Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 13.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Покана към желаещите  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 12:10



Сформира се нова група за желаещите да свалят килограми.

Става въпрос за диетата от



Резултати не мога да гарантирам, но при спазването на диетата досега не е имало случай да няма резултат. Изпробвана е от мен, second.life.syndrome и Wildberry, която вече не пише тук, предполагам по обясними причини.

Диетата е максимално здравословната възможна диета с бърз ефект. Под бърз ефект имам предвид свалянето средно на 150-200 грама дневно в зависимост от теглото.

Желаещите да се включат трябва да са:

1 Търпеливи - минималният срок на диетата е един месец.

2 Постоянни - Не трябва да се нарушава хранителният режим по-често от 2 пъти месечно.

3 Да не чакат бързи резултати - тегленето се прави веднъж месечно, при наближаване на желаното тегло - веднъж на две седмици.

4 Трябва да забравите абсолютно всичко, което знаете за диетите и безрезервно да се доверите на това, което пиша.

5 Ако искате да запазите резултатите - трябва да спазвате правилата за здравословно хранене, които все още не са написани. Това не е толкова сложно, но за сметка на това ще се радвате дълго време на хубава фигура.

Свалянето на килограми е най-голямо през първия месец, но в следващите темпото е сравнително постоянно.

Спортуването трябва да е сравнително ограничено.

Ако имате някакви въпроси - задавайте ги тук към мен или към second.life.syndrome, тъй като тя е съвсем наясно с принципите на диетата. Тя ми се довери и резултатите не закъсняха.

Това е засега, ако някой реши да се включи - нека го обяви тук. За желаещите обявявам дните до 10 април за свободни от всякакви диети. През тях може да се заемете с унищожаване на запасите от забранени по време на диетата храни.

P.S. Аз нямам никаква материална изгода от това. Не предлагам хапчета, каквито и да било услуги и т.н.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторansh (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 12:21



ок включвам се....харесват ми принципите на тази правилна диета за никъде не бързам имам воля..надявам се да бъда постоянна. май принципите са като на нвд...доколкото съм на ясно -е не съм много. защо спорта трябва да е ограничен...с него се зареждаш с енергия и не ти е скапано настроението. ясно че няма да се насилвам много, но искам да си спортувам за да се и постегна. друг въпрос съвсем ли трябва да се откажа от любимата ми бира. за себе си съм установила, че не ми пречи на отслабването, но може би се самозалъгвам. и моля не бъди толкова страшен...че направо тръпки ме побиват



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторansh (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 12:23



а и няма да се отпускам до 10 април...набрало съм някакво предимство...пък и цял живот съм си огаждала, не ми е нужно вече.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: ansh]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 12:37



Никаква бира. Неслучайно на бирата съм чувал да казват "течна баничка".

Спортуването трябва да е леко, всякакви по-сериозни натоварвания са недопустими. При силно натоварване нивото на кръвната захар рязко пада, а в храната въглехидратите са в много ограничено количество.

Диетата наистина е НВД, но съм я измислил лично аз, преди още да знам какво значи НВД и без изобщо да съм подозирал за съществуването на такива диети. Но както казах - трябва да забравите всичко, което сте чували преди. Ще отговарям на всякакви въпроси до края на май. Надявам се и след това да мога, понеже отивам да работя на морето.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 12:48



Здравей,включвам се и аз!!!Харесвам режима ,в момента съм на нещо подобно,без глад намалени въглехидрати ...Само,че и аз понякога си позволявам чаша вино(разни гости на мъжа ми...),газирани напитки изобщо не употребявам ...От 10.04.съм в групата.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор bugi_bugi ("лошата")
Публикувано07.04.06 12:54



"Спортуването трябва да е сравнително ограничено."

Това защо?

"Резултати не мога да гарантирам."

???

How to feel free if my freedom to LIVE is limitted by yours to EXIST...


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: zzz]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 13:00



Нека отново уточня режима - закуска - плод

Обяд - зеленчуци с протеини

Вечеря - зеленчуци с протеини

Междинни хранения - зеленчуци.

Трябва да ядете толкова, колкото да се заситите, но не и твърде малко. Общо за деня 300 грама месо или риба са нормално количество, но то може да варира - до около 400 грама. При консумацията на кашкавал, сирене, яйца - количеството им трябва да е доста по-малко от това на месото. Възможни са и всякакви комбинации. Някое хранене може да се замени и с протеин - не по-малко от 80 процентов. Това ще рече, че има 80% протеини и 19 въглехидрати. Тоест 50 грама сух протеин отговарят на 200 грама месо - колкото е едно нормално хранене. Аз бих препоръчал този на Нутрим - особено млечно-яйчен, те са най-добрите за цената на която се предлагат. Не знам колко % млечно-яйчен протеин предлагат те, но ако си харесате някой - питайте, а аз ще кажа доколко е подходящ. Важно е да знаете съдържанието на въглехидрати в него. Протеини с разни добавки не са подходящи.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: bugi_bugi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 13:04



Вече уточних защо спортуването трябва да е ограничено.

А резултати наистина не мога да гарантирам. И никой не може да го направи. Но досега няма случай, в който диетата да не е подействала.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано07.04.06 13:16



А може ли да дадеш пример за обяд и вечеря/протеините/ без включване на продуктите месо, риба, яйца?

time takes time :)


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Dragonesss]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 13:47



Мога... Но какво да се прави, това са основните източници на протеини с малко въглехидрати. Алтернативите са: Извара, соев протеин (продава се в аптеките и е доста по-евтин от останалите, аз лично съм пил 85%), чувал съм, че сушените октоподи са си почти чист протеин, освен ако не се броят към рибата, мидите, скаридите и другите разни многокраки морски гадини - също. От тия неща съм ял само миди - не ям нищо, което има повече от 4 крака.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано07.04.06 14:12



Жалко, аз ще съм страничен наблюдател тогава, горепосочените продукти не са ядливи за мен. Иначе салатка със сиренце е ежедневното ми обедно меню.
От др. страна съм убедена в действието на диетата, успех пожелавам на вс. участници!

time takes time :)


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор rumipumi (шматка)
Публикувано07.04.06 14:24



ОК ..съгласна съм с всичко освен с това меренето да е веднъж месечно ????
Лично мое мнение си е че меренето трябва да е веднъж в седмицата за да може реално да контролираш как вървят нещата...на мен лично ми се е случвало дълго време да не се меря очаквам че съм свалила доста и оп...изненада после нали се сечаш разочароваш се и омиташ хладилника...възможно най голямата грешка !!!така че пак казвам според мен а съм чувала и диетолози да го препоръчват меренето да е веднъж седмично но в един и същи ден от седмицата!!!
Изумен това е според мен надявам се приемаш и чуждо мнение..
аз също спазвам подобен режим така че успех на всички

да мечтаеш значи да искаш да искаш значи да можеш....


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: rumipumi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 15:02



Меренето трябва да е веднъж месечно за да са по-точни резултатите. Аз например свалях по 2 килограма седмично. В същото време теглото ми варира с 3 килограма. Така в края на седмицата може да се окаже, че съм с килограм по-тежък отколкото в началото. Та както и да е, който иска може да се включи, но ако ще е на тази диета - трябва да я спазва точно. Първия месец тези, които са 90+ килограма би трябвало да свалят 8+ килограма, 80+ - 7+, 70+ - 6+, 60 - 5+. Това би трябвало да е в най-лошия случай. Накрая може да направим отчитане на резултатите. В същото време не е зле да се определи и контролна група, за да направим сравнение между постиженията.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторДИДИ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:15



Включвам се и аз.Имам да свалям 4кг,като до края на февруари съм свалила 15 след раждане,но тези 4 не мога и не мога.Висока съм 169см и тежа 65,5кг.Чакам напътствия.Твоите принципи за диета ми харесват,Изумен и с удоволствие се включвам,но ми е трудно да реша какво да ям за деня,така че ще се радвам да се пускат менюта.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: ДИДИ]  
АвторДИДИ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:26



И още нещо да кажа-много се огладнява с тази диета,а пък как ми се яде сладкоооооооо......



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: ДИДИ]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 16:06



Ето едно примерно меню


1 Закуска - 1 ябълка

Обяд - протеинов шейк с мляко.

Вечеря - пилешка пържола със зеле.

2 Закуска - киви, 2 бр.

Обяд - пуешко филе (продава се по магазините, май е пушено), салата с краставици и марули, без олио с оцет или лимонов сок и сол.

