Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Диетата на д-р Пиер Дюкан  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.07.06 16:47



Здравейте, момичета


Преди няколко дни се прибрах от България, в последния момент сварих да си купя книгата "Как да отслабнем завинаги" на Пиер Дюкан и реших да споделя с вас режима, който предлага.
Аз го прилагам само от два дни и тъй като определено ми допадна много се надявам, че най-после съм открила начин хем да се храня. хем да ги удържам тези заветни 52кг, без да пълзя непрекъснато към 55кг. Честно казано, омръзна ми да ходя винаги леко гладна и от две бисквити да качвам половин кило. То вярно съм вече на 40 год, ама чак пък толкова да е трудно да се крепят пустите му килограми. Обаче стара може и да стана - дебела НЕ!
Та за режима. Много напомня НВД в началото, но после включва хляб и плодове, а на финала можеш да се храниш нормално, като спазваш един ден в седмицата на чисти протеини (бяло месо, постна риба, яйца ) и всяка сутрин изяждаш 3 с.л. овесени трици в малко мляко ( за подобряване на отделителната система и намаляване усвояването на калориите).

Първи етап на диетата - Чисти Протеини -
оптимално от 5 дни, но може да варира от 1 до 10 дни в зависимост от броя на кг-те за сваляне. Ако са под 5кг може да се спазва само ден-два, ако са над 20кг - 5 дни е минимум.
Включва много постно месо ( телешко и говеждо, без свинско) , пилешко - без кожата, фенера и въобще мазните порции, бяла риба, морски дарове (миди, скариди и т.н.), яйца (внимателно с жълтъците, при проблем с холетерола 3-4 жълтъка на седмица, белтъците - без ограничения), обезмаслено кисело мляко (най-добре 0%, може и подсладено с изкуствен подсладител) + 2 литра вода( задължителна, за да не се затормозят бъбреците и да се изхвърлят токсините от тялото ). Няма никакви ограничения в количеството на разрешените продукти, само не бива да се яде нищо освен тях. Така е и в другите етапи, а където има ограничения съм ги написала.
Разрешават се кафе, чай, подправки, МАЛКИ количества сол и горчица, оцет, лук(като подправка, а не 3 глави на яхнийка), изкуствен подсладител и като че ли това е.

Втории Етап на диетата - Чисти Протеини + Зеленчуци -
продължава до достигане на желаното тегло, като се редуват дни на чисти протеини и такива в комбинация със зеленчуци.
Зеленчуците са всички за които се сетите, като се изключват нишестените ( картофи и ориз) и бобовите ( боб, царевица, грах, леща).
Съотношението на дните от чисти протеини и дни от протеини + зеленчуци е 5/5 за тези с повечко за сваляне и 2/7 за тези под 10 кг за сваляне.

Трети Етап на диетата - Задържане на теглото -
трае в зависимост от броя на свалените кг, цифрата умножена по 10.
Значи аз като ги махна тези заветни 3 кила ще имам режим на задържане 30 дни.
През този период се приема всичко от чистите протеини, зеленчуците от втория етап, 1 плод на ден (или една порция, ако са дребни плодове, но без банани, череши и грозде), две филийки пълнозърнест хляб на ден, две порции нишестени храни на седмица ( картофи или ориз) и 40 гр нискомаслено сирене дневно. ( Хич не звучи лошо, но за жалост съм още далеч от този етап). Към месата от протеиновата първа фаза вече се прибавят свинско и агнешко, максимално нетлъсти.
Освен това два пъти в седмицата можем да си позволим Гала Вечеря, на която ядем каквото искаме с условието от нищо да не си вземаме допълнително. Едно предястие, една порция храна, една чаша вино, един десерт...в този дух.
И освен това, вече въвеждаме един път в седмицата деня на чистите протеини, който трябва да запазим докря на живота си. В него храната трябва да се подбира максимално стриктно, само постни риби, месо и яйца, напълно обезмаслено сирене ( напр. котидж - 4%) и дори без кисело мляко.

И Последен Етап - Доживотно запазване на килограмите -
Храним се нормално и разумно, като спазваме само правилото на един протеинов ден в седмицата ( винаги един и същ - напр. четвъртък), 3 с.л. овесени трици сутрин и достатъчно вода (желателно е да е студена, изгаряли се повече калории при затоплянето й в тялото)

Ами това е момичета, предадох ви доколкото можах какво съм прочела, ако нещо не съм обяснила добре - питайте, аз съм на втория ден от диетата, -1кг и определено я понасям добре.
Хайде, имам нужда от съмишленици.




Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
Автор kims (непознат )
Публикувано07.07.06 12:21



Здравей, хареса ми идеята на диетата, но не разбрах сама ли трябва да си създам режим с тези продукти или има значение в кой ден какво ям(съобразено с етапите де

) ????



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: kims]  
Авторacд (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 13:06



Нещо не разбирам въпроса ти.



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
Автор kims (непознат )
Публикувано07.07.06 15:29



Въпросът ми е : Има ли нещо от сорта " На закуска яжте яйца(примерно), на обяд месо..... и т.н. или просто аз трябва да си харесам кое от нещата да ям през деня (нещо което да ме ориентира, как да си направя режима)!





Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: kims]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.07.06 10:00



Здравей


Няма никакви ограничения в комбинациите на храните и времето, в което ги приемаш. Както и в количествата, подправките или каквото и да било друго.

Докато си стоиш в групата на разрешените храни, те са си изцяло твои и можеш да си ги готвиш и хапваш както ти душа иска. То това му е и хубавото на режима, че ми беше писнало да смятам точки и калории, да не говорим за съотношения мазнини/белтъчини/въглехидрати ( математиката хич не ми е сила)

А сега да се похваля гордо, наистина съм много доволна от тази диета, за 4 дни съм -3 кг, като вчера нямаше как да се измъкна от традиционна петъчна сбирка на бира и изпих цяла пинта (560 мл)
Започнах преди 4 дни ( днес ми е пети), бях 54.6кг, тази сутрин кантара показва 51.6 кг . Изкарах два дни на чисти протеини и от два дни съм на протеини + зеленчуци. Не съм била и минутка гладна, готвя си разни постни манджички с много подправки ( магданоз, копър, босилек) и замествам олиото/зехтина с обезмаслено прясно мляко. Пак става вкусно като са ти разрешени сол и черен пипер, а да не забравяме и пилешко, и риба, и яйца - варианти много.
За себе си предполагам, че има такъв светкавичен ефект, защото винаги съм се хранила много внимателно откъм количества, но и много "въглехидратно" - хляб, плодове, шоколад... Та сега сигурно организмът ми е в шок, но нека си стои шокиран, такъв резултат не съм имала от никоя диета досега.
При друг, попривикнал с НВД, може и да няма толкова бърз ефект, но мисля че си си струва опита. Поне изглежда по-здравословна от вариантите "един ден краставици, един ден домати..", да не говорим за суров ориз сутрин.
дано съм ви убедила и успех




Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.07.06 10:38



За тези, които са решили да опитат, а като мен не могат без нещо сладичко!
Ето това ме спасява


Cadbury High Lights, разтворим шоколад за пиене, но максимално обезмаслен и подсладен с аспартам. Три пълни ч.л. имат само 40 кал, и 4.9 гр въглехидрати, което го прави приемлив дори за дните на чисти протеини. По-добре да се отклониш леко от правилото, отколкото да ти опротивее режима и да го зарежеш. Та две лъжички от това какао на прах в една кофичка кисело мляко (0% масленост) правят страхотен шоколадов десерт.
Ако не можете да си намерите точно това в България, сигурно би се получило и с малко количество какао + изкуствен подсладител или пък с някое от степчетата, като плодов вариант.
Правих си и кремче от обезмаслено прясно мляко + яйца + ванилия + посладител, но без нишесте. Като крем карамел, като всъщност направих за всички вкъщи. Просто за себе си сложих обезмаслено мляко, един жълтък и два белтъка, а за тях нормално количества яица + жълтъка, който ми остана и захар вместо подсладителя при мен. Разливаш в незагарящи купички и запичаш на водна баня във фурната, точно както се прави крем карамел. Нямаше рекламации, даже забелязаха, че откакто 'диетувам', готвя по-често и по-добре.




Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюканнови [re: ellina]  
Авторrumipumi (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 20:52



Здравей Ели!поздрави за чудесния успех ..

няма нищо по хубаво от това да намериш своя режим на хранене с който едновременно сваляш килограми храниш се нормално и вкусно!!мисля че това е най правилния начин за сваляне трайно на килограми защото когато измъчваш организма си той след това си го връща!!аз също спазвам от 4 месеца НВД имам резултат и продължавам защото се чувствам отлично!разбирасе имам си и прегрешения но като цяло мисля че си намерих моя си начин на хранене защото и аз преди гладувах после с дни се тъпчех чувствах се зле и само се измъчвах!!!
желая на всички да намерят своя режим на хранене с който се чувстват най добре!!!



