Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 07.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано13.07.06 17:30



Здрасти наново! Радвам се че не си приела негативно забележките ми... С опасност да стана леко досадна, ще ти дам и днеска няколко идеи, дано са ти полезни, пък и на другите момичета

. Естествено, това са само съвети, и не искам да те притискам по никакъв начин.

Първо да те поздравя -> определено има голяма разлика в новото ти меню. Вярвам че след няколко дни ще успееш да си съставиш абсолютно задоволително меню.

За сока Танг... Ако имаш нужда от сок, прави си фреш сама. Първо, дори да не слагаха захар, а някакъв подсладител, тези подсладители често могат да доведат до много фатални последици -> от тях може даже рак да се образува! Ако отидеш на http://www.spidersport.com, в форума им можеш да потърсиш инфо за тях. Примерно за Аспартама и ще видиш че могат да бъдат доста опасни. За това най-добре е по възможност сама да си приготвяш всичко щото ще си сигурна че всичко е 100% естествено.
А иначе, по принцип ти препоръчвам да пробваш да не "пиеш" калории. Щото дори когато сама си правиш фреш, отиват доста плодове... и доста повече калории. Докато ако изядеш един плод, ще се заситиш и няма да погълнеш толкова. Пробвай още сутринта да си пиеш от чайчето.

12.35 ч. - малко кроасанче със сирене ( към 15 гр. ) ( към 50 Ккал) -> когато можеш, не поемай въглехидрати заедно с мазнини.
14.00 - пилешки гърди, приготвени на тефлонов тиган ( към 250 гр. ) ( към 600 Ккал)
- една малка филийка черен хляб ( ок. 25 гр. ) ( към 65 Ккал) -> това е СУПЕР обяд. Поздравления... но ти липсва зеленчук! Най-малкото едно домаче, парче краставица, около 80грама фасул... А ако на всичкото отгоре почнеш с салатка, може изобщо да не ти остане "място" за хляба. (Но определено по-добре е една филийка отколкото две, тъй че браво)
4.40 ч.* - 1 банан ( ок 150 гр. ) ( ок 135Ккал) -> разбирам нуждата ти за сладко. и логиката ти. определено по-добре е отколкото някакъв шоколад. Моето предложение: кисело мляко с малко мед (или с някакъв по-"безвреден" подсладител)

"* забележка- дори след банана цялото ми съзнание беше заето от мисълта за храна, какво искам да изям; съпротивата на мисълта,че трябва да се ограничавам от определени вредни храни, да работя над закостенели хранителни навици; опитвах се да си предствя вкуса на храните, с които исках да се натъпча, как в стремежа си да ги изям няма да усетя нищо от него, чувството на вина, което ще последва. Тази борба продължи около час. Накрая реших да си направя чай( това, което миналия ден толкова лесно пропуснах да направя и което беше последвано от безразборно приемане на напълно излишна храна) и залъгвайки чувството на глад по-лесно да се боря с емоционалната страна."
-> Вместо да чакаш час, веднага щом усетиш това нещо, направи си чай. Не знам дали ходиш на работа в момента или дали си седиш вкъщи, но намери си моментално някакво занимание. Звъни на някоя приятелка, излез до магазин за дрехи и си помисли за това кви дрешки ще си купиш като отслабнеш. Не стой близо до храна. Ако си вкъщи излез. Ако си на работа почни да върши нещо... Както си чета в една книжка за контрол над мисълта - човек не може да мисли за две неща по едно и също време. За това мисли за друго. Така няма да можеш да мислиш за храна.

22.30 ч.*- спагети ( ок 100 гр. спагети - ок. 350Ккал ; свинско нетлъсто месо ок. 75 гр. - ок. 400 Ккал.; домати ок. 100 гр. - ок. 25 Ккал.; кашкавал ок.100 гр. - ок 400 Ккал.) общо 1175 Ккал -> разбирам наново за сделката... Но какво ще кажеш вместо това, да имаш ден или два през седмицата в който да си позволяваш нещо подобно? 5-6 дни следваш стриктно режима, 1-2 имаш право на "награда". Иначе, кашкавала го намели на 50грама. Намали спагетите, увеличи месото.