Вечеря - салата от краставици, извара.

3 Закуска - грейпфрут, мляко с нескафе

Обяд - Салата от марули с оцет или лимонов сок и сол, без мазнина, печена скумрия със сол.

Вечеря - 2 яйца, кисели краставички

През деня могат да се пият безалкохолни напитки без захар - кола лайт, евтините български, степ, кафе, чай. Ограничение в количеството няма. Кафето - без сметана.

В дните в които в основното хранене не са включени сирене или кашкавал може да се пият и до 200 мл. мляко - може и капучино или мляко с нескафе. Все пак не е добре да се пие всеки ден, през няколко дни е по-добре. Както казах - може да има и междинни хранения, но за тях най-подходящи са краставиците.

За подсладител мога да препоръчам комбинацията от аспартам и ацесулфам (К) - има най-близък вкус до захарта.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор rumipumi (шматка)
Публикувано07.04.06 16:25



Много не съм съгласна ...това си е лично мое мнение ама не мислиш ли че това са супер малко калории!!!според мен номера не е да седиш гладен и да се пазиш да не изразходваш някоя друга калория че и без това са ти малко ... не мислиш ли че е по добре да се вдигнат малко калориите но за сметка на това да се тренира повече!не мисля че с глад се отслабва трайно!то и с гладолечение по 5 ябълки на ден се отслабва но след това...
извинявай това си е лично мнение!!!

да мечтаеш значи да искаш да искаш значи да можеш....


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:30



...Ние май ще ти досадим,но ето и едно мое примерно меню,дали е о.к
З.Чай,кафе
О.Зелеява салата-200гр. и 100-150 месо(понякога 2 яйца-вместо месо)
В.Подобно като обяд,само че домашно приготвени меса,риба,дробчета със зеленчуци,понякога вечерям само задушени зеленчуци.
През деня пия по 2-3 чая(подсладител),кафе-2,вода-1,5.
Сега не ям плодове,но ще ги включа от понеделник като вид закуска.
..много обичам кисело мляко,ти как го намираш??????



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: rumipumi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 16:40



Да, калориите наистина са малко. Но това не е гладуване. Основният източник на енергия са протеините и бързоразграждащите се въглехидрати. По-добре е калориите да са малко и да не се тренира, отколкото да са много и да се тренира. Колкото и да е неприятно - само с тренировки почти нищо не може да се постигне. Причините са много, няма да ми стигне времето да ги изброя. След втората седмица всичко става далеч по-лесно, желанието за въглехидрати намалява, по-скоро проблем може да е липсата на апетит, но трябва да се яде редовно. Резултатите са трайни, тоест свалят се преди всичко мазнини. Разбира се после пак се качват килограмите - щом са се натрупали веднъж - няма причина да не се натрупат и втори път. Ако след това се храниш правилно - няма да качиш и килограм. Но правилното хранене вече е отделна тема.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: zzz]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 16:48



Сутрин е добре да се закусва. Обядът и вечерята са добре, но не забравяй да ядеш достатъчно сол. Дробчетата не са най-добрата вечера, по-добре е да ги ядеш не много често за обяд - понеже в черният дроб се складира гликоген. А що се отнася до напитките - пий колкото ти се пие, но не повече или по-малко. Ако подсладителят съдържа захарин - по-добре го смени с такъв с аспартам и ацесулфам. Захаринът е доказано вреден, освен това има неприятен остатъчен вкус. Също така е добре да има и разнообразие, тоест храната да не е една и съща, което е малко трудно, поне що се отнася до храните с протеини.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор rumipumi (шматка)
Публикувано07.04.06 16:56



ОК само да уточня че и аз съм далеч от мисълта че само с физически натоварвания може да се постигне добър резултат но според мен когато въглехидратите са сведени до минимум не трябва да се гладува естествено не и да се тъпчеш по скоро умерено.важно е всеки да намери баланса.
но един въпрос няма ли вероятност когато приемаш толкова малко калории и почти без физическа активност да се забави метаболизма?

да мечтаеш значи да искаш да искаш значи да можеш....


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: rumipumi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано07.04.06 17:23



Не, няма. А не съм казал без тренировки, но трябва да са умерени - да се натоварват големите мускули, но не много силно. Но не може да се храниш нормално и да сваляш килограми. No pain - no gain.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторXana (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 19:54



Az sasto bih iskala da se vklyucha -- dietata mi dopada, zastoto ne iziskva zadaljitelno sport i razreshava, makar i malko, plodove.
158 cm --- 56kg
Cel -- okolo 50kg.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано07.04.06 21:03



Позволи ми да ти напрявя контра атака. Това Е гладуване. На око сметнах, че това не са повече от 500 калории дневно. С толкова малко храна не можем да говорим за нахранване, независимо от къде идват тези калории. След месец с толкова малко храна метаболизмът се превръща в ад, апетита се обостря до болезненост и не ми се мисли колко време ще е необходимо, докато се стигне до нормално хранене (около 2000 калории за жена и 3000 калории за мъж!).

По-добре е калориите да са повече и да се тренира. По този начин хем се храниш, хем стягаш мускулатурата си. Само със спорт също може да се постигне много, тялото придобива здрав и стегнат вид. Иначе само с диета (и то драстична като твоята) приличаш на отпуснат плужек (с извинение).

Не може да си на диета без да си наясно КАК трябва да се храниш правилно. В противен случай след диетата почваш да се тъпчеш като обезумял и си качваш всичко. Гарантирано.

Fortune favours the brave


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Polito]  
Автор Aни Илиeвa ()
Публикувано07.04.06 21:31



Поли, само ще вметна:
Това не просто Е гладуване, което ще хвърли десетки момичета тук в т. нар. метаболитен ад.
Това е гладуване, което Изумен устройва само защото в един друг форум няколко души го предизвикаха.
Толкова е себично и грозно, че направо аз съм ИЗУМЕНА.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Polito]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 00:10



Благодаря за недоверието. И представа си нямам колко калории са, но наистина са малко. След месец с толкова малко храна метаболизмът почти не се забавя, апетитът обаче намалява, тези, които са пробвали могат да го потвърдят. Приемът на голямо количество протеини гарантира запазване на голяа част от мускулната маса, като съотношението мазнини/мускули се изменя в полза на мускулите. След тази диета едва ли някой ще изгаря от желание да се тъпче. Истина е и това за другия форум, не съм го крил от никого. Има две възможности - или грешат те, или греша аз. Но аз никога не съм се съмнявал в правотата си.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано08.04.06 00:49



Изyмeн, не си в час





Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Spidercho]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 01:02



И аз т'ва казвам, ама кой да ме слуша... Виж си сега форумчето, там съм си постнал една снимка на хилавата ръчичка редом с един от вашите треньори.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано08.04.06 01:15



Няма място за недоверие, а критика. Апетита намалява временно, човек не се учи как да се храни от временна диета, напротив. Приемът на протеини е сравнително ограничен, защото липсват други важни елементи в диетата, както и спорт. Съотношението мускули/мазнини се влияе най-добре от един стабилен отрицателен калориен баланс, а не от глад.

Fortune favours the brave


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Polito]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 01:40



Права си, че диетата е временна. Правилното хранене идва след това. Апетитът намалява но след края на диетата не се засилва изведнъж.

Приемът на протеини изобщо не е ограничен, а е даже увеличен спрямо нормалния. Всъщност какви "важни елементи" липсват в диетата? Както казах сам съм разработил диетата според собствените си разбирания за здравословно отслабване. В нея не липсват никакви елементи. Освен това в никакъв случай тази диета не може да бъде наречена глад.

Ако толкова не си съгласна с мен - просто следвай съветите от въпросния сайт с който аз не съм съгласен, а после можеш да сравниш резултатите с останалите, които ще се придържат към моята диета. Или може би и ти гониш 5% мазнини?

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторit doest matter (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 02:42



Всичко това ми се струва адски глупаво.. състезание ли някакво устройваш? Никой който знае как да се храни правилно няма да последва съветите ти. Сякаш не съм си ограничавала калориите и аз, та незнам как след това апетита се засилва... и това че не трябва да се спортува ми се струва върха на смешнотията... охххх извинявай, не исках да съм груба, изобщо не съм такъв човек, но не мисля че имаш право да подвеждаш толкова хора обещавайки ми страхотни резултати.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: it doest matter]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 09:34



А аз не мисля, че другите имат право да ги подвеждат, но това е друг въпрос. Все пак всеки има право на избор. Не устройвам състезание, а освен това както казах нямам никакви комерсиални цели за разлика от другите.

