Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 01.07.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Summer]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 18:06



при мен нещата седят така пия много вода и гледам да не мисля само за ядене и ограничения всичко което правя искам да не е с ефект само за лятото а и да продължи завинаги.хапвам сутрин грейпфрут,плод за обяд салата с сирене или кашкавал в доволно количество или пилешко месо а вечерята или е същата или една активия с мюсли.общо взето така се храня и сутрин правя коремни преси както и вечер а понякога тичам.още не съм изчистила хранителния си режим но се придържам към някакъв вид здравословно хранене и с изкушения понякого а и сега си имам доста притеснения и емоционални терзания които ми убиват апетита допълнително.обещавам да ти пиша



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Kleo]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 22:52



ей как върве при теб summer при мен нещата някак са в застой кантара си соче 5.5 и мисля че никога няма да помръдне. май трябва да намаля белтъчините че аз на всяко ядене си папам кашкавалче в доволно количество. дали това че не тренирам ми пречи да отслабна а и имам роблем с тези стрии и целулит а и дупето доста ми се е отпуснала тази зима.ужас сега разбирам че килограмите са ми най малкия проблем имам чувствата че почвач да полудявам то като се погледна голичка пред огледалото то всичко ми е за корекции ха или поне доста работа ме чака до морето.мисля да започна да наблягам на тренировките явно повече за сега не мога да смъкна и предпочитам да съм стегната без отпуснат задник и целулит отколкото слаба и плоска не че мога да го постигна де.нещо доста съм се сдухала тия дни и ми трябва стимул а и като е топла и трябва да си по расъблечен почват да ми цъфат кусурите на бял свят и вече не сама аз ги виждам.лошо защото ми се иска да се постегна до морето но ще засиля тренировките у дома и вече не само за корем, който също е отпуснат но и за дупето което е най важно за една жена.уф доста се увлякох просто нещо ми натежа и исках да си излея душата пред теб не обръщай много внимание на думите ми те са ми повече като отдушник



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: sisi]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 23:20



Ей Сиси, добре си ти, просто увеличи спорта и всичко е 6. Аз пък имам чувството че още си седя на онези 58...не съм се теглила ама няма и как да разбера...ходя да тичам всеки ден по половин час...е от скоро почнах, не ми е навик още но ще го направя, тъй като това е най-любимият ми спорт, просто ме кара да се чувствам и изглеждам перфектно....Иначе с храненето..добре върви...хапвам умерено...даже като ми се прииска сладко и вече се контролирам не да се натъпча като не знам какво, а хапвам мъничко и като усетя че не искам вече спирам. Важно е да се научим кога сме се наситили.И много вода пия напоследък, ама много..все съм жадна...
Вчера си мерих някои летни дрехи...тези които ми бяха лекичко широки сега са ми теснички, не много де, влизам в тях , ама още се иска, за да изглеждам добре в белия(!!!) си панталон..Аз малко си противореча с онзи пост че зарязвам диетите и отслабванет в името на здравословния живот...абе излъгах,искам да отслабна :) Ама не искам вече диети...ще помисля да си съставя собствен режим...аз го знам де просто трябва да го приведа в действие...Диетата на майките ми харесва.Не мисля да я спазвам стриктно, но ще открадна това от нея да си хапвам по 5-6 пъти на ден но по мъничко....една шепа и то еднообразни неща, най-стриктното разделно хранене..и ще си продължа с тичането, скоро ще започне да дава ефект надявам се...и в понеделник на плодове, пречистващо, започвам от този понеделник :) Ох колко хубаво се чувствам като пиша тук... обдадеждена .Колебая се дали да не започна да си водя дневник.На хиляди места съм чела че помага..малко граничи с вманиачаване, това ме притеснява, да не се обсебя Но нищо не пречи да опитам една седмица и да видя, знам че ще ми омръзне бързо, аз съм така - всяко чудо за 3дни, много бързо се отегчавам от всичко, трябва много да ми харесва, затова се учудих от себе си като издържах 10дена на японското...е не даде трайни резултати,може би е имало някакви но така и не се претеглих, и за какво ли....спортът ще ни стегне така е! Кога излизат черешите?На нормални цени и качествен плод....чакам ги с нетърпение...



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Summer]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 13:03



Хей Сиси как е при теб? Аз викам от утре пак да почна НВД-то с теб :) тези дни малко прекалих с въглехидратите - мюсли, ориз...вярно че всичко гледах да е разделно и в нормални количества, в никакъв случай не съм преяждала, но месцето и салатките повече ги обичам така че пак ще наблегна на тях.Смея да твърдя че започвам да забелязвам леки подобрения от тичането сутрин,зарежда ме супер положително и намалява обиколки :) Пак ще включа йога, тя засилва всички процеси в организма.И така..днес ще си вечерям пак оризче, че остана от обяд и да не го хвърлям, утре както казах разтоварващ ден..ама кило ябълки малко не е НВД...може би ще са краствици или грейпфрути...и вторник месце, салатка, мляко...така до не знам кога..кантара няма да го посещавам скоро, скарахме се миналия път:) Ама затова пък си намерих нов приятел - джогинга - и заедно ще му натрием носа на този кантар, за какъв се мисли :)
Не забравяй да пишеш, ти си ми стимула и надеждата :) До скоро, целувки :)



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Summer]  
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано21.05.06 18:08



Кило плодове не е НВД, но същото се отнася и за кило краставици, домати, грейпфрути и т.н.