Та това е мнението ми за днешното ти меню. Иначе, общо взето това са ми забележки:
-много малко зеленчуци
-прекалено въглехидрати, основно в края на деня
-не смесвай мазнини заедно с въглехидратите
-пий повече течности, чай
-винаги имай под ръка малки здравословни закуски в случай на глад или нужда за сладко

Още едно предложение, замести всички продукти които можеш с диетични.

Та това е моето предложение. Желая ти успех и воля





Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано13.07.06 22:31



понеже и аз готвя за съпруг ( и дечица

) ще споделя личен опит.
Много по-лесно ми е да сготвя две отделни манджички, отколкото да се опитвам да ям от тази, която е за всички, но едва ли не детска порция. Когато съм на диета, готвя за себе си отделно, отсипвам си от салатата преди да сложа зехтина и т.н. Не мисля, че на домашните им прави впечатление, понякога мога дори да не седна с тях на масата...както се случи.

Освен това, докато приготвям храната, голяма част от сетивата ми някак се "засищат" и след това тя не е толкова апетитна, особено ако съм готвила до последния момент, преди да сервирам. Самото готвене леко убива апетита.
Така че готви смело, експериментирай, намали мазнината и слагай нови подправки, купувай малки количества скъпа или екзотична храна ( няколко хапки хайвер с аперитива ;)), прочети интересна рецепта и изненадай мъжа си с мексиканска, китайска или каквато и да е вечеря, където центъра ще е изместен върху различното и оригиналното, а не върху самото хранене.
Ей такива номера използвам аз, за да превърна храната от заплаха в забавление.




Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано14.07.06 08:59



Здравей мила, това че си решила да си водиш дневник тук е чудесно и аз вече прочетох за храненето ти през първите 2дни.
Нормално е тъй като сега започваш с диета и да променяш режима си все още да ти е трудно да се откажеш от вредни навици, от изкушения, които обичаш, но постепенно ще се научиш да ги изхвърляш от менюто си и дори няма да мислиш за тях.)) Ти се познаваш най-добре и това постепенно преминаване към добри хранителни навици вероятно е най-подходящо за теб, отколкото нещо драстично, след като ще си склонна да си похапнеш всичко, което много обичаш.))
Моята препоръка е също да изхвърлиш сока Танг, това е чиста химия и не става въпрос тук само за калориите, а за това, че буквално си разсипваш организма с тези химикали. Много по-добре е да си приготвиш сутрин около литър чай, ако ти е неприятен да го пиеш без захар, сложи малко мед и така да имаш за през деня, когато огладнееш. Банана е добър за засищане, но е малко калоричен, така че опитай се, когато го ядеш да го нарязваш на парченца. Така ще му се наслаждаваш по-дълго и ще се чувстваш по-заситена.) Ако можеш по същият начин да режеш на малки парченца и другите неща, които консумираш ще е добре. Количеството им няма да ти се струва толкова малко.)

За ябълката в 17.50ч мога да ти кажа, че те обострят апетита и след около 30мин вече си гладна.)) Ябълките са по-подходящи на обяд преди хранене.)
Вечерята ти е малко късничко, но ако нямаш възможност да вечеряш по-рано, то опитай се да хапваш по-леки неща - салата, или задушени зеленчуци.

Е, сигурно ти омръзна от моята тирада.:) Но надявам се да съм ти била полезна.))
Аз също се боря с едни килограми натрупани в следствие на здравословни проблеми. Имам още 13-14кг докато си възвърна предишната форма. Придържам се в рамките на 800-1200калории дневно, вече дори и не ги броя, свикнала съм какво ям, ако се отклоня и си позволя нещо като малко пържени картофки и една бира рядко надхвърлям 1500ккл.
С това искам да ти кажа, че ако свикнеш да хапваш салатки, задушени зеленчуци и пилешко, може да си позволяваш от време на време да хапваш и от любимите си неща.)))
Много успех ти пожелавам.)



