Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема НВД - ограничения?нови  
АвторCveta (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 19:26



Трябва ли да се ограничава количеството на храната при НВД? Може ли поне зеленчуците да се ядат в по-големи количества?
Трудно е за човек с много килограми и свикнал да поема по-големи количества храна да се нахрани с 200гр. месо+200гр.салата.



Тема Re: НВД - ограничения? [re: Cveta]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 19:54



Здравей, може някой да оспори мнението ми,не претендирам да знам много, но поне ще ти кажа това, което аз научих след дългото ми скитане из този форум и някой друг сайт..Ограничаването на зеленчуците според мен е важно при БВД...ограничаване в смисъл не да ги няма разбира се, просто да не се прекалява,защото при БВД е важно да не се минава някакво количество въглехидрати дневно, а в зеленчуците също се съдържат, макар и по-малко от хляба, пак има, така че тогава не е хубаво да се прекалява. Но при НВД според мен нещата стоят различно. Там количеството на въглехидратите просто трябва да е ниско, и просто трябва да изключиш хляба,ориза,картофите,спагетите,сладките и т.н. докато можеш да си хапваш месо,риба и зеленчуци в каквито количества се засищаш, може и малко плодове даже. Щом не си свикнала с малко храна, яж толкова колкото да се заситиш, но от позволената,И постепенно може да намаляваш порциите и съответно калориите.Пък и стомаха ще се смали малко и ще е по-лесно :) Надявам се че помогнах, пак казвам че не съм експерт и може да греша



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Cveta]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано02.05.06 23:16



Може.





Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Spidercho]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано03.05.06 04:19



Разбира се,че може,но непременно трябва да си броиш белтъчините,протеините,въглехидратите и калорийте.И най-важното е да се храниш по 5 пъти на ден.Аз само давам съвети,а аз самата нищо не правя,така,че,ако искаш ме слушай.



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: ambiciranata]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 14:47



Може да ядеш колкото си зелен4уци искаш,но без картофи,царевица,тиква.Също и с морковите е добре да внимаваш,защото и те са доста въглехидратни.Най-добре наблегни на зелените зален4уци-марули,краставици,спанак,броколи и т.н. А ина4е по-горе видях мнение,4е при НВД може да се ядат разрешените храни без ограни4ение-няма такова нещо.Трябва да си сметнеш поддържащите калории и от тях да извадиш 300.Резултата трябва да ти е ориентир за това колко да ядеш.А въглехидратите трябва да са максимум по 1грам на килограм телесно тегло.Примерно 80кг-80гр въгл.И постепенно ги намаляваш.Успех!



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Жиka]  
АвторCveta (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 16:27



Благодаря ви,
за съжаление колкото и да се опитвах да се ограничавам, резултата е само -2 кг. за 9 дни. За моите 96 кг. /при старта/ трябваше да са повече ми се струва. А и по принцип въобще не ям сладки неща, а сега само това ми се яде и не зная как ще изтрая още 17 дни.



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Cveta]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано04.05.06 11:18



Мисля, че не говориш за НВД, а за диетата на Алена. Тя е с продължителност от 26 дни и се консумира само месо и зелени зеленчуци - без плодове и млечни продукти.



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Doris]  
АвторCveta (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:52



Да точно нея спазвам в момента.



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Cveta]  
АвторЖиka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 12:06



Този режим наистина има ефект,но трябва да се настроиш за по-бавни резултати.Понеже имаш доста за сваляне ти препоръ4вам да го направиш няколко пъти за да има резултат,но постепенно да вклу4иш кис.мляко и сирене.Това е истинското НВД.И друго-непременно си измервай обиколките всяка седмица.Като запо4неш да се топиш,направо няма да повярваш на о4ите си.



Тема Re: НВД - ограничения?нови [re: Cveta]  
Автор Doris (ssssss)
Публикувано04.05.06 14:39



Според мен диетата дава много бързи резултати ако се спазва точно - най добре е само месо, риба, дробчета и яйца и салати от зеле, краставици, марули, спанак. Не е добре да се консумират готови храни като колбаси, изделия от кайма (изключение прави смляна пред теб ), от зеленчуците също повечето съдържат твърде голям процент въглехидрати - моркови, картофи, стар лук, грах и пр. Доста е трудно да се издържи 26 дни на такъв режив дори и финансово, дори Аткинс препоръчва не повече от 14 дни на много ниско въглехидратен режим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.