникнови [re: zzz]  
АвторФaни (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 16:04



Супер си ! Само напред с воля и постоянство всичко се постига, ти си живото доказателство. Много здраве ти желая и се усмихвай и се радвай.





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано01.08.06 22:05



Мила още едно въпросче имам.....
В къщи ли си тренираш или ходиш на фитнес? Аз бая си изпатих с такива "услужливи" инструктори и на фитнес не ми се стъпва та затова те питам.
Поздравления за резултатите - твоят ентусиазъм е заразителен!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано02.08.06 15:13



Благодаря на всички момичета за хубавите и насърчителни думи. По-лесно е когато се появят положителните резултати, но пък и отговорността, очакването също се увеличават. Със сигурност нямаше да стигна до този момент без градивните критики и съвети на всички, те са най-ценни за мен, резултата е само потвърждение, че са си заслужавали. Отворена съм за тях и в бъдеще, все още има много неща, които да се изчистят.
Nasinda – тук където живея отскоро ( не в България) ( нещо като голям блок – към 40 апартамента ) на покрива има оборудвана зала за фитнес за живеещите-различни уреди, две пътеки. Все още нямам никаква идея как се използват болшинството от уредите. Няма инстуктор, но при желание мога да попитам хората, които поддържат залата, убедена съм, че те знаят. Също така съпругът ми е бивш спортист – плуване, борба, водна топка и още няколко спорта, които е практикувал навремето. С него имахме уговорка, когато дойда да не слуша оправданията ми ( уви,познавам се много добре : ) ) и да се качваме горе всеки ден сутрин и вечер за кратко, за да започна да се занимавам с някаква физическа активност. Това така и не се случи. Предишният път, когато бях тук се качих веднъж в залата, походих интензивно около час на пътеката, даже ми хареса, но на следващия ден имах мускулна треска, леки изранявания от обувките и така и не се качих повече. След като накрая осъзнах, че докато разчитам на някой друг, без значение колко добронамерени и искрени са неговите намерения нищо няма да стане, не ми остана нищо друго освен да викам неволята на помощ.: ) След като започнах режима реших, че е време да започна с нещо. Да уточня, че през живота си не съм се занимавала със спорт, не съм стъпвала във фитнес или каквато и да е спортна зала. Единственото, което съм правила преди са разходки през уикенда на Витоша, но тук е невъзможно- климат,природа и т.н.
Първият ден от моето ново начало пак се качих на пътеката, понатоварих се, изненадах се приятно, мислех че с тези килограми и обездвижване трудно ще се справя и с най-ниската степен на натоварване. След като се прибрах вкъщи обаче след брилянтната ми идея да не слагам чорап : ) краката ми бяха зверски изранени от постоянното триене на гуменките, даже имаше кръв. На следващия ден въпреки аспирина, който взех имаше и силна мускулна треска. Ако заради тези неща се бях отказала, пак щеше да се повтори опита от предишния път и да се размина със спортуването.
В следващите дни бях картинка, целите ми крака облепени с лепенки и памук под тях,ходейки като спъната, но достатъчно упорита да продължа.
Едва сега раните на краката ми заздравяха, без да съм преставала да тренирам, но избирайки интуитивно такъв режим, който да облекчава засегнатото място ( в моя случай избирайки много голям наклон на пътеката, така областта на петите не се натоватва толкова. Вече я няма и мускулната треска, има чувство на умора и даже след като приключа една много приятна лекота. Преди за времето 80-90 мин. можех да извървя със съответната сложност маршрут, който показваше че съм изразходила 300-330 ккал. Сега за същото време успявам да измина по-сложен, с който изгарям към 500 Ккал.
Докато тренирам , понякога засичам други хора в залата, засега по някаква случайност само мъже. Всички започват и завършват тренировката си, а аз продължавам, т.е „моят” начин на трениране не е общоприетия, по тази логика не е „най-правилният”, „общоприетият”. Но другите не са причина да се сравнявам с тях и обезкуража или да се засрамя колко далече от тях съм, или колко може да съм смешна. Всеки има различна цел, причина да тренира, различна програма и източници, които са подпомогнали изработването и.
С времето се замислих да разширя кръга от упражнения, да работя по балансирано за цялото тяло. Като цяло имам мускули, просто такъв тип строеж, разбира се и много сланинки. Ръцете ми са уникално слаби,никога не съм могла да направя и една лицева упора. Мъжът ми препоръча един от уредите-гребен тренажор, защото работи с доста и различни мускулни групи от тялото едновременно. Ръце, гръб, корем, крака. Опитах, започнах да го използвам по малко.Все още издържам много малко време на него, защото ръцете ми се уморяват много. Вече изчезна мускулната треска от него,знам че след време стига да продължавам ще започвам да подобрявам резултатите си. Замислям се,когато дойде този момент да въведа някакви упражнения за корема, някакви коремни преси,има толкова разновидности. Тъй като ще мине доста време докато започна да работя с тежести ( трябва още много неща да прочета, проумея, реша кои да взема и как да ги прилагам за мен, много прецизно и точно да изпълнявам упражненията, техниката им), ако въобще дойде този момент ( може и да преценя , че това не е за мен и моите цели), вероятно ще започна гимнастика вкъщи-само с тежестта на тялото ми-за издържливост, тонус, защо не и за по-голяма пластичност. Пълно е с информация. Просто трябва да се вслушваме в сигналите на тялото си, да опитваме и да намираме най-доброто за него, да променяме натоварването в зависимост от това как се чувстваме, а не защото сляпо следваме дадена готова схема. Не съм против готовите схеми, те са обобщаване на опит с много хора, най-ефективният от множество опити, но трябва всяка да приспособяваме към нас, да я индивидуализираме, нещо което дори и най-добрия и съвестен инструктор не може да направи по-добре от нас, стига ние да сме се научили да се разбираме. Инструкторът може да ни покаже правилния начин на изпълнение,основните принципи; разултатът и прилагането обаче зависи от нас.
От десетина дни чета много активно, когато намирам време за това за фитнес,принципи,програми и т.н. Засега всичко ми е като на китайски и доста объркано. Да не говорим, че според различните школи на места има точно противоположни становища. Малък пример – преди година ,две масово четях че аеробните упражнения –като ходене,тичане,плуване – трябва да се правят поне 50-60 мин., защото чак след 30-40 мин. започват да се горят мазнините като източник на енергия. Сега срещам становището, че не бива да се прави повече от половин час, защото е вредно за сърдечно-съдовата система. Това е само малък пример, давам го за да подчертая, че няма една истина, която да намериш и следваш и резултата е гарантиран. Вярвам, че рецептата е много четене, анализиране на информацията, задължително приспособяването и към твоето тяло, нужди, особености. Също така тази физическа активност не трябва да се разглежда като нещо което правя сега, за да загубя еди колко си килограма. Смисъла и е да работим за един по здравословен, пълноценен начин на живот за нас, а и за нашите деца, защото те гледат това което ние правим, а не това което говорим. Не се сравнявай с никой, не съжалявай за условията които нямаш, използвай тези които са ти под ръка. Ако не можеш да плуваш,караш колело,ходиш на пътека – използвай разходките с малката, стълбището там където живееш, скачай на въже, върти обръч. Използвай гиричките, които имаш, тае-бо е едно хубаво и интензивно натоварване и т.н и т.н. Започни нещо, което освен че е полезно, ти харесва. Избери такова натоварване и прогрес, че да не те откаже, напротив - да те кара да се чувстваш заредена с енергия, доволна от себе си. Не прави много неща,увеличавай малко по малко, но с идеята че ще стане част от живота ти, а не че е нещо временно за да отслабнеш. Не се фокусирай върху срокове,крайния резултат, които искаш да видиш, а върху просеца, здравето което ще е гарант за много и пълноценно изживяни години напред. Гледай на нещата, които правиш не като на състезание с теб или другите, а като една интересна и приятна игра.:)
Извинявам се , че бях прекалено обстоятелствена. Надявам се да съм била полезна с част от опита, който съм натрупала досега. Желая ти много слънчеви и усмихнати дни с малкото ти съкровище, сигурна съм в успеха ти.: ) Ако много искаме нещо, то се сбъдва ( т.е ние го сбъдваме). Поздрави.:)