И отново повтарям - това не е просто ограничаване на калориите. Ако калориите не се ограничат - резултат няма да има.

Това е диета, която действа. За разлика от магнитните наколенки, космодиск, лунната диета, плодовите диети, житната диета и какво ли още не.

По-здравословен начин за отслабване при тази скорост няма. След диетата апетитът изобщо не се засилва. Когато аз бях на нея - не ми се е случвало да омитам хладилника. След като диетата приключи - реших да похапна 2 пасти, понеже преди нея редовно хапвах по 3, но едва успях да изям една. След това за една година качих само няколко килограма, понеже не ми беше вече до правилно хранене.

Качих 10-15 килограма за 3 месеца миналата година по това време, понеже бях в Чехия, а там за диета или поне за нормално хранене и дума не можеше да става.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторit doesnt (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 11:06



Радвам се че на теб ти е помогнала диетата, но се притеснявам че на всеки действа различно и може на доста хора да се обостри апетита след тази рестрикция. Незнам, аз съм "от другия форум" и се чувствам прекрасно без да гладувам, тренирам си умерено и изпитам особено удовоствие от тренировките. И свалям кг без чувството че съм на диета. Надявам се всички да са хепи под твоето ръководство!



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: it doesnt]  
Авторджeй (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 12:01



дано няма толкова глупави и наивни хора които биха се вързали на тази диета!изумен верно не си наред!



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: джeй]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 13:09



Може и да се върже някой, знам ли...

Освен че съм регистриран потребител в клубовете на дир.бг, аз съм и модератор на клуб химия - бях избран за модератор след гласуване, от което следва, че се ползвам с уважението на доста хора. Имам собствен форум за пиротехника и ракетомоделизъм, направил съм десетина сайта посветени на различни теми. Познанията ми по естествени науки са напълно задоволителни, знам 3 чужди езика и разбирам поне още толкова. Все пак никой не принуждавам, всеки има право на избор. Но който реши да се включи трябва да ми се довери напълно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Polito (сладурана)
Публикувано08.04.06 13:45



Приемът на протеини е индивидуален, спрямо телесното тегло и пола. Няма да коментирам какви елементи липсват в 'диетата', защото това за мен е глад. Апетитът се засилва точно с тези 2 пастички, които си изял и за това си търсиш оправдание от сорта на 'не ми беше до здравословно хранене'. С 500 калории ще отслабнеш и загубиш мускулна маса, независимо дали ядеш месо или хляб със сол.

Не гоня 5% мазнини, не съм мъж, а жена. Не съм енведеец, въпреки че следя въглехидратите зорко (с изключение на плодове). Един месец на твоя глад срещу месец на ВМ-НВД+спорт и ти гарантирам загуба на повече килограми за първата група и загуба на повече мазнини и укрепване на мускулатурата за втората. Няма нищо лошо да не си съгласен със знанията на някого, но е добре да имаш доводи да защитиш своята теза. Аз освен, че това е твоя диета, че работи, че знаеш еди-колко си чужди езика и че си модератор в клуб Химия, друго не разбрах...

Fortune favours the brave


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 14:29



Hora,ne se doverqvaite na nepoznati kato Izumen.Vie izob6to ne go poznavate-nito nego,nito znaniqta mu.Vseki moje da prepi6e nqkakav rejim ot nqkade i da go obqvi za svoi.Osven tova kato gledam dietata izob6to ne e balansirana,a i rezultati ne vi garantira,kakto pi6e i samiqt Izumen.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Polito]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 15:32



Както казах - изборът е личен. second.life.syndrome ми се довери напълно, сега резулатите са налице. Довери ми се, защото ме познава добре и е уверена в познанията ми, освен това имаше възможност да проследи отблизо моята диета. Polito, ако искаш можеш да ми оставиш бележка с ICQ номер.

Ако искаш пробвай ВМНВД със спорт за един месец и ми кажи резултата. Не отричам, че има ефект, но това не значи, че е здравословна диета , нито че резултатите ще са по-добри. При всяка диета се губи мускулна маса, но когато количеството на протеините е достатъчно голямо - количеството на изгубените мускули не е толкова голямо. Доводи винаги има.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Aни Илиeвa ()
Публикувано08.04.06 15:53



Би ли ми обяснил този феномен на обмяната - хем апетитът намалява, хем метаболизмът не се забавя?
Или може би просто си го чул това отнякъде, както си чувал да наричат бирата "течна баничка"?
Знаеш ли какво се случва в организма при повишен прием на протеин?

Толкова много неподплатено с нищо самочувствие и глупости накуп отдавна не бях срещала.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторBиkтopия (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 16:05



След много лутания, многобройни диети, няколко години пълнеене и отслабване и аз самата достигнах до тези изводи, за които ти пишеш. Благодарение на този начин на хранене, аз отслабнах с 16-17 кг преди няколко месеца и слава богу не напълнях отново. Прав си за всяко нещо. Приветствам труда ти да напишеш всичко и да го доказваш! Не се впрягай много на злобните и глупави изказвания против теб, не си заслужава! Подкрепям те напълно!!!



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Bиkтopия]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 16:12



Най-сетне някой да не ме разубеждава... Благодаря

Метаболизмът не се забавя, понеже приемът на храна и минерали е висок, апетитът намалява поради привикването с по-малкото постъпващи в храната въглехидрати. Именно приемът на достатъчно сол и други минерали предпазва от обезводняване, а колкото повече е водата в организма - толкова по-интензивни са метаболитните процеси.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторбoли-мa-фapa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 16:56



къде е тая снимка?



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: pepi]  
Авторбoли-мa-фapa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 16:57



Че кво и има на диетката,супер си е даже,аз си карам на такава от година



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 20:43



Искам да те попитам, купих си мюсли, което в самата кутия е разделено на порции и пише, че една порция съдържа 170 ккал. Мога ли на закуска да си правя по една порция със 100 млл обезмаслено прясно мляко?



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Eли]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 21:31



Ако ще спазваш тази диета - не може. Поне доколкото си спомням - това беше някаква зърнена закуска. (Поправи ме ако греша, нямам спомен да съм виждал такова нещо) А това значи, че там има нишесте. Всички зърнени и бобови култури - боб, леща, грах, ориз, картофи, царевица (включително пуканки и царевични пръчици) са абсолютно неподходящи.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано08.04.06 21:35



Метаболизмът не се забавя, понеже приемът на храна и минерали е висок

500-600 калории е висок (???) прием на храна и минерали?!!?!?!!? ХАХАХА!

Метаболизмът не се забавя, срива се.

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry?


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Coнaтa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано08.04.06 22:11



Казах на храна, не на калории. И как иначе ще обясниш постоянното темпо на сваляне на килограми дори след 3 месеца?

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Bиkтopия]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 11:27



Доколкото си спомням Изумен спомена че тази диета е измислена от него... как така случайно си отслабнала от нея, съвпадение ли е?



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 15:37



Може и да се отслабва с твоята диета, но дали е много здравословна щом препоръчваш АСПАРТАМ? Да бе прочел колко здравни асоциации по света го считат за много опасен....



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: ...]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано09.04.06 16:03



Напълно здравословна е, аз по-здравословна не съм виждал. А що се отнася до аспартама - да не би да искаш да препоръчвам други подсладители, които са доказано вредни, като захарин например? За аспартама е доказано, че е безвреден, всичко друго е пропаганда, както срещу генно модифицираните храни. Наскоро пуснах в една тема информация за аспартама. Сред най-безвредните подсладители е. Мога да препоръчам и стелките за отслабване

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано09.04.06 22:52



Началото е утре. Който е решил да започне - нека напише тук.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 23:10



Здравей Изумен,

Как е? Започваме ли утре диетата? Аз, в интерес на истината, реших да пробвам принципите на хранене, които предлагаш, още в събота и неделя-- просто така да видя как ми се отразява. Чувствам се добре и смятам да продължа под твоето ръководство
Къде ще продължиш да пишеш --- в този форум или в "правилната диета"?