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Авторlna-Maya (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 12:42



Nightgale, отново страшно импониращ ми стил на писане и съдържание на забележките ти. Това, което съм открила досега за себе си е:
- най-голямото ми изкушение и това без което трудно издържам е сладкото
- също така трудно или въобще не издържам на пълен глад (кръвната ми захар пада,причернява ми, не съм жизнена)
- ако има режим на хранене (по-скоро диета), който не успея да издържа, никога след това не мога да се мотивирам да я започна и завърша успешно отново.
- винаги съм била закръглена, през пубертета започнах режим на хранене - 3 редовни хранения, само с една малка филййка хляб, малки порции, без сладки неща, газирани напитки, понякога плод. За около 3-4 месеца от 73 кг. стигнах 65 кг. После имаше плато от около 2 месеца, в които спазвайки режима не свалях килограми и постепенно се върнах към нормален начин на хранене. Задържах тези килограми и по-нататъка постепенно стигнах 60кг. Оттогва обикновенно съм варирала м/у 60-62 кг. На два-три пъти съм стигала до 67-68 кг., които съм успявала да възстановя. Въпреки всичко това, никога не съм харесвала как изглеждам, винаги съм смятала, че съм дебела или нещо подобно. Чак сега оценявам реално нещата, задържането на такова тегло би било предостатъчно за мен.
- има една оризова диета, която успях да изпълня, май я повторих още веднъж, след това не мога да я направя, защото идеяата за ориз и ориз в продължение на много дни ме отблъсква почти от самото начало.Но докато я правих първият път и всичко вървеше добре в даден момент се уплаших, че губя килограми, запитах се какво ще стане когато стигна желаното тегло и го задържа. Този психологически момент при мен е важен, нещо като какво ще стане, ако този недостатък, вреден навик се преодолее, кой ще бъде клапана, през който ще излиза парата или друго сравнение-кое ще бъде нещото, в което ми е позволено да бъда слаба, да правя грешки. Друг режим, който съм опитвала с частичен успех е този на Лидия Ковачева - за мен самата беше изненада, че мога да издържа и да се чувствам добре при толкова оскъдно хранене. Проблема при нея е, че не успявам да се захраня, а също че след време си връщам килограмите ( нищо ново под слънцето :-))
- преди две-три години ми се случиха поредица от много неприятни неща, постепенно започнах да качвам килограми, дрехите ми ставаха все по-тесни,затворих се, но в съзнанието ми беше образа на момичето, тежащо 62-63 кг. След около половин година бях към 70кг, след още толкова към 80кг. По-късно трудното време започна да отминава, опитвах да нормализирам теглото си стигнах около 68 кг., но пак дойде един преломен момент и след това започнах да се движа наново нагоре, последваха няколко йо-йо ефекта и така сега резултата е 93 кг. ( нов "връх" ). От всичко това единственият плюс е че в съзнанието си успях да разделя наложения от външни влияния модел за фигура и килограми, и от това произтичащо себеусещане и самочувствие с този за нормални, в рамките на разумното и здравословно килограми и външен вид.