Отчет за 1.07.2006 г.
Събуждане – 7.00 ч.
Измерване – 88 кг.
7.00 ч.- краставица – (ок. 150 гр.) – (ок. 15 Ккал.)
- крема сирене „ Лабан” – (ок. 50 гр.) – (ок. 104 Ккал.)
- сварено яйце – (ок. 70 гр.) – (ок. 100 Ккал.)
- вит. Е и В., рибено масло, Mg

10.15 ч. –кисело мляко 3.8% - (ок. 300 гр.) – (ок. 204 Ккал.)
11.00 ч. –таблетка хром
12.30 ч.* – сварени пилешки гърди – (ок. 150 гр.) – ( ок. 165 Ккал.)
- салата от: - краставици – (ок. 300 гр.) – ( ок.30 Ккал.)
- зелена салата – (ок. 150 гр.) – (ок. 21 Ккал.)
- зехтин – (ок. 15 гр.) – (ок. 123 Ккал.)
- магданоз,сол
Общо за салатата: - 174 Ккал.
- грейпфрут – (ок. 500 гр.) – (ок. 100 Ккал.)
* забележка – започнах да изпитвам много силно желание да изям нещо сладко, затова изядох цял грейпфрут. Желанието леко отслабна,но не изчезна. Предполагам, че е по-скоро психически обусловено, а не толкова нужда на организма. Също се чувствах апатичн, без желание да тренирам, леко уморена. Реших да пропусна тренировката.

