Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 13.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:42



И аз се включвам от 12,04 дано това да е моята диета имам да свалям към 25 кила



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Изyмeн]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:55



При мен след няколко дни е Великден (на 16.04). Прочетох, че до 2 пъти диетата може да бъде нарушавана и все пак....
Изумен, можеш ли да препоръчаш 2-3 дневни "Великденски" менюта -- ще съм много благодарна.



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Шaнa]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.04.06 18:54



Великденски менюта не мога да препоръчам. Все пак на Великден се яде каквото си е по традиция и всякакви диети отпадат. А що се отнася до здравословното хранене - трябва да се намали количеството на нишестето, но пък сладки неща могат да се ядат. Тоест - шоколадът е полезен, вафлите не са. Всичко зависи от количеството разбира се. Здравословно е и да се яде масло, а не маргарин. Днес видях и хляб "Бонус" - не ми изглеждаше особено диетичен. Естествена храна за хората са плодовете, от тях те си набавят енергия. Основна причина за натрупването на килограми са бавноразграждащите се въглехидрати, които трябва да са в ограничено количество. Това е много набързо, понеже много бързам.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Покана към желаещитенови [re: Изyмeн]  
АвторJoe (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 20:17



Какво общо с диетите видя в тези твои познания??



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Изyмeн]  
Автор sisi_197O (непознат )
Публикувано11.04.06 21:11



Искам да попитам има ли значение начина на приготвяне на храната. Печено, пържено, панирано? Сигурно има. Пържените картофи сигурно не са за предпочитане, панирано сирене и кашкавал?Варено или пържено месо?Благодаря предварително.



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: sisi_197O]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.04.06 21:54



За предпочитане е варенето и печенето. Пържените неща са много калорични, панираните - не само че са калорични, но съдържат и нишесте. За картофите - погледни какво съм писал преди това - изобщо не трябва да се ядат. Аз предпочитам месото и рибата печени, яйцата варени или пържени в малко мазнина, сиренето и кашкавала - сурови, освен това те трябва да се ядат по-рядко. Мазнините са 8 пъти по-калорични от пилешкото месо, освен това са мазнини.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.

Редактирано от Изyмeн на 11.04.06 21:56.



Тема предлагамнови [re: Изyмeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 09:52



Всеки който следва диетата на Изумен да си пише менюто така ще можеме да се възползваме то това на другия ще е по разнообразно а и Изумен ще контролира дали всичко е наред Аз лично ще я спязвям стректно
Изумен написал си че една мадама е свалила 20 кила кажи за колко време и каква предлагаш за промяна начина на мислене



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Изyмeн]  
АвторИpeтo (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 10:18



Мазнините са само 2 пъти по-калорчни от пилешкото месо. Протеините имат 4 калории, както и въглехидратите. Мазнините са 9 кал.



Тема Re: Още нещо да питамнови [re: Иpeтo]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано12.04.06 11:25



От декември досега, но с няколко прекъсвания, освен това не е спазвала диетата стриктно.

Мазнините съдържат 100% мазнини. Пилешкото месо съдържа 20% протеини. Не знам колко калории в кое има, но по тези цифри - в 100 грама месо има 80 калории, а в 100 грама мазнини - 900. Тоест в 100 грама мазнини има повече калории, отколкото в килограм месо. Разбира се в месото също има мазнини, но те са много малко.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Ирето, [re: Иpeтo]  
АвторШaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 14:07



Здравей Ирето,
Неправилно е да сравняваме, според мен, пилешко месо с мазнина -- можем да сравняваме пилешко със свинско напр. /т.е. продукт с продукт/ и да сравняваме протеини, мазнини и въглехидрати /т.е. хранит.вещества/.
Сега, тъй като пилешкото бяло месо /100 г / съдържа около 23 г протеини и около 1г мазнини /поне според източниците, които аз имам/, то можем да приемем, че това си е една почти чисто белтъчна храна. Свинското /100 г/ съдържа около 23 г мазнини и 17 г белтъчини и ако направим прости сметки наистина излиза, че пилешкото е около 2.5 пъти по-малко калорично, не от "мазнините" въобще, а от свинското месо. Ако, обаче, трябва да сравняваме с една сланина, която си е почти 100% мазнина, то пак по същите прости сметки илиза, че пилешкото месо е 8, ако не и 9 пъти по-малко калорично от сланината /т.е. от мазнината/, както е написал Изумен.
Въпросът, според мен обаче, не е в това ли е по-калорично или онова, а във вида на мастните киселини -- пилешкото напр. съдържа моно-ненаситени мастни киселини, рибните продукти-- поли-ненаситени /т.н. Омега 3, Омега 6/, които са доказано много полезни, докато свинското, млечни, яйца и др. напр. съдържат наситени мастни киселини -- не че те не бива въобще да се ядат, но винаги внимателно, защото прекомерното им ядене води до повишено съдържание на т.н. "лош "холестерол в кръвта.
Дано написаното не е прозвучало като заяждане -- не това е била целта, а просто като едно уточнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.