- от опита, който имам досега моите заключения са, че балансираният режим на хранене е най-удачният начин за контрол и задържане на теглото ( нищо ново под слънцето отново ). От другите диети тези които частично съм успяла да продължа са базирани на прием на въглехидрати, както и на сравнително често хранене през деня.
- написах всичко това,защото съветите ти , по-точно подбора на храните, времето са нещо сравнително ново за мен. Общата ми култура за НДВ и подобните, базирани на близки принципи режими е доста оскъдна. Досега аз си представях да се опитам да направя изцяло плодово-чаен режим, после или да свържа с около две седмици режим с въглехидрати, но от бавните и вегетарианска храна, или да мина на една диета наблягаща на яйца, зеленчуци, месо ( предполагам, че или е НДВ, или много близка до нея ). През цялото това време смятам активно да търся информация за храните; да си припомня и да науча нови неща за калорийния състав; за отношението протеини:мазнини:въглехидрати; да намеря или сама изготвя диетични рецепти, включващи всички видове храни, като постепенно премина към такива като начин на живот, завинаги. Но твоите коментари сериозно ме замислят, те са винаги една крачка пред мен и това провокира интереса ми, може би ще започна да спазвам част или цялата философия, звучиш ми като човек, който задълбочено е търсил информация, която е филтрирал през личния си опит- най-ценната комбинация.
Относно забележките ти за деня-напълно съм съгласна за соковете.И аз предпочитам да не приемам излишни калории, много по-полезно е да изяждам съответния плод. Досега си мислех, че изкуствените подсладители са малкото зло, но ме накара да се замисля- наистина е излишен риск.Отскоро съм в чужбина, тук е много топло тази част от годината и приемам много течности на ден, понякога чистата вода ми омръзва и затова освен чайчето с мед ще се опитам да си измисля други напитки, сега ми се върти в главата да опитам малко сок от лимон доста разреден във вода, хем ще има по-различен вкус, хем няма да е прекалено кисело, защото не искам да използвам подсладител.. Сигурно ще измисля и други варианти.
Засега съм вкъщи, все още нямам много контакти, излизането навън без кола или на открито е невъзможно, но и на това мога да намеря решение. Вчера имах много неща за вършене и наистина вниманието ми беше заето и нямах време да си мисля и да се изкушавам от храна. Когато се почувствам готова ще започна да включвам по малко спорт-лека гимнастика вкъщи, малко плуване, но не искам да избързвам-много добре знам как се настройвам негативно ако почувствам натиск,а спорта и физическата активност е още едно нещо което искам да въведа за постоянно в живота ми. Нови дрешки ме чакат вече в гардероба, още едно малко стимулче прибавено към останалите.