16.00 ч. – кисело мляко 3.8 % - ( ок. 500 гр.) – ( ок. 340 Ккал.)

21.00 ч. – кисело мляко 3.8 % - ( ок. 500 гр.) – (ок. 340 ккал.)
- краставица – (ок. 200 гр.) – (ок. 20 Ккал.)
- сварен телешки черен дроб – ( ок. 100 гр.) – ( ок. 135 Ккал.)
- чаша топло прясно мляко 3.0 %– ( ок. 330 мл.) – ( ок. 200 Ккал.)

Общо за деня- 1879 Ккал.
Разпределение в отделните хранения – 219 – 204 – 439 -340 – 695
Отношение мазн.: въгл.: белт. – 45.57% : 30.2% : 26.34%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1. Апатичност, леко разколебаване, желание да наруша приципите си на хранене при положение, че осъзнавам колко безсмислено ще е това.
2. Силно желание за нещо сладко.
3. Домързяване да не тренирам, а това само допълнително намали още повече тонуса ми.

Положителни:
1. Преодоляване по сравнително добър начин на желанието ми за нарушаване на режима.
2. Въпреки главно психологическата компонента в желанието за сладко, също се откроява и положителното влияние на философията на режима ми, воля, рационалност. Хубав пример за предоляване на труден момент. Системата наистина работи.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано02.08.06 22:29



Благодаря ти още веднъж!
Аз също съм бивша спортиска и по-точно професионално съм се занимавала с плуване(за съжаление на сегашната ми фигура, едно време бях медалистка). Малко ми е неудобно в това ми положение да се появя на басейн иначе обожавам да плувам. С малката ходя по 3-4 часа всеки ден. Лошото е че и аз съм объркана и незнам какво да ям за да си доставям дозата от 1500 калории на ден. Един ден почти не ям, на другия сигурно прекалявам - незнам.
Но ще открия и аз правилния режим!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано03.08.06 08:34



Nasinda, разбирам те напълно. За басейна ти сама ще си прецениш дали и кога, дори и да не ти се вярва сегашната ти физическа активност не е никак малка като за начало, просто бъди постоянна и полека увеличавай и разнообразявай. Тялото ти не е забравило годините , когато си спортувала активно. Ще видиш, че по-нататъка това много ще ти помага. Опитай се да насочиш повече усилия към диетата си. Да си направиш режим по колко пъти на ден да ядеш- 4 или 5. Гледай да са в горе-долу еднакви часове. Не чакай да изпиташ глад. Малките закуски комбинирай с някой зеленчук и белтъчини- например краставица, морков, домат с малко сирене, извара, яйце – така хем ще се заситиш, хем няма да ти присърже от зеленчуците. Хапвай плодове с малко ядки. В основните хранения си прави хубава голяма салата, ако ти е възможно хапвай леки меса. 1500 Ккал. на ден не са нито много, нито малко, може да включваш и по малко варива, ориз, картофи, малко хляб, ако си свикнала с него, да си готвиш манджички. Стреми се да има ранообразие, да избягваш или хапваш по мъничко, ако много ти се иска, от храните с „празни калории”- десерти, чипсове, сандвичи бързо хранене, зрънчовци, пуканки, газирани и изкуствени сокове и т.н. Ако успееш да въведеш тези неща в режима ти, ще видиш как постепенно апетита ще се регулира. Вечер няма да ти се яде след определен час, няма да има храна, която да те изкушава силно, ако си позволяваш всичко по малко. Направи си един списък от храни, които да хапваш, когато почувстваш глад, за да не посягаш към не толкова полезни, защото в този момент не ти се мисли кое е добре и кое не. Когато нямаш апетит без да се насилваш много гледай да хапнеш нещо мъничко и по-леко. Експериментирай, играй си с храните, комбинациите, количествата. Не си давай срокове, прави нещата стъпка по стъпка, когато се почувстваш готова за нова крачка, нововъведение плавно го въвеждай в режима. И най-, най- главното нещо –обичай се. Това което си била, това което си сега, това което ще бъдеш- всичко това си все ти, няма по-добро,по-достойно- всяко едно е такова. Търсенето, объркването, обезверяването на моменти, възходите и спадовете – всичко е съвсем нормална част, няма човек , който не минава през тях, но без тях не бихме ценили противоположните им състояния и нямаше да стремим към тях. Желая ти много , много успехи. Не се съмнявай, че ще дойдат.: )