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Xaнa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано09.04.06 23:36



Сайтът беше само за начало. Всичко се доуточнява тук. Сега отивам да спя, утре ще отговарям на всякакви въпроси.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторPoзи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 11:06



Малко късно разбрах- аз съм кандидатка за включване. Този режим се опитвам да спазвам вече 3 седмици. Сега събота и неделя се отпуснах малко, но съм мотивирана да продължа. Досега засъжаление не съм отслабнала въобще. Можеби грешката ми е че не закусвам. Обядвам овчарска салата. Вечер месце пилешко или рибка със салата. Искам да попитам мога ли да ям при този режим сушени сливи и смокини. Много обичам, а и прочетох ,че за мойта кръвна група са едно от малкото разрешени плодове. Висока съм 169 тежа м момента 62 - 63 кг. Моля за коментар ако имам грешки в менюто.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Poзи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано10.04.06 11:28



Това далеч не е по този режим. Ако искаш да го спазваш - забравяш за всичко друго, включително за кръвните групи. А и теглото ти е в нормата.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Моето меню за днеснови [re: Изyмeн]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 13:34



Моето меню за днес:

Зак : 2 кивита
Обяд : салата (маруля+1/2 домат+краставица) + ролца от раци (~100 g)
зелен чай + 20g сирене feta
Вечеря: салата (маруля+1/2 домат+краставица) + пуешко филе на скара
(~150 g)
зелен чай + 20g сирене feta
Добре ли е?



Тема Re: Моето меню за днеснови [re: Шaнa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано10.04.06 14:15



За начало е добре.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторPoзи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 14:31



Моля те кажи ми салатата ли ми е грешката. На обяд нямам какво друго да ям. Мислех че домати, краставици и сирене и кашкавал не е различно от твоята диета. Има малко пуешка шунка и луканка. В това меню къде е грешката. За закуската разбрах, ще се опитвам да хапвам. може ли на обяд като имам малко протеини да ги изконсумирам на закуска- чаша мляко . Ако ти се виждам досадна извинявай, но не съм много в час със диетите. Смокини и сливи ще ги забравя.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Poзи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано10.04.06 14:57




За закуска най-добре е плод, може и мляко към него.

На обяд и на вечеря е задължително да има протеини, като същевременно е добре мазнините да са сведени до минимум. Тоест сирене, кашкавал, луканка - не е добре да се ядат по-често от 2-4 пъти седмично. Пуешката шунка би трябвало да е добра за обяд. За закуска може да ядсеш и сушени плодове, но в много малко количество, понеже в тях се съдържа много повече захар. Ако в плодовете има около 10% захар - в сушените смокини може би захарта е към 70%.
Също така не трябва да ядеш салата с мазнини - не си спомням какво имаше в овчарската салата, но май е доста калорична - сирене, мазнина и т.н. По-горе съм дал 3 примерни менюта, може да ги разгледаш.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Редактирано от Изyмeн на 10.04.06 14:58.



Тема Re: Как ще бъде след I-я месец?нови [re: Изyмeн]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 13:00



Здравей Изумен,

Въобще не се съмнявам в успеха на диетата през I-я месец-- поне от опита с диетите, който имам до момета (почти 7-8 години четене, пробване, преосмисляне и т.н. -- именно това ме и накара да възприема твоите идеи за т.н. първа фаза /на отслабване/.
Интересно ми е, обаче, да разбера принципите на здравословно хранене, които предлагаш за след това -- би ли написал в най общ вид?



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:42



И аз се включвам от 12,04 дано това да е моята диета имам да свалям към 25 кила



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Изyмeн]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:55



При мен след няколко дни е Великден (на 16.04). Прочетох, че до 2 пъти диетата може да бъде нарушавана и все пак....
Изумен, можеш ли да препоръчаш 2-3 дневни "Великденски" менюта -- ще съм много благодарна.



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Шaнa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.04.06 18:54



Великденски менюта не мога да препоръчам. Все пак на Великден се яде каквото си е по традиция и всякакви диети отпадат. А що се отнася до здравословното хранене - трябва да се намали количеството на нишестето, но пък сладки неща могат да се ядат. Тоест - шоколадът е полезен, вафлите не са. Всичко зависи от количеството разбира се. Здравословно е и да се яде масло, а не маргарин. Днес видях и хляб "Бонус" - не ми изглеждаше особено диетичен. Естествена храна за хората са плодовете, от тях те си набавят енергия. Основна причина за натрупването на килограми са бавноразграждащите се въглехидрати, които трябва да са в ограничено количество. Това е много набързо, понеже много бързам.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторJoe (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 20:17



Какво общо с диетите видя в тези твои познания??



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Изyмeн]  
Автор sisi_197O (непознат )
Публикувано11.04.06 21:11



Искам да попитам има ли значение начина на приготвяне на храната. Печено, пържено, панирано? Сигурно има. Пържените картофи сигурно не са за предпочитане, панирано сирене и кашкавал?Варено или пържено месо?Благодаря предварително.



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: sisi_197O]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.04.06 21:54



За предпочитане е варенето и печенето. Пържените неща са много калорични, панираните - не само че са калорични, но съдържат и нишесте. За картофите - погледни какво съм писал преди това - изобщо не трябва да се ядат. Аз предпочитам месото и рибата печени, яйцата варени или пържени в малко мазнина, сиренето и кашкавала - сурови, освен това те трябва да се ядат по-рядко. Мазнините са 8 пъти по-калорични от пилешкото месо, освен това са мазнини.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Редактирано от Изyмeн на 11.04.06 21:56.



Тема предлагамнови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 09:52



Всеки който следва диетата на Изумен да си пише менюто така ще можеме да се възползваме то това на другия ще е по разнообразно а и Изумен ще контролира дали всичко е наред Аз лично ще я спязвям стректно
Изумен написал си че една мадама е свалила 20 кила кажи за колко време и каква предлагаш за промяна начина на мислене



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Изyмeн]  
АвторИpeтo (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 10:18



Мазнините са само 2 пъти по-калорчни от пилешкото месо. Протеините имат 4 калории, както и въглехидратите. Мазнините са 9 кал.



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Иpeтo]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано12.04.06 11:25



От декември досега, но с няколко прекъсвания, освен това не е спазвала диетата стриктно.

Мазнините съдържат 100% мазнини. Пилешкото месо съдържа 20% протеини. Не знам колко калории в кое има, но по тези цифри - в 100 грама месо има 80 калории, а в 100 грама мазнини - 900. Тоест в 100 грама мазнини има повече калории, отколкото в килограм месо. Разбира се в месото също има мазнини, но те са много малко.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Ирето,нови [re: Иpeтo]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:07



Здравей Ирето,
Неправилно е да сравняваме, според мен, пилешко месо с мазнина -- можем да сравняваме пилешко със свинско напр. /т.е. продукт с продукт/ и да сравняваме протеини, мазнини и въглехидрати /т.е. хранит.вещества/.
Сега, тъй като пилешкото бяло месо /100 г / съдържа около 23 г протеини и около 1г мазнини /поне според източниците, които аз имам/, то можем да приемем, че това си е една почти чисто белтъчна храна. Свинското /100 г/ съдържа около 23 г мазнини и 17 г белтъчини и ако направим прости сметки наистина излиза, че пилешкото е около 2.5 пъти по-малко калорично, не от "мазнините" въобще, а от свинското месо. Ако, обаче, трябва да сравняваме с една сланина, която си е почти 100% мазнина, то пак по същите прости сметки илиза, че пилешкото месо е 8, ако не и 9 пъти по-малко калорично от сланината /т.е. от мазнината/, както е написал Изумен.
Въпросът, според мен обаче, не е в това ли е по-калорично или онова, а във вида на мастните киселини -- пилешкото напр. съдържа моно-ненаситени мастни киселини, рибните продукти-- поли-ненаситени /т.н. Омега 3, Омега 6/, които са доказано много полезни, докато свинското, млечни, яйца и др. напр. съдържат наситени мастни киселини -- не че те не бива въобще да се ядат, но винаги внимателно, защото прекомерното им ядене води до повишено съдържание на т.н. "лош "холестерол в кръвта.
Дано написаното не е прозвучало като заяждане -- не това е била целта, а просто като едно уточнение.



Тема Re: Моето менюнови [re: Изyмeн]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:14



Здравейте,ето моето меню за вчерашния ден...
з. кафе
-ябълка
о. 150 гр. зелева салата и 2 кюфтета(?)
-чай-зелен на Twinings
в.пилешко филе(80 гр) и задушени зеленчуци(микс)-300 гр.
Пишете и дайте вашето мнение?????
Утре ще напиша днес какво съм се хранила(нещо нямам апетит)



Тема Re: Ирето,нови [re: Шaнa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано12.04.06 14:17



По време на тази диета целта е да се ограничат до минимум мазнините. Това е и причината да се предпочитат нетлъсти меса, а сиренето и кашкавала да се ядат рядко. Специално по време на диетата - калориите трябва да са ограничени, особено нишестето и в малко по-малка степен захарите и мазнините.