Ellina, благодаря ти за включването. Някои от идеите ти със сигурност ще използвам. При мен е малко различно, когато приготвя нещо, сякаш всички аромати, цветове, вкусове ми се струват много по-примамливи. Ако опитам, след това е трудно да се удържа. Но ако съумея да се преборя с това мога да се храня спокойно, без да ми е неприятно или трудно, аз с моята храна, съпугът ми - с нормалната. Експериментирането с храната е хубав съвет, един от плановете ми е да се насоча към диетично, здравословно и в същото време апетитно приготвена храна. Различните националности, съставки, подправки, техники на приготвяне могат само да подпомогнат един балансиран режим на хранене.

Този път бях прекалено обстоятелствена.

Сега отчета за 13.07.2006 г. Има напредък, но все още има какво да се желае, както и е важно да не залитна в другата крайност - прекалени ограничения и след някой ден да си наваксам всичко обратно. Затова сега пробвам как реагира организмът ми. Нямам диета или режим, който да съм определила че следвам, всичко подлежи на промяна. Воденето на дневник наистина започна да ми помага в няколко направления- изисква време; наблюдателност; виждам доста грешки,които иначе бих подминала без да забележа; създава навици; получавам подкрепа тук, на която признавам не се бях надявала, но ми помага много.

12.00 ч.- събуждане
13.20 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал)
13.20 ч. - турско кафе (ок 330 мл.)
16.00 ч. - ментов чай с ок. 1 1/2 ч.л. мед ( ок. 330 мл. течност и ок. 15гр. мед) ( ок. 60 Ккал )
18.10 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал)
20.00 ч.* - чай с ок. 1 1/2 ч. л. мед ( ок. 330 мл. течност и ок. 15гр. мед) ( ок. 60 Ккал )
*забележка - чувствах се добре през деня, мотивирана, спокойна. Готвих без да се изкуша да опитам или по-късно да вечерям от храната.
01.30 ч.* - капучино ( без захар )( към 200 мл.мляко) ( към 120 Ккал)
*забележка - бяхме навън и това беше най-"полезното" което можех да си поръчам в пицария
02.30 ч. - заспиване
04.00 ч.* - събуждане- 10 стафидки, една фурма, 1 бонбон (дъвчащ), 2 супени лъжици кисело мляко ( последното след предложенията на nightgale ) ( общо към 100 Ккал)

Общо за деня: 540 Ккал

Ананлиз за деня:
Отрицателни:
1.Прекалено драстичното ограничаване крие опасност от йо-йо ефект.
2.Все още силно изразена нужда от приемане на сладки неща.

Положителни:
1.Воденето на дневник дава своите резултати.
2.Подкрепата, която получавам тук допълнително ми помага много.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 15:37



Според мен, основното, което трябва да направиш е да попрочетеш малко за храните и за процесите в тялото. Това, което правиш в момента в никакъв случай не е опит да се наложи здравословен режим на хранене, който да доведе до трайно намаляване на свръхтеглото. Мисля, че ти сама си се убедила, нали?
Иначе интернет дневника е отлична психотерапия.

Каквото и да решиш, пожелавам ти успех.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Nightgale (непозната)
Публикувано14.07.06 19:59



От това което пишеш се сетих за нещо което си записах от сайта bodybuilding.com... та сега ще ти го цитирам (чрез бърз превод правен от мен за да съм сигурна че всички ще го разберат):

"В абсолютен контрол на емоционалното си състояние съм. Аз съм господар на това да контролирам умствения си фокус, физология, речник, и въпросите които си задавам.
Аз решавам какво означават за мен случките в добро и лошо време.
Всичко е до нагласа! Аз разбирам и оценявам силата която притежавам.
Ходя с увереност и вяра по всяко време. Осъзнавам че разликата между успех и провал, между щастие и нещастие, между този в който безусловно ще се превърна и този в който няма да мога, между уважението и преимушествата които хората ми дават в живота или не, всичко опира до нагласата.
Отново, ВСИЧКО Е НАГЛАСА."

Общо взето, този цитат е много описателен в това колко е важна нагласата. От това което пишеш чуствам че си много негативно настроена към диетите... В същото време осъзнаваш че "балансираният режим на хранене е най-удачният начин за контрол и задържане на теглото". Просто според мен имаш лоши спомени от гладуване и неподходящи диети. От там и цялата тази вътрешна съпротива и нуждата от разни малки сделки с себе си... Защото истината е че всичко това което правиш е за твое добро: за здравето ти, за щастието ти, за самочуствието ти.

В продължение на около 1.5година съм преминала през какви ли не диети, глад, йо-йо ефекти, и не знам още какво. (Почнах от 83кг). Докато един ден осъзнах че трябва да поема контрол върху живота си.

Ето че днеска тежа 65 килограма (при ръст 175cм) и че "работя" - бавно и усърдно - върху това да стигна до 60. Но това ми е изисквало много четене на форуми, статии, проби, водене на хранителни дневници, и много стриктен контрол и самодисциплина. В началото е трудно но после ти става навик и дори без да се замислиш нещата си се подреждат сами.
Сега знам наизуст колко калории имат повечето храни, колко бълтъчини, въглехидрати, и мазнини. Не защото съм сядала да ги запомвам. Ами просто защото с времето така става.




От почти 3 месеца следвам "стриктен" режим но той не представлява проблем за мен. Защо? Защото нагласата е най-важното нещо!
Не ям сладко, не ям тестено, никакъв хляб, никаква захар или сол, никакви спагети или картофи, или пица. Ако някой тук мисли че ми се ядат, много греши! Нито гладувам, нито изпитвам желание да ям от тези храни.