Отчет за 2.07.2006 г.
Събуждане – 13.30 ч.
13.30 ч.- таблетка хром
14.00 ч. – омлет от 3 яйца ( от по 58 гр.) с масло – ( яйца- ок. 3.58 = 174 гр. ) – ( ок. 3. 84 = 252 Ккал.)
- масло за омлета – ( ок. 15 гр.) – ( ок. 106 Ккал.)
- краве сирене – ( ок. 50 гр.) – ( ок. 150 Ккал.)
- нес кафе със бяла захар – ( ок. 330 мл течност + ок. 20 гр. захар ) – ( ок. 80 Ккал.)
- табл. вит В и Е, рибено масло, Mg

16.40 – 18.30 ч.* – тренировка
- гребен тренажор – 5 мин. , изразходени 55 Ккал, 1020 м
- пътека – 100 мин., изминати 6.2 км, изразходени 610 Ккал.
45 мин. ( вкл. загрявка ) – наклон 10.0; скорост 3.5 км/ч., пулс около 145-150
15 мин. – 10.0 ; 3.8 км/ч.
5 мин. – 10.0; 4.0 км/ч.
15 мин. – 10.0; 4.2 км/ч.; пулс 160-165-170 уд/мин.
20 мин.( вкл. постепенно спиране)- наклон 6.0 ; скорост 4.2 км/ч.
*забележка – сутринта, когато се събудих ( доста късно) в главата ми се въртяха какви ли не сладкиши , бисквитки, искаше ми се ужасно много да ям сладки неща, в къщи голяма част от нещата които ям обикновено бяха привършили. Както и да е, успях да се преборя с тези мисли, направих си обяд, но не ми се тренираше въобще и бях решила със сигурност ,че няма да тренирам. Докато правих нещо без особено желание си помислих, че е глупаво, ясно усетих че без да тренирам това само още повече ще понижи тонуса ми, припомних си за хубавото настроение, удовлетворението от мен, което ми имам след като поспортувам. Реших че ще се кача , но няма да се напрягам, колкото мога и ми се иска. Промених ритъма на ходенето според предпочитанията ми за деня- по-бавно,но с по-голям наклон. След време започнах да усложнявам, защото имах такава необходимост, накрая постигнах най-добрите си резултати, лекотата след тренировката, енергията с която вършех другите неща беше завидна. Чела съм ,че физическата активност е един от естествените начини, стимулиращи отделянето на човешкия хормон на щастието- ендорфин. Други начини са например когато се храним, класическият пример с шоколада. Сега на практика чувствам верността на това, наистина се чувствам много по-добре, жизнена, заредена, доволна.

20.00 ч. – сварени пилешки гърди – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 165 Ккал.)
- краве сирене – ( ок. 50 гр.) – ( 150 Ккал.)
- краставица – ( ок.200 гр.) – ( 20 Ккал.)
- ментов чай с 1 и 1 / 2 ч.л. мед – ( ок. 15 гр. ) – ( ок. 60 Ккал.)

1.00 ч. – заспиване

Общо за деня – приети 985 Ккал.
- изразходени със спорт – 610 + 55 Ккал.

Разпределение в отделните хранения – 588 – 395
Отношение мазн.: въгл.: белт. – 51.3% : 34.7% : 16.24%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1.Късно събуждане.
2. Само две хранения.
3. Прости въглехидрати от захар,мед.

Положителни:
1. Възприемане на спортуването като нещо приятно.
2. По-голяма гъвкавост в режима, устойчивост и последователност.
3. Купих си от любимите ми бисквити с кокос и шоколад – искам да опитам следващия етап - да не се изкушавам, както и ако много ми се прияде да мога да спра след първата бисквитка, ще видим какъв ще е резултатът.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано04.08.06 18:52



Отчет за 3.08.2006 г.
Събуждане- 7.00 ч.
8.00 ч. – краставица – (ок. 300 гр.) – (ок. 30 Ккал.)
- крема сирене „Лабан” – (ок. 50 гр.) – ( ок. 104 Ккал.)
- сварени яйца- 2 бр.( от по 58 гр.) – (ок. 168 Ккал.)
- нес кафе – ( ок. 330 мл. Течност)
- табл. вит. В и Е, рибено масло, Mg

10.40 ч. – бадеми – ( ок. 20 гр.) – ( ок. 114 Ккал.)
- домат – ( ок. 100 гр.) – ( ок.17 Ккал.)
- крема сирене „Лабан” – ( ок. 50 гр.) – ( ок. 104 Ккал )

11.20 ч. – таблетка хром

12.30 ч.- сварено пилешко месо – ( ок. 150 гр. ) – ( ок. 165 Ккал.)
- салата от: краставици – ( ок. 300 гр.) – ( ок. 30 Ккал.)
домат – ( ок. 200 гр.) – ( ок. 34 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 21 Ккал.)
зехтин – ( ок. 15 гр.) – ( ок. 123 Ккал.)
Общо за салатата: 208 Ккал.