Всичко може да е полезно или вредно, важно е количеството. Колкото и да рекламират, че маргаринът няма холестерол - все пак маслото е далеч по-полезно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Моето менюнови [re: zzz]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано12.04.06 14:20



Според мен е добре, кюфтетата са малко мазни, но това не е от голямо значение. По-добре изяж поне 200 гр. салата, не забравяй солта, за предпочитане без мазнина, но може с лимонов сок или оцет. И не е зле да хапнеш някой зеленчук между храненията ако огладнееш.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Ирето,нови [re: Изyмeн]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 17:16



Това за маслото и маргарина -- абсолютно си прав. По-добре малко "натурална" наситена мазнина, отколкото една ненаситена растителна мазнина, която синтетично е хидрирана -- последната е далеч по-вредна.



Тема Re: Ирето,нови [re: Шaнa]  
АвторИpeтo (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 17:27



Неправилно е да сравняваме, според мен, пилешко месо с мазнина -- можем да сравняваме пилешко със свинско напр. /т.е. продукт с продукт/ и да сравняваме протеини, мазнини и въглехидрати /т.е. хранит.вещества/.

Ей за това съм 100% съгласна с теб. Но не вярвам някой да яде мас или масло или да си сърба олио в чисто състояние, за това и сравнението ми се видя неправилно и подвеждащо.
Не възприемам поста ти като заяждане, яжте си на воля каквото искате, но искам да ви отправя едно предупреждение - прекомерната консумация на протеини (мисля ще се съгласите че те са преобладаващи в диетата ви) води до натоварване и увреждане на бъбреците. Винаги е хубаво във всяко нещо да има баланс.
Изумен е добър химик, но по мое мнение няма достатъчно познания по анатомия и ендокринология, за да си позволи да пророкува научни течения в диетологията.
Това горното пак без лоши чувства, само искам да се замислите и за здравето си, освен за външния вид.



Тема Re: предлагамнови [re: пипи]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 17:30



Здравей Пипи,
Съгласна съм с твоето предложение.
Моето меню за днес е следното:
Зак. : 1 ябълка
Обяд: Салата от 2-3 листа маруля, краставица, консерва риба тон /ок.150 г/
Вечеря: Пуешко филе /ок.150 г/ на скара + зелена салата
Сигурно ще пия след вечеря и един чай с ок. 20 г сирене.
А какво е твоето меню?



Тема Re: Ирето,нови [re: Иpeтo]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано12.04.06 17:51



Така е, знам и ползите и вредите, но протеините приемани по време на диетата са твърде важни, а освен това не са в голямо количество - не повече от 100 грама дневно. Без да се приемат протеини ще се стигне до разграждане на мускулите, което е крайно нежелано. В спайдърспорт си хапват редовно сланинка, аз не я препоръчвам. (Дадох примера във връзка с мазнините - и сланината е продукт. А много хора си хапват по едно захарче понякога, или пък бонбонче). Мога ли да попитам откъде си направи тоя извод за познанията ми? Все пак тази диета е замислена като максимално здравословна и максимално бърза. Естествените науки са ми любимите, изключение е само географията.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Ирето,нови [re: Иpeтo]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 19:14



Това за протеините и натоварването на бъбреците – много си права. Не мисля, обаче че тази диета ще доведе до прекомерна консумация на протеини – разбира се зависи от конкретния човек – кой какво количество яде, т.н.
Доколкото ми е известно, за здравословното функциониране на един организъм /средно-статистически, не става въпрос за спортисти и т.н./, са му нужни дневно около 1 г протеин / кг. тегло – това ще рече около 55 г / напр. за мен / . Е ... при положение че ям пиле или пуйка / приблизит. по 150 г порция: -- протеините ще бъдат горе-долу в допустимите граници—предполагам затова и не е нужно да се пие еди си колко литра вода.
По отношение на дисбаланса -- въглехидрати идват от плодовете /заедно с тях идват и антиоксиданти, витамини и пр/.на закуска, от зеленчуците и от млечните, които не са забранени. За белтъчините – вече е ясно. Мазнините – да, те са малко малко, но пък в замяна на това са главно моно- и полиненаситени. Пък и коя ли диета е “балансирана”?
Да не забравяме, че това, което предлага Изумен, е един едномесечен режим за отслабване – след това, като се премине към фаза на задържане и здравословно хранене, предполагам че дневният калориен баланс ще е завишен /не много разбира се/ и нещата ще са по-балансирани.
...Аз, докато се завърша писанието, виждам, че вече Изумен е отговорил-- моля за извинение, ако някъде се повтарям.








Тема менюто минови [re: Шaнa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 09:27



вчера хапнах за закуска ябълка за обед две яйця на тефлон без мазнина със салата и за вечеря зеленка салатка със печена риба



Тема Re: менюто минови [re: пипи]  
Автор second.life.syndrome (porn amateur)
Публикувано13.04.06 10:40



Менютата са идеални, може да похапвате по някое марулено листо, морков или краставица между храненията.

Диетата е предвидена за период от 3 месеца, след което не е зле да има поне един месец прекъсване.

След края на диетата трябва да се спазват някои правила за да се задържат килограмите - За това ще пиша в сайта, но вероятно след месец. Ако пък се върнете към старите хранителни навици - килограмите гарантирано ще се върнат. Всъщност няма диета, която да се справи с килограмите завинаги - след това те винаги се връщат, ако продължавате да се храните по начина, по който сте се хранили преди диетата.

The fish doesen't think, 'cause the fish knows everything!


Тема Re: менюто минови [re: second.life.syndrome]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 12:44



Здравейте!!!Менюто ми за вчера:
з.кафе
-чай
о.зелева салата(150 гр.),2 яйца(сварени)
-ябълка,кафе със сметана без захар
в.зелена салата(250 гр.) и 200 гр.св.печено на скара..много вкусно...
Много късно вечерям към 20.30,21.00 и затова сутрин не ми се яде,а и нямам време(надбягвам се с времето)....
Лек ден ......



Тема Re: менюто минови [re: zzz]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано13.04.06 13:08



Добре е да се закусва сутрин. Ако не можеш - поне пий кафето или чая сутринта със захар.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторMeнютo ми (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:13



вчера хапнах грйпфрут за закуска за обед пилешка паржолка със салата и за вечеря зелена с риба тон следобет моркови и кола
Да Ви кажа чуствам се превазходнооооооо



Тема Re:Въпроснови [re: Изyмeн]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 17:17



Вчера реших да заменя обедното хранене с протеинов микс /около 30 г протеин, разтворен в 150-200 мл мляко/. Има вкус на шоколад, все едно че пиеш мляко с какао. Протеинът е Prostar Whey Protein на Ultimate Nutrition. В страницата на Ultimate Nutrition пише, че 1 доза /28.4 г/ съдържа около 23 г протеин /той е млечно-соев/, 2 г захари, 1.5 г мазнини и разни други микро-елементи. Това съответства на около 80% протеин, 7% захари, 5% мазнини и т.н.
По принцип съм привърженик на натуралните начини на хранене и нямам много опит в приемането на разни протеинови миксове и проч. Та, въпросът ми е, мога ли да използвам този протеин?
Иначе, до този момент, диетата ми харесва. Сутрин се събуждам с лекота, без умора, с желание за работа-- с една дума чувствам се чудесно!



Тема Re:Въпроснови [re: Шaнa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано14.04.06 18:58



Протеинът е идеален. Дозата също е добра.

Обикновено протеините имат хубав вкус, скоро обаче прочетох, че тези на Нутрим трябва да се избягват - не отговарят на съдържанието изписано на опаковката.

Протеините са си достатъчно натурални, единственото което не ми харесва е цената им, но тя просто не може да бъде ниска.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re:Въпроснови [re: Изyмeн]  
Автор Green_apple (непознат)
Публикувано14.04.06 21:02



Благодаря за отговора, Изумен. Значи, продължавам да си пия протеиновия микс.
Най-после успях да се регистрирам в дир-а. Е... вече съм Green_apple

"Cogito ergo sum"


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 10:10



Пи4 не отслабвам ка4их се на кантара и нищо



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автор nemesis (полигамна )
Публикувано15.04.06 14:12



че ти колко време си на диета?и от какви кг почваш?