Както четох в форума на spidersport.com -> тялото ти "иска" храната на която е свикнал, на която си го научил. Ако ти спреш да ядеш сладко, съответно и тялото ти ще го забрави.
-> Преди не понасях яйца. Сега не мога без омлет.
За това пък - вчера пробвах парче шоколад. Бях си казала че ще си разреша нещо "забранено" (след 3 месеца без нито една "грешка")... И какво? Не изпитах удоволствие от него и го оставих.
Пак ще ти кажа за един съвет от книгата която чета: когато в ума ти навлезе негативна мисъл, веднага я замени с положителна. Така е и с храната. Не гледай на тези неща като на нещо вкусно което ти забраняват насилствено. Гледай на тях като нездравословна храна която ти пречи да постигнеш целите си и от която доброволно се отказваш. Нито е толкова вкусна - просто е въпрос на навик.
Когато се замислия: предпочитам мини-полата пред парчето торта. Мини-полата ще те радва цяло лято, а парчето торта ще те радва не повече от 10минути!

Зареди този опит знам колко е трудно да се оправиш сред такова количество информация и да намериш най-доброто. За това се старая да давам съвети които са елементарни, но толкова явни че понякога няма да ги видиш ако някой друг не ти ги каже! Също така знам че много хора имат доста знания по въпроса, но някак си им става по-лесно когато ги чуят и от някой друг... а това е още една причина да съм толкова "старателна" в съветите си към теб.

Така, доста дълго се получи, за това ще спра с тази тема и ще премина към менюто ти:
12.00 ч.- събуждане -> виждам че между събуждането ти и закуската винаги има около час разтояние... тук е идеалния момент за малко кардио на гладно тъй като след това е добре да не ядеш в продължение на час (това ще ти помогне да смъкнеш от мазнините, а не трябва да ядеш час след това за да не спреш процеса на изгаряне). не знам дали живееш в къща или в блок, но примерно упражнение което лесно можеш да направиш е тичане по стълбите от една площатка до другата и обратно... само внимавай да не паднеш... или ако можеш да си вземеш велоергометър.
13.20 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал) -> добра закуска, но приемаш прекалено малко калории, а в началото на деня имаш нужда от най-много
18.10 ч. - ябълка ( ок. 200 гр. ) ( ок. 100 Ккал) -> яж малко повече тук. По принцип плодовете трудно се обработват след 16-17, така че не е зле да добавиш някакви бълтъчини, дори да са в малко количество.
"*забележка - чувствах се добре през деня, мотивирана, спокойна. Готвих без да се изкуша да опитам или по-късно да вечерям от храната." -> екстра!
01.30 ч.* - капучино ( без захар )( към 200 мл.мляко) ( към 120 Ккал)
*забележка - бяхме навън и това беше най-"полезното" което можех да си поръчам в пицария -> хехе знам какво ти е. И аз си правя същия номер с капучиното.
02.30 ч. - заспиване
04.00 ч.* - събуждане- 10 стафидки, една фурма, 1 бонбон (дъвчащ), 2 супени лъжици кисело мляко ( последното след предложенията на Nightgale ) ( общо към 100 Ккал) -> Браво

"Общо за деня: 540 Ккал"
-> Много малко. След като организма ти е свикнал на около 2500 дневно, не е добра идея изведнъж да го стресираш така. Намали първо на 2000, а от там 1800, 1600, 1400... Не падай под 1200 или тялото ти ще премине в режим "запас".
Разпредели повечето калории сутрин и в рания следобед. Примерно, закуската да ти е 250калории, след това чай 60кал с малко ядки или нещо друго което да вдигне до 100, обяд 600 калории, пак чай до 100 калории, вечеря 400калории... получават ти се 250+100+600+100+400...1450 калории което си е направо супер.

Та това са ми днешните предложения. Продължавай все така с воля, и не забравай за нагласата! Успех!