14.30 – 16.10 ч. – тренировка
- пътека – 90 мин., изразходени 530 Ккал., изминати 6.2 км., пулс в границите на 140 – 150 – 155 уд./мин.
10 мин. ( вкл. загряване ) – наклон 6.0 ; скорост 4.2 км./ч.
10 мин. – 6.5; 4.2
10 мин. – 7.0; 4.2
10 мин. – 7.5; 4.2
10 мин. – 8.0; 4.2
10 мин. – 8.5; 4.2
Останалите 30 мин- най-различно темпо
- гребен тренажор – 5 мин., изразходени 50 Ккал., 980м.

17.40 ч. – кисело мляко 3.8% - ( ок. 350 гр.) – ( 238 Ккал.)

21.00 ч. – риба тон – ( ок. 140 гр.) – ( ок. 130 Ккал.)
- бадеми – ( ок. 20 гр.) – ( ок. 114 Ккал.)
- салата от: краставици – ( ок. 300 гр.) – ( ок. 30 Ккал.)
домати – ( ок. 200 гр.) – ( ок. 34 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 100 гр.) – ( ок. 14 Ккал.)
зехтин – ( ок. 15 гр.) – ( ок. 123 Ккал.)
общо за салатата: 201 Ккал.

23.00 ч. – бадеми – ( ок. 60 гр.) – ( ок. 348 Ккал.)

01.00 ч. – заспиване
*Забележка за деня – през целия ден имах много голям апетит, но не от типа защото ми се яде по навик или искам да наруша нешо от режима си. А по-скоро като апетитът, който идва след като сме оздравели от някаква настинка или грип.

Общо за деня – приети – 1922 Ккал.
- изразходени със спорт – 580 Ккал.
Разпределение по хранения – 302 – 235 – 373 – 238 – 445 – 349
Отношение мазн.:белт.:въгл.- 59%: 29%: 15%



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.08.06 08:06



Браво, Ина-Мая

!
Страхотно се справяш, менюто ти е все по-добре балансирано и е чудесно, че се чувстваш уверена в себе си. Стимул си за целия клуб.

Ще коментирам само големия апетит, който си имала на 3-ти, а може би и вчера. Знаеш, че хормоналния цикъл на жената влияе страхотно върху апетита й и желанието за определени храни в определени дни.
Това е съвсем нормално и ми се струва неразумно да му се противопоставяме, по-скоро да го вкарваме в рамки и всеки път да правим оптималния избор. Много добре си се спряла на бадемите ( снабдила си се с вит Е и магнезий), можеш и сурови орехи да си добавяш в такива случаи ( незаменим източник на омега-3 мазнини), само внимателно, че са още по-калорични и от бадемите.
Така диетата ти освен отслабваща, ще е и разхубавяваща, а това хич не е маловажно
Успех и да пишеш




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторsve (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 09:54



Браво за храненето - разнообразни и пълноценни източници на протеини,зеленчуци почти на всяко хранене, ядки ,добро съотношение на мазнини, протеини ,въглехидрати и то разпределени на 6 хранения плюс спорт.Смятам, че по този начин всички шансове за успех са на твоя страна.Продължавай по този стимулиращ и за нас начин.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано05.08.06 11:51



Ellina, привет! Радвам се да те видя отново сред нас.: ) Даваща подкрепа, сили и разумни съвети на всички ни. Съгласна съм с коментара ти за глада. И аз си мислих на какво ли се дължи, имам няколко предположения. Или увеличеното физическо натоварване стимулира апетита ми, или точно хормоналните промени свързани с цикъла ми – досега не съм си обръщала голямо внимание, но ще започна да се наблюдавам, може да се окаже, че това е обяснението. Третата причина може да е сравнително по-ниското ниво на въглехидрати предишния ден. Каквато и да е обаче причината се радвам, че разумно и без залитане в крайности отреагирам. Благодаря ти за подкрепата и ти желая много слънчево настроение и хубав уикенд. : )
Sve, благодаря ти. Твоят коментар пък е допълнителен стимул за мен. Желая ти много успехи.: )

Отчет за 4.08.2006 г.
Събуждане – 10.00 ч.
10.00 ч.- нес кафе със захар – ( ок. 330 мл. течност + ок. 20 гр. захар) – ( ок. 80 Ккал.)
- кисело мляко 3.8 % - ( ок. 300 гр.) – ( ок. 204 Ккал.)
- вит. Е и В, рибено масло, Mg

12.00 ч. – бадеми – ( ок. 100 гр.) – ( ок. 580 Ккал.)