"What does not kill you , makes you stronger"


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано15.04.06 15:31



Е, днес е трети ден. Кажи си менютата и ще видим какво не е наред. Но по принцип за 3 дни не може да свалиш много. Не и толкова, че да го отчете кантарът. А 25 кг не се свалят за 2 седмици.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автор Green_apple (непознат)
Публикувано15.04.06 17:04



Пипи, не се отчайвай. Има значение от какви кг. тръгваш, ръст, възраст, дали непосредствено преди това си била на някаква друга диета и разни др. фактори. Аз, напр. започнах диетата на 08.04 от 56-57кг /158/. Днес, т.е. след 1 седмица, се претеглих -- 54.7кг /купих си нов дигитален кантар, та мога да кажа по-точно/ . Някой може да каже това е само вода, но не е -- по дрехите се усеща -- т.е. макар и бавничко, но сигурно по около 200 г на ден се отслабва -- поне при мен такъв е ефекта. Сигурна съм, че при теб също ще има ефект- може би организмът ти се нуждае от малко повече време, за да превключи метаболизма на друг режим.

"Cogito Ergo Sum"


Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Green_apple]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 17:39



по принцип хапвам ябълка или грейфрут за закуска за обед пиле и салата а за вечеля риба тон или сирене със салата пия много вода кафе кола а следобет хапвам морков Днес си купих соев протеин и ще го пия на обуд Иначе съм 182 висока и тежа 94 кила имам доста да свалям но се надявам да показвам снимки скоро Благодаря Ви за подкрепата



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Пипи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано15.04.06 20:11



А каква кола пиеш? Трябва да е кола лайт. По-добре яж сиренето през деня, а пилешкото за вечеря. За предпочитане е бялото месо. Иначе 24 кила би трябвало да свалиш за около 4 месеца.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 21:14



да лаит е по една или две 4аши на ден защото ми става лошо днес за обед минах сас соев протеин с мляко обезмаслено мисля да пропускам обеда и да го заменя с протеина по добре ли ще е а за ве4еря да ям риба или пиле разбирасе бяло месо с салата



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано15.04.06 21:27



Обядът може да се заменя с протеин, но не твърде често. Това не значи пропускане - 30 гр. 80% протеин се равняват на 200 гр. пилешка пържола. Освен това в никакъв случай не ограничавай солта и не пий повече вода, отколкото ти се пие.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 15:03



да разбрах няма да го пия често протеина а аз по принцип пия много вода това лошо ли е



Тема Re: Споделен опитнови [re: Изyмeн]  
Автор Green_apple (непознат)
Публикувано18.04.06 14:09



При мен Великденските празници отминаха -- можете да си представите 4-5 дена в къщи, гости, хранителни изкушения/прегрешения и проч.
Постарах се много да не нарушавам диетата -- никакви БАВ /ориз, картофки, торти и др. /. Наблегнах на салатите и месата, е... имаше не само пилешко, но и агнешко, и веднъж, доколкото си спомням, ядох свинско. Този път не прекалих с яйцата /може би на ден по едно яйце/. Позволих си малко повече БЪВ от обикновено -- единия ден сладолед, на другия -- шоколад, след това -- разни други шоколадови изделия -- старах се, ако са сладки неща, поне да няма нишесте. А... не съм съвсем точна, защото ядох и ядки /бадеми, кашу/, но не много -- общо за тези дни да се събират 100-150 гр. /въглехидратите в тях са БАВ/.
Равносметката: В четвъртък-петък бях 54.7 кг. днес - вторник 55.1 кг. Явно съм прекъснала процеса на отслабването /поради завишените калории
/, но и пораженията не са много големи
От днес се връщам отново към стриктното спазване на диетата

Хей, останалите на тази диета, как върви при вас?

"Cogito Ergo Sum"



Тема Re: Споделен опитнови [re: Green_apple]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 15:56



еее Браво при нас сега предстоят тези испълнения но аз се надявам като спортувам да нямя спиране и мисля като теб да карам на агнешко със салатка пък да видим...... е това са едни добри намерения само като се сетя как ухае козунака на баба........................
Иначе аз не смея да се кача на кантара защото ако още не съл свалила ще полудея



Тема Re: Споделен опитнови [re: Green_apple]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано18.04.06 16:07



400 грама не са нищо, теглото ти би трябвало да варира с поне 2 килограма дневно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Споделен опитнови [re: Изyмeн]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 16:50



Леле ньн с 2 кила на ден да варира вече започва да ме е страх от кантара



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 12:01



Пич кажи ми нещо за ускоряване на метаболизма май не отслабвам тренирам всеки ден от 10 дена не сам хапнала въглехидрат



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Пипи]  
Автормaнro (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 13:45



Ама ти мерила ли си се,как прецени,че не отслабваш?отивай на кантара



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: мaнro]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 14:25



е много ясно че се меря



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано19.04.06 14:38



Пипи, ти си от една седмица на диета.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 15:10



10 дена вече



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Пипи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано19.04.06 15:19



Тема Re: Покана към желаещите [re: Изyмeн]
Автор Пипи (Нерегистриран)
Публикувано 11.04.06 16:42



И аз се включвам от 12,04 дано това да е моята диета имам да свалям към 25 кила


Днес е 19.

19 - 12 = 7

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 15:30



добре 7



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автормaнro (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 20:33



броиш ли си добре калориите? нито килограм ли не си мръднала?



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: мaнro]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 09:45



да ти кажа честно няма да се меря повече мое лично мнение е че организма ми е в стрес и че свалям по трудно,организма ми се нудае от малко време за да почне процеса.Освен това това са килограми трупани с години и аз доста съм се грижила за тях и сега изведнъж край на всичко което съм яля до сега и от прием на 2500 калории или повече минавам някаде на 1000 и тренирам Вярвям че всичко ще си дойде на мястото



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: пипи]  
Автормaнro (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 10:19



По-добре не може и да се кажеДалече от тоя кантар да не психясваш и дай време на организма да свикне,сигурна съм,че скоро ще си много приятно изненадана от резултатаИ да се похвалиш



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: мaнro]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 11:44



ve4e jiveq s miselta kak shte se sabudq sled primerno 10 dena oshte direkno minus 5 kila :-)))))) i estesveno 4e shte se pohvalq



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторinter (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 13:54



Браво!!!
Не съм чел цялата тема,защото нямам толкова нерви,но това което си направил и съставил е най-логичното и рационално предложение което някъде съм чел!!!
Надявам се повече хора да те послушат в препоръките!Аз лично се занимавам със спорт от 16-годишен и търпя разлика в собствената маса от 25-30 килограма и мога да ви кажа ,че всичко е биохимия и методика на тренировка+генетична предразположеност разбира се!
Желая успех на всички и лек път към постигане на целта!



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: inter]  
Автор sensis (непознат )
Публикувано21.04.06 11:00



Здрвей,Изумен!!! от морето.Много добра диета ,но все пак не мога да разбера защо без спорт.Протеините са идеални за спортуване,а освен това няма да има загуба на мускули,дори напротив ще градите мускули.Освен това накрая на диетата няма да приличате на нагънато одеало.За ел-карнитина-много добър в прилагането на точно такъв сорт хранене.Не е вярно ,че е ефективен само при 2-часово спортуване.Особено в този случай когато сте премахнали и приема на захари е идеален и ще даде много добър резултат.А освен това овесените ядки-калорични???Идеални за закуска ,това са от така наречените добри въглехидрати,така че не ги нарочвай за забранен плод.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: sensis]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано21.04.06 12:57



Не съм казал, че не трябва да се спортува, а че спортуването да е умерено. Аз съм правил по 300 коремни преси на серии по 50 за деня, като съм се старал да са ми максимално лесни, а не да натоварвам мускулите. Също така съм се разхождал доста. Тренировките трябва да са аеробни. Овесените ядки нямат място в тази диета. В нея всички бавни въглехидрати са забранени.

