Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Утре в-19.40ч лунна диета  
Автор milena69Модератор (moga)
Публикувано12.04.06 08:10



Лунната диета
С лунната диета можете да намалите излишно задържаните течности


Списание Пудриера 2005, Автор: Сп. Пудриера


Луната има голямо влияние върху водните площи на земята. Тя причинява приливите и отливите, настройването на циклите при жените, а също така и на нашето тегло (поради голямото водно съдържание на организма).

Спрямо лунните цикли ние можем да регулираме или подобрим телесното си състояние. Това е възможно ако съпоставим харната си в съответствие с цикличността на луната. И по-точно ако се съобразим с нейните фази. Като цяло трябва да се спазва един прост принцип-в часът на настъпване на поредната лунна фаза е необходимо да се настроим само на течна диета. Течната лунна диета може да съдържа – вода, чай с мед (захарта е забранена), натурални сокове без захар и консерванти, като най-добре е това да са фрешове (от плодове или зеленчуци)

Посредством лунната диета можете да намалите излишно задържаните течности в организма, които сте придобили вследствие неправилното хранене, а същевременно с това прочистване ще изчистите и токсините от тялото си. Когато искате да направите детоксикация на организма е добре да преминете само на течности, но ако съчетаете това и с фазите на луната непременно ще подобрите и фигурата си. Съчетайте полезното за вашето тяло с приятното прочистване, което няма да ви отнеме повече от 24 часа до 48 часа (понякога кога лунните фази са по–дълги от слънчевите). За начинаещите е добре да направят само 24 часовата течна диета на пълнолуние. Ако не можете да издържите 4 дена в месеца на чай и сокове, то направете едно такова прочистване само на пълнолуние и също ще постигнете резултат. Това е най- подходящият ден за разтоварване на натрупаните течности в организма. Специалистите твърдят, че ако спазвате правилно лунната диета, ще се отървете от 1-3 кг за пълнолуние, а ако спазвате 4 фази на луната с течната диета, то ще можете не само да отслабнете, но и да задържите свалянето килограми.

Правилата за лунната диета са прости - започвате приемането само на течности от часът, в който луната влиза в съответната фаза. Лунните фази започват не само в определен ден, но и в определен час, като понякога това може да е късен час, като 17.30 или 22ч. Тогава се препоръчва да започнете течната диета половин час преди настъпването на фазата, а преди това от сутринта да сте на лека храна като плодове и салати. Така резултатите ви ще бъдат зашеметяващи. Ако не можете да издържите всички 4 фази на течности направете прочистващата течна диета на пълнолуние,а на следващите фази приемайте само плодове и зеленчуци, като се постарайте те да не надхвърлят 2,5 кг.

Обърнете внимание на храната си по време на целия месец- ако спазвате принципите на лунната диета, непременно ще имате резултат, но е добре да го задържите, като се съобразявате и с лунните фази през месеца. Това означава,че ако луната нараства е добре да се въздържате от консумиране на големи количества храна, но когато луната намалява можете да се поотпуснете и да си хапнете нещо, което е по – калорично. Когато луната расте се активизирайте и вие и започнете всичко, което искате да правите през месеца в тези дни, ако се подстригвате при растяща луна косата ви ще расте по – бързо, ноктите също. Оздравителните процедури, образователните и разкрасяващите е добре да се практикуват в нарастващата фаза на луната. Ако обаче искате да забавите процесите на растеж н е добре да правите кола маска при намаляващата фаза на луната, същото важи и за някои релаксиращи и възстановяващи за тялото и целия организъм процедури.

В тази таблица има всички лунни фази и часовете на тяхното започване за цялата година.

Януари

новолуние Неделя- 29 –16.15ч.

Февруари

първа четвърт Неделя-5.-8.29ч.
пълнолуние Понеделник-13- 6.44ч.
втора четвърт Вторник-21-9.17ч.

Март

новолуние Сряда-1-2.31ч.
първа четвърт Понеделник-6- 22.16ч.
пълнолуние Сряда-15-1.35ч.
втора четвърт Сряда-22-21.11ч.
новолуние Сряда –29-13.15ч.

Април

първа четвърт Сряда-5-15.01ч.
пълнолуние Четвъртък-13-19.40ч.
втора четвърт Петък-21-6.28ч.
новолуние Четвъртък-27-22.44ч.

Май

първа четвърт Петък-5-8.13ч.
пълнолуние Събота-13-9.51ч.
втора четвърт Събота-20-12.21ч.
новолуние Събота-27-8.26ч.