14.00 ч. –сварени пилешки гърди – ( ок. 75 гр. ) – ( ок. 83 Ккал. )
- салата от: краставици – ( ок. 150 гр. ) – ( ок. 15 Ккал.)
домати – ( ок. 75 гр.) – ( ок.12 Ккал. )
зелена салата – ( ок. 75 гр. ) – ( ок. 10 Ккал.)
зехтин – ( ок. 8 гр.) – ( ок. 62 Ккал.)
Общо за салатата – ок. 100 Ккал.
- кафе със захар – ( ок. 330 мл. течност + ок. 20 гр. захар ) – ( ок. 80 Ккал.)

17.00 ч. – таблетка хром

20.00 ч. - сварени пилешки гърди – ( ок. 75 гр. ) – ( ок. 83 Ккал. )
- салата от: краставици – ( ок. 150 гр. ) – ( ок. 15 Ккал.)
домати – ( ок. 75 гр.) – ( ок.12 Ккал. )
зелена салата – ( ок. 75 гр. ) – ( ок. 10 Ккал.)
зехтин – ( ок. 8 гр.) – ( ок. 62 Ккал.)
Общо за салатата – ок. 100 Ккал.

Заспиване – 01.00 ч.


Общо приети- 1310 Ккал.
Разпределение по хранения – 284 – 580 – 263 – 183
Отношение мазн.: белт.: въгл.- 52% : 24%: 25%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1. Не съм тренирала, но предишния ден малко се попреуморих, а и петък тук е празник, та посвърших някои полезни неща.
2. Някои от храните като бадеми, кисело мляко ми харесват прекалено много като вкус и когато ям от тях приемам малко по-големи количества от тези необходими да заситят само апетита ми. Може би трябва да ги заменя с аналогични като качество и състав, но не толкова любими. Например бадемите с орехи- тях не обичам особено и съм сигурна, че няма да прекалявам. На по-следващ етап ще си поставя за цел да контролирам това желание да хапвам нещо само заради вкуса му.

Положителни:
1. Засега се справям доста успешно с предизвикателството на любимите ми бисквити. Дори и да чувствам глад не съм си и помисляла да взема от тях , за да го заситя. Включително и когато изпитвам необходимост за нещо сладко.
2. Вечерта, след като приключих с вечерята, имаше моменти, когато си мислих какво да хапна, но не го направих. Този път беше по-скоро желания да ям, да имам нещо в устата, не истинска необходимост на тялото. Радвам се, че го преодолях лесно.
3. Също така, преди обеда изядох голямо количество бадеми, чувствах глад. Когато дойде време за обед си направих обичайното меню, но тъй като бързо се заситих спрях и оставих половината от храната за вечеря. Това е нещо ново и много положително,сравнено със старите ми навици да изям всичко в чинията само защото се намира там.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано06.08.06 12:32



Отчет за 5.08.2006 г.
Събуждане – 9.30 ч.
9.30 ч. – крема сирене „Лабан” – (ок. 100 гр.) – ( ок. 204 Ккал.)
- краставица – ( ок. 100 гр. ) – ( ок. 10 Ккал.)
- сварени яйца – 2 – ( ок. 2 х 58 гр.) – ( 2 х 84 Ккал.= 168 Ккал.)

12.00 ч. – нес кафе – ( ок. 330 мл. течност)

12.30 ч. – таблетка хром

13.40 ч. – сварени пилешки гърди- ( ок. 150 гр.) – ( ок. 165 Ккал.)
- салата от : - краставици – ( ок. 200 гр.) – ( ок. 20 Ккал.)
- домати – ( ок. 200 гр.) – ( ок. 34 Ккал.)
- зелена салата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 21 Ккал.)
- зехтин – ( ок. 15 мл. ) – ( ок. 123 Ккал.)
- сол, магданоз
Общо за салатата – 198 Ккал.

15.50 – 17.30 ч.* – тренировка
- пътека – изразходени 535 Ккал., изминати 6.3 км., продължителност 90 мин., пулс в границите на 145-155 уд/мин.
20 мин.( + загряване) – наклон 6.0; скорост 4.2 км./ч.
20 мин. – 6.5; 4.2
20 мин. – 7.0; 4.2
20 мин.- 7.5; 4.2
10 мин. – 8.0; 4.2
- гребен тренажор – 5 мин., 1030 м., изразходени 55 Ккал.
* забележка – тренировката беше много приятна, тонизираща. Нямаше нищо общо с умората от предишния път.

