Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 26.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ксеникал причинявал рак?нови  
Авторчeтящa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 11:53



Лек за отслабване причинявал тумори
12.04.2006, Стандарт

Лекарството за отслабване "Ксеникал" на "Рош холдинг", продавано срещу рецепта, би трябвало незабавно да се изтегли от пазара в САЩ, защото неотдавнашни изследвания върху плъхове показват, че то причинява предракови тумори на дебелото черво, предаде Ройтерс, като цитира потребителската група "Пъблик ситизън".
В специална петиция групата настоява американското Управление за контрол на храните и лекарствата да забрани производството на хапчето за отслабване, което на много места се купува и без рецепта. Лекарството се продава и се рекламира в България.

Информацията е от новините на zdrave.net

И какво сега ще каже прехвалената доцентка Байкова, която рекламира именно това лекарство по БТВ?



Тема Re: Ксеникал причинявал рак? [re: чeтящa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 16:37



Току що в клуб "Телевизия" попаднах на дискусия относно рекламата на Ксеникал по БТВ. Оказва се, че миналата година са ги глобили и са я спряли. Смятам, че е доста нахално сега отново да ни пробутват вредни лекарства, без да казват, че има опасност. Дано пак да ги глобят - това е най-малкото.
Явно не трябва да се пият хапчета за отслабване, дори да ти ги даде лекар - защото какво се оказва - тая доцентка дето е голямо светило уж по диетологията предписва на хората хапчета, които разболяват.



Тема Re: Ксеникал причинявал рак?нови [re: Xм]  
Автор fenixxМодератор (scorpio)
Публикувано12.04.06 19:27



Нали ви е ясно въпросните лекари , които ги предписват тези лекарства какъв процент дават за всяка написана рецепта .
Поне имам лични впечатления - миналата година присъствах на разговор точно на една такава лекарка включена в програмана на Ксеникал - бях на преглед и дойде едно момиче от фирмата и започнаха пред мен да си обсъждат колко рецепти е написала и какъв процент ще й дадат .
А най се възмутих , как се радваха , че щели да ходят на някаква екскурзия по повод Ксеникал , за изпълнени цели ( тоест жената си е направила процента ) ! Накрая ми предписа Ксеникал , а аз й казах , че не ям мазно ( поне тогава не ядях ) !
Поговорихме си и набързо ми стана ясно , че целите са й чисто комерсиални .
Самата лекарка доста пълна , ама не ще да го пие ...

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10704;104/st/20060425/e/Trip/dt/8/k/5f7d/event.png


Тема Re: Ксеникал причинявал рак?нови [re: fenixx]  
АвторEци (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 11:52



Преди две години ходих на преглед при доктор Байкова.
Ето как протече прегледа.
Измери ме - ръст ,тегло височина.Изчисли ми индекса на тел.маса.След това бръкна в един шкаф и извади една папка.Каза ,че имало около 200 диети.Предложи ми да си избераИзбрах си аз съответно и се разбрах ме да я спазвам две седмици и после пак на преглед.
Аз естествено повече не стъпих.
А сега чуйте какво беше нейното мнение за Ксеникала.Още го помня и съм много учедена на нтовата и позиция.
Питах я дали ще има ефект ака пия и Ксеникал или Редуктил.Тя ми каза ,че е много против всякакви хапчета от този тип.Каза "Вълшебно хапче за отслабване няма.Защо американците са най- затластялата нация в света?А същевременно при тях са най-разпространени тези медикаменти.Всичко си зависи от хранителния режим и ген.предопределеност.Аз такива хапчета не изписвам!"
Сега пее друга песенЯсна ми е вече нейната компетентност.Правете си и вие изводите.....



Тема Re: Ксеникал причинявал рак?нови [re: fenixx]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 09:59



malko kofti novina, a?



Тема Re: Ксеникал причинявал рак?нови [re: чeтящa]  
Авторaxм.. (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 03:06



колко струва ксеникала в България?
Не, че ще го купувам, но наскоро се опитваха да ми пробутат ксеникал срещу 90 евро , пък останах с впечатлението , че у нас преди беше по евтин, защото съ, го пила отдавна и действието му никак не ми се хареса тогава



Тема Re: Ксеникал причинявал рак?нови [re: axм..]  
Авторюли (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 10:58



И на мен го предлагаха за 92 лева 42 таблетки и то без рецепта!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.