Юни

първа четвърт Неделя –4-2.06ч.
пълнолуние Неделя-11-21.03ч.
втора четвърт Неделя-18-17.0ч.
новолуние Неделя-25-19.05ч.

Юли

първа четвърт Понеделник-3-19.37ч.
пълнолуние Вторник-11-6.02ч.
втора четвърт Понеделник-17-22.13ч.
новолуние Вторник-25-7.31ч.

Август

първа четвърт Сряда-2-11.46ч.
пълнолуние Сряда-9-13.54ч.
втора четвърт Сряда-16-4.51ч.
новолуние Сряда-23-22.10ч.

Септември

първа четвърт Петък-1-1.57ч.
пълнолуние Четвъртък-7-21.42ч.
втора четвърт Четвъртък-14-14.15ч.
новолуние Петък-22-14.45ч.
първа четвърт Събота –30-14.04ч.

Октомври

пълнолуние Събота-7-6.13ч.
втора четвърт Събота-14-3.26ч.
новолуние Неделя-22-8.14ч.
първа четвърт Неделя-29-23.25ч.

Ноември

Пълнолуние Неделя-5-14.58ч.
втора четвърт Неделя-12-19.45ч.
новолуние Вторник-21-0.18ч.
първа четвърт Вторник-28-8.29ч.

Декември

пълнолуние Вторник-5-2.25ч.
втора четвърт Вторник-12-16.32ч.
новолуние Сряда-20-16.01ч.
първа четвърт Сряда-27-16.48ч.



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: milena69]  
АвторПитaм (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 12:48



А аз като съм 8 часа назад,защото не живея в Бг,да извадя 8 часа от началният час в Бг,или някак трябва да се съобразявам с Гринуич?



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: milena69]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 21:52



браво milena69, тъкмо щях да подсещам съмишлениците, че утре е пълнолуние. Само да те похваля и за написаното много си права. Аз си ги спазвах цяла година и беше супер. Малко бях спряла ама от две три седмици пак съм в график.. Първо по-леко ми е и второ се смъква. Имах един познат, който ми казваше ти като готвиш нали миеш съдовете и тенджерата, така и стомаха трябва да се измие.. Айде целувки на всички и утре да стискаме зъби.



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: milena69]  
Автор Юнoнa (непознат )
Публикувано12.04.06 23:26



Никога не съм спазвала лунната диета, но съобразявам някои процедури (боядисване на косата, епилация и т.н.) с фазите на луната и виждам, че има ефект. Сега ще опитам и прочистването. Не съм на "ти" с гладуването, никога не ми се е налагало да спазвам някакви диети с цел отслабване. Надявам се да се справя...



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: milena69]  
Авторюли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 23:27



Може ли да пия кафе?



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: юли]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 23:41



ами аз пия кафе но едно в деня и то чисто. иначе я карам само на вода.



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: milena69]  
Авторюли (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 11:50



Ще опитам. Благодаря!



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: юли]  
Автор sisi_197O (непознат )
Публикувано13.04.06 20:23



Нали може и чай с мед? Това някъде съм го чела. Може и натурален сок или нещо съм се объркала?



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: milena69]  
Авторvanilla (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:27



Аааааа гладна съъъъъъм. Отивам да си правя чай. Мале дали ще издържда до утре не знам...защото то нали е до 19:40 вечерта ама аз гледам да не ям след 18 така че следващото хапване ще е чак утре. Трябва да се настроя психически. Ама съм гладна....окуражете ме малко че току виж се предам, а остава по-малко от половината време вече...ако можеше да легна да спя и да се събудя утре......



Тема Re: Утре в-19.40ч лунна диетанови [re: vanilla]  
Автор Юнoнa (непознат )
Публикувано14.04.06 14:14



Дръж се, малко остава! И на мен ми е за пръв път, никога не съм стояла без храна повече от 12 часа, но този път реших, че ше пробвам лунната диета като добър вариант за прочистване и тонизиране. Е, да си призная, не я спазвам съвсем стриктно, но като за мен си е геройство. Вчера на обяд ядох салата, а към 19 ч. - ябълка. След 19.40 пих два чая без мед, тази сутрин - чай с малко мед, към 11 ч. хапнах половин грейпфрут, сега пия втория си чай с мед. Мисля до довечера да съм на вода. Ако се окаже невъзможно да си легна гладна, ще хапна една ябълка. Чувствам се отлично засега, не съм гладна, другия път сигурно ще карам само на вода и два-три чая с малко мед - съвсем по правилата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.