Тема Re: Интернет дневникнови [re: Eвa]  
Авторsve (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 09:19



Много съжалявам, но мисля че ако продължаваш по този начин няма да постигнеш желания резултат.Имаш нужда от информация, тогава ще ти се систематизират и избистрят процесите в тялото вследствие на храненето или липса на такова.В момента си съсипваш базовия метаболизъм, губиш вода и мускули.НВД е много добра идея.Но дори и да не е НВД трябва да е хранене - балансирано, с всички необходими елементи и с лека калориина рестрикция.Желая ти успех.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: sve]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 11:00



За съжаление мисля,че си в много,много грешна посока.Не искам да ти изброявам грешките,защото са много и ще те обезкуража.Ако искаш влез в www.spidersport.com и попрочети малко.Или по-добре порочети много,защото имаш нужда.Просто наистина ти трябва информация за да отслабнеш здравословно и да задържиш след това постигнатия резултат.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор lna-Maya (упорита)
Публикувано15.07.06 15:24



Ceмиpa!, благодаря за съветите и малките трикчета. Ти си вторият човек след Nightgale , от когото чувам, че ябълките не са толкова предпочитани за консумиране след един определен час от деня. Това е нещо ново за мен, непременно ще потърся информация по въпроса. Относно всички останали съвети-ще са ми от голяма полза. Желая ти успех.Уверена съм, че ще се справиш чудесно с твоята цел.:)
Ева, не съм си и помисляла, че това което правя сега е балансиран и здравословен режим на хранене. Но безспорно той е моята далечна и постоянна цел. Имам доста стабилна база от теоретични познания – като се започне от физиология, биохимия и се стигне до хигиена на храненето, но моят проблем е как да напасна теорията с практиката. Затова трябва да започна отнякъде.Също така не смятам, че знам всичко. Представите ни, научните разработки, информацията се променя толкова динамично, че единствено постоянното търсене и четене е начина да сме „в час”. Смятам да се възползвам от съвета ти, има много да наваксвам като информация за различните течения в областа на диететиката. :-)
Nightgale, здравей! :-) Трудно ми е да опиша чувството, когато те чета.:) Всичко е близко до моя начин на възприемане на света; до вътрешния ми диалог; до въпросите, които си задавам; до наблюденията, които имам. Неописуемо страхотно.:))))
Да, нагласата е нещо безкрайно важно. Имаше едно сравнение на един европеец, който от около 15-тина години е будистки монах, постигнал е невероятен контрол над емоциите си, начина на възприемане на околния свят. Когато му задават въпроса с какво смята, че се е променил, че е по-различен от преди , той даде следното сравнение, което ме порази. „ Ако си представим, че човешкият живот е като океан, а ние плуваме на повърхостта му, един ден времето ще е хубаво и ние ще възприемаме живота като чудесен, на следващия ден може да се извие буря и тогава за нас света ще се превърне в опасен и неразбираем. Ако се научим да живеем в дълбините на океана времето на повърхността му ще загуби своето влияние, а ние ще сме в постоянна хармония със света и със себе си. Разликата при мен е в дълбочината.” :-)
А това- „Също така знам че много хора имат доста знания по въпроса, но някак си им става по-лесно когато ги чуят и от някой друг...”- толкова вярно за мен, усмихнах се, когато го прочетох за първи път.:)
Относно забележките за деня. Много хубава идея за кардиото. Утре смятам да опитам. Има една пътека за тичане, ще опитам ходене на най-ниската скорост, ако не ме затруднява да издържа около 45-60 мин. ще започна да го правя всеки ден.
Тичането засега ще ми е много трудно. Но ако съм постоянна и постепенно увеличавам темпото ще стигна и до него. Сега, когато съм с доста излишни килограми трябва да е нещо ненатоварващо толкова ставите.Ако успея с ходенето за няколко дни, после ще включа гимнастика вкъщи, имам преписани упрежнения за краката и ханша, също постепенно трябва да включа и малко коремни преси и нещо за ръцете. Имам един въпрос- ако сутрин пия кафе и след това започна с кардио и след него още един час не се храня, кафето ще повлияе ли негативно на тренировката и ефекта от нея?
Калориите, които вчера приех също са малко. Ако няма друга прична ще се опитам да продължа нещо подобно за още три дни, след това смятам да започна да прилагам възможно най-много от съветите ти, както и да премина към стил на хранене близък до твоя. Наистина е по-добре да не забавям метаболизма си. Ще се опитам да варирам за начало около 1200-1400 Ккал плюс движение, три основни хранения, две малки закуски. Много ми хареса предложението ти за 250 + 100 + 600 + 100 + 400. Ще се опитам да се движа около тези стойности, попригодени ако се налага в началото.
Да се похваля, започнах да уча чужд език, нещо което да заема част от вниманието и времето ми.:)
Nightgale, ако имаш време може ли да ми напишеш как смяташ да продължиш по-нататък, след като постигнеш желаната цел, но дългосрочно, години напред? Благодаря ти безкрайно много за коментарите, за отделеното вереме и усилия. Мисля, че благодарение на теб вече съм спестила известно време в лутания и неуспешни опити. Желая ти страхотен ден и уикенд.:)