Овесени ядки - състав:

Вода - 10% белтъчини 13% Мазнини 7.5% Въглехидрати 66% Целулоза 1.7% Минерали - 1.8% Калории 394

Само за сравнение - в ориза и пшеницата има по 349-350 калории, в захарта 410, а в меда 323. От зърнените храни по-калорични са само пукливата царевица с 400 и соята с 446.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Автор Шax (непознат )
Публикувано22.04.06 15:25



Четете вестник "Диети"! Там пише всичко за отслабването, диетите, здравословното хранене. Гладуването нанася огромни поражения на организма. Научете се да се информирате. Ограничете леко храната и използвайте хранителни добавки - епсилон, слабин и пр.



Тема кво ставанови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 15:54



никой нищо не казва слабеете ли



Тема Re: кво ставанови [re: пипи]  
Автор Green_apple (непознат)
Публикувано26.04.06 16:11



Здрасти Пипи,
Аз от една седмица заковах на 55 кг и не мърдам на долу. Покрай двата великдена /католическия и православния/ явно съм увеличила дневния прием на калории--иначе нямам друго обяснение защо спрях да свалям. Сматам да продължа вече по-стриктно.
Как върви при теб?

"Cogito Ergo Sum"


Тема Re: кво ставанови [re: Green_apple]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 17:50



нямам бузи ама не се меря нали писах 4е ве4е има уплах от кантара ма маи малко сам посвалила но схте се измеря след 20 ден



Тема От един месец близонови [re: Изyмeн]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано01.05.06 15:32



съм на твоята диета, от 10 дни не съм мръднала. Свалих за първите 10 дни по 200-300 гр. на ден, т.е. 3 кг., и оттогава - нищо!!! Крепя 65 кг. и това е то! Вече се чувствам ужасно гладна... Не може ли поне един ден да хапна малко хляб? Все в храната ми е мисълта...



Тема Re: От един месец близонови [re: parvaty]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано01.05.06 19:37



Искаш да кажеш, че си свалила 3 кг. за един месец? Само ? Дай поне няколко примерни дневни менюта, възраст, височина.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Мога да ти дам конкретно,нови [re: Изyмeн]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано01.05.06 19:58



а именно: закуска - 1 ябълка, или кафе с 1 ч.л. мед., обяд - краставичка - без олио, със някакво месо - пил.пържола или пушено филе (готово от магазина), вечеря - като обяда. Само на Великден ядох яйца и козунак, ама нищо друго. Вярно е, че родих на 03.01.06г., и бях качила 30кг. а именно - аз съм на 31г., висока съм 172 см. преди бременността тежах 54 кг. След раждането бях 71кг. свалих до 68 и почнах твоята диета. Сега тежа 65 кг. вече 10-на дни и не мърдам. Какво ще кажеш?



Тема Re: Мога да ти дам конкретно,нови [re: parvaty]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано01.05.06 20:54



Правила ли си изследване за хормоните? Освен това 65 кг не са много за тази височина. Колкото по-близо си до нормалното тегло - толкова по-бавно сваляш. Освен това с тази диета не може да разчиташ на повече от 200 грама сваляне дневно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Точно така беше,нови [re: Изyмeн]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано01.05.06 21:10



но изведнъж спрях... А, 65 кг. не съм била никога през живота си, и самата мисъл да остана с тези кила ме побърква. Може би наистина 54 са много малко, тогава имах възможност много да спортувах и много малко ядях, сега вече не мога да спортувам толкова, че нямам време, но винаги съм била 57-58 кг. Сигурно ще стане просто по-бавно. Ще продължавам в духа на твоята диета, все пак, и ще те държа в течение. Може би спирам, докато тялото се пренастрои на новия хранителен режим - докато бях бременна се тъпчех с каквото ми падне... Е, приятна вечер, и много успехи!



Тема Re: Точно така беше,нови [re: parvaty]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 15:48



nishto ne stava ot taq dieta



Тема Re: Точно така беше,нови [re: pipi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано05.05.06 16:19



Green_apple, при теб как са нещата?

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Точно така беше,нови [re: Изyмeн]  
Автор Green_apple (непознат)
Публикувано05.05.06 17:59



Аз съм в застой /т.е. 55кг/, ама сама съм си виновна -- просто напоследък ми се случиха доста рожденни дни и гости и при това положение човек не може да е много стриктен в диетата дори и при добро желание. Хубавото поне е, че не наддавам килограми -- все пак опитвам се да спазвам основните принципи на диетата. В неделя е последният рожден ден от тази серия , след което се вземам сериозно в ръце.
С една дума -- аз продължавам!

"Cogito Ergo Sum"


Тема Re: Точно така беше,нови [re: Green_apple]  
Автор scorpia (®)
Публикувано09.05.06 13:23



или с други думи - май няма доволни и свалили... само си загубих времето да изчета цялата тема...




Тема Re: Точно така беше,нови [re: scorpia]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано09.05.06 15:02



Скоро ще си проличи.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Точно така беше,нови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 16:23



не става нищо от тази диета аз си изгубих времето само



Тема Re: Точно така беше,нови [re: пипи]  
Автор nemesis (полигамна )
Публикувано09.05.06 16:39



Че какво и е на диетката,чисто НВД,даже в доста по-строг вариантДруг е въпросът дали си стриктна,броиш ли калории,спортуваш ли
Ако не се получава,опвай го на глад и това е




"What does not kill you , makes you stronger"


Тема не действанови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 10:42



аз я спазвах стрекно 14 дена и не мръднах нищо минах на друга диета пак от форума и вече съм 7 кила на долу



Тема Re: не действанови [re: пипи]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 10:58



Здравей,с коя диета от форума свали тези кг.,че аз зациклих и ми писна да броя калориии и нищо...



Тема Re: не действанови [re: пипи]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано10.05.06 11:37



Пипи, за теб не се и съмнявам. И така - нека направим равносметката. Който е спазвал диетата 1 месец - нека пише тук. Височина, начални килограми, крайни килограми и точно ли е спазвана диетата. Щото така или иначе останах с впечатлението, че никой не я е спазвал стриктно.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: не действанови [re: Изyмeн]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 12:32



Изумен спазвах твоята диета но явно тя не е за мен неказвам че е лоша може пък при някои да проработи но при мене не а с другата диета от 25,04 до днес от 95 кила съм 88 и се чуствам отлично спях да се потя кожата ми се изчисти косата не ми се омазнявя тренирам си и сам в отлечно настроение все пак ние дебелите искаме видим ефект бързичко


Диетата по която отслабвам тук е озаглавена като екстремна диета



Тема Re: не действанови [re: Пипи]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 14:05



Аз си признавам,че няма 1 седмица да съм изкарала диетата на Изумен.
Всяка събота в разстояние на 1 месец съм на Р.Дни,даже понякога и двата почивни дни,затова искам нещо за през седмицата ....Вече ми е много гадно и тъпо,даже и неудобно.....



Тема Re: не действанови [re: Изyмeн]  
Автор Green_apple (непознат)
Публикувано10.05.06 16:59



Аз изкарах стриктно диетата на Изумен само около 7-10 дни. Започнах от 57 кг при 158 см и стигнах до 55кг. Чувствах се много добре. После се почнаха "великите" дни, редуващи се с рожденни дни, гости и т.н. и си останах на 55 /поне не качих, кето е добре за мен/. От 2 дни се върнах отново към диетата и смятам да продължа. Както съм писала по-горе, на мен този режим ми харесва защото сутрин започвам с плод /не е задължително да ям нещо мастно-протеиново, каквото изисква напр. НВД или БВД/ и не се изисква голямо физическо натоварване /зная, че е добре по принцип една диета да се съчетава с физ. натоварване, но при моя ритъм на живот това е почти невъзможно-- само всяка сутрин правя около 10-15 мин. упражнения за разтягане.
Това е. Успех на всички диетуващи, независимо какъв режим на хранене са избрали за себе си!!