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюкан [re: ellina]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 08:41



Здравейте момичета, Еллина благодаря ти за хубавия режим,Започвам го от днес поради няколко причини...не е за седмица или две, а е предвиден от днес нататък за цял живот...няма да ти прималява от малко калории и ще има енергия за спорт..засилва метаболизма...обичам месо със зеленчуци....

Днес ще хапвам само пилешко, че нямам яйца, но утре може да си направя на омлет, така може ли? без мазнина..Искам да изкарам 6-7 дена на първия етам,да ги редувам месо/риба за обяд всичките дни, а към 6 - мляко,така ли?Или по-добре да почна млякото от 5-6 ден нататък...7 дена само на месо и риба и яйца нали не е опасно нещо на здравето?А като воля..надявам се да получа подкрепа защото на третия ден ще ми се прииска да спра, но трябва да съм силна тогава.Като по-малка имах желязна воля,сега не знам къде изчезна,но се опитвам да я намеря отновоИмам да свалям 6-7кг, и на 8-9 ще се радавам, но последните 1-2 не са толкова важни и наложителни, първите 6-7 обаче е крайно време да се махат.Успех на всички,имате подкрепата ми и хубавото ми мнение за режима..след 5-6 дена се надявам и аз да се похваля тук



Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюкан [re: Summer]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.07.06 09:57



Здравей Summer

,
много се радвам, че се включваш в отборчето и разбира се - имаш пълната ми подкрепа!
Щом имаш за сваляне под 10кг, не се тормози чак 7 дни с ударния режим на чисти протеини. Ще си натовариш излишно бъбреците, а и доктора пише, че 5 дни ударен режим е оптимален вариант. Ще загубиш доста вода, защото такъв тип диета е доста 'хидрофобен' и прогонва много течности от тъканите, но това пък ще се отрази много бързо на кантара и ще ти даде стимул да издържиш. Само не забравяй да пиеш МНОГО вода и се подготви да посещаваш честичко 00 :)
Ако имаш високи нива на холестерола внимавай с жълтъците на яйцата, 3-4 на седмица стигат. Колкото до омлета - разбира се че може, варени, бъркани, омлет... както ги обичаш.
За да не ти се отврати от месо, риба и яйца, недей да ограничаваш много киселото мляко, защото то е единственото, което освежава малко вкуса на диетата от първия етап. Вярно съдържа въглехидрати, но те са в малко количество и ако си спомням правилно в примерното меню в книгата се допускаше дори повече от 500гр на ден, само с условието да е с 0% масленост.
Казвам "ако си спомням", защото една приятелка като видя колко съм свалила за 5 дни вчера ми "сви" книжката с уговорката до седмица да я научи наизуст и да ми я върне пак.

Моят обяд първия ден беше 100 гр пуешка шунка ( 2-4% мазнина - поглеждай опковките!), нарязана на парченца и "запържена" на тефлонов тиган с 1 с.л. обезмаслено прясно мляко. След това добавих 1 яйце + 1 белтък и се получи една чиния много вкусни бъркани яйца. Оставям подправките към блюдото по твой избор.
За вечеря - 1 консерва риба тон ( във вода, не в олио!) + един сварен жълтък + 1 ч.л. горчица ( магданоз+ малко лук + копър). И с това си напълних половинките белтък от две сварени яйца. ( втория жълтък изяде кученцето ми, за всекиго по нещо).
И към двете хранения + една - две огромни чаши студен айрян ( от същото 0%-но кис. мляко), и помежду храненията кисело мляко, като десерт с подсладител, малко какао или просто само айранче.

На другия ден заместих пуешката шунка със сурови пилешки гърди, нарязани на кубчета и изпържени с малко соев сос в същия тефлонов тиган + 1 яйце + 1 белтък.
Вечерта - пил. дробчета изпържени с малко лук ( този път без яйцата ;), доста кисело мляко и почти цяла кутия (200гр) сирене котидж ( 4% масленост). Мисля, че в България това може да се замени с добре обезмаслена извара.

Това първите менюта, като ми остане малко време ще пиша още.
Ако моите количества не ти стигат, повиши си ги спокойно, само стой в групата на позволеното.

Ами това засега, аз днес хуквам по задачи, но довечера ще надникна тук отново, дано съм ти била полезна.
Поздрави и УСПЕХ ( ама голям успех!!)





Тема Re: Диетата на д-р Пиер Дюкан [re: ellina]  
Автор kims (непознат )
Публикувано10.07.06 13:03



Малко съм несериозна иначе диетата изглежда супер. След два дни имам изпити и не трявад да се спазват диети...(е не и да се тъпче човек

)
След това пък отивам на море и се чудя, там дали ще успея да я спазвам. Но след това определено ще се стегна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.