Изхвърли ориза - не оставяй нещо такова като "да не се хвърля" да ти определя менюто. Намери други мотиви, за да ядеш едно или друго.

За какво ти е "разтоварващ ден"? От какво ще се разтоварваш?

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry?


Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Coнaтa]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 18:38



Знам че едно кило плодове не са НВД и аз това написах....но едно кило краставици проверих специално в spidersport.com таблиците и видях че са много малко въглехидрати..там са дадени за 100гр май, абе по-малко са определено от 50гр дневно, а това е НВД, до 20гр е БВД....а доколкото знам за НВД трябва да поемаш толкова гр въглехидрати колкото кг тежиш....аз съм няколко под 60 но не знам с точност...така че това няма да наруши НВД-то...плюс това не вярвам абсолютната стриктност да издържи дълго при който и да било..и какво ако хапнеш няколко ябълки повече примерно..чудо голямо, важното е да не са няколко вафли повече, не е нужно да сме такива маниаци..пък и ежедневният спорт компенсира всичко..Отностно разтоварващите дни вярвам че това е въпрос на личен избор.Това че не се ядат въглехидрати не значи че организмът ти е напълно чист от вътре...Например ако не влизаш у вас с обувки, а с чехли, не значи че не се цапа...От време на време трябва да си почине, и това не е с някаква цел по-бързо отслабване, която аз не гоня, а здраве..има го във всички книги за здравословен живот..не да не ядеш със седмици а веднъж седмично...нищо лошо няма да ти стане, даже обратното.
Иначе съм съгласна с теб че не трябва да се яде колкото да не се изхвърля, не сме кошчета за боклук, но това става на въпрос когато си се наял и се натъпчеш с останалото колкото да не отиде в боклука...Сега като имам ориз няма да се разболея като изям една нормална порция за вечеря...защо да се хвърля, какво ще спечеля от няколко часа по-малко на въглехидрати..Просто от тук нататък известно време няма да го готвя това и така, но да хвърлям нещо вече направено и вместо това да ходя отново да пазарувам и да готвя...заради едната идея...Както и да е, просто се чувствах длъжна да изразя и своето мнение и все пак всеки е свободен да прави каквото си иска със себе си



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Summer]  
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано21.05.06 19:01



Грешиш, прочети отново спайдърспорт за това какво означава НВД - под 20 % (процента) от приеманата храна да е въглехидрати. А зеленчуците (както и плодовете) са почти само въглехидрати, така че ако ядеш само от тях, на практика ще си на високивъглехидратна диета. Говорим за дял. Имаше там една интересна тема по същия повод там, където едномомче инженер се беше объркало по подобен начин като теб, там много добре му обясниха защо ако ядеш само моркови не си на НВД, макар че в морковите има 8 % въглехидрати. Ако искаш, потърси я.

Но както и да е, има и по-важно неща от проценти.

Аз лично не вярвам в идеята на "почистването". Вярвам в ефективността и логиката. Но разбира се всеки има право да вярва и прави каквото желае. Най-важното е целта да се изпълни, нали? Много е хубаво това, че спортуваш.

Успех желая!

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry?


Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Coнaтa]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 19:41



Благодаря

Може и да си права,пак ще проверя



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: Kleo]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 19:54



ei summer kak e? аз пък вярвам в количеството и качеството на нещата и на това че има значение колко и какво ядеш и че един морков не е грях а 5 вафли да речем. аз като голям грях са ми вчерашния голям пакет фъстъци и това че той беше от големите а и още пия кафето с мляко и мед иначе не съм мръднала от кантара а амбицията не ми е изчезнала и аз търся не временни а постоянни резултати и мисля че ти ще ги постигнеш по скоро със спорта а и аз трябва да включа вече активно тичането но все си намирам оправдание.е днес си извадих летния бял панталон и почнах да си мечтая как ще ми стои пак перфектно е и няма как да не го постигнем нали.стискам палци да си все така дейна в спорта и стриктна в начина си на хранене превърни го в удоволствие иначе ако е задължение и мъка скоро ще рухнеш.успехххххх и само едно допълнително въпросче към теб не помня дали съм те питала но аз понеже имам целулит и все още около дупето личи ти как го бориш ако имаш



Тема Re: Коя диета да избера , помощ !нови [re: cиcи]  
АвторSummer (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 20:13



Мале колко съм активна днес :)АМа така е като не ми се учи,гледам да правя други неща
Ами да сиси, имам...мисля че е понамалял но може и само да се заблуждавам.(Между другото вчера видях едни снимки на Миша Бартън толкова целулит има!!!Така че това е отделен от килограмите проблем,както сигурно знаеш, но е свързан пак със спорта и храненето..) Ами как го боря...Като цяло не трябва да се яде много сладко и солено, но аз тях заради кг ги избягвам...иначе тичам, правя констрастни душве с много масаж,после мажа с един антицелулитен лосион, абе той никаква работа не може да свърши освен за малко аромат но нищо не губя като го ползвам..и това е, мисля че ту студена,ту топла вода и много масаж могат да преборят целулита, пък и някое кремче може да е супер от полза, аз поне още не съм го намерила,не че ги опитвам всякакви, това ми е първото такова...




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.