"Cogito Ergo Sum"


Тема Re: не действанови [re: Пипи]  
Автор ambiciranata (havana)
Публикувано10.05.06 20:07



Пипи дай линк,защото се рових из дир-а из Гуглето и не можах да намаря тази диета на която си ти в момента.Благодаря ти предварително.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
Авторpifi (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 23:26



АЗ ОТ УТРЕ ЩЕ Я ПРОБВАМ,ТОВА КОЕТО ПРОЧЕТОХ МИ ДОПАДА,СМЯТАМ ДА СПАЗВАМ ВСИЧКО СТРИКТНО.
аЗ ЗАПОЧВАМ ОТ 93КГ ВИСОКА СЪМ 168,МИНАЛОТО ЛЯТО ВАЛИХ ДО 70 КГС РЕДУКТИЛ И ГЛАД,НОЗИМАТА ГИ ВЪРНАХТАКА МЕ Е ЯД И ЗА ПАРИТЕ И .... ВЪОБЩЕ, И СЕГА АКО И ТОВА НЕ ПОМОГНЕ ДА ОТСЛАБНА И ДА ГИ ЗАДЪРЖА,КОЕТО Е НАЙ-ВАЖНО ЩЕ СИ ХОДЯ ВЕЧНО ДЕБЕЛА.
Ще съм ти благодарна ако ми помагаш със съвтил



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторGEORGlO (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 08:35



аз съм създателя на екстремната диета. ако иска някой инфо да ме търси на e - mail: gdabg@abv.bg



Тема Изуменнови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 13:24



какво става каде се загуби как така още не си нахокал никои



Тема Re: Изуменнови [re: пипи]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано11.05.06 13:43



Екстремна диета.
Това не е диета за болни хора и за такива със стомашни или други проблеми на обмяната.

3 дена
– 2 бр кисело мляко разпределено на 4 приема
- бульон от мазно месо и кости. Около 1 литър разпределен на 4-5 приема.
- Рибено масло 2 пъти по 1 грам .
- Витамин ц 2 по 500мг

Целта е за три дена да издържите като имате минимален енергиен разход. Или трябва да планирате тотална почивка.


След три дена стомашния ви обем ще е намлен и ще сте почти в кетоза. И това е добре.

Започвате следното.
7 дена ядете :
- риба на скара..
- домат и краставица поляти със зехтин
- яйца варени
- 1 бр грейпфрут
Яжте толкова клкото да се заситите разпределени на 3 приема. Пийте зелен чай 3 чаши на ден , а ко нямате проблем с WC то чисто какао.
Калориите си изчислете на около 1200 ако сте до 60кг и 1500 ако сте над 60.

След 7 дена направете следното:
Диета от :
- риба
- домат краставица, зехтин и добавете по избор сирене или кашкавал.
- Яйца
- Грейпфрут или киви по 1 бр. по избор.
- Зелен чай или чисто какао
- Рибено масло по 1000 – 1500мг
- Витамин ц през ден по 200-300мг

По избор добавете орехи, ленено семе, сусамов тахан.

На всеки 3 дена или на 4 тия добавте една малка сметана 200гр.

Изчислете калориите си на 1200 и съответно 1500 и на всеки 4 ден добавяйте калориите от сметаната като плюс. Относно калориите се стремете протеина да е в менюто поне 1,5 грама на килограм.

Спорт. Ако не можете друго то поне бягайте. Минимум 20 минути максимум 40 на интервали. Бягате на спринт и после отпускате почти до ходом. Така направет 20 минути на серии. Най добре сутрин на гладно .

Когато постигнете целта си ми пишете за други инструкции. E mail: di_a@abv.bg


Пипи тази диета ли спазваш или онази със вареното зеле за вечеря?

time takes time :)


Тема Re: Изуменнови [re: Dragonesss]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 14:42



то4но тази много е добра два поста преди теб е писал мом4ето което я е пуснал тук писши му маил ако несщо не ти е ясно успех диетата е много яка



Тема Re: Изуменнови [re: pipi]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.05.06 16:24



pipi, на колко годинки си?

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема по-екстремна диетанови [re: Изyмeн]  
Автор nemesis (полигамна )
Публикувано11.05.06 17:16



приема се вода и въздух в неограничено количество седмица,две,до достигане на ефекта пречерняване и припадъци




"What does not kill you , makes you stronger"

Редактирано от nemesis на 11.05.06 17:17.



Тема Re: по-екстремна диетанови [re: nemesis]  
Автор DarkMoonRising (Elendil)
Публикувано11.05.06 19:19



Изумен ,май наистина не си на ясно какво е добре да се яде и какво не ( визирам сайта и по точно раздел-митове )



Тема Re: по-екстремна диетанови [re: DarkMoonRising]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.05.06 22:13



Мога да те уверя, че съм напълно наясно. Ако си по-конкретен мога да дам и конкретни отговори.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Свалих 8кг. за два месеца!нови [re: Изyмeн]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано02.07.06 10:48



И това със твоята диета. Ставаше ми лошо, обаче, и по едно време ме заболяха ставите... Една позната ми каза, че храненето, което правя, по начина, по който ти си го описал, било в основните принципи на т.нар. Аткинсонова диета, която трябвало да се прави максимум 15 дни, защото иначе изсмуквала калция от тялото. Има ли нещо вярно? Откакто я спрях, преди месец, свалих още две кила, със умерено редуване на разделно хранене и на общо хранене. Не мога да спортувам, както ти казах и преди, защото няма на кой да оставям малката. Мислиш ли, че ще има ефект, ако почна пак твоята диета, но вече по 15 дни, или каквото можах да сваля с нея - можах? Изобщо, според теб колко дълго може да се прави тя?



Тема Re: не действанови [re: Пипи]  
Автор sisi_197O (непознат)
Публикувано02.07.06 14:24



Пипи,моля те сподели с мен тази диета за която говориш,ние сме на едни кг. и имаме еднакъв проблем.Много моля да ми покажеш къде мога да прочета за тази екстремна диета,аз нещо не я намирам.Благодаря предварително.



Тема Re: не действанови [re: sisi_197O]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 16:42



meil mi dai da ti q pusna ina4e q ima v nqkade v kluba podatel e Gorgio



Тема Re: Свалих 8кг. за два месеца!нови [re: parvaty]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.07.06 12:44



От известно време работя на морето, така че имам някакви проблеми с интернета. По принцип диетата няма много общо с болката в ставите, но!!! Трябва да се има предвид, че диетата е почти напълно протеинова, тоест единствените хранителни вещества, които се приемат в нормални или повишени количества са протеините. При това винаги има повишен риск от алергични реакции, също така някои органи като черния дроб и бъбреците се натоварват допълнително. Калцият в никакъв случай не намалява, понеже се консумират достатъчно продукти богати на калций, а лично аз препоръчвам и някакви разтворими витамини и минерали. Тази диета може да се прави и за 15 дни, но на практика ефектът идва с известно закъснение, така че не може да се очакват много по-добри резултати. Като цяло за 15 дни загубата на тегло ще е голяма, но загубата на мазнини - само 1-2-3 кг.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Re: Свалих 8кг. за два месеца!нови [re: Изyмeн]  
АвторKaтИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 20:15



Изумен, я пак помисли. 3 кг. телесни мазнини за 15 дни означават калориен дефицит 1400 калории ВСЕКИ ДЕН?



Тема Re: Свалих 8кг. за два месеца!нови [re: KaтИ.]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано14.07.06 14:53



Че колко са 1400 калории... В тая диета основното количество калории са от протеините.

Най-важното е невидимо за очите...



Тема Режимът на Изумен работинови [re: Изyмeн]  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 00:08



Здравейте,
искам само да кажа, че аз спазвам подобен на предложения тук от Изумен режим и той със сигурност работи. Малко по- свободно се държа към режима, защото не искам да свалям твърде бързо, но спазвам хранитерния режим, като не се лишавам напълно от нищо и хода по 8 км. на ден. Всеки ден, това са 2 пъти по 40 минути ходене. Никой не ми е подсказвал режима, сама стигнах до него по пътя на логиката и на базата на съществуващата информация за диетите, спортуването и храненето, която успях да намеря.
Резултатите са както следва:
2000г - 20год - 164см - 54кг.
2001г. спирам да пуша, 5 дни след това - 59кг.
2001г., 2002, 2003г. - качвам бавно, но славно и достигам 68кг
2003г. започвам неистово да търся начин да отслабна, чета за диети, за първи път през живота си пазя диета
2004 някъде в края намерих Японското чудо и ня базата на прочетеното досега започнах да пазя нещо средно между диетите, което всъщност е описания от Изумен режим. Само дето не взимам протеини и нищо като л-карнитин за честене.
2005г. лятото - 62кг.
2006г. днес за първи път минах психологическата си граница от 56кг. сега съм между 55 и 57 /теглото ми варира с два кг. /
Затова пиша - за да се похваля, да пожелая успех на другите и да ви кажа, че режимът всъщност работи!



Тема Re: Свалих 8кг. за два месеца!нови [re: Изyмeн]  
АвторKaтИ (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 11:00



И акво да ям, ако например максимума калории, който трябва да приемам на ден е 1600 примерно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.