22.30 ч.* – риба тон – ( ок. 140 гр.) – ( ок. 130 Ккал.)
- салата от : - краставици – ( ок. 250 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
- домати – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
- зелена салата – ( ок. 100 гр.) – ( ок. 14 Ккал.)
- зехтин – ( ок. 15 мл. ) – ( ок. 123 Ккал.)
- сол, магданоз
Общо за салатата – 187 Ккал.
* забележка – вечерята е късно, но чак тогава се прибрах вкъщи, а не ми се искаше да си взема нещо не толкова полезно навън.

Заспиване – 2.00 ч.

Общо за деня: - приети – 1062 Ккал.
- изразходени със спорт – 535 Ккал. + 55 Ккал.

Разпределение по хранения: 382- 363 – 317

Отношение мазн.: белт.: въгл.- 52% : 38% : 11%

Анализ за деня:
Отрицателни:
1. По-малко приети калории този ден и само три хранения.

Положителни:
1.Апетитът ми се саморегулира. Ако един ден поемам повече калории, в следващите това се компенсира без да се опитвам да го правя съзнателно.
2. Чувствам се спокойна, не съм гладна.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано07.08.06 08:32



Отчет за 06.08.2006 г.
Събуждане – 7.00 ч.

7.30 ч.- домат – ( ок. 250 гр.) – ( ок. 41 Ккал.)
- крема сирене „Лабан” – ( ок. 100 гр.) – ( ок. 208 Ккал.)
- две сварени яйца – ( ок. 2 х 58 гр.) – ( ок. 168 Ккал.)

12.00 ч. – таблетка хром
- нес кафе с кафява захар – ( ок. 330 мл. течност + ок. 20 гр. захар) – ( ок. 80 Ккал.)

12.45 ч. – сварени пилешки гърди – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 165 Ккал.)
- салата от : краставици – ( ок. 250 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
домати – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 21 Ккал.)
зехтин- ( ок. 15 мл.) – ( ок. 123 Ккал.)
сол, магданоз, лимонов сок
Общо за салатата: 194 Ккал.
- вит. В и Е, рибено масло, Mg

12.00 ч.* – кисело мляко 3.8 % - ( ок. 400 гр.) – ( ок. 272 Ккал.)
* забележка – към 18.00 ч. започнах да чувствам някаква тежест в дясното подребрие. Реших да не ям, само да пия течности. По-късно дискомфортът изчезна, чувствах лек глад и реших да хапна нещо леко като кисело мляко.

Заспиване – 00.30 ч.

Общо за деня приети – 1128 Ккал.

Разпределение по хранения : 417 – 80 – 359 – 272
Отношение мазн.: белт.: въгл. – 49% : 31% : 22 %

Анализ за деня:
Отрицателни:
1. Лошо разпределение на часовете на хранене.
2. Пропускане на тренировката.

Положителни:
1. Днес и вчера започнах да готвя за съпруга ми, не съм се изкушила.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано08.08.06 08:33



Отчет за 07.08.2006 г.

Събуждане – 9.00 ч.

9.00 ч. – домат – ( ок. 200 гр.) – ( ок. 34 Ккал.)
- крема сирене „Лабан” – ( ок. 50 гр.) – ( ок. 104 Ккал.)
- сварено яйце – ( ок. 58 гр.) – ( ок. 84 Ккал.)
- вит. В и Е, рибено масло, Mg

12.00 ч. – таблетка хром
- нес кафе с кафява захар- ( ок. 330 мл. течност + ок. 20 гр. захар ) – ( ок. 80 Ккал.)

14.00 ч. – сварени пилешки гърди – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 165 Ккал.)
салата от : краставици – ( ок. 250 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
домат – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 21 Ккал.)
зехтин – ( ок. 15 мл.) – ( ок. 123 Ккал.)
сол, лимонов сок, магданоз
Общо за салатата: 194 Ккал.

17.00 ч. – краставица – ( ок. 100 гр.) – ( ок.10 Ккал.)
- крема сирене – ( ок. 50 гр.) – ( ок.104 Ккал.)
- сварено яйце – ( ок. 58 гр.) – ( ок. 84 Ккал.)
24.00 ч. – кисело мляко 3.8 % - ( ок. 200 гр.) – ( ок. 136 Ккал.)
- бадеми – ( ок. 10 гр.) – ( ок. 58 Ккал.)

02.00 ч. – заспиване


Общо за дена приети – 1053 Ккал.
Разпределение по хранения – 222 – 80 – 359 – 198 – 194
Отношение мазн.: белт.: въгл. – 50 % : 30 % : 21%

Анализ на деня:
Отрицателни:
1. Липса на спорт.
2. Малко приети калории.
3. Много късно последно хранене.
4. Сравнително еднообразие в менюто от последните дни.