Отчет за 14.07.2006 г.:
Събуждане в 9.00 ч.
9.00 ч. – ябълка (около 200гр.) (около 100 Ккал )
9.00 ч. – турско кафе без захар ( около 330 мл. )
11. 00 ч. – ментов чай с мед + 1 ½ ч.л. мед ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал)
12.30 ч. – ябълка ( около 200 гр.) ( ок. 100 Ккал )
16.20 ч. – черен чай с 1 ½ ч.л. мед ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) ( около 60 Ккал)
18.00 ч. – ябълка ( около 200 гр. ) ( ок.100 Ккал)
00.20 ч. – ментов чай ( около 330 мл. + ок. 15 гр. мед ) (около 60 Ккал)
Заспиване – 1.00 ч.

*Забележка за деня – като цяло се чувствах добре, имах ново занимание, заедно с други неща не ме измъчваше мисълта за храна. Имаше периоди , в които изпитвах глад, но взимах нещо от изброените горе да го засити. Като цяло лесно преминал ден.

Общо за деня - 480 Ккал


Анализ:
Отрицателни:
1.Не трябва да продължавам повече от още три дни този начин на хранене, ще го използвам да ми се посвие стомаха. Не искам да рискувам да изгладнея много и да се поизтощя.
2.Все още доста небалансирано хранене.
Положителни:
1. Чувствам се по-уверена, мотивирана.



Тема Re: Интернет дневникнови [re: lna-Maya]  
Автор Ceмиpa! (минаващ)
Публикувано15.07.06 20:33



Здравей отново Ина-Мая.)) С течение на времето и ти ще си измислиш свои трикчета за доста неща, но може да започнеш от някъде.)) и мерси за пожеланията.))
Не искам да те критикувам, но просто да ти дам съвет.
Първите дни започна с около 2500-2800калории, а в следващите 2дни премина изведнъж на 500 и сега дори на 480. Разликата е драстична и не е много препоръчително да постъпваш по този начин с организма си. Стресира се от тази голяма разлика и след 2-3дни най-много ще изпитваш неописуем глад и ще ти се иска да се натъпчеш с каквото ти попадне пред очите и после ще се чувстваш страшно виновна за това.
За теб в момента е подходяща умерена диета,балансирана в която да се съдържат около 1600-1800калории, това е достатъчно количество, за да не чувстваш глад.
Тук има доста диети, които може да прочетеш и да избереш нещо подходящо, ако не има различни сайтове с калории за доста от храните и можеш спокойно да си направиш свое меню. Трябва ти само кантарче и тези стойности за калоричността на продуктите, след известно време вече ще ги знаеш.
Успех ти пожелавам. И наистина това скачане от много ядене, на почти никакво на ден не е добре.
Трябва да си изградиш един режим и система, в която ти самата да се чувстваш добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.