Положителни:
1. Свикване с режима.
2. Значително намаляване на апетита.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано09.08.06 06:17



Отчет за 8.08.2006 г.

Събуждане – 7.00 ч.

Премерване – 86 кг.

7.30 ч.- нес кафе – ( ок. 330 мл. течност)

9.00 ч. – грейпфрут – ( ок. 500 гр.) – ( ок. 100 Ккал.)

10.30 ч. – кисело мляко 3.8% - ( ок. 250 гр.) – ( ок. 170 Ккал.)
- рибено масло, вит. Е и В, Mg

14.30 ч. – таблетка хром

15.00 ч. – сварени пилешки гърди с кожата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 254 Ккал.)
- салата от : краставици – ( ок. 300 гр.) – ( ок. 30 Ккал.)
домати – ( ок 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 21 Ккал.)
зехтин – ( ок. 15 мл. ) – ( ок 123 Ккал.)
сол, лимонов сок, магданоз
Общо за салатата – 199 Ккал.

17.30 ч. – бадеми – ( ок. 30 гр.) – ( ок. 174 Ккал.)

22.00 ч.- риба тон – ( ок 140 гр.) – ( ок 130 Ккал.)
- салата от: : краставици – ( ок. 300 гр.) – ( ок. 30 Ккал.)
домати – ( ок 150 гр.) – ( ок. 25 Ккал.)
зелена салата – ( ок. 150 гр.) – ( ок. 21 Ккал.)
зехтин – ( ок. 15 мл. ) – ( ок 123 Ккал.)
сол, лимонов сок, магданоз
Общо за салатата – 199 Ккал.

Заспиване – 2.00 ч.

Общо за деня – приети 1226 Ккал.

Разпределение по хранения: 100 – 170 – 453 – 174 – 329

Отношение мазн.: белт.: въгл.- 51% : 29% : 16%

Анализ на деня:

Отрицателни:
1. Тези дни няма да мога да спортувам.

Положителни:
1.Опитвам се да ям по-често.

2.Стремя се да не падам под 1200 Ккал., въпреки че тези дни нямам апетит.

3.Опитвам се да разчупя еднообразието в менюто от последните няколко дни.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.08.06 08:49



Първо да кажа едно голяяямо БРАВО!!!


Ами това са си СЕДЕМ килограма свалени, Ина-Мая, няма как да не ти личат вече ;)
Стахотно се справяш, подбираш здравословни храни, спортуваш - надявам се да си наистина доволна от себе си. За мен това е най-важното.
Аз бих те посъветвала да си сготвиш нещичко със същите тези храни, които подбираше досега. Пилешките гърди можеш да нарежеш на хапки и да ги "запържиш" без мазнина в незагарящ тиган, да им добавиш малко зеленчуци и да се получи нещо като китайско или каквото ти харесва на теб. Това го казвам, защото има опасност да ти омръзне еднообразието, а храненето все пак трябва да е и удоволствие.
А и за онези бисквитки, дето си ги купила помня. Щом не се оплакваш, значи удържаш фронта и не си се изкушила. Герой! Пък каква ранобудна си станала да не говорим.
Много слънчеви усмивки и успех




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор kифлa (мхъмммм)
Публикувано17.08.06 11:07



Ей!



Не си се отказала нали?
Хайде, че всяка сутрин като ти прочета "рапорта" и се стимулирам!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: kифлa]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано17.08.06 13:10



Здрасти!



Сега не съм си вкъщи за около още 7 - 10 дни. За съжаление тук нямам условия да си пазарувам и приготвям храната от режима ми, както и да спортувам. Гледам да не се отпускам и да задържа смъкнатите досега килограми. Като се върна продължавам да си водя дневника както преди. Имам възможност да следя клуба, успехите на момичетата. Знам, че и ти вървиш по пътя на успеха, контрола на предишните ни навици. Продължавай все така, успехите ще стават все по-големи и запази страхотното си чувство за хумор. Доскоро.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: kифлa]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано21.08.06 21:00



Здравей Ина,
почнах преди 4 дни диетата на Майкъл Търмънд. Ще я направя 6-седмичния цикъл и после се захващам с нещо подобно като твоето ще включа и спорт, а не само разходки по парка.
Иначе се чувствам добре, лошото, е че много бързо свалям килограми - за 3 дни 5 кг. По принцип не е чак толкова лошо, но въпреки всичко..........Както и да е исках просто да кажа, че съм почнала и всички изкушения са на степен нула. Правя си различни ястия, така си правя живота разнообразен.Успех пиши ти докъде си стигнала....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.